Konta Duchy...

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Skoko
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Konta Duchy...

Post autor: Skoko »

Słuchajcie zauważam, że w serwisie "wisi" mnóstwo kont, które od dawna są nieużywane...
Co gorsza są to konta założone 6 lat temu, mają staty 0/0/0.
A niepotrzebnie moim zdaniem, blokują całkiem ciekawe nicki, które niejeden użytkownik chętnie by użył...
Zatem proponuję, zrobić tak:
Dołóżmy do konta opcje "wakacje". Czasem bywa tak, że z różnych przyczyn kesznig schodzi na drugi plan(np. narodziny dziecka)etc...
Dajmy tym osobą opcje urlopu na koncie, bo zapewne wrócą do zabawy.
Natomiast konta które nie mają żadnych znalezień i wiszą od roku czasu nie odwiedzane kasujcie.
Może nawet takie które mają znalezienia ale od roku czasu nikt na nie nie zagląda wyślijcie e-mail z przypomnieniem po miesiącu jak się osoba nie odezwie kasujcie.
Niech nie zapychają zbędnie statystyk...
Zróbmy porządek w serwisie ;)
nie ma znaczenia kim jesteś, w końcu każdy tak samo, kłania się milczącej śmierci...

Awatar użytkownika
filips
Forumator
Podziękował;: 38 razy
Otrzymał podziękowań: 97 razy
Kontakt:

Re: Konta Duchy...

Post autor: filips »

Skoko pisze:Może nawet takie które mają znalezienia ale od roku czasu nikt na nie nie zagląda wyślijcie e-mail z przypomnieniem po miesiącu jak się osoba nie odezwie kasujcie.
wśród takich są konta użytkowników, których już nie ma wśród nas...

jestem przeciwny kasowaniu kont mających zarejestrowaną jakąkolwiek aktywność. Wszak to historia naszego serwisu.

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 315 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

filips pisze:
Skoko pisze:Może nawet takie które mają znalezienia ale od roku czasu nikt na nie nie zagląda wyślijcie e-mail z przypomnieniem po miesiącu jak się osoba nie odezwie kasujcie.

jestem przeciwny kasowaniu kont mających zarejestrowaną jakąkolwiek aktywność. Wszak to historia naszego serwisu.

popieram w całości filipsa !
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Podziękował;: 175 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy
Kontakt:

Post autor: Żywcu »

r00t7 pisze:
filips pisze:

popieram w całości filipsa !
Ja również!!! Mam nadzieję, że gdy mnie już nie będzie... :( - nikomu nie przyjdzie do głowy usuwanie mnie, czy co gorsza - kradzież mojej tożsamości...

O nieaktywnych kontach, z zerową aktywnością już rozmawialiśmy i chyba jest jakiś wniosek do rozważenia i realizacji 8)

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog »

Pomijając aspekt egzystencjonany, to usunięcie kont z jakimkolwiek "dorobkiem" pewnie rozwali statystyki znalezień, które są ze sobą powiązane.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: pan_ryba »

Puste konta (w sensie żadnej aktywności nigdy) - w sumie można by przejąć jeśli ktoś potrzebuje nazwy.
Ale długo nieaktywne ale z historią w żadnym wypadku bym nie ruszał. Szczególnie, że niektórzy wracają po jakimś czasie. Osobiście znam bardzo aktywnego aktualnie keszera, którego konto przez pierwsze dwa lata świeciło tylko 5 znalezieniami...
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!

Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 98 razy

Post autor: Silent A »

Puste konta (dawno założone i z zerową aktywnością) są w miarę potrzeby usuwane i przekazywane chętnym (były już takie sytuacje).
Dla innych kont przyjęta jest zasada aby ich nie usuwać - niezależnie od tego czy ktoś się jeszcze bawi, czy nie.
Opcja "wakacje" nie ma tutaj żadnego zastosowania bo przecież nie ma żadnego przymusu aktywności, można szukać raz na rok i raz na tydzień - to bez znaczenia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Post autor: Karls »

Również uważam, że kasować należy tylko te z 0 aktywnością. Sam jestem tego przykładem, za pierwszym razem jakoś zabawa mnie nie chwyciła. Znalazłem 1 skrzynkę, miałem długą przerwę, znalazłem jeszcze jedną, potem znowu rok czy dwa przerwy a potem jak mnie wciągnęło to już poleciało hurtem ;)

Puste konta, bez żadnej aktywności można traktować jako założone przez pomyłkę. Nic by się nie stało jak by były kasowane z automatu, np. brak znalezień/nieznalezień/komentarzy i nie logował się przez rok to kosz.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Skoko
Nowy na forum

Nom, a tych których już nie ma wśród nas hmmm może nie usuwać ale nadać im jakiś inny status.
W ogóle można by zrobić statusy konta, mam taki pomysł:
1. Aktywny (to Ci, którzy aktywnie się bawią)
2. Wakacje (Ci którzy jak już wcześniej pisałem chcą się bawić ale czasowo muszą niestety się wyłączyć)
3. Zablokowane (Ci którzy coś tam przeskrobali i ban na miesiąc np.)
4. CZŁONEK HONOROWY (tutaj moglibyśmy dla upamiętnienia oznaczać naszych znajomych, wspaniały ludzi i genialnych keszerów, którzy keszują już po drugiej stronie)
Ba.. można by nawet pomyśleć żeby zrobić jakiś blog (Sala chwały) w którym upamiętnimy tych którzy odeszli!
I sam osobiście jestem przeciwny usunięciu kont ludzi których już nie ma, a ich historia, głęboko zapisała się w naszych sercach!
A z całą resztą można by zrobić porządek. Pozdrawiam!
nie ma znaczenia kim jesteś, w końcu każdy tak samo, kłania się milczącej śmierci...

Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz
Podziękował;: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: Cebulka »

Nie potrafię do końca wytłumaczyć, dlaczego, ale zupełnie nie podoba mi się ten pomysł.
Czy może zostać tak jak jest?

Awatar użytkownika
Skoko
Nowy na forum

A co konkretnie Ci się nie podoba?
Chęć zrobienia porządku w serwisie i zwolnienie pozajmowanych nicków?
Czy może wspomnienie o tych, których już wśród nas nie ma?

Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz

Nie podoba mi się konieczność deklarowania w statusie "aktywny" albo "na wakacjach". A co z tymi, którzy (jak ja) keszują od eventu do eventu? Status "półkolonie"? Zresztą po co mnożyć byty: jeśli ktoś chce powiedzieć wszem i wobec, że ma przerwę, może to sobie wpisać w opis.

I nie podoba mi się taki sposób upamiętnienia osób, które odeszły. Wydaje mi się równie naiwny i w złym guście, co [*]. A Sala Chwały to prawie jak cmentarz internetowy, rzecz mocno kontrowersyjna. Jeden blog zresztą już mamy, jest tam dział "Ludzie" i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby napisać wspomnienie o zmarłym, jeśli ktoś czuje taką potrzebę. Ale może po prostu jestem staroświecka, także bez urazy.

Natomiast co do nicków o zerowej aktywności, które wiszą w serwisie od długiego czasu, jestem za tym, co by zrobić z nimi porządek. Sama mam na oku jeden zajęty, co by mi się przydał :wink:
Za ten post autor Cebulka otrzymał podziękowanie:
pan_ryba

etnamars
Forumator
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 184 razy

Post autor: etnamars »

W serwisie jest porządek, nie trzeba go robić, szczególnie gdy te "porządki" spowodują więcej krzywdy niż pożytku.
Rozwiązanie "kasowanie z automatu" usunie również ludzi, którzy nie logują znalezień. Dla nich opencaching jest TYLKO skarbnicą miejsc, które odwiedzają, bazą informacji o okolicy - tej bliższej i dalszej.
I mają do tego absolutne prawo, nikt ich nie zmusza do szukania pojemników, jeśli tego nie lubią. Rozwiązanie "ręczne"? Przeglądać ponad 17tys kont? Można ten czas i pracę lepiej spożytkować. Np. szukając i ukrywając skrzynki.

A wspominać nieobecnych to trzeba w sercu, pamiętając, serwisując ich skrzynki...
Im nie są potrzebne jakieś szczególne tablice ani odznaczenia.

Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz

Roma locuta, causa finita.

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 315 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

etnamars pisze:W serwisie jest porządek, nie trzeba go robić, szczególnie gdy te "porządki" spowodują więcej krzywdy niż pożytku.
Rozwiązanie "kasowanie z automatu" usunie również ludzi, którzy nie logują znalezień. Dla nich opencaching jest TYLKO skarbnicą miejsc, które odwiedzają, bazą informacji o okolicy - tej bliższej i dalszej.
I mają do tego absolutne prawo, nikt ich nie zmusza do szukania pojemników, jeśli tego nie lubią. Rozwiązanie "ręczne"? Przeglądać ponad 17tys kont? Można ten czas i pracę lepiej spożytkować. Np. szukając i ukrywając skrzynki.

A wspominać nieobecnych to trzeba w sercu, pamiętając, serwisując ich skrzynki...
Im nie są potrzebne jakieś szczególne tablice ani odznaczenia.
ot co ! mam nadzieję, że ten post utnie całkiem niepotrzebną dyskusję.
Obrazek Obrazek Obrazek

Zablokowany