Geościeżki

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

rredan
Stały bywalec

Re: Geościeżki

Post autor: rredan » niedziela 18 stycznia 2015, 00:56

Byłbym bardzo wdzięczny za taką modyfikację GŚ by do WIS oprócz znalezień zaliczały się również uczestnictwa w wydarzeniach. Częściowo to już działa, w tabeli z zestawieniem skrzynek wchodzących w skład GŚ uczestnictwa pokazywane są jako znalezienia ale już nie w przypadku wykresu "Twój stopień zaawansowania dla geoŚcieżki". Podobnie, w przypadku ustawienia jakiegokolwiek progu w polu "% skrzynek wymagany do zaliczenia geoŚcieżki" uczestnictwa nie są zliczane. Wydaje się, że to niewielka modyfikacja skryptu, czy mogę liczyć na jej wprowadzenie?

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: r00t7 » poniedziałek 19 stycznia 2015, 11:53

http://opencaching.pl/powerTrail.php?pt ... &ptrail=22 mam taki pewien kłopot z tą ścieżką - % skrzynek wymagany do zaliczenia geoŚcieżki 70% (12 geocache), a na dole w przeliczeniach jest: 60% (znalazłeś 12 z 20 keszy geoŚcieżki) liczba ta sama, tylko 10% róznicy. Jak to jest liczone ?

podobnie tutaj: http://opencaching.pl/powerTrail.php?pt ... &ptrail=56 % skrzynek wymagany do zaliczenia geoŚcieżki 60% (3 geocache) 27.27% (znalazłeś 3 z 11 keszy geoŚcieżki) tutaj rozbieżność większa.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
meteor2017
Wyjadacz

Post autor: meteor2017 » poniedziałek 19 stycznia 2015, 22:47

r00t7 pisze:http://opencaching.pl/powerTrail.php?pt ... &ptrail=22 mam taki pewien kłopot z tą ścieżką - % skrzynek wymagany do zaliczenia geoŚcieżki 70% (12 geocache), a na dole w przeliczeniach jest: 60% (znalazłeś 12 z 20 keszy geoŚcieżki) liczba ta sama, tylko 10% róznicy. Jak to jest liczone ?
Zacytuję to co napisałem pod opisem GeoŚcieżki :-)

Uwaga - ponieważ jest błąd z naliczeniem wymaganych do zaliczenia skrzynek, gdy część została zarchiwizowana, wbrew temu co jest specyfikacji GeoŚcieżki, wymagane jest 14 skrzynek.

Gdy liczymy procent od wszystkich skrzynek (20) to 70% daje nam 14 (i taką liczbę system wymaga do zaliczenia), a 60% to 12 (tyle ile masz).

Natomiast w szczegółach GŚ 70% jest liczone tylko od skrzynek niezarchiwizowanych, co daje 12 skrzynek (i trochę wprowadza w błąd).
ObrazekObrazekObrazek

DriadaK
Stały bywalec

Post autor: DriadaK » piątek 13 lutego 2015, 14:01

A ja znowu mam inny kłopot z ta oto miniścieżką": http://opencaching.pl/powerTrail.php?pt ... &ptrail=30
Większość skrzynek jest mojego autorstwa, zatem - jak rozumiem - pomimo tego, iż nie jestem założycielem ścieżki i pomimo tego, że zdobyłam wszystkie skrzynki - nadal geościeżkę mam niezdobytą?
Smutno...

Edit: no ok - nie większość keszy jest moja, ale akurat o tą jedną moją mam za dużo do zaliczenia geościeżki... :|
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 307 razy
Kontakt:

Post autor: Lza » piątek 13 lutego 2015, 14:30

miedzy innymi dlatego powinien być limit minimalnej ilości skrzynek w geoŚcieżce. I to niemały, conajmniej z 40 lub 50. To, co się dzięki Wam drodzy geokeszerzy dzieje, to paranoja. Zresztą przewidywałem że tak będzie, nawet o tym pisałem, ale nikt nie chciał słuchać.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Lza za post:
k.mil

Tomanek111
Wyjadacz

Post autor: Tomanek111 » sobota 11 kwietnia 2015, 15:52

Witam! Wgrałem sobie kiedyś obrazeczek GS-u tzw. "logotyp". Dziś próbuję go zmienić, klikam "Podmień logotyp", wskazuję plik i wciskam "Zapamiętaj". Niby logotyp został podmieniony, ale po odświeżeniu strony geościeżki wyświetla mi się ten stary obrazek, a nie ten, który chcę obecnie zastosować. http://opencaching.pl/powerTrail.php?pt ... ptrail=183
Jeśli to nie będzie problemem, to proszę o pomoc.
Pozdrawiam!
Tomanek111
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Whatever
Wyjadacz

Post autor: Whatever » sobota 11 kwietnia 2015, 17:10

Łza - to może niech po prostu rt ustawi limit i tyle ? Po co płakać ?

Tomanek111
Wyjadacz

Post autor: Tomanek111 » sobota 11 kwietnia 2015, 18:55

Dzięki :) Wskoczyło właściwe logo.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Re:

Post autor: Lza » niedziela 12 kwietnia 2015, 13:28

Whatever pisze:Łza - to może niech po prostu rt ustawi limit i tyle ? Po co płakać ?
Ostatnio była święta woja o to.

Tomanek111
Wyjadacz

Post autor: Tomanek111 » wtorek 12 maja 2015, 19:45

Witam!
Jeśli jest to możliwe i nie stanowi większego nakładu pracy, to miałbym uprzejmą prośbę do RT o usunięcie z GS-u "Zamki w Polsce" skrzynek, które nie posiadają swoich nazw (dwie pierwsze). To, że skrzynka jest zarchiwizowana, to pół biedy, ale w obecnym stanie, nie idzie nawet namierzyć obiektów. Z góry Bóg zapłać :)
Pozdrawiam!
Tomanek111
ObrazekObrazek

Jano
Wyjadacz

Post autor: Jano » środa 13 maja 2015, 08:41

A tak w ogóle, to chyba ktoś powinien zrobić z Klizą porządek. Archiwizując skrzynki rozwala też geościeżki. Pół biedy jeśli własne. Ale ten sabotażysta niszczy też gś innym, np. rozwalił chłopakom Projekt LHS. Ścieżka nie do zdobycia bez wycofania keszy zarchiwizowanych. Tylko właściciel może to zrobić, a nie podejrzewam, że Kliza wykaże się odrobiną honoru i pousuwa swoje g***a ze ścieżki.
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

Jano
Wyjadacz

Post autor: Jano » środa 13 maja 2015, 08:56

Bo to, że Kliza archiwizuje swoje kesze, to jego rzecz, ale jeśli te kesze wchodzą w skład cudzej geościeżki, która przez to praktycznie przestaje funkcjonować, to to już nie jest tylko sprawa Klizy, a zwykłe świństwo wyrządzone kolegom współzałożycielom projektu. Czy COG, RR cokolwiek robi w tej sprawie?
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
DeepBlue
Stały bywalec

Post autor: DeepBlue » środa 13 maja 2015, 09:53

Ajger pisze:Czy COG, RR cokolwiek robi w tej sprawie?
Zajmujemy się sprawą. Szczegóły wkrótce. Pamiętajcie jednak, podejmując jakiekolwiek dyskusje w tej sprawie, że każdy właściciel ma prawo zarchiwizować swoje skrzynki nie pytając nikogo o zgodę.

Pozdrawiam
w imieniu RR2015,
DeepBlue
Obrazek

Jano
Wyjadacz

Post autor: Jano » środa 13 maja 2015, 10:06

Archiwizować zawsze ma prawo, tylko jeśli to robi, to niech też pousuwa je z geościeżki. A on jak smarkacz tylko archiwizuje usuwając nazwy i opis keszy. A to już normalne nie jest.
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 199 razy
Otrzymane podziękowania: 246 razy

Post autor: brasia » środa 13 maja 2015, 12:44

Prawo do archiwizacji skrzynek każdy ma, ale jeśli przy tym usuwa opisy, kordy puszcza w kosmos to jest moim zdaniem akt wandalizmu.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi brasia za post (razem 2):
JanoElvis7
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ