Geościeżki

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

areckis
Wyjadacz

Re: Geościeżki

Post autor: areckis » czwartek 21 lipca 2016, 07:46

PeCha pisze: uległa archiwizacji. Kilka dni później została uruchomiona na nowo.
Pewnie częściej pozostają już w archiwum. ;) A zawsze można ponownie kesza dodać do GŚ jak zostanie przywrócony.
krystiant pisze: Wydaje mi się, że chodziło przede wszystkim o to, żeby jak się pobiera gpx ze strony geościeżki nie nacinać się później w terenie na nieaktywne skrzynki... Ale chciałem zwrócić uwagę, że jest przycisk "filtry gpx", który oferuje taką funkcjonalność
Ale to nie zmienia faktu, że ta skrzynka dalej wisi w GŚ i zmienia sytuację z jej zaliczaniem, bo dalej jest liczona do WIS.

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » czwartek 21 lipca 2016, 13:54

areckis pisze:
krystiant pisze:Wydaje mi się, że chodziło przede wszystkim o to, żeby jak się pobiera gpx ze strony geościeżki nie nacinać się później w terenie na nieaktywne skrzynki... Ale chciałem zwrócić uwagę, że jest przycisk "filtry gpx", który oferuje taką funkcjonalność
Ale to nie zmienia faktu, że ta skrzynka dalej wisi w GŚ i zmienia sytuację z jej zaliczaniem, bo dalej jest liczona do WIS.
Fakt - liczenie WIS to osobna kwestia, której nie uwzględniłem w moich przemyśleniach bo ja przede wszystkim szukam keszy, a geościeżki zaliczają się same niejako przy okazji... Tylko trzeba pamiętać o zrobieniu wpisu, bo nie dostanie się ikonki do profilu.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Tomanek111
Wyjadacz

Post autor: Tomanek111 » piątek 22 lipca 2016, 14:46

deg pisze:Tomanek - sprawdziłem na kilku geościeżkach gdzie jestem (współ)autorem - opublikowanych lub nie. Wszędzie przyciski działały prawidłowo. Wywal ciasteczka, przeloguj się jeszcze raz, poodświeżaj stronę. Może gdzieś coś z cache zaciągnęło.
Witam!
Operacje nic nie dały. W innych geościeżkach jest ok, a tu nadal nie widać przycisków. Być może psikusa robi to, że skrzynki tworzące geościeżkę, były kiedyś przypisane do innej geościeżki, która nie została ostatecznie odpalona.
Pozdrawiam!
ObrazekObrazek

azhag
Wyjadacz

Post autor: azhag » środa 27 lipca 2016, 20:25

Działa dodawanie keszy do geościeżek?

Klikam "Dodaj dowolną skrzynkę", podaję OP, kilkam "OK" i nic się nie dzieje. Kiedyś była chyba informacja, że wysłano maila do założyciela, teraz jej nie ma, podobnie jak owego maila.

Dopisek:
przy skrzynce kogoś innego zadziałało, ale przy mojej nie. Na mailu nie mam wcześniejszego potwierdzenia z prośbą o dodanie (w spamie również nie), strona nie wyrzuca też, że skrzynka jest już na liście oczekujących.
Obrazek

azhag
Wyjadacz

Post autor: azhag » czwartek 28 lipca 2016, 10:50

Jednak jest problem: do właściciela dodanego kesza przyszedł mail z potwierdzeniem dodania, kliknął żeby dodać i zwróciło wiadomość, że kesz został dodany do geościeżki. Ale w rzeczywistości nie został.
Obrazek

Awatar użytkownika
issoria
Bywalec

Post autor: issoria » piątek 29 lipca 2016, 11:00

(z innej beczki ale temat dotyczy geościeżek)
Czy jest jakaś zasada, według której układane są medale za zdobyte ścieżki w profilu użytkownika? Nie wygląda to ani na kolejność zdobywania, ani na wiek geościeżki?

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 196 razy
Otrzymane podziękowania: 475 razy

Post autor: deg » niedziela 31 lipca 2016, 21:35

Łza pewnie zweryfikuje co piszę, ale zauważyłem, że dodają się w kolejności logowania zaliczenia geościeżki. Tak jak np. "Najnowsze logi".
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post:
issoria
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

areckis
Wyjadacz

Post autor: areckis » poniedziałek 22 sierpnia 2016, 21:47

W poprzedniej dyskusji zasugerowaliście, żeby nie dodawać kogo popadnie do założycieli GŚ. ;) Tylko jest mały zonk. Jak usunąłem współzałożycieli skrzynek w GŚ z listy współzałożycieli (ale ich skrzynki dalej są w GŚ), to zniknęły im odznaczenia za założenie skrzynek w ramach GŚ. Więc są podwójnie pokrzywdzeni - ani sami nie mogą zaliczyć GŚ, ani ich skrzynki nie są liczone do GŚ i też nie mają emblematu. :(

A jako fjuczer proponuję, aby przy GŚ po kliknięciu na "pokaż więcej statystyk" można było zobaczyć także, jakie kesze z GŚ zaliczyła dana osoba - np. po kliknięciu na liczbie zaliczeń w ramach GŚ. Ułatwiłoby to ustawki na kolejne zaliczenia z innymi keszerami. :)

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » wtorek 23 sierpnia 2016, 09:26

Chyba jakis błąd, będzie do przemyślenia i poprawienia.
jeśli chodzi o statystyki - w statystykach powinien znaleźć się ranking w/g punktacji, Taki przynajmniej był zamysł..

Awatar użytkownika
Nimu
Nowy na forum

Post autor: Nimu » środa 07 września 2016, 22:31

Czuwaj i witam! Piszę do Was z pewną sprawą, mianowicie poszukuje Geościeżki dość długiej, interesującej, nie za trudnej i w okolicach Warszawy. Jest to jeden z moich punktów na następny stopień harcerski dlatego postanowiłam, że najlepiej będzie zapytać się o to ludzi bardziej doświadczonych i znających się na rzeczy, niż szukać na własną rękę. Serdecznie pozdrawiam oraz z góry dziękuję za pomoc. :)

azhag
Wyjadacz

Post autor: azhag » czwartek 08 września 2016, 11:34

Od siebie polecę Bitwę Warszawską 1920, choć ma kilka trudniejszych kesze (ale bez przesady).

PS
Post wg do działu polecanych skrzynek bardziej pasuje, ten jest techniczny.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nimu
Nowy na forum

Post autor: Nimu » wtorek 13 września 2016, 23:31

Dobrze, dziękuję za radę

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Kontakt:

Post autor: lavinka » czwartek 03 listopada 2016, 15:30

To jeszcze Niesmiertelni 39 tyle że dużo skrzynek http://opencaching.pl/powerTrail.php?pt ... ptrail=134
i nieco łatwiejsza Wojna pozycyjna nad Rawką i Bzurą http://opencaching.pl/powerTrail.php?pt ... &ptrail=44
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

areckis
Wyjadacz

Post autor: areckis » niedziela 06 listopada 2016, 13:04

Czy nie sensowanie by było, gdyby na mapie GŚ, te ścieżki, które są w remoncie były zaznaczone tak jak kesze tymczasowo niedostępne. Teraz takie ścieżki zupełnie znikają z mapy.

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » niedziela 06 listopada 2016, 18:12

Jest to w planach rozwoju Geościeżek.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

ODPOWIEDZ