Lista znajomych

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

apa-sf
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Lista znajomych

Post autor: apa-sf »

Czy planowane jest wprowadzenie listy znajomych i możliwości dodawania do niej innych userów OC? Brakuje mi takiej funkcjonalności na OC (nie zawsze pamiętam login znajomego), a jest ona dostępna chociażby na GC.

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Lista znajomych

Post autor: Stryker »

A później będą gierki we flashu, szkoły, słitaśne fociałki i niebiesko-zielony design. Nie, nie, nie - trzydzieści nicków jest w stanie zapamiętać przedszkolak, więc to żaden argument.
Obrazek

apa-sf
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: apa-sf »

Nie uważam, aby mój argument był "żadnym argumentem". Na swoim przykładzie: w Geocaching bawię się okazjonalnie raz na parę tygodni. Moim priorytetem nie jest zapamiętywanie loginów znajomych w okazjonalnie uczęszczanym serwisie. W mojej opinii jest to funkcjonalność jak najbardziej użyteczna dla części użytkowników, wspomagająca integrację w ramach geo cachingu. Nie przyrównywałbym tego do "gierek" czy "szkół" i "słitaśnych fociaków".

Awatar użytkownika
rushcore
Forumator
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Post autor: rushcore »

Nie planujemy wprowadzać funkcji portali społecznościowych. Jeśli ktoś z umiejętnościami programistycznymi chciałby się tym zająć to zapewne do pewnego stopnia nie ma przeciwwskazań.
[img]http://opencaching.pl/statpics/8595.jpg[/img]
skandal, cenzura i zgrzytanie zębów :)
[url=http://rushbase.net:5580/opencaching/index.php?page=logbook]generator logbook[/url]

bebe
Stały bywalec
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Post autor: bebe »

Niestety, teraz jest parcie na społecznościowość absolutnie wszystkiego. Czy OC.pl powinno się ugiąć? IMHO - tak. W końcu geocaching to zabawa ludzi, nie maszyn, a człowiek jest istotą społeczną. Naturalnie, jak wszędzie, tak i w geocachingu są samotnicy, co sami sobie sterem, żeglarzem, okrętem (skrzynką, kłujką i FTFem :] ), ale skrzynki zakładają ludzie i znajdują ludzie. I naturalnym jest, że ludzi ciekawi, co inni ludzie znaleźli/założyli, przy czym część z tych ludzi zawsze będzie bliższych i "mojszych". I na pewno wygodniej by było, gdybym mógł sobie w jednym miejscu szybko zobaczyć, co też ci znajomi ludzie ostatnio zdziałali (coś jak Moja okolica).

Z resztą, żeby daleko nie szukać - sam ostatnio zacząłem rzeźbić aplikację OC.pl na Facebooku. :) Tak, niestety, koniec jest bliski, OC.pl będzie na Facebooku, zgnilizna, zaprzaństwo, jedno wielkie rozwolnienie, panie. :] Aplikacji nie należy spodziewać się jakoś szybko, bo nie mam czasu (skrzynek szukam), a format RSSa też sprawy nie ułatwia, ale kiedyś będzie. I co wtedy?
Za ten post autor bebe otrzymał podziękowanie:
fck
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
fck
Wyjadacz
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Kontakt:

Post autor: fck »

bebe pisze:ale skrzynki zakładają ludzie i znajdują ludzie. I naturalnym jest, że ludzi ciekawi, co inni ludzie znaleźli/założyli, przy czym część z tych ludzi zawsze będzie bliższych i "mojszych". I na pewno wygodniej by było, gdybym mógł sobie w jednym miejscu szybko zobaczyć, co też ci znajomi ludzie ostatnio zdziałali (coś jak Moja okolica).
Potwierdzam, popieram, popijam, zagryzam. Tym samym prosząc o tylko tyle i "aż tyle". :)
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Podziękował;: 127 razy
Kontakt:

Post autor: lavinka »

A potem będą statusy "It's complicated with.." ;)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 120 razy
Otrzymał podziękowań: 398 razy

Post autor: krystiant »

bebe pisze:ale kiedyś będzie. I co wtedy?
I nic - dotychczas ignorowałem istnienie facebooka więc pewnie nadal będę to robił... Chyba że się OC całe tam przeniesie a tu zniknie. Ale wtedy zawsze będzie alternatywa w postaci GC :wink:
Ja uważam, że lepiej mieć dobry interfejs do szukania skrzynek, a społecznościowo udzielać się w miejscach do tego przeznaczonych, np. tu na forum.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Kontakt:

Technicznie rzecz biorąc na FB jest sporo grup openi geokeszowych, można się zapisać i być w stałym kontakcie... tyle że ja mam problem, bo potem nie pamiętam kto z jakiego imienia i nazwiska ma jaki nick. U mnie jest łatwiej, bo nazwa profilu jest nickowa, ale nie wszyscy tak mają :)

Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Post autor: JohnDoe »

...albo mają znajomo wyglądające avatary :) (forum i FB)
Obrazek Obrazek

czajapawel
Stały bywalec
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: czajapawel »

Albo w nicku uzywa imienia i nazwiska bo nie mial lepszego pomyslu :P
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 78 razy

Post autor: Krysiul »

Ja uważam, że lepiej mieć dobry interfejs do szukania skrzynek, a społecznościowo udzielać się w miejscach do tego przeznaczonych, np. tu na forum.
Dokładnie, też tak uważam. Cieszę się, że OC nie przypomina portali społecznościowych, których obecna forma i kretynizm mnie drażni (wypowiedź pod adresem samych portali, niekoniecznie ludzi z nich korzystających). W liście znajomych zwłaszcza w OC nie widzę większego sensu, bo grono keszerów w Polsce jest małe i z tego co zauważyłem to dość szybko ludzie zaczynają się kojarzyć, nawet jak nie z realu, to z forum, wpisów do logów, wymiany maili. Wprowadzenie listy znajomych niestety doprowadzi najprawdopodobniej do tego, że niektórzy będą sobie te listy nabijać, zapraszając niekoniecznie swoich prawdziwych znajomych i w rezultacie nie będzie wiadomo, kto z kim i jak. Chyba, że liczba znajomych ani zawartość listy byłaby niewidoczna dla innych, wtedy pełniłoby to funkcję taką, o której pisał bebe.
Z resztą, żeby daleko nie szukać - sam ostatnio zacząłem rzeźbić aplikację OC.pl na Facebooku. :)
Jakie funkcje będzie miała ta aplikacja?
ObrazekObrazekObrazek

bebe
Stały bywalec
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Post autor: bebe »

Krysiul pisze:
Dokładnie, też tak uważam. Cieszę się, że OC nie przypomina portali społecznościowych, których obecna forma i kretynizm mnie drażni (wypowiedź pod adresem samych portali, niekoniecznie ludzi z nich korzystających). W liście znajomych zwłaszcza w OC nie widzę większego sensu, bo grono keszerów w Polsce jest małe i z tego co zauważyłem to dość szybko ludzie zaczynają się kojarzyć, nawet jak nie z realu, to z forum, wpisów do logów, wymiany maili. Wprowadzenie listy znajomych niestety doprowadzi najprawdopodobniej do tego, że niektórzy będą sobie te listy nabijać, zapraszając niekoniecznie swoich prawdziwych znajomych i w rezultacie nie będzie wiadomo, kto z kim i jak. Chyba, że liczba znajomych ani zawartość listy byłaby niewidoczna dla innych, wtedy pełniłoby to funkcję taką, o której pisał bebe.
Chyba to jest jedyna sensowna funkcja. Chodzi o czyste podglądactwo :) , czyli co też ostatnio znaleźli/założyli ludzie, których znam/lubię/szanuję/cokolwiek. Lista znajomych nie służyłaby zawieraniu znajomości, bo do tego służą spotkania, zloty, fejsbóki i co ino. Tym samym publikowanie listy znajomych użytkownika nie ma sensu.
Krysiul pisze:
Z resztą, żeby daleko nie szukać - sam ostatnio zacząłem rzeźbić aplikację OC.pl na Facebooku. :)
Jakie funkcje będzie miała ta aplikacja?
Będzie publikować na Wallu znalezienia, i to zasadniczo tyle. Tak naprawdę to prosty czytnik RSS, tyle że umiejący czytać tylko RSSa z OC.pl, no i ładnie wyświetlający ikonkę OC. :) Zbliżony efekt można uzyskać po prostu definiując OCowy RSS jako Publish Stories czy jak to się tam nazywa na fejsbóku - jedyna wada to brzydki format notek i mało charakterystyczna ikonka notki. Więc cała ta aplikacja to póki co trochę sztuka dla sztuki. :) Piszę ją po pierwsze po to, żeby nauczyć się pisania aplikacji pod fejsbóka, a po drugie po to, żeby promować geocaching wśród moich znajomych.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Kontakt:

JohnDoe pisze:...albo mają znajomo wyglądające avatary :) (forum i FB)
Tak, awatar pomaga :) Nie bez powodu na wszystkich mam błękitny kapelutek, ludzie rozpoznają bez problemu :)

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Kontakt:

czajapawel pisze:Albo w nicku uzywa imienia i nazwiska bo nie mial lepszego pomyslu :P
Nie chwaląc się, mój nick jest bardziej znany niż nazwisko ;)

ODPOWIEDZ