OWN cache

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz

Re: OWN cache

Post autor: pan_ryba » wtorek 11 grudnia 2012, 17:55

@maryush - nie odróżniasz chyba plecaka od chodzącego warsztatu. A jakby do tego jeszcze dorzucić zadanie "robótkowe" do zrobienia to pełnia szczęścia przy spotkaniach ;)
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!

Awatar użytkownika
maryush
Forumator

Post autor: maryush » wtorek 11 grudnia 2012, 18:53

@Stryker - #yt czy www pozwala się dzielić know-how (i to robię-np. tutki na blogu OC), ale wirtualnie. Przy ownie myślałem raczej po prostu o dostępie do gadżetów bez konieczności nauczenia się jak je wykonać, po prostu na zasadzie jak keszu - fant za fant - Ty mnie starą monetkę, ja Tobie logbook czy wpinkę. Przecież nie każdy musi lubić majsterkowanie, ale na geokeszowy breloczek może mieć chrapkę. Raczej w tm kierunku podążałem myślami.
A sklepik... to chyba jak się ma produkcję hurtowo-maszynową. U mnie wszystko jest hendmejd. I jak to kiedyś Miklobit ładnie napisał - do 50 sztuk to jest frajda i freebiesy dla przyjaciół ;)

@Pan_ryba - trzeba było być na warsztatach logbookowych podczas Warszawy Nocą. Tam było i zadanie "robótkowe" i możliwość zobaczenia, że u mnie plecak bywa właśnie przenośnym warsztatem, i pewnie dlatego faktycznie nie odróżniam ;)

Jak macie jakieś uwagi w tej sprawie to ja bardzo chętnie przyjmę, wtedy ten mój own będzie ciekawszy ;)

Awatar użytkownika
siersciuch122
Stały bywalec
Podziękował: 27 razy
Otrzymane podziękowania: 2 razy

Post autor: siersciuch122 » wtorek 11 grudnia 2012, 23:50

Silent A pisze:Mam lepsze rozwiązanie - jeden own na powitanie i jeden own na każde 50 skrzynek założonych :mrgreen:
Również moim zdaniem dobry pomysł
Talbot pisze:A może przy rejestracji skrzynki przydało by się pytanie „czy podane współrzędne pokazują miejsce ukrycia skrzynki lub punkt z którego należy zacząć poszukiwania?” – TAK/NIE wtedy odpadły by z mapy nie tylko owny ale także inne skrzynki które na mapie przeszkadzają
Weź pod uwagę że znikło by od groma Quizówek gdyż wydaje mi się że tylko niewielka ilość wskazuje dokładne koordy

Generalnie pomysł na ten post wziął się stąd że chciałem wykonać 2 kesze <w sumie 3 ale ten jeden łapie się pod skrzynkę nietypową i już działa> związane ze świętami <po głowie chodziło mi GEO Iglo w lesie <lub coś w tym stylu związanego z zimą> i geoChoinka na rynku miejskim> no ale pomysł spłonął kiedy "odkryłem" to ograniczenie... Doc napisał aby wykosić plecak i wsio z tym że ja posiadanie plecaka biorę pod uwagę jako skrzynkę dzięki której można nawiązać kontakt z innym keszerem, wymienić się doświadczeniami <co dla mnie jako nowicjusza jest niezwykle ważne>, pomysłami itd. przez co dość wysoko cenię sobie tą keszynkę prawda są wydarzenia ale nie zawsze da się zrobić wyprawę na takież spotkanie.

Co do poruszonego już tematu wirtuali również żałuję że są one niedostępne... fakt faktem niektóre były naprawdę banalne ale niektóre pomysły są naprawdę łebskie <przyszło mi niedawno zaliczyć wirtuala który cały był napisany alfabetem Morse'a> ale trzeba też wziąć pod uwagę że w niektórych miłych dla oka miejscach kesza się założyć po prostu nie da zważywszy na jakieś przepisy, duży ruch itd. w takim wypadku w moim mniemaniu pewnego rodzaju ratunkiem jest właśnie wirtual.... no to tyle przemyśleń GeoN00ba :D
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi siersciuch122 za post:
Danyeru
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog » piątek 14 grudnia 2012, 12:39

A ja w dalszym ciągu nie widzę powodu, dla którego powinniśmy zmieniać w kwestii ownów cokolwiek.

Po pierwsze: jak już ktoś wcześniej napisał, owny mają być "wypełniaczem" spotkań, niejako, dodatkiem. Mnogość ich powoduje (z moich obserwcji), że ze spotkania robi się terapia zajęciowa. Byłem na takich spotkaniach, gdzie nie było z kim pogadać, bo każdy układał klocki, coś liczył, czegoś słuchał itp. Zwłaszcza nowi ludzie ("starzy" mieli te owny zrobione).

Po drugie: Owny zdecydowanie częściej zdobywane są na spotkaniach lokalnych. Jako, że na tych spotkaniach zwykle pojawia się w większości ta sama ekipa, po 4 evencie "zdobywalność" spada drastycznie (wszyscy już je mają). Nie widzę zatem problemu w zarchiwozowaniu, nawet często gwiazdkowanej skrzynki, gdy ktoś ma pomysł na kolejnego fajnego kesza.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

ODPOWIEDZ