zmiany w widoku moich skrzynek

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Czy podoba Ci się zmiana "Moich skrzynek" (najnowsze wpisy do logu)?

TAK
35
83%
NIE
7
17%

Liczba głosów: 42

Mensor
Bywalec
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0

zmiany w widoku moich skrzynek

Post autor: Mensor »

Parę dni temu zostały wprowadzone dodatkowe 2 kolumny w widoku moich skrzynek: ilość znalezień i ilość rekomendacji, co jest bardzo fajnym pomysłem.
Rozumiem, że pewne zmiany są konieczne, czy wręcz pożądane, ale ta dzisiejsza to zmiana na gorsze - do tej pory od razu było widać, kto i kiedy się wpisał do kesza - teraz mam w prawie każdym keszu pięć symboli znalezienia, ale nie wiadomo czy jest jakiś nowy wpis, dopóki się nie najedzie kursorem, a data ostatniego wpisu została usunięta. W połączeniu ze zmianą powiadomień na 1x/dobę, to już w ogóle porażka. Widzę tu identyczne rozwiązanie jak w Centrum Kontroli Lotu z projektu I Love PL - tam ma to uzasadnienie, bo staty oglądają różne osoby i mają pogląd na ostatnie logi w danym keszu. Dla właściciela taki rodzaj statystyk jest bezużyteczny.
Mam taki postulat, aby zmiany wprowadzać na czas określony i robić jakąś ankietę, czy zmiana jest na lepsze i wtedy ją zostawiać lub wracać do poprzedniego rozwiązania.
Ostatnio zmieniony środa 12 września 2012, 22:38 przez Mensor, łącznie zmieniany 1 raz.
pzdr
Mensor

Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Re: zmiany w widoku moich skrzynek

Post autor: Lza »

Co dla jednych "na gorsze" dla innych "na lepsze"

Największą barierą z jaką muszą walczyć programiści to nawyki i przyzwyczajenia userów. Ja bym proponował poużywać, korzystać ile wlezie z nowych funkcjonalności conajmniej przez miesiąc a potem się wypowiadać, czy rzeczywiście zmiana na gorsze.

ilość niezadowlolonych userów jest przeciwnie proporcjonalna do czasu używania nowych funkcjonalności. :wink:

Mensor
Bywalec

Zgoda, do niektórych zmian trzeba się przyzwyczaić, aby je polubić, ale przy tej na pewno nie zmienię zdania. Nie sądzę, żeby mnie ktoś przekonał o wyższości tych pięciu symboli nad datą i nickiem ostatniego wpisującego. Przy symbolach widoczna na pierwszy rzut oka jest tylko zmiana rodzaju wpisu (np. znaleziona - nieznaleziona). Przy 5 zielonych "ptaszkach" zmianę widać tylko po liczbie znalezień, a np. ja nie pamiętam ile razy dany kesz był już znaleziony. Obecny system sprawdza się jedynie przy keszach "projektowych", gdzie jest wiele wpisów w krótkim czasie. Przy keszach znajdowanych kilka razu w miesiącu, info że 5-4-3-2 logów temu ktoś zalogował "znaleziona" jest wg mnie bez sensu, jeżeli nie widać od razu, że od ostatniej wizyty w "moich skrzynkach" ktoś nowy zalogował znalezienie.

PS. "Nowa funkcjonalność" to eufemizm "zmiany na gorsze"? :D

PS2. Jak już zacząłem te drobne złośliwości, to jeszcze dodam, że czasem programiści zachowują się jak nasz rząd: wiedzą lepiej, czego userowi potrzeba i będą go uszczęśliwiać na siłę.
pzdr
Mensor

Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 417 razy

Post autor: krystiant »

Mensor pisze:Przy keszach znajdowanych kilka razu w miesiącu, info że 5-4-3-2 logów temu ktoś zalogował "znaleziona" jest wg mnie bez sensu, jeżeli nie widać od razu, że od ostatniej wizyty w "moich skrzynkach" ktoś nowy zalogował znalezienie.
Też jestem zdania, że data dodania ostatniego logu była bardzo przydatna. jak widzę pięć znalezień, to nie wiem czy to są stare znalezienia, czy nowe i czy warto wogóle najeżdżać kursorem żeby zobaczyć coś nowego...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Teokryt
Wyjadacz
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: Teokryt »

Robi się to wszystko takie "macane" najedz kursorem to wyskoczy dymek" nos kurcze dymek zrobić prościej niż wyjąc zmienna daty i nicka ? Czy keszerzy to analfabeci którym trzeba pokazywać "ptaszki" zamiast numerka? Dobrze że chociaż ten numer i rekomendacje zostały.

Moje skrzynki to widok prywatny - powinien być brzydki ale czytelny, techniczny.

Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 98 razy

Post autor: Silent A »

W końcu udało się wywołać jakąś dyskusje ;-)

Wszelkie uwagi są bardzo pomocne, zawsze można pomyśleć nad kolejnymi zmianami i zrobić coś co będzie przydatne dla większości.
Możliwe jest połączenie obu sposobów - ostatni wpis + kilka kolejnych skompresowanych ;-)
Jeden wpis jest przydatny do skrzynek gdzie jest mały ruch, kilka dla skrzynek gdzie jest większy ruch ;-)

Niestety, nie ma ogólnodostępnego serwera testowego gdzie można pokazać i przetestować zmiany (i raczej nie będzie) więc wszelkie zmiany są prezentowane od razu na produkcji - zarówno te dobre jak i te złe.

PS. to nie koniec zmian w moich skrzynkach ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

Ja też jestem za tym, żeby przynajmniej data ostatniego logu była prezentowana w sposób normalny, bez dymka.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Mensor
Bywalec

Silent A pisze: Jeden wpis jest przydatny do skrzynek gdzie jest mały ruch, kilka dla skrzynek gdzie jest większy ruch ;-)
Ile % keszy w serwisie łapie się na większy ruch? Miesiąc temu założyłem 5 keszy - w pierwszy weekend było ok. 40 znalezień, teraz jest kilka tygodniowo. Nawet w keszach z dużych projektów po początkowej euforii liczba znalezień się stabilizuje, a np. I LOVE ma i tak swoje własne staty, więc uszczęśliwianie wszystkich obecną zmianą jest nie potrzebne. Poza tym jak ktoś ma założone kilka, - naście keszy, to to i tak jest przerost formy nad treścią.

ZAPRASZAM DO GŁOSOWANIA W ANKIECIE, bo na razie wychodzi, że tylko 3/16095 keszerów ma jakieś zdanie, a tylko 1 malkontent się znalazł (ja) :D
Ostatnio zmieniony czwartek 13 września 2012, 09:07 przez Mensor, łącznie zmieniany 1 raz.
pzdr
Mensor

Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz

Mensor pisze: ZAPRASZAM GŁOSOWANIA W ANKIECIE, bo na razie wychodzi, że tylko 3/16095 keszerów ma jakieś zdanie, a tylko 1 malkontent się znalazł (ja) :D
Spokojnie, godzina nieludzka to ludzi nie ma, później przyjdą, (może) zagłosują.
Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

W ankiecie zabrakło mi "Tak, ale..." :wink:
Jak już pisałem data ostatniego logu by się przydała. Ponieważ najnowsze wpisy są po lewej więc obok (jeszcze bardziej w lewo łatwo byłoby wstawić kolumnę z datą. Idealnie byłoby obok każdej ikonki podać datę.
I -UWAGA- chodzi mi o datę pisania logu, a nie datę podaną w tym logu, bo czasem nowszy wpis może dotyczyć logu sprzed pół roku... Ikonki są właśnie tak poustawiane.
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
marvet
Wyjadacz
Podziękował;: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: marvet »

krystiant pisze:W ankiecie zabrakło mi "Tak, ale..." :wink:
Właśnie miałem to samo napisać, ogólnie na plus, więc również zagłosowałem na TAK,
lecz datę ostatniego wpisu należałoby wyciągnąć na wierzch.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz

Ikonki są ustawione w kolejności wpisów a nie daty, zapomniałem o "zaległych" wpisach, które czasami dotyczą wydarzeń sprzed roku.
I tutaj pytanie jak się to ma do chęci oglądania "ostatniego logu" - ostatni to jest ten z ostatnią datą czy ten ostatnio wprowadzony ? Bo jeśli ten z ostatnią datą to wprowadzenie "zaległego" logu będzie niezauważalne.
Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Dobrego rozwiązania problemu zaległych wpisów chyba nie ma... Z jednej strony lepiej zobaczyć co nowego napisali - nawet jak dotyczy to zaległego logu, ale mam przypadek, że kesz najprawdopodobniej zniknął a tu nagle znalezienia :) ale po uważnym przeczytaniu daty zdarzenia okazało się, że to sprzed prawdopodobnego zniknięcia i takie coś również w ikonkach myli...
W logach kesza jest w/g daty darzeń i to jest OK. Ostatnie wpisy chyba jednak według daty wpisu.

ps. chyba muszę przestać pisać i zacząć szukać, bo niebezpiecznie zbliżam się do ilości znalezień :?

Obrazek Obrazek Obrazek

Pawello
Stały bywalec
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: Pawello »

Dałem nie, bo ta opcja która była wcześniej bardziej mi się podobała. Z drugiej strony jakbym dołączył teraz to pewnie nie miał bym porównania i bym musiał się przyzwyczaić. Niemniej, wolę opcję poprzednią.

Mensor
Bywalec

krystiant pisze: Z jednej strony lepiej zobaczyć co nowego napisali - nawet jak dotyczy to zaległego logu, ale mam przypadek, że kesz najprawdopodobniej zniknął a tu nagle znalezienia :) ale po uważnym przeczytaniu daty zdarzenia okazało się, że to sprzed prawdopodobnego zniknięcia i takie coś również w ikonkach myli...
Zdarza się tak jak napisałeś, ale są to sporadyczne przypadki, dlatego uważam, że powinno być jak dotychczas, czyli wg najnowszego wpisu (niezależnie od faktycznej daty znalezienia).
pzdr
Mensor

Obrazek ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ