[Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

aguirre
Nowy na forum

Re: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: aguirre » poniedziałek 17 września 2018, 23:42

deg pisze:
wtorek 11 września 2018, 18:00
aguirre pisze:
poniedziałek 10 września 2018, 21:17
moim zdaniem bardziej przydatne byłoby układanie ich wg właściciela skrzynki lub daty znalezienia/przyznania gwiazdki.
Dlaczego? W jakim celu?
Deg, wybacz późną odpowiedź.

Sortowanie wg właściciela pomogłoby szybciej określić, któremu użytkownikowi przyznało się najwięcej gwiazdek, a sortowanie wg daty znalezienia - pomogłoby sprawdzić "progres" przyznawanych rekomendacji, czyli po prostu to, jak z biegiem czasu zmieniała się nasza definicja skrzynki na gwiazdkę. Przyznam, że osobiście bardziej mi zależy na sortowaniu wg właściciela, ale z obu funkcji bym korzystał - głównie na własnym profilu.

A po co? Cóż, po prostu, z umiłowania do statystyk. Samo sortowanie alfabetyczne nic nie mówi, jest to po prostu taki "default". Sortowanie wg właściciela lub daty znalezienia/recki od razu podaje trochę więcej informacji, a tego moim zdaniem nigdy nie za wiele.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
PrincePolo
Stały bywalec

Post autor: PrincePolo » środa 17 października 2018, 10:51

Mam taką drobną prośbę: w menu Moje statystyki można rozwijać listy zarówno skrzynek znalezionych, jak i nieznalezionych. O ile po rozwinięciu skrzynek znalezionych ukazuje się lista w porządku chronologicznym (od ostatnio podejmowanych począwszy) i tak jest fajnie, o tyle rozwinięcie skrzynek nieznalezionych generuje listę w porządku alfabetycznym. Czy można by zastosować sortowanie po dacie w liście skrzynek nieznalezionych? Mam sporo DNF-ów i ułatwiłoby mi to obserwację, czy w ostatnio nieznalezionych coś się nowego wydarzyło.
Obrazek ObrazekObrazek

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował: 13 razy
Otrzymane podziękowania: 179 razy

Post autor: kojoty » środa 17 października 2018, 11:03

PrincePolo pisze:
środa 17 października 2018, 10:51
Mam taką drobną prośbę: w menu Moje statystyki można rozwijać listy zarówno skrzynek znalezionych, jak i nieznalezionych. O ile po rozwinięciu skrzynek znalezionych ukazuje się lista w porządku chronologicznym (od ostatnio podejmowanych począwszy) i tak jest fajnie, o tyle rozwinięcie skrzynek nieznalezionych generuje listę w porządku alfabetycznym. Czy można by zastosować sortowanie po dacie w liście skrzynek nieznalezionych? Mam sporo DNF-ów i ułatwiłoby mi to obserwację, czy w ostatnio nieznalezionych coś się nowego wydarzyło.
Postaram się zerknąć na to wieczorem - może to zmiana "od ręki"
issue zrobiłem co by nie zapomnieć tutaj:
https://github.com/opencaching/opencach ... sues/1709
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi kojoty za post:
PrincePolo

jemiolka
Nowy na forum

Post autor: jemiolka » czwartek 18 października 2018, 21:18

Witam
Mam takie pytanie i propozycję:
Czy dałoby się zrobić, żeby na mapie skrzynki z geościeżek w jakiś subtelny sposób odróżniały się od pozostałych? (inna obwódka, inny odcień koloru)? Wiem że można "zgasić" wszystkie inne i pozostawić tylko ścieżkowe, ale chodzi mi bardziej o to żeby będąc w terenie nie pominąć geościeżkowych i widzieć jednocześnie pozostałe nie przestawiając opcji mapy ;) Jeśli temat był już kiedyś poruszany, to sorki, ale nie chce mi się przekopywać całego tematu ;) pozdrawiam :)

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » czwartek 18 października 2018, 21:43

jemiolka pisze:
czwartek 18 października 2018, 21:18
Witam
Mam takie pytanie i propozycję:
Czy dałoby się zrobić, żeby na mapie skrzynki z geościeżek w jakiś subtelny sposób odróżniały się od pozostałych? (inna obwódka, inny odcień koloru)? Wiem że można "zgasić" wszystkie inne i pozostawić tylko ścieżkowe, ale chodzi mi bardziej o to żeby będąc w terenie nie pominąć geościeżkowych i widzieć jednocześnie pozostałe nie przestawiając opcji mapy ;) Jeśli temat był już kiedyś poruszany, to sorki, ale nie chce mi się przekopywać całego tematu ;) pozdrawiam :)
Cześć,

powiem tak: to się raczej nie uda w najbliższej przyszłości - nie mówię, ze nigdy, ale w najbliższej.
Technicznie to wymaga na tą chwilę dość skomplikowanej przeróbki tego w jaki sposób są generowane kafelki mapy z keszami w OKAPI - a tematów różnorakich to u nas nie brakuje...

A czemu nie można przestawiać opcji mapy? W czym to przeszkadza?

pozdrowienia

jemiolka
Nowy na forum

Post autor: jemiolka » piątek 19 października 2018, 19:01

Po prostu dla mnie byłoby wygodniej ;) korzystam w terenie z cgeo, i żeby podejrzeć samą geościeżkę muszę przełączać się na OC, no niby żaden problem, ale jakby można było prościej to czemu nie? ;)
Ale nie nalegam nie naciskam, nie było tematu tak tylko zapytałam ;)

Awatar użytkownika
PrincePolo
Stały bywalec
Podziękował: 22 razy
Otrzymane podziękowania: 25 razy

Post autor: PrincePolo » sobota 20 października 2018, 12:54

Możesz na c:geo oglądać kesze tylko z danej ścieżki. Po prostu zgraj gpx ścieżki na fona, stwórz nową listę w c:geo, do listy zaimportuj skrzynki z gpx i gotowe.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi PrincePolo za post:
AER
Obrazek ObrazekObrazek

sajmon
Wyjadacz

Post autor: sajmon » środa 30 stycznia 2019, 18:25

W sprawie przewodników: dla niezalogowanych na stronie głównej mamy krótką definicję geokeszingu oraz linki do Wiki i Przewodników. O ile wejście na Wiki nie sprawia problemu, to kliknięcie na Przewodników prosi o zalogowanie - czyli potencjalny adept nie dowie się nic więcej. Może to jakoś zmienić? Czy nie byłoby możliwości podlinkowania tam jakichś treści bez logowania, np listy przewodników lub ogólnej mapki (takiej jak w zakładce z przewodnikami) my można było nawet z grubsza zlokalizować, czy jest ktoś blisko, z kim można się skontaktować?

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » środa 30 stycznia 2019, 18:56

sajmon pisze:
środa 30 stycznia 2019, 18:25
W sprawie przewodników: dla niezalogowanych na stronie głównej mamy krótką definicję geokeszingu oraz linki do Wiki i Przewodników. O ile wejście na Wiki nie sprawia problemu, to kliknięcie na Przewodników prosi o zalogowanie - czyli potencjalny adept nie dowie się nic więcej. Może to jakoś zmienić? Czy nie byłoby możliwości podlinkowania tam jakichś treści bez logowania, np listy przewodników lub ogólnej mapki (takiej jak w zakładce z przewodnikami) my można było nawet z grubsza zlokalizować, czy jest ktoś blisko, z kim można się skontaktować?
O świetna uwaga.
Trzeba to zmienić. Zajmę się tym.

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » środa 30 stycznia 2019, 19:04

kojoty pisze:
środa 30 stycznia 2019, 18:56
sajmon pisze:
środa 30 stycznia 2019, 18:25
O świetna uwaga.
Trzeba to zmienić. Zajmę się tym.
OK, jednak za szybko napisałem - to jednak nie takie proste i trzeba to lepiej przemyśleć więc nie będzie zmiany "od ręki",
Zrobiłem issue do śledzenia tematu:
https://github.com/opencaching/opencach ... ssues/1919

Awatar użytkownika
IKS76
Nowy na forum
Otrzymane podziękowania: 1 raz

Post autor: IKS76 » niedziela 17 marca 2019, 16:00

Jeśli to znany problem to przepraszam za odkopanie. Zauważyłem coś takiego:

-Po znalezieniu skrzynki z geokretami robię wpis do logu na stronie OC
-Zaznaczam, że zabrałem jednego lub więcej GK (oczywiście wpisuje Tracking Code bo pola TC się nie uzupełniają)
-Zatwierdzam i....
-Na stronie OC jest mój wpis do logu, na stronie GK widać, że zabrałem geokrety i je mam u siebie, ale na stronie skrzynki OC cały czas owe geokrety "wiszą".

To może wprowadzać w błąd, bo ktoś wybierze się do kesza specjalnie dla jakiegoś GK a tu psikus. GK jest u mnie i właśnie jedzie gdzieś do nowej skrzynki. Nie powinno być tak, że info o GK, po jego zabraniu znika ze strony OC? Zgodnie z info na stronie GK?
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi IKS76 za post:
lec

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » środa 27 marca 2019, 15:57

IKS76 pisze:
niedziela 17 marca 2019, 16:00
Jeśli to znany problem to przepraszam za odkopanie. Zauważyłem coś takiego:

-Po znalezieniu skrzynki z geokretami robię wpis do logu na stronie OC
-Zaznaczam, że zabrałem jednego lub więcej GK (oczywiście wpisuje Tracking Code bo pola TC się nie uzupełniają)
-Zatwierdzam i....
-Na stronie OC jest mój wpis do logu, na stronie GK widać, że zabrałem geokrety i je mam u siebie, ale na stronie skrzynki OC cały czas owe geokrety "wiszą".

To może wprowadzać w błąd, bo ktoś wybierze się do kesza specjalnie dla jakiegoś GK a tu psikus. GK jest u mnie i właśnie jedzie gdzieś do nowej skrzynki. Nie powinno być tak, że info o GK, po jego zabraniu znika ze strony OC? Zgodnie z info na stronie GK?
cześć,

Sorki, że odpowiadam tak późno - ale jakoś mi umknął Twój post

Tak, GK na stronie kesza nie działają zbyt dobrze i tak - to jest znany problem.
Postaram się zerknąć na to jak to jest zrobione, ale obawiam się, że naprawienie tego tematu może zająć nam jeszcze trochę...

parlando
Forumator

Post autor: parlando » wtorek 02 kwietnia 2019, 16:11

Komuś się udało zalogować 3 razy znalezienie jednej skrzynki (ostatni znalazca)

https://opencaching.pl/viewlogs.php?cacheid=55155

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował: 13 razy
Otrzymane podziękowania: 179 razy

Post autor: kojoty » wtorek 02 kwietnia 2019, 23:28

parlando pisze:
wtorek 02 kwietnia 2019, 16:11
Komuś się udało zalogować 3 razy znalezienie jednej skrzynki (ostatni znalazca)

https://opencaching.pl/viewlogs.php?cacheid=55155
no jest to dość dziwne bo wydaje się, że nie powinno się to udać (sprawdziłem w kodzie)
ale jak widać się udało... chyba przypadkiem.
W wolnej chwili jeszcze na to popatrzę a na razie nadmiarowe logi skasowałem.

Parlando, dzięki za czujność :)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi kojoty za post:
parlando

Awatar użytkownika
PrincePolo
Stały bywalec

Post autor: PrincePolo » środa 03 kwietnia 2019, 08:28

Przestała mi działać wyszukiwarka skrzynek. Po kliknięciu pojawia się strona z komunikatem "Pętla przekierowań". Ciasteczka chyba akceptowałem, więc nie wiem, w czym rzecz.

Edit: Coś się porobiło, ten sam błąd wyskoczył mi podczas próby przejrzenia skrzynek aktywnych użytkownika.
Obrazek ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ