[Serwisy społecznościowe] Twitter

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

bogas33
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

[Serwisy społecznościowe] Twitter

Post autor: bogas33 »

Ostatnio odnowiłem konto na Twitterze. Szukałem i na forum i na samym Twitterze Czegoś o Opencaching.pl jednak ani widu ani słychu.
Jest kilka osób na Blipie jednak ja mam konta połączone ze sobą. Co wy na to żeby w serwisie porozumiewać się ze sobą za pomocą Hashtagu #OC_pl ?
Twitter mówi już do nas po polsku, Blip położył swój rozwój więc myślę, że ma to sens.
Może jakiś Oficjalny Profil bo na Facebooku już jesteśmy :)

Znajdziecie mnie na Twitterze pod @bogas33

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Re: [Serwisy społecznościowe] Twitter

Post autor: Lza »

nie zapomnijcie założyć profil oc na gugle+, nk, myspejsie i 13276 pozostałych portalach randkowych.

Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Post autor: JohnDoe »

Obrazek Obrazek

bogas33
Nowy na forum

Powiedzmy sobie, że warto być na tych bardziej liczących się portalach :)
Poza tym propozycja Twittera nie wymaga zakładania konta. Wystarczy, że Ci co już korzystają będą oznaczać swoje wpisy dot. OC tak a nie inaczej :)
Twittera można zgrabnie połączyć z fanpage'em Facebooka przez co publikacja jest wręcz banalna.

zyr
Forumator
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Odp: [Serwisy społecznościowe] Twitter

Post autor: zyr »

Możesz wyjaśnić dlaczego warto?

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
zbyszaty
Stały bywalec
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Odp: [Serwisy społecznościowe] Twitter

Post autor: zbyszaty »

Nie posiadam, nie znam się, nie odczuwam potrzeb... a zatem - Leo, why???

Wysłane z mojego Dell Streak za pomocą Tapatalk
Obrazek

Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: pan_ryba »

Też nie używam. Dlatego nie pytam o sens czegoś takiego - jeśli używający twittera chcą to czemu nie?
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 113 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

JohnDoe pisze:No Googlu+ już jest...
I jak widać - jest to bycie dla bycia - oflagowanie kolejnego portalu naszą obecnością i nic poza tym.
Ja nie mam nic przeciwko żadnym nowym serwisom społecznościowym, ale w ilu miejscach można na raz być ?
Poza tym twitter to trochę jak pisanie sms'ów - zastanawiam się co sensownego można zmieścić w 140 znakach - link do nowej skrzynki albo spotkania ( który i tak jest na stronie głównej OC ) ?
Być może ( mam taką nadzieję ) większość uczestników OC jest znacznie powyżej wieku w którym smsy są główną formą komunikacji :D .

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

Czekam, aż powstaną kesze "Nur für FB Benutzer" opublikowane tylko na FB. no bo po co logować się do OC skoro można by publikować od razu na FB.

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 329 razy
Otrzymał podziękowań: 216 razy

Post autor: r00t7 »

Lza pisze:Czekam, aż powstaną kesze "Nur für FB Benutzer" opublikowane tylko na FB. no bo po co logować się do OC skoro można by publikować od razu na FB.
i zaczną się sypać prośby o połączenie konta OC z tym na fb
Obrazek Obrazek Obrazek

bogas33
Nowy na forum

r00t7 pisze:
Lza pisze:Czekam, aż powstaną kesze "Nur für FB Benutzer" opublikowane tylko na FB. no bo po co logować się do OC skoro można by publikować od razu na FB.
i zaczną się sypać prośby o połączenie konta OC z tym na fb
No może bez przesady ;-) Chodziło mi raczej o formę komunikacji z użytkownikami, bo Twitter to przede wszystkim zbiór linków.
Dodatkowo mógłby służyć do wymiany krótkich wiadomości między keszującymi. Jest także opcja geotagów dla wpisów :)

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 417 razy

Post autor: krystiant »

Co się naśmiewacie, są ludzie którzy przedkładają wirtualne kontakty nad rzeczywiste, to mnożą grupy na serwisach społecznościowych... A na OC jeszcze jakiś czas temu zablokowano wirtualne kesze. Gdyby nie to, to wogóle nie musieliby się ruszać sprzed klawiatury :lol: Ja tam wolę, zamiast siedzieć na Xnastu, czy Xdziesięciu serwisach społecznościowych ruszyć z kolegami w teren... A teraz idę spać, bo to dziś rano wyjeżdżamy 8)
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Post autor: JohnDoe »

miklobit pisze:
I jak widać - jest to bycie dla bycia - oflagowanie kolejnego portalu naszą obecnością i nic poza tym.
Ja nie mam nic przeciwko żadnym nowym serwisom społecznościowym, ale w ilu miejscach można na raz być ?
Ja tylko stwierdziłem fakt istnienia. Chociaż nie wiem, czy "oflagowanie" zawczasu nie miałoby sensu, choćby dla rezerwacji nazwy aby nie następowały "wrogie przejęcia". Mi to nie jest potrzebne i raczej się za dużo tam nie udzielam, konto na G+ mam, ale wynika to z łączenia usług Googla w jedno konto.
Jeśli to komuś potrzebne, i ma zamiar z tego korzystać, dla dlaczego nie. Niektórzy twierdzą, że nie da się keszować bez ciągłego dostępu do netu, może to jedno z potrzebnych komuś narzędzi.
Obrazek Obrazek

bogas33
Nowy na forum

JohnDoe pisze:
miklobit pisze:
Ja tylko stwierdziłem fakt istnienia. Chociaż nie wiem, czy "oflagowanie" zawczasu nie miałoby sensu, choćby dla rezerwacji nazwy aby nie następowały "wrogie przejęcia". Mi to nie jest potrzebne i raczej się za dużo tam nie udzielam, konto na G+ mam, ale wynika to z łączenia usług Googla w jedno konto.
Jeśli to komuś potrzebne, i ma zamiar z tego korzystać, dla dlaczego nie. Niektórzy twierdzą, że nie da się keszować bez ciągłego dostępu do netu, może to jedno z potrzebnych komuś narzędzi.
Ja także mam G+ ze względu na Gmaila i inne ich funkcje w jednym koncie. Zobaczyłem, że jest tam też keszowe konto więc co za problem dodać do kręgów i zaplusować :)

Z tym dostępem do sieci to jest tak, że ułatwia w korzystaniu przy stronie mobilnej w terenie, lub do programów przez które można przeglądać kesze jednak do załadowania zdjęć niezbędny jest net.
Ja uważam Keszowanie za zabawe typowo w terenie i nie wyobrażam sobie szukania w sieci :P

Twitter poniekąd jest też zastąpieniem smsów dla ludzi posiadających smartfony i swobodny dostęp do sieci choćby przez Wifi.
Nie trzeba się jednak ograniczać tylko do już znanych nam osób można korzystać z hashtagów.

Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Podziękował;: 64 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Post autor: Rob »

bogas33 pisze: jednak do załadowania zdjęć niezbędny jest net.
Polecam baze filipsa.
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ