Exportowanie skrzynek do pliku graficznego

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

pegu
Nowy na forum
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Exportowanie skrzynek do pliku graficznego

Post autor: pegu »

Witam serdecznie, dostane niedługo mapkę mojej okolicy a konkretnie puszczy bukowej. Szlaki, miejsca, wszystko! Jak wiecie czy nie jest tam pełno skrzynek. Niemożliwością jest żeby je skeszować wszystkie na mojej baterii (niestety smartfon póki co). To pomyślałem sobie, że przeniosę skrzynki na mapkę (cyfrową) a następnie wydrukuje całość. Problem pojawi się z precyzja mojego przenoszenia. Dlatego pomyślałem, że gdyby podjąć jakieś kordynaty za bazę - np jakiś pomnik przyrody w mirę na środku mapy i następnie odnosząc się do tych kordów wyeksportować wszystkie skrzynki jako plik graficzny (mapy mają oczywiście tą samą skale), który by miał przezroczyste tło zamiast naniesionej mapy(innymi słowy odległości skrzynek od tego punktu który sobie obierzemy). Wtedy jakiś pierwszy lepszy program graficzny, nowa warstwa, wklejamy, dopasowujemy i viola.

Co wy na to jest możliwe coś takiego?

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 113 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Re: Exportowanie skrzynek do pliku graficznego

Post autor: miklobit »

Jak juz kesze masz na mapie w telefonie ( rozumiem ze telefon z gpsem ) to kombinowanie z papierową mapą tylko z powodu zasilania to trochę krok wstecz.
Jakaś ładowarka bateryjna z usb chyba lepiej rozwiąże twój problem.
[Galaxy tab]

pegu
Nowy na forum
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: pegu »

wstecz czy nie dodaje pewien stopień trudności i atrakcyjności. Bo trzeba z kompasem się orientować :)

Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: pan_ryba »

A nie lepiej skalibrować mapę a następnie nałożyć skrzynki z gpxa? Podejrzewam, że Ozi i darmowy MapEdit powinien wystarczyć.
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!

ODPOWIEDZ