Geościeżki

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Kontakt:

Re: Geościeżki

Post autor: Iwmali » środa 13 maja 2015, 18:56

Nie wiem czy ktoś już poruszał ten temat, mam problem ze zmianą kesza z jednej geościeżki na drugą. Ostatnio dwa razy się pomyliłam i źle przypasowałam kesze, nie do tych co chciałam geościeżek. Niestety nie byłam sama w stanie tego poprawić, za każdym razem przy zmianie pokazywał mi się czerwony znaczek z wykrzyknikiem, dopiero kolega z COG-u mi to naprostował. Ciekawe czy tylko ja mam tego typu problem, czy to jest jakiś problem ogólny?
Dzień bez kesza - dzień stracony.

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » środa 13 maja 2015, 22:16

Archiwizacja = usunięcie kesza z geoŚcieżki. Zostaje w liście skrzynek, tak jak zostają logi w zarchiwizowanych skrzynkach.

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » środa 13 maja 2015, 22:18

Iwmali pisze:Nie wiem czy ktoś już poruszał ten temat, mam problem ze zmianą kesza z jednej geościeżki na drugą.
Skrzynka raz przypisana do geoŚcieżki powinna tam zostać do końca świata. Dlatego użytkownik nie ma możliwości usunięcia skrzynki z geoŚcieżki.

Tomanek111
Wyjadacz

Post autor: Tomanek111 » środa 13 maja 2015, 23:20

Witam!
Łzo zasady odnośnie GS-ów są znane. Mimo wszystko ponawiam prośbę o oczyszczenie naszej wspólnej geościeżki (może jeszcze nie teraz, albowiem "exodus" pewnej części użytkowników z lubelskiego nadal trwa ), bo po prostu "martwe" skrzynki nie wnoszą nic, prócz bałaganu. Nie jesteśmy w stanie odczytać ani współrzędnych, ani OP-ków, ani nazwy skrzynki, o namierzeniu samych obiektów nie wspomnę. Też się troszkę napracowałem...... nie lubię po prostu nieporządku :) Oczywiście jeśli jest to jakaś większa robota, to odpuszczamy.
Pozdrawiam!
Tomanek111
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

Post autor: dallas » czwartek 14 maja 2015, 09:21

Lza pisze:Archiwizacja = usunięcie kesza z geoŚcieżki. Zostaje w liście skrzynek, tak jak zostają logi w zarchiwizowanych skrzynkach.
A właściwie po co? Poza hipotetyczną sytuacją, że usunięte zostaną najciekawsze obce skrzynki z projektu a wpisy głownie się do nich odnosiły, to nie widzę żadnej szkody dla kogokolwiek. To tylko zabawa w szukanie pudełek a nie ogólnopolski rejestr danych osobowych, nie popadajmy w paranoje.

Dopóki nie będzie poprawiony algorytm przeliczania a z tego co widzę nie będzie chyba nigdy, w ścieżce pozostaje krótko mówiąc śmietnik i systematyczne obniżanie progu minimum do zaliczenia, a żaden mentor nie będzie zadowolony z posiadania czegoś takiego. Te skrzynki nadal wpływają na przelicznik i niczego nie wnoszą. Obie strony właściciel i najemca skrzynki powinny mieć możliwość jej definitywnego usuwania z wykazu.

Przy okazji często wracanego tematu - czy wywalenie z wyświetlanego przelicznika ilości skrzynek w nawiasie w górnej części nie rozwiąże chwilo problemu ze ścieżkami gdzie istnieją skrzynki zarchiwizowane bądź niedostępne?
LHS - 75% (15 geocache) - liczba 15 jak już wielokrotnie było pisane jest w takim przypadku bledną. Zostawiając sam procent na górze bez ilości w nawiasie dochodzi niestety samodzielne przeliczanie, ale przynajmniej nie będzie zdziwienia przy logowaniu ścieżki.

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » czwartek 14 maja 2015, 09:50

Usunięcie skrzynki z geoŚcieżki skutkuje utratą punktów za usunięta skrzynkę. To w pewnym sensie analogiczna sytuacja jak usuwanie logów ze skrzynek. Po archiwizacji skrzynki nie usuwamy z niej logów. Każdy wie dlaczego. Tak samo jest z geoŚcieżkami. Relacja
[skrzynka <=> geoŚcieżka <=> użytkownik zdobywający <=> użytkownik zakładający] być może rzeczywiście nie jest tak oczywista na pierwszy rzut oka. Ale taka relacja jest i jest silna.

Wychodząc na wyższy poziom abstrkacjj: archiwizacja skrzynki w geoŚcieżce nie powinna mieć w ogóle miejsca. To powinien być bardzo rzadki przypadek. (np coś się złego stało i kesz zniknął razem z właścicielem i z jakichś bardzo ważnych przyczyn nie można go odtworzyć). Na takie przypadki jest COG i on podejmuje decyzję o usunięciu takiej skrzynki. (Czyli o usunięciu punktów wszystkich użytkowników któych problem dotyka. (Na normalne przypadki kłopotów ze skrzynką są przecież możliwości: można przeserwisować cudzą skrzynkę, można ją adoptować itp.) Jeżeli geoŚcieżka posiada zarchiwizowane kesze, sugeruje to, że ze ścieżką jest coś nie tak (nie ma kto dbać o geoŚcieżkę). Skoro nie ma kto o nią dbać, to jej utrzymywanie nie ma sensu i skłaniał bym się do likwidacji takiej geoŚcieżki.
dallas pisze:czy wywalenie z wyświetlanego przelicznika ilości skrzynek w nawiasie w górnej części
Trzeba poprawić nie wyświetlanie, a warunek, który jest odpowiedzialny za umożliwienie odpowiedniego wpisu.
Tomanek111 pisze:ponawiam prośbę o oczyszczenie naszej wspólnej geościeżki
Jesteś w szczęśliwej sytuacji, że Twoja geoŚciezka nigdy nie została zdobyta. Usunięcie nie powinno stanowić problemu, ale tym zajmuje się COG. (mają panel do tego typu operacji, więc kontaktuj się z COG)

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » czwartek 14 maja 2015, 13:49

Lza pisze:
Tomanek111 pisze:ponawiam prośbę o oczyszczenie naszej wspólnej geościeżki
Jesteś w szczęśliwej sytuacji, że Twoja geoŚciezka nigdy nie została zdobyta. Usunięcie nie powinno stanowić problemu, ale tym zajmuje się COG. (mają panel do tego typu operacji, więc kontaktuj się z COG)
Posprzątane, skrzynki widma usunięte. (Oczywiście tylko z tej G$)
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

Post autor: dallas » czwartek 14 maja 2015, 15:40

Fakt, zapomniałem o punktacji. Usunięcie całej geościeżki i ponowne utworzenie nowej jest jakimś sensownym rozwiązaniem.

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » czwartek 14 maja 2015, 15:56

Nie przeniesiesz skrzynek z jednej ścieżki do innej - nawet zlikwidowanej, z tego samego powodu.

Tomanek111
Wyjadacz

Post autor: Tomanek111 » czwartek 14 maja 2015, 21:47

Witam!
Dzięki serdeczne :). A tak a propos, jest już zamysł i pomysł na uhonorowanie trzech pierwszych zdobywców GS-u "Zamki w Polsce". Droga daleka, to fakt, ale znając Obywateli : Qubackiego, Wrzosa, Art_noisa, GFS-a.... istnieje prawdopodobieństwo, że ścieżka może paść w tym roku :)
Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam!
Tomanek111
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » piątek 15 maja 2015, 12:39

A wracając do mechnizmu pozwalającego bądź nie na zaliczanie geoŚcieżki, które konkretnie geoŚcieżki mają ten problem? Widziełm, że ta ścieżka: http://opencaching.pl/powerTrail.php?pt ... &ptrail=22
Tu przyczyną nie był kod zezwalający na zaliczenie, tylko w jakiś sposób źle zliczona była ilość wszystkich skrzynek w geoŚcieżce. (pokazywało 16, a powinno być 20 (razem z zarchiwizowanymi). Być może błąd powstaje już na etapie dodawania skrzynek do geoŚcieżki.

Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: Iwmali » piątek 15 maja 2015, 18:42

Lza pisze:
Iwmali pisze:Nie wiem czy ktoś już poruszał ten temat, mam problem ze zmianą kesza z jednej geościeżki na drugą.
Skrzynka raz przypisana do geoŚcieżki powinna tam zostać do końca świata. Dlatego użytkownik nie ma możliwości usunięcia skrzynki z geoŚcieżki.
Poczekaj, bo czegoś nie rozumiem...to Kliza może usuwać sobie kesze z geościeżek, robić co chce, a ja nie mogę usunąć kesza "pompy" z geościeżki, bo się pomyliłam i przypisałam go do innej niż powinnam???? :shock: To chyba wszystko stoi na głowie, to są moje kesze i moje geościeżki, nie wydaje się Tobie, że to ja decyduję gdzie one powinny się znaleźć? Niedawno na forum FB czytałam, że każdy może robić co chce ze swoimi keszami, chodziło o nr 1 na OC, a tu raptem okazuje się, że to są tylko puste słowa. :lol:

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » sobota 16 maja 2015, 12:51

z geoŚcieżki, która jest conajmniej raz zdobyta, ani kliza nie może, ani Ty. Tylko COG, ale i on nie powinien.

Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: Iwmali » sobota 16 maja 2015, 18:04

Lza pisze:z geoŚcieżki, która jest conajmniej raz zdobyta, ani kliza nie może, ani Ty. Tylko COG, ale i on nie powinien.
To teraz się zdziwisz, bo to była nowa, nowiutka geościeżka, której nikt nie zdobył, nawet nie wiem czy była widoczna, więc to coś u Was jest nie teges. Warto by było się temu przyjrzeć, wtedy gdy się pomyliłam tworzyłam dopiero nową geościeżkę. :( A jak się pomylę z nowym keszem, którego też nikt jeszcze nie zdobył to co? Ma zostać tam gdzie nie powinien, bo się pomyliłam? Kurcze zanim coś takiego napiszesz to się zastanów, co pompa może robić na trakcie historycznym na CC, i dlaczego piszesz nawet COG nie powinien tego zmienić? :shock:

Druga sprawa dotyczy widoczności geościeżek...ostatnio przy opracowywaniu nowej ścieżki, która była ustawiona jako niepubliczna, koleżanka na FB napisała, że fajną robię geościeżkę...nie wiem o co tu chodzi, może to też mi wyjaśnisz?

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » sobota 16 maja 2015, 20:06

Lza pisze:A wracając do mechnizmu pozwalającego bądź nie na zaliczanie geoŚcieżki, które konkretnie geoŚcieżki mają ten problem?
Błąd liczenia polega na tym, że inaczej liczy w szczegółach geościeżki, inaczej w statystykach.
Np.

Kod: Zaznacz cały

% skrzynek wymagany do zaliczenia geoŚcieżki 	75% (29 geocache) 

73.17% (znalazłeś 30 z 41 keszy geoŚcieżki)
I geościeżki http://opencaching.pl/powerTrail.php?pt ... ptrail=123 (3 kesze zarchiwizowane) nie mogę zaliczyć, mimo znalezienia więcej keszy niż jest potrzebne do zaliczenia. Te błędy chyba są we wszystkich geościeżkach.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ