Kasowanie komentarzy

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
gad
Stały bywalec

Re: Kasowanie komentarzy

Post autor: gad » sobota 09 listopada 2013, 02:56

Jako że zawsze byłem posądzany o kasowanie tego czego nie powinienem, odezwę się jako wywołany. Może i dobrze że powstała taka możliwość podglądu, tylko po co. Czy to jest i służy w szukaniu w terenie [chyba nie]. Po prostu koleiny nie potrzebny wyrób w celu wykazania się i tyle. Co raz więcej jakiś głupich pomysłów, niestety przez pokazanie i uskutecznianie swojego ja, wprowadzany jest do OC [chaos] nie potrzebny gąszcz wszystkiego. Czemu ma to służyć?? Jestem dalej i podpisuję się pod tym, o uproszczeniu wszystkiego do granic możliwości, to jest właściwa idea tej zabawy.

Teokryt
Wyjadacz

Post autor: Teokryt » sobota 09 listopada 2013, 07:51

Dla mnie trochę dziwna funkcjonalność. nie bardzo wiem czemu ma służyć. nie ma nic przeciwko temu ale w tej sytuacji COG powinien mieć opcje "permanentnego" skasowania komentarzy, jedne taki wpis w logu, pies go trącał, ale jak się pojawia cała seria?

Awatar użytkownika
kaliho
Nowy na forum

Post autor: kaliho » sobota 09 listopada 2013, 08:13

gad pisze:Czy to jest i służy w szukaniu w terenie [chyba nie](...) Czemu ma to służyć?? Jestem dalej i podpisuję się pod tym, o uproszczeniu wszystkiego do granic możliwości, to jest właściwa idea tej zabawy.
A wpisy typu "TFTC", "[spacja]", "." ułatwiają Ci szukanie w terenie? A służyć może np temu, że może teraz się ktoś zastanowi dwadzieścia razy zanim wyśle wpisę do jakiejś skrzynki - ot taki jeden przykład wymyślony na poczekaniu.

Awatar użytkownika
Layio
Bywalec

Post autor: Layio » sobota 09 listopada 2013, 08:17

Jak już coś robić, to można by to robić porządnie. Po dodaniu przełącznika pokaż/ukryj pole Wpisy do logu się rozjeżdza (na Chrome i Operze) i wygląda to tak:

Obrazek

Zaraz pewnie usłyszę, że tak ma być. No ale wygląda to źle.

Tak samo w komentarzach do własnej skrzynki - przycisk usuń, mógłby on być wyrównany do prawej strony na wysokości daty.

Obrazek

FelixP
Bywalec

Post autor: FelixP » sobota 09 listopada 2013, 08:28

Layio pisze:Jak już coś robić, to można by to robić porządnie. Po dodaniu przełącznika pokaż/ukryj pole Wpisy do logu się rozjeżdza (na Chrome i Operze) i wygląda to tak:

Obrazek

Zaraz pewnie usłyszę, że tak ma być. No ale wygląda to źle.
Przyznam, że tak. Dla logów ze zdjęciami, gdy pojawia się link "Zobacz galerię" rozjazd niekontrolowany gwarantowany. Tak przynajmniej przełącznik ma stałe miejsce.
Layio pisze: Tak samo w komentarzach do własnej skrzynki - przycisk usuń, mógłby on być wyrównany do prawej strony na wysokości daty.
Pewno jakbym przesunął w to miejsce, to za moment pół tuzina wpisów się pojawi, że poprzednio było lepiej :D

Awatar użytkownika
Layio
Bywalec

Post autor: Layio » sobota 09 listopada 2013, 08:47

To może trzeba po prostu skrócić etykiety, np tak? Chyba, że jeszcze jakiś link może tam dojść.

Obrazek

FelixP
Bywalec

Post autor: FelixP » sobota 09 listopada 2013, 08:58

Layio pisze:To może trzeba po prostu skrócić etykiety, np tak? Chyba, że jeszcze jakiś link może tam dojść.
Jestem za (tj. za usunięciem z linku "do logu" umieszczeniem "Pokaż usunięte" w jednej linii). Ale trzeba jeszcze sprawdzić i ewentualnie poskracać w innych wersjach językowych; w ang. jest n.p. "Show all log entries". Szczególnie ważna jest holenderska gdyż działają na tym samym kodzie co nasz serwis, więc nie jest to sprawa wyłącznie "garstki obcokrajowców" korzystających ewentualnie z oc.pl. Posprawdzam i zobaczę co da się zrobić.

Awatar użytkownika
gad
Stały bywalec
Podziękował: 2 razy
Otrzymane podziękowania: 3 razy

Post autor: gad » sobota 09 listopada 2013, 09:46

W mojej wypowiedzi troszkę chodziło mi o co innego. A mianowicie że wprowadzaniem kolejnej niepotrzebnej funkcji, robiony jest śmietnik na OC. Informacji nikomu nie potrzebnych [nie kasowanych trwale] jest coraz więcej. Servis pracuje coraz wolniej, więc kierunek jest nieprawidłowy.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi gad za post (razem 2):
Sebastianłowca

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator

Post autor: Stryker » sobota 09 listopada 2013, 20:41

gad pisze:Servis pracuje coraz wolniej, więc kierunek jest nieprawidłowy.
To dosyć poważny zarzut. Uzasadnij proszę, że wprowadzone zmiany mają *jakikolwiek* wpływ na ładowanie strony i podaj konkrety lub daj spokój, bo o ile ocenę zmian rozumiem, o tyle sugerowanie, że powodują spowolnienie pracy serwisu, jest wprowadzaniem w błąd.
Obrazek

Awatar użytkownika
gad
Stały bywalec

Post autor: gad » sobota 09 listopada 2013, 23:24

Będąc już jakiś czas użytkownikiem sam sobie powinieneś odpowiedzieć na to pytanie.
Ogólnikowo odpowiem tak, że każde dodawanie nowej jakiejkolwiek funkcji to powoduje, no chyba jest to oczywiste. A najważniejsze: jest ściąganie albo, czy lub aktualizowanie bazy danych, z całym tym bagażem nikomu nie potrzebnym.
Co do stronki OC, to sam mogłeś nie raz to odczuć wchodząc na nią, lub logując się w serwisie, gdy czas oczekiwania na ładowania się stron i t.d. były okrutne. Sam nie raz to doświadczyłem, praktycznie codziennie śledzę stronkę, na forum rzadziej, więc inni użytrownicy tak samo mogą to potwierdzić i w cale to nie zależy od słabego posiadanego sprzętu.

FelixP
Bywalec
Podziękował: 4 razy
Otrzymane podziękowania: 14 razy

Post autor: FelixP » niedziela 10 listopada 2013, 00:34

Layio pisze:To może trzeba po prostu skrócić etykiety, np tak? Chyba, że jeszcze jakiś link może tam dojść.
Poskracałem co się dało (w 3ch najważniejszych wersjach językowych: PL, NL i EN) i udało się (nie, więcej linków nie ma)
Obrazek

Stare nazwy skróconych linków pojawią się po podświetleniu myszką na danym linku.

Dodałem też funkcję wyświetlania przełącznika "pokaż/ukryj skasowania" tylko dla logów posiadających co najmniej jeden skasowany wpis (dla logów bez skasowań link się nie pojawi).
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi FelixP za post:
kaliho

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » niedziela 10 listopada 2013, 00:39

Ogólnikowo odpowiem tak, że każde dodawanie nowej jakiejkolwiek funkcji to powoduje, no chyba jest to oczywiste. A najważniejsze: jest ściąganie albo, czy lub aktualizowanie bazy danych, z całym tym bagażem nikomu nie potrzebnym. (...)
http://www.youtube.com/watch?v=oavMtUWDBTM

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował: 26 razy
Otrzymane podziękowania: 78 razy

Post autor: Krysiul » niedziela 10 listopada 2013, 00:48

gad pisze:Ogólnikowo odpowiem tak, że każde dodawanie nowej jakiejkolwiek funkcji to powoduje, no chyba jest to oczywiste. A najważniejsze: jest ściąganie albo, czy lub aktualizowanie bazy danych, z całym tym bagażem nikomu nie potrzebnym.
Owszem, powoduje, ale takie funkcjonalności jak te mają pomijalnie mały wkład w spowolnienie serwisu. Jeśli serwis działa wolniej, to dlatego, że dużo osób naraz na niego wchodzi i przepustowość nie wyrabia, albo z innych powodów po stronie serwera, nie oprogramowania. Na dzień dzisiejszy jedyna część serwisu, która mogłaby działać naprawdę wolno, jeśli byłaby źle napisana, to mapa. Resztę to chyba trzeba by specjalnie spowalniać. Rozmiar baz OC jest tak mały w skali baz danych, że na zapytania nie traci się dużo czasu.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Krysiul za post (razem 2):
FelixPkaliho
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
gad
Stały bywalec

Post autor: gad » niedziela 10 listopada 2013, 10:42

Każda następna nie potrzebna nowa funkcjonalność spowalnia i nie ulega to żadnej wątpliwości. Jedna nie jest aż tak bardzo istotna, ale na OC jest już tyle nowych pomysłów niepotrzebnych [ czyli całego niepotrzebnego śmietnika] że w końcu nie będzie to służyć niczemu, tylko pierdom. Nasze miejsce jest w terenie z GPS, net ma służyć tylko prostej info. a nie przeglądaniu się statystykach i zaspokajaniu swoich indywidualnych potrzeb.

Awatar użytkownika
kaliho
Nowy na forum

Post autor: kaliho » niedziela 10 listopada 2013, 11:52

gad pisze:Nasze miejsce jest w terenie z GPS, net ma służyć tylko prostej info. a nie przeglądaniu się statystykach i zaspokajaniu swoich indywidualnych potrzeb.
A chodzenie w teren z GPS to nie jest zaspokajanie swoich indywidualnych potrzeb? Może innych bardziej napędza, jara, kręci oddech innego geocachera na plecach, niż odkrywanie 500 takich samych skrzynek.
Jakoś nie zauważyłam, żeby cokolwiek do tej pory spowalniało system, więc po co to podcinanie skrzynek i wstrzymywanie kreatywności. Może inni chcą się rozwijać, ewoluować i potrzebują tych statystyk :P

ODPOWIEDZ