adopcja skrzynki

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
shchenka
Moderator
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy
Kontakt:

adopcja skrzynki

Post autor: shchenka »

Pomyślałem sobie, że byłoby miło, gdyby skrzynka po adopcji zachowywała jakąś informację o pierwotnym założycielu.
Adoptowana przez: xxx, założona przez: yyy

bo obecnie nowy właściciel po adopcji figuruje w polu "założona przez" co trochę błędne jest i być może (to tylko takie przypuszczenie) zniechęca niektórych do przekazywania skrzynek do adopcji, a nawet jeśli nie, to i tak wprowadza w błąd.
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=972][img]http://www.opencaching.pl/statpics/972.jpg[/img][/url][img]http://geokrety.org/statpics/29.png[/img][url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=7d375aa5-7415-4320-8f25-55df640ebdc7][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=Opencaching+rulez&uid=7d375aa5-7415-4320-8f25-55df640ebdc7[/img][/url]
Awatar użytkownika
mauritius
Bywalec
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: adopcja skrzynki

Post autor: mauritius »

Bardzo fajny pomysł. Pomijanie informacji o pierwotnym założycielu jest wobec niego nie fer. Sam mam jedną adoptowaną skrzynkę która za poprzedniego założyciela dostała gwiazdkę. Pokazuje się że to jest moja gwiazdka i to jest niesprawiedliwe że przy adopcji odbiera się komuś gwiazdki.
Obrazek
Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: sp2ong »

Mozna zrobic wpis w log przez przejmujacego skrzynke z informacja typu komentarz z taka jak podales informacja na zasadzie dobrego zwyczaju i wtedy nie potrzeba zatrudnia programistow do implementacji cos co jest w zasiegu reki od zaraz.
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Post autor: Highlander »

To już lepiej wpisać to w treść opisu skrzynki, bo komentarz za chwilę zniknie z pierwszej strony. I tak to najczęściej jest robione.

A kwestia rozdzielania rekomendacji jest nie do przeskoczenia przy zastosowaniu adopcji. Na ten moment jest na to jedno rozwiązanie - jeśli adoptujący nie chce przejąć gwiazdek, znalezień i ocen wraz ze skrzynką, to najlepiej niech oddający do adopcji ją zarchiwizuje, a adoptujący założy klon tej skrzynki z informacją że jest to kontynuacja - i gwiazdki zostaną tam gdzie trzeba.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Podziękował;: 175 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy
Kontakt:

Post autor: Żywcu »

Prywatnie piszę 8) - wydaje mi się, że pozostawienie informacji o pierwotnym założycielu nie jest wielką batalią programistyczną (powtarzam - wydaje mi się..., jak bym się na tym znał, to bym to zrobił). Popieram pomysł, w miarę możliwości staram się dawać informację w adoptowanych dzieciątkach. Wczoraj adoptowałem kilka i jeszcze nie ma :P Na dodatek już są DNF'y...
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 261 razy
Otrzymał podziękowań: 333 razy

Post autor: Pawel brasia »

Kiedyś już sugerowałem choćby zmianę "Założona" na "Właściciel"
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?f=9&t=6614
Praca programistyczna w tym wypadku niemal zerowa.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: pan_ryba »

Chciałbym zauważyć, że zmiana nastąpiła! To się ceni. Według mnie zmiana słuszna.
Ciekawe, że na forum cisza po zrealizowaniu pomysłu :)
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!
Awatar użytkownika
mauritius
Bywalec
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: mauritius »

A to ciekawe, tak cichaczem wprowadzać zmiany. Chociaż zmiana mało dotyczy pierwotnego pomysłu ponieważ wszędzie taki napis pojawił.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 261 razy
Otrzymał podziękowań: 333 razy

Post autor: Pawel brasia »

Nie wszędzie, na mapie jest po staremu, ale to szczegół.
Tak czy inaczej BRAWO, za zmianę ! :D
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Jażdżu
Bywalec
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: Jażdżu »

Siema wszystkim.

Mam w planach zaadoptowanie pewnej skrzynki, która już została zarchiwizowana, gdyż nie chcę zakładać nowej w miejscu,w którym już istniał kesz. Osobiście tą skrzynkę już sam zaliczyłem. Jenak nurtuje mnie sprawa rekomendacji, które ta skrzynka już otrzymała przed archiwizacją. Może się to wydać dziwne dla niektórych osób ale nie chciałbym, aby one <rekomendacje> zostały po adopcji przypisane na moje konto... Czy jest możliwość aby po adopcji coś takiego przeszło?? Wolałbym, aby po adopcji rekomendacje zostały przy poprzednim właścicielu, w końcu on stworzył tę skrzynkę i się nią opiekował. Więc rekomendacje były dla niego. A ja nie chcę mieć rekomendacji, że tak powiem gratis za nic, tylko wolałbym gdyby naliczałyby mi się dopiero od momentu adopcji, oczywiście jeżeli będzie je skrzynka otrzymywała.
Teokryt
Wyjadacz
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: Teokryt »

Rozumiem twoje obawy przed gratisowymi rekomendacjami. Z tym że wiele osób ocenia i rekomenduje skrzynkę "za coś" nie autora skrzynki a za coś. Jeśli skrzynka istnieje fizycznie taka jak była wcześniej to nic tylko kontynuować tradycję, w końcu ci co znaleźli skrzynkę także przy znali swoje rekomendacje już i drugi raz jej nie będą szukać.
Jedyne wyjście z sytuacji to nie adoptować skrzynki i założyć nową robiąc jej kopię.
Jażdżu
Bywalec
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: Jażdżu »

no właśnie skrzynki już długi czas nie mana miejscu, a ja chciałbym zmienić trochę jej koncepcje i zrobić małego multaka, teraz to była skrzynka tradycyjna... no i wolałbym jednak adopcję zrobić a nie robić nowej na tym miejscu. Zobaczymy jeszcze a może coś mi się odmieni
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

jeśli zmieniasz koncepcję (a tym samym typ) to wg mnie tym bardziej powinieneś założyć nową.
Obrazek
Teokryt
Wyjadacz
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: Teokryt »

Zgadzam sie ze strykerem.

Adopcja to przyjęcie skrzynki z całym jej inwentarzem. może się zmienić rozmiar pudełka, maskowanie czy jakas inna cecha (bo tak bywa) ale przerabianie skrzynki pod cos innego czego np nie trzeba było rozwiązywać, sprawdzać) to nowa skrzynka. W końcu jak zmienisz typ z tradycyjnej na quiz to ci co znaleźli nie musieli rozwiązywać quizu.
ODPOWIEDZ