Logbook mikro

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Way88
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Logbook mikro

Post autor: Way88 »

Mój pierwszy post a zarazem i temat na forum. Nie wypowiadałem się, gdyż wszystkie moje problemy już ktoś kiedyś poruszył i nie musiałem zabierać głosu. Teraz jednak szukałem logbooku do mojej pierwszej skrzynki mikro (drugiej w ogóle). Nie za bardzo podobały mi się projekty dostępne na stronie (strasznie minimalistyczne lub niepraktyczne w moim przypadku) więc stworzyłem własny.
Poniżej zamieszczam linki. W każdej paczce znajduję się plik docx który każdy może sobie przerobić względem upodobań oraz pdf gdy ktoś nie posiada Office`a. Jeśli chcemy wydrukować dwustronnie to wybieramy druk według dłuższej krawędzi. Logbooki w dwóch wersjach: 38 na 215mm oraz 30 na 184mm.

pozdrawiam :D
Załączniki
log38x215mm part2.rar
Logbook 38x215mm
(231.83 KiB) Pobrany 203 razy
log38x215mm part1.rar
Logbook 38x215mm
(250 KiB) Pobrany 194 razy
log30x184mm.rar
Logbook 30x184mm
(253.13 KiB) Pobrany 200 razy

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Re: Logbook mikro

Post autor: miklobit »

Fajnie, że wrzuciłeś nowy projekt.
Ja bym jednak sobie darował kratkowanie takiego mikro-logbook'a ponieważ jeśli ktoś nawet będzie wpisywał ręcznie to te pola są za małe,
a bardzo dużo szukaczy używa wlepek albo pieczątek i wtedy to już mało kto się przejmuje rubrykami.
W większym formacie ( A7+ ) albo jak mikro logbook jest spięty w ksiązeczkę to rubryki się sprawdzają, w takim zwijanym nie bardzo.

Way88
Nowy na forum
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Way88 »

Słuszna uwaga. Tego mniejszego logbooka jeszcze nie drukowałem (większy się mieści) i tam rzeczywiście może być mało miejsca. Przy większym, uważam, że jest wystarczająca przestrzeń. No ale każdy może sobie to prosto edytować zależnie od własnego widzimisię. Przy tworzeniu zależało mi głównie na stronie tytułowej i to ona zabrało mi większość czasu.

gogiel
Nowy na forum
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: gogiel »

Czy ktoś posiada jakieś inne gotowe wzory? Szukam czegoś co:
a) wydrukuje dwustronnie na a4
b) ma u góry informacje o Opencachingu
Obrazek

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 245 razy
Otrzymał podziękowań: 296 razy

Post autor: Pawel brasia »

W załączeniu do edycji w formacie A7, do wydruku dwustronnego na A4. Tylko nie wiem o jakie informacje o Opencachingu Tobie chodzi.
Dlaczego nie można załączać odt?
Załączniki
logbook-A7.zip
(56.31 KiB) Pobrany 144 razy
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Kontakt:

Post autor: MasterGraba »

To ja też wrzucę logbooki które zaprojektowałem dla siebie jakiś czas temu. Może nie są jakieś super z bajerami ale chciałem żeby informacje o nazwie skrzynki i założycielu były widoczne a użytkownicy mieli względnie dużo miejsca na wpisy. Logbook po wydrukowaniu tniemy po liniach a na dole (tam gdzie jest strzałka) tniemy tak jak by tam były linie dzięki czemu mamy dodatkowe kilka cm :) Logbooki takie są wg mnie bardziej czytelne niż te z liniami które dostępne są na stronie z przydatnymi plikami na wiki. Logbook jest dwustronny - druga strona jest cała czysta na wpisy.

Gdy drukuje logbooki to zamiast kropek przy założycielu mam już wpisane MasterGraba ale tu zrobiłem z kropkami bo wysyłałem je kilku osobom żeby też sobie wykorzystały. Jak by ktoś chciał to oczywiście można sobie wydrukować.
Załączniki
mini.rar
(30.36 KiB) Pobrany 144 razy
mikro.rar
(28.81 KiB) Pobrany 167 razy

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

gogiel pisze:Czy ktoś posiada jakieś inne gotowe wzory? Szukam czegoś co:
a) wydrukuje dwustronnie na a4
b) ma u góry informacje o Opencachingu
Zwijane Logbuki, w postaci pasków - do małych keszy są czasami denerwujące. (brak miejsc na pieczątki, zwijają się, przy wpisywaniu, problemy ze zwijaniem, zresztą każdy to wie.) Szybko się konczą i trzeba kesz serisować. Od jakiegoś czasu stosujemy logbuki innego pomysłu - po prostu Kartkę A-4 wydrukowaną jak w załączniku i złożoną w podobny sposób jak składa się mapy turystyczne. (trzeba potrenować to składanie i kilka zepsuć, ale jak już się opanuje technikę - daje dobre efekty). Taka kartka A-4 mieści się po sprytnym złożeniu nawet do pudełka po filmie.

Można wbijać nawet wielkie pieczątki!, miejsca jest naprawdę sporo!. Miejsc (pól) na wpisy jest 80 w takim logbuku. Pola te mają rozmiar 3 x 5 cm, są prawie takie jak w dużych logbukach A-6

A poniżej widać jak złożony jest arkusz:

Obrazek
Załączniki
LogbukA4skladany.rar
logbuk A-4
(12.67 KiB) Pobrany 102 razy

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

Fajne.
Tylko gdzie się zmieści strunówka?

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna

pudełka po filmach są na tyle szczelne, że można zaryzykować pominięcie. Zresztą strunowki są bardzo słabe mechanicznie i z obserwacji moich wynika, że w mikrusach już po kilku znalezieniach nie spełniają swojej funkcji.

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

Lza pisze: Zwijane Logbuki, w postaci pasków - do małych keszy są czasami denerwujące..
Pomysł ze składaniem kartki wydaje się interesujący ( spora powierzchnia ), ale co z trwałością ?
Taka kartka poskładana ileś tam razy , dość szybko się na krawędziach poprzeciera.
Zwijanie kartki , robione z głową ( np na jakimś wałeczku/patyczku ) jej nie osłabia.

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Podziękował;: 127 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy
Kontakt:

Post autor: lavinka »

miklobit pisze:
Lza pisze: Zwijane Logbuki, w postaci pasków - do małych keszy są czasami denerwujące..
Pomysł ze składaniem kartki wydaje się interesujący ( spora powierzchnia ), ale co z trwałością ?
Taka kartka poskładana ileś tam razy , dość szybko się na krawędziach poprzeciera.
Zwijanie kartki , robione z głową ( np na jakimś wałeczku/patyczku ) jej nie osłabia.
Oj osłabia, osłabia, to w końcu papier. A jak zwitek jest wepchnięty do ependorfki to już w ogóle dramat. Zwijana w harmonijkę tzryma się czasem lepiej (patrz:Norka Stworka).
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna

miklobit pisze:
Lza pisze: ale co z trwałością ?
jeszcze nie doczekałem zapełnienia takiego logbuka, więc na razie nie można ani powiedzieć że jest supertrwałe, ani że super nietrwałe. Po kilkunastu wpisach dziur na razie nie ma.

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

Pogrzebałem i znalazłem. Podobnie poskładany logbook wyglądał (sierpień 2010) tak:
logbook
logbook
logbook_skl.jpg (93.31 KiB) Przejrzano 1629 razy
Z drugiej strony był zapisany mniej więcej w połowie.
Za ten post autor Stryker otrzymał podziękowanie:
Lza
Obrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

Lza pisze:pudełka po filmach są na tyle szczelne, że można zaryzykować pominięcie. Zresztą strunowki są bardzo słabe mechanicznie i z obserwacji moich wynika, że w mikrusach już po kilku znalezieniach nie spełniają swojej funkcji.
Nie jestem przekonany. Kesz bez uszczelki zawsze zacznie brać wilgoć, szczególnie przy iluśtam zamknięciach/otwarciach i życiu w warunkach zewnętrznych.
A zgniecenie, pęknięcie pudełka z miajsca oznacza wyrok dla logbooka bez woreczka.
Podzielam Twoje obserwacje nietrwałości woreczków, ALE TYLKO jesli do kesza ludzie NA SIŁĘ wpychają jeszcze jakieś fanty, które podczas tej operacji niszczą strunówki. Lub przypadki, gdzie woreczek jest rozmiarem nieprzystosowany do zadania - gdzy jest np. tragicznie za duży (więcej w keszu woreczka niż logbooka). Jeśli zaś jest to pomyślane - to woreczki które ja widziałem mają się dobrze.

Tak czy owak, to założyciel kesza z pojemnika po filmie i logbooka bez woreczka będzie się później borykał z serwisami. Jeśli tak woli, jego prawo.

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna

Można filozofować w nieskończoność. np.:

choćby nie wiem jak dbać o strunówkę, to kilkanaście otworzeń/zamknięć to jest max. Strunówki to są wyroby o jednorazowym przeznaczeniu. Żywotność. samo otwieranie i zamykanie ją uszkadza. i nawet jak optycznie wygląda że nic jej nie jest - to jednak zacisk już nie jest szczelny. Pudełka po filmach muszą spełnić rygor szczelności ze względu na charakterystykę klisz, które nie lubią wilgoci) Ponadto nie ma strunówek dostosowanych do kesza po filmie :-)

Ale wracjając do praktyki i empiryki - lobuki bez strunówki w nieuszkodzonych pojemnikach po filmach nie wilgotnieją. Jeśli pojemnik zostanie uszkodzony to i tak trzeba jechać serwisować więc wówczas ewentualne zalanie logbuka nie ma już znaczenia. Wypowiedź tą opieram na doświadczeniach z własnymi keszami oraz na obserwacji keszy innych założycieli mających setki znalezień (na GC). Żadnej filozofii ani teoretyzowania tu nie ma

ODPOWIEDZ