Problem słabych keszy

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Teokryt
Wyjadacz

Re: Problem słabych keszy

Post autor: Teokryt » wtorek 12 listopada 2013, 01:34

Zuber, no ja nie chce piętnować mikrusów. Mikrus, jak każda skrzynka musi mieć jakieś uzasadnienie. Dziś trafiłem na mikrusa z kategorii nonsens. Obok był także mikrus który jest nieźle ogwiazdkowany. Oba były na takim samym obiekcie. Mozna zrobic porządnego mikrusa? można. Tylko chcieć trzeba. Nic tak nie mobilizuje jak krytyczna uwaga.

Awatar użytkownika
Zuber
Bywalec

Post autor: Zuber » wtorek 12 listopada 2013, 07:31

Z tym wpisem mogę się w stu procentach zgodzić. Uważam po prostu, że czasem lepiej znaleźć solidnego mikrusa, niż gdyby kolejne miejsce miałoby być pozbawione kesza w ogóle.

FelixP
Bywalec

Post autor: FelixP » wtorek 12 listopada 2013, 13:41

Teokryt pisze:
Naprawdę, już sam bym to napisał i pokazał jak miało by wyglądać jednak nie mam ku temu żadnej zdolności, mogę co najwyżej narysować.

Narysowałem, bardzo ułomnie, na szybko:
Obrazek

Komunikat o braku oceny znikał by po zaznaczeniu oceny.
Tylko tyle chcę. To aż takie zmuszanie i zamach na OC?
Hmmm, mi się to podoba i rzeczywiście wizualne może zachęcić do ocenienia skrzynki - mógłbym programistycznie wsiąść to na tapetę. Czy są jakieś kontrargumenty?

Włączając się do dyskusji - czy jawna informacja o LICZBIE osób ignorujących skrzynkę wpłynęłaby długoterminowo na poprawienie poziomu keszy?
W zasadzie o to mi chodziło zakładając ten wątek: http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?f=9&t=7744
Podkreślam jeszcze raz: chodzi o liczbę, nie o nicki (tak jak ma to dokładnie miejsce na opencaching.de)

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator

Post autor: Stryker » wtorek 12 listopada 2013, 15:45

Jak już grzebiemy w ocenach:

odpuśćmy może słowne opisy ocen a zostawmy suwak ew. pięć gwiazdek + na końcu szóstą, zieloną.

przy okazji: czy wg Was kesz rekomendowany = "znakomity" zawsze?
Obrazek

FelixP
Bywalec

Post autor: FelixP » wtorek 12 listopada 2013, 16:23

Stryker pisze:
odpuśćmy może słowne opisy ocen a zostawmy suwak ew. pięć gwiazdek + na końcu szóstą, zieloną.

Osobiście, owszem, gdyż rekomenduję całość czyli miejsce + formę + opis (więc tylko skrzynki znakomite dostają moje reko), ale były głosy wcześniej, że niekoniecznie więc nie odbierałbym tej opcji a taki suwak, jak opisany wyżej, by taką możliwość wykluczył.

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator

Post autor: Ranwers » wtorek 12 listopada 2013, 16:38

Hej!

Dla mnie rekomendacja nie jest zawsze tożsama z najlepszą oceną, chociaż tak jest w większości przypadków. Na pewno jedną rekomendację dałem w połączeniu z normalną oceną.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Teokryt
Wyjadacz

Post autor: Teokryt » środa 13 listopada 2013, 00:38

Nie zawsze, czasami skrzynka jest dobra albo normalna ale okoliczności tej skrzynki są echm, takie że moje rekomendacje to poziom "radochy" z podejmowania skrzynki.

Elvis7
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: Elvis7 » środa 13 listopada 2013, 09:54

Stryker pisze: przy okazji: czy wg Was kesz rekomendowany = "znakomity" zawsze?
Nie- gwiazdkę mogę dać za kesza w beznadziejnej miejscówce lub odwrotnie skrzynka taka sobie ale miejsce wręcz przeciwnie. Ale w takiej sytuacji zawsze piszę, że gwiazdka jest za pokazanie miejsca a nie za keszynę, która ode mnie dostaje tylko normalną lub dobrą. Czasem trzeba docenić chęci pokazania miejsca przypadkowo odkrytego do którego pewnie osoba zakładająca nie wróci z super przygotowanym keszem.

Awatar użytkownika
Karls
Forumator

Post autor: Karls » środa 13 listopada 2013, 13:18

Stryker pisze:przy okazji: czy wg Was kesz rekomendowany = "znakomity" zawsze?
Na ogół tak. Rzadko przyznaję gwiazdki, więc jak już do tego dojdzie to ktoś musi sobie zasłużyć całością: pomysłem, wykonaniem, miejscówką. Jednak nie wiązał bym tego bezwzględnie bo zdarzają się wyjątki. Chociaż już połączenie normalna + rekomendacja wydaje mi się dziwne - ja traktuję gwiazdkę bardziej jako nagrodę dla autora niż sugestię dla szukających.

A co myślicie o tym żeby oceny były jawne - tzn. koło komentarza, tak jak jest gwiazdka od rekomendacji, to była by jeszcze ocena?
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Silent A
Rada Techniczna

Post autor: Silent A » środa 13 listopada 2013, 15:12

Karls pisze:A co myślicie o tym żeby oceny były jawne - tzn. koło komentarza, tak jak jest gwiazdka od rekomendacji, to była by jeszcze ocena?
No i mielibyśmy same znakomite skrzynki...
Obrazek

FelixP
Bywalec

Post autor: FelixP » środa 13 listopada 2013, 15:28

Karls pisze: A co myślicie o tym żeby oceny były jawne - tzn. koło komentarza, tak jak jest gwiazdka od rekomendacji, to była by jeszcze ocena?
Moim zdaniem oceniano by raczej keszera, a nie kesz.

Awatar użytkownika
Zuber
Bywalec

Post autor: Zuber » środa 13 listopada 2013, 16:05

FelixP pisze:
Karls pisze: A co myślicie o tym żeby oceny były jawne - tzn. koło komentarza, tak jak jest gwiazdka od rekomendacji, to była by jeszcze ocena?
Co i tak się zdarza, że wysoko oceniane, a często i rekomendowane są skrzynki z racji znajomości z założycielem, a nie obiektywnej jej jakości. Niestety tego nie przeskoczysz.

FelixP
Bywalec

Post autor: FelixP » środa 13 listopada 2013, 16:12

Zuber pisze:
FelixP pisze:
Co i tak się zdarza, że wysoko oceniane, a często i rekomendowane są skrzynki z racji znajomości z założycielem, a nie obiektywnej jej jakości. Niestety tego nie przeskoczysz.
Zgadza się, a przy jawności ocen presja będzie jeszcze większa :D. Wydaje mi się, wiec że to nie polepszyłoby procesu oceniania - jeśli ktoś chce jawnie (szczerze lub nie :)) podać swoją ocenę może użyć logu.

Awatar użytkownika
Karls
Forumator

Post autor: Karls » środa 13 listopada 2013, 21:48

No tak, faktycznie pomysł chyba nie jest dobry :). Jakoś o tym nie pomyślałem, że w grę wejdą znajomości.
ObrazekObrazekObrazek

FelixP
Bywalec

Post autor: FelixP » piątek 15 listopada 2013, 08:57

Teokryt pisze: Narysowałem, bardzo ułomnie, na szybko:
Obrazek

Komunikat o braku oceny znikał by po zaznaczeniu oceny.
Tylko tyle chcę. To aż takie zmuszanie i zamach na OC?
Mam to prawie skończone i gotowe do wrzucenia na serwer (została drobna kwestia językowa). Wyglądało by to tak:
Obrazek
W wypadku wyboru opcji "nie oceniam" informacja na dole zmieni się na "Prosimy o ocenę!" (czekam na lepszy tekst :D ).
W wypadku wyboru którejkolwiek opcji z oceną informacja na dole zmieni się na "Dziękujemy o ocenę!"

I tu mam pewien pomysł, aby dodać link do informacji "Prosimy o ocenę!" oraz "Jeszcze nie oceniłeś tej skrzynki" (na podobieństwo do "Opis skali" obok) p.t. "Dlaczego warto oceniać", który kierowałby na stronę wiki (taką jak np. tu http://wiki.opencaching.pl/index.php/Oceny_skrzynek) gdzie byłyby argumenty (może też wskazówki) na ten temat. Szukam więc ochotnika, który zebrałby do kupy to co zostało napisane tu na forum na temat oceniania. Można to zrobić bezpośrednio w wiki (http://wiki.opencaching.pl/index.php/Nowy_artyku%C5%82) lub dać najpierw na forum do dyskusji.
Anyone?

PS. Proszę nie sugerować się tym "Founds" (tu zmian nie będzie).

ODPOWIEDZ