nowa mapa v3

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

starypatyk
Wyjadacz
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 59 razy

Re: nowa mapa v3

Post autor: starypatyk »

Cześć!
wrygiel pisze:Ktoś już chyba o tym wspominał wcześniej, właśnie mam podobny efekt - sporo zielonych kwadratów na mapie. W sumie nie wiem też za bardzo, co one znaczą itp.
Te kwadraty faktycznie oznaczają obszar poszukiwań podczas klikania. Dodałem je przede wszystkim z myślą o telefonach/tabletach - wskazywanie skrzynek palcem jest mało dokładne, kwadrat pozwala lepiej zorientować się gdzie dotykać.

Do tej pory nie zauważyłem, żeby kwadraty zostawały - prosiłbym o więcej szczegółów żeby zbadać problem.

Pozdrawiam, Darek
Obrazek

Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Kontakt:

Post autor: wrygiel »

Miałem dość wolne połączenie internetowe - poza tym, nic się nie różniło od mojej standardowej konfiguracji. Przypomniało mi się też, że ktoś już pisał, że miał podobny efekt.
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@mimuw.edu.pl.

Pawello
Stały bywalec
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Pawello »

U mnie także przy spowolnieniu internetu te kwadraty się mnożyły, ale tylko w tym przypadku. Tak to działa okej.

starypatyk
Wyjadacz

Cześć!
wrygiel pisze:Miałem dość wolne połączenie internetowe - poza tym, nic się nie różniło od mojej standardowej konfiguracji. Przypomniało mi się też, że ktoś już pisał, że miał podobny efekt.
x1992x pisze:U mnie także przy spowolnieniu internetu te kwadraty się mnożyły, ale tylko w tym przypadku. Tak to działa okej.
Faktycznie kwadraty mogły zostawać przy wolnym/niestabilnym połączeniu lub podczas przeciążenia serwera. Wydaje mi się, że to poprawiłem, ale w normalnych warunkach dość trudno to sprawdzić. Mam nadzieję, że będzie OK.

Pozdrawiam,
Darek Olszewski (starypatyk)
Obrazek

kielex
Nowy na forum
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: kielex »

mam takie pytanie. ostatnio zauważyłem że niektóre skrzynki nie są zaznaczone na mapie i można je znaleźć jedynie przez ich wyszukiwanie. jest to nie tylko moje spostrzeżenie ale też paru znajomych keszerów. taki problem to wina np. słabego neta czy coś w ten deseń czy takie błędy są częste ? dla przykładu dwie skrzynki których nie ma na mapie OP6BE2 i OP66B4

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 78 razy

Post autor: Krysiul »

LOL - tego pierwszego też nie widzę na mapie. Cuda panie, cuda. Z drugim jest ok.
ObrazekObrazekObrazek

starypatyk
Wyjadacz

Cześć!
kielex pisze:mam takie pytanie. ostatnio zauważyłem że niektóre skrzynki nie są zaznaczone na mapie i można je znaleźć jedynie przez ich wyszukiwanie. jest to nie tylko moje spostrzeżenie ale też paru znajomych keszerów. taki problem to wina np. słabego neta czy coś w ten deseń czy takie błędy są częste ? dla przykładu dwie skrzynki których nie ma na mapie OP6BE2 i OP66B4
U mnie jest OK. Nie spotkałem się z takim problemem. Gdy nie widać skrzynek, które powinny być widoczne, warto sprawdzić ustawienia filtrów "Ukryj skrzynki" lub "Ukryj skrzynki typu". Szczególnie "zdradliwa" jest pozycja "pokaż również skrzynki bez oceny" - jak się ją odznaczy, to znikają obydwie w/w skrzynki.

Pozdrawiam,
Darek Olszewski (starypatyk)
Obrazek

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 78 razy

Post autor: Krysiul »

U mnie też już są obydwie widoczne, a w chwili pisania poprzedniego posta pierwsza z nich widoczna nie była. To nie kwestia ustawień mapy - wiem, że należy na to zwracać uwagę, a settingsy pokazują mi wszystkie aktywne skrzynki oprócz znalezionych.
ObrazekObrazekObrazek

kielex
Nowy na forum

U mnie to też nie kwestia ustawień bo ukryte mam tylko zarchiwizowane ale po odhaczeniu skrzynek nadal nie widzę

Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Kontakt:

A jest możliwe, że patrzysz na nie tę "grabownicę" (bo jest więcej niż jedna w Polsce), albo że mapa nie zdążyła Ci się załadować? Ja widzę obydwie skrzynki, tzn. nie udało mi się zreplikować problemu.
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@mimuw.edu.pl.

kielex
Nowy na forum

Nie ma opcji z pomyłką miejscowości, a co do niezaładowania mapy to też nie bardzo bo sprawdzałem parę razy. Inne kesze w okolicy są widoczne niestety akurat te 2 nie i nie wiem czemu. faktycznie gdy zaznaczę pokaż skrzynki bez oceny wtedy się pojawiają, tylko że one były oceniane. Jest też możliwość ze skrzynka musi być oceniona ileś razy żeby nie być w tej kategorii ale nic mi o tym nie wiadomo a informacji o czymś takim też nie znalazłem.

Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Kontakt:

kielex pisze:faktycznie gdy zaznaczę pokaż skrzynki bez oceny wtedy się pojawiają
Tak, dopiero skrzynka oceniona 3 lub 4 razy posiada ocenę.
Za ten post autor wrygiel otrzymał podziękowanie:
kielex
Obrazek Obrazek

kielex
Nowy na forum

no to się wyjaśniło. dzieki

Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Podziękował;: 64 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Post autor: Rob »

Dzięki za fajne zmiany w mapie na widoku pełnoekranowym. Zmiany jak najbardziej na plus.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: pan_ryba »

Ciekawą rzecz zauważyłem - po zmianie nazwy skrzynki jej nazwa na mapie (ta pod ikoną) nie zmienia się.
Przykład: http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=27510

I nie jest to raczej kwestia cache'a (w sensie tego przeglądarkowego).
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!

ODPOWIEDZ