Problem słabych keszy

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Teokryt
Wyjadacz

Re: Problem słabych keszy

Post autor: Teokryt » piątek 15 listopada 2013, 09:18

Nawet nawet, może jednak spróbuj w pionie to rozmieścić albo w jednym wierszu? najlepiej by było zmienić nazwę "poniżej przeciętnej"?

Słaba -> Mizerna/Marna/Gniot(:P)
Poniżej przeciętnej -> Słaba
Nie chcę oceniać tej skrzynki -> Nie oceniam

spróbuj wyśrodkować w jednej linii tekst z "radiobuttonem"

Tym samym rekomendacja powinna być do zaznaczenia gdzieś w rejonie oceny, ale moze wraz z rewolucyjnym systemem zmian rekomendacji na wielogwiazdki :P to może cos sie tu będzie jeszcze zmieniać.

Zamiast "opis skali" i "oceń skrzynkę" -> Ocenianie skrzynek który jest linkiem do wspominanego artykułu.

FelixP
Bywalec

Post autor: FelixP » piątek 15 listopada 2013, 11:24

Teokryt pisze:Nawet nawet, może jednak spróbuj w pionie to rozmieścić albo w jednym wierszu? .
5 ocen mieści sie w 1 wieszu w 3 najważniejszych wersjach językowych więc zmieniłem (na razie u siebie tylko).
Teokryt pisze: najlepiej by było zmienić nazwę "poniżej przeciętnej"?

Tego nie ruszałbym na razie - za dużo rewolucji na raz. Zamiana opisu oceny na istniejąca (linijka 2) powodowałaby zamęt - z tym kompletnie się nie zgadzam.
Teokryt pisze: spróbuj wyśrodkować w jednej linii tekst z "radiobuttonem"
Zrobione.
Teokryt pisze: Tym samym rekomendacja powinna być do zaznaczenia gdzieś w rejonie oceny, ale moze wraz z rewolucyjnym systemem zmian rekomendacji na wielogwiazdki :P to może cos sie tu będzie jeszcze zmieniać.
Zostawmy na razie jak jest - przyzwyczajenie drugą naturą człowieka - może potem (np. podczas wspomnianej "rewolucji rekomendacyjnej" jeśli nastąpi).
Teokryt pisze: Zamiast "opis skali" i "oceń skrzynkę" -> Ocenianie skrzynek który jest linkiem do wspominanego artykułu.
Zostawiłbym to osobno, tj, jeden artykuł na temat skali ocen, a osobny (jeśli powstanie) zachęcający do ocenia.

Zmianę planuję wrzucić dziś wieczorem. Link do artykuł "Dlaczego warto oceniać" można będzie dodać w każdej chwili.

Teokryt
Wyjadacz

Post autor: Teokryt » piątek 15 listopada 2013, 12:58

Ok, czyli wszystko jest gotowe do "wdrożenia". Zostaw jak na razie jest i będziemy patrzeć jak lud reaguje.

Awatar użytkownika
Karls
Forumator

Post autor: Karls » piątek 15 listopada 2013, 16:32

FelixP pisze:
Teokryt pisze: najlepiej by było zmienić nazwę "poniżej przeciętnej"?

Tego nie ruszałbym na razie - za dużo rewolucji na raz. Zamiana opisu oceny na istniejąca (linijka 2) powodowałaby zamęt - z tym kompletnie się nie zgadzam.
Fakt, ale można by ogólnie pomyśleć o bardziej sugestywnej nazwie. Jak ktoś zobaczy na liście swoich skrzynek, że jakaś jest "poniżej przeciętnej" albo "słaba" to się nie przejmie, a jak zobaczy "gniot" to może już podziałać :)
ObrazekObrazekObrazek

Pyra
Wyjadacz

Post autor: Pyra » piątek 15 listopada 2013, 18:44

Witam
Karls pisze:Jak ktoś zobaczy na liście swoich skrzynek, że jakaś jest "poniżej przeciętnej" albo "słaba" to się nie przejmie, a jak zobaczy "gniot" to może już podziałać :)
...i to jest bardzo dobra koncepcja... :wink:
Pozdrawiam

Teokryt
Wyjadacz

Post autor: Teokryt » piątek 15 listopada 2013, 19:52

Mniej więcej to samo miałem na myśli pisząc propozycje :P

Na gniota zasłuży skrzynka iw kategorii samej skrzynki jak i okolicy a niesie tak negatywne emocje że echm :) ponadto trochę nie rozumiem systemu punktacji jaki kryje się za ocenami, czemu jest tak bardzo przesunięty w stronę pozytywną, bo o ile wartości ocen wiem z czego wynikają o tyle nie jest to system skuteczny bo np dając ocenę skrzynki na poziomie - nigdy nie osiągniemy zakresu aż -3. Wskutek czego ocenę słaba otrzymać jest niezwykle trudno bo tylko od -1,1 do -2 a wiec tylko 0,9 zakresu. W przypadku drugiego końca skali mamy sytuacje ostrzejsza bo ocenę znakomitą otrzymuje się przy maksymalnej punktacji, czyli oceniając jako znakomita od razu dajemy maksymalny zakres skali w efekcie jeśli mamy 28 ocen dobrych i 16 znakomitych to skrzynka nadal jest znakomita. (28×1,7+16×3):44=2,17≈2,2.
Myślę że skrzynka normalna powinna dostawać ocenę 0 a cały rozkład powinien być w miarę dopasowany plus ocena nie powinna być brana pod uwagę z całości żywota skrzynki, bo im dłuższy ciąg tym taka ocena normalna czy poniżej przeciętnej nie zaważy na ocenie dobrej czy nawet znakomitej.

FelixP
Bywalec

Post autor: FelixP » piątek 15 listopada 2013, 23:59

FelixP pisze: Zmianę planuję wrzucić dziś wieczorem.
Zmiana wrzucona - wszystkie konstruktywne uwagi miło widziane :)

Awatar użytkownika
mauritius
Bywalec

Post autor: mauritius » sobota 16 listopada 2013, 16:58

Bardzo fajnie zrobione. Dobrze to wygląda.
Obrazek

Pyra
Wyjadacz

Post autor: Pyra » czwartek 21 sierpnia 2014, 12:53

Witam
No cóż, dziś się po raz kolejny przekonałem, że nie opłaca się robić keszy bardzo dobrych... Żeńska część teamu była podrzucić kreta do naszego kesza, i co się okazało, a no po drodze do kesza leżały osobno dwa kawałki kesza (kesz zrobiony na wzór bomby lotniczej), maskowaniem którym była przecięta wzdłuż kłoda z wydrążeniem na kesza i zamykaniem na zawiasach, do tego dopasowany klipsiak, wcięło. Na miejscu się okazało, że do kesza prowadzi prawie droga, wydeptana przez poszukujących, okolica wygląda jak by tam żerowało stado dzików, kłody nie ma, pojemnika, brak, w krzakach leżały dwa kawałki "bomby".
Po co się więc starać, kiedy sami keszerzy nie dbają o skrzynki i traktują je tylko jak kolejny punkt do statystyk? Potem jeszcze człowiek czyta komentarze: "razem z X i Y w wyprawie na Poznań", "szybka i łatwa" itp. Teraz już wiem dlaczego "szybka i łatwa". Nie jest to niestety pierwszy kesz który mi zginął...
Jeśli założę jeszcze jakiegoś kesza, to będzie to mikrus pod parapetem, przynajmniej nie będzie szkoda jak zginie.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » piątek 22 sierpnia 2014, 10:16

Mikrusy też kradną :( Dostałem info, że z mojego kesza zostało tylko maskowanie (wydrążona gałąź) a samego kesza (preforma) wcięło :(.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator

Post autor: Ranwers » piątek 22 sierpnia 2014, 10:31

Pyra pisze:Witam
No cóż, dziś się po raz kolejny przekonałem, że nie opłaca się robić keszy bardzo dobrych...
Jeśli założę jeszcze jakiegoś kesza, to będzie to mikrus pod parapetem, przynajmniej nie będzie szkoda jak zginie.
Pozdrawiam
No to ładny przykład nam z góry płynie... Skoro z samej RR słyszymy, "że nie opłaca się robić keszy bardzo dobrych" razem z deklaracją, że następny kesz będzie mikrusem pod parapetem, to świetlana przyszłość przed serwisem... Może trzeba od razu zaklepać domeny microcaching.pl i miernocaching.pl? Wszak ryba psuje się od głowy.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

paprotek
Stały bywalec

Post autor: paprotek » piątek 22 sierpnia 2014, 12:06

Zupełnie jakby były tylko 2 możliwości: skrzynka za$%$%$%sta albo kompletny badziew.

Skrzynki w kłodach są super, znajduję często takie w Niemczech. Problem w tym, że ludzie w Polsce wolą drewno w lesie nazbierać niż za nie zapłacić, i pewnie taki smutny los spotkał tą skrzynkę.

'Keszer-Autoban' to akurat standard, jak skrzynia będzie mieć kilka znalezień w tygodniu, to ścieżka zawsze powstanie :D

Najlepiej nie robić maskowań z niczego, co może mieć dla mugola jakąkolwiek wartość użytkową :D
ObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator

Post autor: maryush » piątek 22 sierpnia 2014, 13:13

paprotek pisze:Najlepiej nie robić maskowań z niczego, co może mieć dla mugola jakąkolwiek wartość użytkową :D
Kłopot w tym, że niestety w naszym kraju wszystko ma wartość, bo nawet jak coś wartości niby nie ma (nie opłaca się ukraść) to ma wartość taką, że mozna to skopać, złamać, podeptać i ogólnie zniszczyć i jest fajnie.
Dlatego IMO najlepiej jest robić takie maskowania, żeby kesz "znikł" - żeby nikt go nawet nie zauważył że kesz istnieje. To chyba jedyna ochrona dla kesza w PL.

Jano
Wyjadacz

Post autor: Jano » piątek 22 sierpnia 2014, 13:42

maryush pisze:Dlatego IMO najlepiej jest robić takie maskowania, żeby kesz "znikł" - żeby nikt go nawet nie zauważył że kesz istnieje. To chyba jedyna ochrona dla kesza w PL.
I to też nie do końca. Znam kilka takich keszy, jeden nawet daleko w leśnej głuszy, a i tak zniknęły. Sam miałem tak zamaskowanego kesza, całkowicie niewidoczny, nie było możliwości, aby go przypadkiem znaleźć. Na dodatek to quiz, więc kordy fałszywe (zakładam, że geobasterom nie chce się rozwiązywać zagadki), a jednak zniknął po ostatnim znalezieniu.
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator

Post autor: Krysiul » sobota 23 sierpnia 2014, 00:52

Nie wiem, jak go ukryłeś, ale "daleko w leśnej głuszy" mogły go rozwłóczyć dziki.
ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ