Trójkąt bydgoski - m.opencaching.pl

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

pwk
Nowy na forum

Trójkąt bydgoski - m.opencaching.pl

Post autor: pwk » piątek 04 października 2013, 22:52

Jadę jutro do Bydgoszczy na spotkanie i próbowałem dostać się do tamtejszych keszy za pomocą telefonu. Telefon dość prosty (nie smartfon), więc Locusy itp odpadają, sprawdzałem wyszukiwarkę na m.opencaching.pl. Po wklepaniu współrzędnych mniej więcej w centrum miasta (N53 7.500, E18 0.000) wyniki wyrzuciły mnie daleko na południe, obok keszy OP4C89 i OP0547. Próbowałem kilka razy, wpisując współrzędne na różne sposoby (07.500, 7.5, 07.5 etc) lub trochę je modyfikując, ale w żaden sposób nie udało mi się wyszukać centrum Bydgoszczy (za każdym razem rzucało mnie na południe, "łapało" normalnie dopiero na obrzeżach miasta). Odpaliłem mobilną wersję strony w przeglądarce na komputerze - to samo. Wyszukiwarka w normalnej (niemobilnej) wersji strony działa dobrze.

Jak zreprodukować błąd:
1. Wejdź na m.opencaching.pl -> szukaj skrzynek w okolicy
2. Wpisz współrzędne z grubsza w środku Bydgoszczy (np. N53 7.500, E18 0.000), promień ustaw na 3km (domyślne)
3. Porównaj wyniki z mapą skrzynek

pwk
Nowy na forum

Re: Trójkąt bydgoski - m.opencaching.pl

Post autor: pwk » niedziela 05 kwietnia 2015, 18:33

Pozwolę sobie odkopać moje archiwalne żale, bo właśnie znalazłem kolejne "siedlisko zła". Tym razem chodzi o Kanie koło Pruszkowa koło Warszawy. EDIT: Nie do końca. Sprawdza się na pasie ok. siedmiokilometrowej szerokości na odcinku od Niemiec do Białorusi.
Objawy są takie same jak poprzednio - niezależnie od wpisanych w wyszukiwarce współrzędnych następuje "wyrzucenie" o kilkanaście kilometrów w bok, a jednocześnie "Podane odległości i kierunki od:" na dole strony podają wpisane właściwe koordy. Z moich obserwacji wynika, że za każdym razem faktyczny punkt wyszukiwania jest mniej więcej 7-8 minut na południe od podanego, tak jakby wyszukiwarka zaokrąglała zapytanie do pełnych stopni.
Dla przykładu: wyszukiwane współrzędne N52 7.600, E20 45.500 zwracają jako najbliższe skrzynki OP86MW (S 0,4 km), OP0402 (NW 0,6 km) i OP4AB9 (N 0,9 km).

Jak zreprodukować błąd:
1. Wejdź na m.opencaching.pl -> szukaj skrzynek w okolicy
2. Wpisz dowolne współrzędne z przedziału: N52 6.001 - N52 9.999, E jakiekolwiek na terenie Polski; promień ustaw na 3km (domyślne)
3. Porównaj wyniki z mapą skrzynek

Help please?

ODPOWIEDZ