Kasowanie komentarzy

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

FelixP
Bywalec
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Kasowanie komentarzy

Post autor: FelixP »

coosiek + Anula pisze:Zawsze znajdą się Ci, którym podoba się to, że widać kto i kiedy usunął komentarz oraz którym się to nie podoba.
. Dziś wchodząc w kesza OP7205 widać tylko 5 komunikatów o usunięciu kesza, a nie da się przeczytać logu o znalezieniu.
Problem naprawiony.
coosiek + Anula pisze:Opcja z samodzielnym decydowaniem o tej funkcji to bardzo dobry pomysł :)
Postaram się do końca tygodnia dodać taką opcję (domyślna wartość "ukryj" czyli będzie "po staremu") - jeśli ktoś bedzie zainteresowany będzie mogł wybrać "pokaż" i zobaczyć całość.
brajan74 pisze: Żenujące jest czytanie w logach niektórych skrzynek jak to ludzie po sobie jeżdżą.
Zgadam się w 100%. Tylko czasami można się też zgubić jak właściciel kesza skasuję coś znienacka.
Pawello pisze:Kolejny dodatek wg mnie mało przydatny. I jak teraz wygląda log internetowy np. w moim keszu gdzie poprzez komentarze odbyła się weryfikacja kesza i zostało po nim ponad 10 informacji o usunięciu?
Dla wpisów kasowanych od wczoraj pojawi się info o "kasowaczu" (nick lub "COG" jeśli "kasowaczem" jest członek COG) i data - może to pomóc rozwiać dylematy typu "Stary, gdzie moje wpisy!?" :wink: . Myślę, że z opcją domyślnego ukrycia skasowanych wpisów bólu z nadmiarem nie będzie.
r00t7 pisze:nie wiem dlaczego ale w każdym keszu mam 2x usuń przy komentarzach, oba przyciski działają jednakowo.
Rozumiem, że jako członek COG-u? A czy tak nie było przed zmianą?

Awatar użytkownika
k.mil
Wyjadacz
Podziękował;: 79 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: k.mil »

FelixP pisze:
r00t7 pisze:nie wiem dlaczego ale w każdym keszu mam 2x usuń przy komentarzach, oba przyciski działają jednakowo.
Rozumiem, że jako członek COG? A czy tak nie było przed zmianą?
Tak, tak było i przed zmianą od kiedy pamiętam.
- Born stupid?
- Try again!

FelixP
Bywalec

k.mil pisze:
FelixP pisze:
OK - zerknę na to po ogarnięciu opcji "pokaż/ukryj skasowane wpisy".

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 398 razy

Post autor: krystiant »

Jako właściciel kilku keszy jestem zainteresowany możliwością zobaczenia treści skasowanych wpisów w moich keszach. Maili nie trzymam w nieskończoność, a po dłuższym czasie mogę nie pamiętać skasowanych wpisów i chcieć sobie odświeżyć pamięć... Najlepiej jako przycisk "pokaż skasowane"
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 314 razy
Otrzymał podziękowań: 214 razy

Post autor: r00t7 »

k.mil pisze:
FelixP pisze:
otóż to, ale skoro ktoś temat ruszył - może czas to naprawić? myślę że cog powinien mieć możliwość kasacji bez możliwości pokazania tych wpisów przez użytkownika
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

Krystian, przeginasz. Po to była opcja kasowania, żeby skasować, właśnie po to by nikt tych logów nie widział, nie czytał. Skoro skasowany znaczy że skasowany i koniec. (po co wogóle kasować, skoro log i tak będzie widoczny..)

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 398 razy

Post autor: krystiant »

A COG, RR i RT to sobie może czytać... Jak komuś skasuję loga w moim keszu i ten ktoś będzie miał pretensje to będę widział co skasowałem i dlaczego... Mój kesz, więc dlaczego miałbym nie widzieć co ktoś do mnie napisał? Nie chodzi o możliwość wyświetlenia dowolnych skasowanych logów tylko we własnych keszach.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

FelixP
Bywalec

r00t7 pisze:
otóż to, ale skoro ktoś temat ruszył - może czas to naprawić?
To zdaje się było banalne - proszę sprawdzić czy już działa dobrze (tj. tylko 1 raz pojawia się "Usuń").
r00t7 pisze: myślę że cog powinien mieć możliwość kasacji bez możliwości pokazania tych wpisów przez użytkownika
Użytkownik widzi wpisy skasowane przez COG tylko jako "Wpis skasowany przez COG dnia ...." , t.j. nie widzi treści (ani nicka "kasowacza" z COG).

Awatar użytkownika
k.mil
Wyjadacz
Podziękował;: 79 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: k.mil »

FelixP pisze: To zdaje się było banalne - proszę sprawdzić czy już działa dobrze (tj. tylko 1 raz pojawia się "Usuń").
Potwierdzam, naprawione. Dzięki.
- Born stupid?
- Try again!

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna

krystiant pisze:Mój kesz, więc dlaczego miałbym nie widzieć co ktoś do mnie napisał?
Ale log jest mój i nie chcę żebyś go czytał - dlatego go skasowałem. np napisałem coś niemiłego, ale po chwili uznałem, że jednak nie chcę być aż tak niemił i skasowałem komentarz.

Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 98 razy

Post autor: Silent A »

krystiant pisze:A COG, RR i RT to sobie może czytać... Jak komuś skasuję loga w moim keszu i ten ktoś będzie miał pretensje to będę widział co skasowałem i dlaczego... Mój kesz, więc dlaczego miałbym nie widzieć co ktoś do mnie napisał? Nie chodzi o możliwość wyświetlenia dowolnych skasowanych logów tylko we własnych keszach.
Tu Cię boli ? Może trzeba do COGu wrócić aby widzieć ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

Lza pisze:Ale log jest mój i nie chcę żebyś go czytał - dlatego go skasowałem.
Raczej: "skasowałem", przecież dobrze wiesz jak to działa ;-)

Moim zdaniem: jeśli już COG widzi "usunięte" wpisy, powinien je widzieć również 1. autor wpisu 2. właściciel kesza.

Przy okazji wypłynęła "ciekawa" sprawa - czy nie wypadałoby ukrócić trzymanie kesza w stanie "wiecznie niedostępna" (okresowo "gotowa do szukania" i po chwili "tymczasowo niedostępna" aby uniknąć archiwizacji? Może wystarczy uświadomić użytkowników, że jest możliwość przywrócenia zarchiwizowanej skrzynki i wcale nie trzeba kombinować logami.
Załączniki
discawery_logi.png
discawery_logi.png (87.4 KiB) Przejrzano 1076 razy
Obrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna

to zadanie dla COG, w/g mnie takie coś jest od razu do archiwizacji. Jak ktoś nie umie odnowić kesza w ciągu pół roku to raczej tego nie zrobi.

Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 98 razy

Post autor: Silent A »

ech te wiecznie niedostępne... zawsze czasu brak ;-)
Obrazek

FelixP
Bywalec

FelixP pisze:
coosiek + Anula pisze:
coosiek + Anula pisze:Opcja z samodzielnym decydowaniem o tej funkcji to bardzo dobry pomysł :)
Postaram się do końca tygodnia dodać taką opcję (domyślna wartość "ukryj" czyli będzie "po staremu") - jeśli ktoś będzie zainteresowany będzie mogł wybrać "pokaż" i zobaczyć całość.
Się udało.
Funkcja "Pokazuj/Ukryj usunięcia" dodana na głównym ekranie skrzynki (nie dotyczy COG-istów - oni widzą skasowania zawsze). Opcja "Pokazuj" oznacza, że widać iż komentarz był, ale został usunięty (+kiedy i przez kogo - jeżeli przez członka COG - to widać tylko "COG" a nie nick - chyba, żę COG-ista usunął swój wpis prywatny) - treści nie widać. Domyślne położenie opcji jest na "ukrywaj".
Na ekranie "Wszystkie wpisy do logu" informacja o usuniętych komentarzach jest zawsze widoczna (czyli tej funkcji tam nie ma) - pomyślałem, że jak "Wszystkie" to wszystkie - ewentualnie do dyskusji.

ODPOWIEDZ