Zmiana współrzednych

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
łowca
Forumator

Zmiana współrzednych

Post autor: łowca » niedziela 24 marca 2013, 21:22

Na za(nie)przyjaźnionym portalu jest taka funkcjonalność, która jest bardzo przydatna.
Przy multi, quizie itp można sobie 'poprawić' współrzędne i do GPXa ściągnąć nie te oryginalne, ale te obliczone. Jest szansa na implementację czegoś takiego?
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
biopago
Nowy na forum

Re: Zmiana współrzednych

Post autor: biopago » piątek 29 marca 2013, 11:44

Popieram. To by ułatwiło export szczególnie Quizów. Zazwyczaj po rozwiązaniu quizu nie jadę od razu w to miejsce tylko podejmuję przy okazji jak jestem w pobliżu. Ponieważ mam rozwiązanych kilkanaście quizów czekających w kolejce na podjęcie - zapisuję sobie je w GPSie żeby wyświetlały się mi na mapie w miejscu gdzie jest skrzynka. Teraz muszę to robić ręcznie "na około". Fajnie by było gdyby można było sobie zmienić współrzędne od razu na opencaching.pl
Obrazek Obrazek Obrazek

rredan
Stały bywalec

Post autor: rredan » piątek 29 marca 2013, 11:55

Poniosło mnie może trochę: a gdyby zintegrować to ze Sprawdzaczem? Wyobrażam sobie taki sposób działania: klik w z opisu skrzynki do OS, pod komunikatem o poprawności wprowadzonych kordów link umożliwiający zmianę kordów skrzynki na wprowadzone (tylko dla tego użytkownika).

Awatar użytkownika
biopago
Nowy na forum

Post autor: biopago » piątek 29 marca 2013, 12:16

Tak ale musi być też opcja ręcznego wpisywania - nie każda skrzynka może mieć podpięty sprawdzacz. W niektórych Quizach rozwiązaniem jest miejsce a nie konkretne kordy.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » sobota 30 marca 2013, 18:27

Fajny gadżet, technicznie nie ma żadnego problemu by to zaimplementować (i Opensprawdzaczowo i ręcznie). Jedyne czego potrzeba to sporo chęci i wolnego czasu.

Jedyne co mogę zrobić w tej chwili to wpisać na listę rzeczy do zrobienia, może kiedyś ktoś będzie mieć nastrój (i 20 godzin wolnego czasu ;-)
http://code.google.com/p/opencaching-pl/wiki/ToDoList

ODPOWIEDZ