nowa mapa v3

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Grazka
Bywalec
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: nowa mapa v3

Post autor: Grazka »

ps
Mensor pisze: - kolory dla typów keszy to wg mnie zbędny bajer, literowe oznaczenie w zupełności by wystarczyło (ale widoczne w każdym zoomie), a lepiej było by pozostać przy dotychczasowym znaczeniu kolorów: zielony - własna, żółty - nowa, czerwony - do szukania, szary - znaleziona;
.
Zgadzam się z powyższym pomijając info w każdym zoomie
Szukam... Szukania mi trzeba...
ObrazekObrazekObrazek

Mensor
Bywalec
Podziękował;: 4 razy

Post autor: Mensor »

Grazka pisze: Zgadzam się z powyższym pomijając info w każdym zoomie
W sumie nie w każdym, ale przynajmniej od 10, a nie jak jest teraz od 13
pzdr
Mensor

Obrazek ObrazekObrazek

Bedekkk
Nowy na forum
Podziękował;: 0

Post autor: Bedekkk »

Dla mnie lipa ... BRAK NAZW !!!! Na mapie mam wszystkie skrzynki żeby zakładając mieć rozeznanie bez zbędnej klikologii czy obok czegoś nie ma a jak jest czy to moje czy czyjeś itd. a teraz kupa ... nie wiem nic.... jak wrócą nazwy będzie ok ....na razie kupa ....

Bedekkk
Nowy na forum

Post autor: Bedekkk »

Dla mnie lipa ... BRAK NAZW !!!! Na mapie mam wszystkie skrzynki żeby zakładając mieć rozeznanie bez zbędnej klikologii czy obok czegoś nie ma a jak jest czy to moje czy czyjeś itd. a teraz kupa ... nie wiem nic.... jak wrócą nazwy będzie ok ....na razie kupa ....

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

Mi się BAAAAAARDZO podoba nowa mapka!
Graficznie ikonki keszy są miodzio, a pomysł z buźkami podającymi ocenę oraz gwiazdkami, które widać od razu, bez klikania w ikonkę danego kesza to rewelacja! No, abstrahując od tego że prawie wszyskie kesze mają "ocena:dobra" ;)
Rewelacyjne są też te oznaczenia literowe typów!

Małe tweeki, które by były fajne:
- tak jak Mensor pisał - inny kolorek dla własnych keszy i nowych.
- podpisy - tak, ajna sprawa, ale czy nie zaciemni obrazka, np. w gęsto okeszowanym mieście?
- tak jak wpsomniał Meteor - dobrze odróżnić zarchiwizowane (czyli umarł w butach), od "tymczasowo niedostępna" (czyli może jeszcze tam jest, albo będzie, albo np. potrzebuje serwisu, ale założyciel jeszcze nie chce jej zabijać na amen)

Bugi:
Mały bug (chyba że to zamierzone): na własnych skrzynkach nie pokazują się gwiazdki na ikonkach (mimo że kesz ma np. 11 zielonych - OP47C7). EDIT: na niektórych cudzych też nie i to nie zalezy od ilości (dwa kesze obok siebie - OP146D oraz OP262A - oba po 8 rekomendacji, jedna ma ikonkę z gwiazda druga nie), ani od typu - są np. wirtuale z 3 reko i mają gwiazde i takie z 8mioma i nie mają.
Nie wszystkie kesze mają też buźki, mimo np. 25 ocen (OP07C8, czy OP07C7)

Tak czy owak - zakochałem się od pierwszego wejrzenia ;)
No, prawie, bo w małym zoomie te kwadraciki wyglądają jakoś tak znajomo... gdzie ja już je widziałem,...hmm...? ;D

Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Podziękował;: 64 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Post autor: Rob »

maryush pisze:- podpisy - tak, ajna sprawa, ale czy nie zaciemni obrazka, np. w gęsto okeszowanym mieście?
Podpisy najlepiej jakby działały jak do tej pory. Czyli jak jest gęsto to się nie wyświetlają (bo i tak by były nieczytelne), ale jak keszy jest mniej przy danym zoomie to raczej powinny być widoczne. Bo co mi po tym, że mam od razu info o ocenie i gwiazdkach jak nie wiem, którego kesza to dotyczy, czyli i tak muszę na niego kliknąć.

Co do filtrów to zrobiłbym negację, czyli "Ukryj skrzynki typu:" zamieniłbym na "Pokaż skrzynki typu:". Tak samo z filtrem po prawej stronie.

Istnieje fajna platforma do głoszenia propozycji zmian, czy raportowania bugów: https://getsatisfaction.com. Można by tam się zalogować. Przy każdym "wish'u" jest od razu możliwość zagłosowania na niego. W ten sposób programiści od razu widzą, która propozycja zmiany jest bardziej pożądana przez ludzi, a która mniej.
Na forum za chwile zrobi się bałagan, z którego nic nie będzie wiadomo.
Ostatnio zmieniony piątek 07 września 2012, 10:36 przez Rob, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 78 razy

Post autor: Krysiul »

Mensor pisze: - kolory dla typów keszy to wg mnie zbędny bajer, literowe oznaczenie w zupełności by wystarczyło (ale widoczne w każdym zoomie), a lepiej było by pozostać przy dotychczasowym znaczeniu kolorów: zielony - własna, żółty - nowa, czerwony - do szukania, szary - znaleziona;
Dla mnie kolory dla typów keszy to duży krok naprzód - jak się przyzwyczaimy, który kolor jest od którego typu, to zwłaszcza przy mniejszym zooomie można będzie łatwo i szybko zorientować się w skrzynkach, bo kolor wbrew pozorom dużo łatwiej i szybciej od nas przemawia niż bardziej skomplikowany obrazek.
- mam wrażenie, że większość keszerów szuka "jak leci wszystko po kolei", więc te uśmieszki to takie mało potrzebne
Masz złe wrażenie - zwłaszcza jak ktoś jest w nieswoim mieście i ma mało czasu, może być bardziej wybredny w wyborze keszy.
- zamiast uśmieszków oznaczających ocenę, dużo bardziej by mi się przydało oznaczenie wielkości kesza, albo dodanie filtrów np. "ukryj mikro" (osobiście wolę poszukać normalnej normalnej niż znakomitego mikro o wielkości nano);
Fakt, to mógłby być przydatny filtr dla wielu mikro-hejterów. Co prawda nie zaliczam się do nich, ale wiem, że wiele osób z automatu daje ignora mikrusom i teraz musi to robić ręcznie.
- przydałoby się jakoś wyróżnić skrzynki własne i nowe (może kolorem obwódki?)
- dobrze by było gdy skrzynki tymczasowo niedostępne różniły się jakoś od zarchiwizowanych
Również się pod tym podpisuję.

Jeszcze raz się powtórzę, że dla mnie ogólnie "dizajn" jest świetny, i bardzo przyjemnie byłem zaskoczony, jak wreszcie mapa zaczęła działać naprawdę szybko :) Dzięki chłopaki i dziewczyny z RT, że czuwacie i uprzyjemniacie nam keszowanie od strony korzystania z serwisu.
Ostatnio zmieniony piątek 07 września 2012, 10:40 przez Krysiul, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Rob
Forumator

Krysiul pisze: Dla mnie kolory dla typów keszy to duży krok naprzód - jak się przyzwyczaimy, który kolor jest od którego typu, to zwłaszcza przy mniejszym zooomie można będzie łatwo i szybko zorientować się w skrzynkach, bo kolor wbrew pozorom dużo łatwiej i szybciej od nas przemawia niż bardziej skomplikowany obrazek.
Nie do każdego przemawia ;P. Ale pewnie jestem w mniejszości:) Najlepiej jakby dało się te kolory ustawić w opcjach.
ObrazekObrazek

Mensor
Bywalec
Podziękował;: 4 razy

Post autor: Mensor »

Krysiul pisze:
- mam wrażenie, że większość keszerów szuka "jak leci wszystko po kolei", więc te uśmieszki to takie mało potrzebne
Masz złe wrażenie - zwłaszcza jak ktoś jest w nieswoim mieście i ma mało czasu, może być bardziej wybredny w wyborze keszy.
Nie ma statystyk nt. ocen keszy, ale wizualnie to zdecydowana większość ma przynajmniej ocenę dobrą. I nie powiesz mi chyba, że pójdziesz szukać kesza, bo zobaczysz "uśmieszek" na ikonce, a nie przeczytasz opisu, gdzie ocena jest jak wół. Poza tym ocena wyświetla się też w "chmurce", więc argument o braku czasu w obcym mieście jakoś do mnie nie trafia.
pzdr
Mensor

Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 78 razy

Post autor: Krysiul »

Takie oznakowanie jest szybsze niż klikanie oddzielnie w każdą skrzynkę i wywołanie chmurki, zwłaszcza, jak przeglądasz mapę na urządzeniu mobilnym. Poza tym uśmieszek widzisz zawsze, a przy przeglądaniu kilku skrzynek "zjedziesz" z jednej kursorem, sprawdzisz 10 innych i już możesz nie pamiętać, która jest która - tak zawsze masz jasność. Czy uśmieszek wpłynie na to, że będę czegoś szukał? Może wpłynąć na to, że pójdę tam w pierwszej kolejności, albo że oleję skrzynki, która będą w analogiczny sposób oznaczone jako bardzo kiepskie. Z róznych powodów nie zawsze czyta się szczegółowo wszystkie opisy. Poza tym od strony estetycznej dla mnie to fajny bajer, od którego ładniej mapa wygląda, a i dla założyciela jest nagrodą, że jego skrzynka na mapie się śmieje albo rozświetla ją gwiazda ;P
ObrazekObrazekObrazek

mieszko
Nowy na forum
Podziękował;: 6 razy

Post autor: mieszko »

bardzo mi się nie podoba.

1. skrzynki własne nie odróżniają się od znalezionych
2. na zoomie 11 przestaje pokazywać skrzynki, które są blisko siebie. na mapie nie ma wtedy w ogóle nic!
3. nie ma podpisów skrzynek
4. kolorki fajne - tylko czemu aż 4 typy skrzynek ich nie mają?
5. buźki moim zdaniem są zbędne
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
natasza&misiek
Bywalec

Post autor: natasza&misiek »

Niewiem czemu ale nie można z mapy otworzyć skrzynek które są już znalezione :):):) A ogólnie jest OK
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
snp
Stały bywalec
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Post autor: snp »

1. Czemu ta mapa nie jest dodana jako "v4"? Osobiście wolę starą v3, bo:
2. PODPISY!

Rozumiem i doceniam pracę nad nową wersją mapy, ale IMO zabrakło konsultacji nad tym, jak miałaby właściwie wyglądąć. Lepiej byłoby ją projektować, uwzględniając sugestie użytkowników.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Rob
Forumator

snp pisze:Rozumiem i doceniam pracę nad nową wersją mapy, ale IMO zabrakło konsultacji nad tym, jak miałaby właściwie wyglądąć. Lepiej byłoby ją projektować, uwzględniając sugestie użytkowników.
No przecież na stronie mapy jest napisane wyraźnie: "Z powodu problemów z wydajnością mapy v3 (powolne działanie serwera wieczorami), staramy się ją przepisać od nowa. Oglądasz wersję "beta" nowej mapy. Zachęcamy do dzielenia się wrażeniami na forum."
Więc w mojej opinii ten wątek właśnie po to jest żeby uwzględnić sugestie użytkowników.
Dobrze też by było jakby od czasu do czasu odezwał się na tym forum ktoś z RT i podsumował co będzie zrobione, a co nie.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

snp pisze: Rozumiem i doceniam pracę nad nową wersją mapy, ale IMO zabrakło konsultacji nad tym, jak miałaby właściwie wyglądąć. Lepiej byłoby ją projektować, uwzględniając sugestie użytkowników.
Nowa mapa powstała (w ciągu zaledwie klilku dni) przede wszystkim jako odpowiedź na problemy wydajnościowe starej wersji i autor (Wojtek) na tym skupił swój wysiłek. Ja też bym w sumie wolał widzieć nowy algorytm ze starymi ikonami (wtedy to by nawet nikt nie zauważył że coś się zmieniło :-)).
Póki co, czyli dopóki i w ógóle jeśli stara mapa nie zostanie wyłączona, to w wersji read-only można ją nadal oglądać np. tutaj: http://osmapa.pl (warstwa skrzynek jest domyślnie wyłączona).

ODPOWIEDZ