[Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Re: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: brasia » czwartek 05 kwietnia 2018, 13:39

deg pisze:
czwartek 05 kwietnia 2018, 12:31
Dlaczego miałbyś używać konwertera kordów?
Bo tak jest skonstruowany quiz.
deg pisze:
Podaj konkretnego OPka w którym to jest potrzebne
Mogę podać, ale to jest spojlerowanie ;)
Edit: OP1555 zarchiwizowana, więc mogę podać, ale znam dużo więcej.

AER ładnie i dokładnie opisał sposób działania. Też bym to tak widział: wpisuję parametr 0 mam OpenSprawdzacz jak do tej pory (i taki parametr powinny dostać "z marszu" istniejące quizy), wpisuje parametr 20 - mam dokładność 20 metrów. Zauważ, że 20 m to około 1" (sekunda) szerokości geograficznej i 2" długości.
Dla mnie to byłoby znakomite rozszerzenie funkcjonalności z korzyścią dla użytkowników. Obecnie robię quiz i wiem, że obliczenia mogą różnic się w wynikach w zależności od przyjętej dokładności o 0,001 minuty to nie daję sprawdzacza, aby nie wprowadzać szukającego w błąd. Pójdzie na miejsce to znajdzie, a jak OS zgłosi mu błąd to nawet nie pofatyguje się na kordy.
@ deg, dla lepszego zobrazowania o co nam chodzi:
10/pi = 3,183
10/3,14 = 3,185
Oba wyniki akceptowalne jako kordy (tym bardziej, jeśli będzie spojler), ale Opensprawdzacz obu przypadków nie zaakceptuje. A podanie w quzie użyj "pi jako 3,14" zabija ideę quizu. (nie mam na myśli żadnego quizu, tylko taki przykład przyszedł mi do głowy).
Ostatnio zmieniony czwartek 05 kwietnia 2018, 13:44 przez brasia, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » czwartek 05 kwietnia 2018, 13:40

deg pisze:
AER pisze:
czwartek 05 kwietnia 2018, 12:27
...ale jak Ci konwerter zaokrągli a zagadkę rozwiązałeś, to ją rozwiązałeś czy nie?
Dlaczego miałbyś używać konwertera kordów?
Podaj konkretnego OPka w którym to jest potrzebne i Opensprawdzacz źle działa.
ja akurat tez znam jeden quiz gdzie kordy wychodzą "mniej-więcej" - bo to taki quiz i ludzie to w logach piszą - więc to nie jest tak, że tylko ja tak mam

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » czwartek 05 kwietnia 2018, 14:27

@brasia - przykład który podałeś jest inny. Tu nie ma dokładnych kordów, ale też nie ma opensprawdzacza. I mam wrażenie, że dodanie go tutaj popsułoby ideę tego kesza.

Proponuję przyjąć założenia:
  1. Nie zmieniamy funkcjonowania Opensprawdzacza w stosunku do obecnych quizów/nietypowych bez woli i wiedzy Założycieli. Takie działanie popsułoby sporą część quizów
  2. Rozszerzamy funkcjonalność Opensprawdzacza (Openweryfikatorwa?) o nowe tryby. Podczas zakładania/edycji kesza Założyciel może wybrać jeden z trybów działania
Propozycje trybów:
  • Dotychczasowy 0/1. Albo kordy są poprawne w 100%, albo nie.
  • Z tolerancją - działa j.w., ale w określonej strefie pojawia się komunikat, że kordy masz błędne, ale kesz jest blisko. Każdy Założyciel może samodzielnie definiować jak duża jest ta strefa
  • Tolerancja z informacją - działa jak tolerancja, dodatkowo podaje: jesteś w odległości XX m od kordów.
  • Pelengacja - działanie jak http://pelengacja.miklobit.pl/
  • Hasło - po podaniu hasła wyświetlane są właściwe kordy. Ten tryb pozwoliłby w wielu przypadkach uniknąć bezsensownych obliczeń kordów z np. cyferek zczytywanych z tablicy. Ideą quizów z cyferkami często jest skłonienie keszera do odwiedzenia miejsca w którym założyć kesza się nie da. Zamiast liczyć często skomplikowane wzory - podajesz hasło ("2-gi wyraz w 4-tej linijce") i masz kordy
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje innych trybów - niech pisze. Może wspólnie stworzymy jakąś nową fajną funkcjonalność?
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » czwartek 05 kwietnia 2018, 14:39

deg pisze:
czwartek 05 kwietnia 2018, 14:27
@brasia - przykład który podałeś jest inny. Tu nie ma dokładnych kordów, ale też nie ma opensprawdzacza.
W momencie powstania tego quizu chyba nie było opensprawdzacza.
Twoje propozycje są OK, szczególnie ostatnia mi się podoba. W OP68B2 było mi potrzebna taka funkcja i musiałem kombinować: http://brasia.cba.pl/WLKP/.
Propozycja:
  • tolerancja z informacją - działa jak tolerancja, dodatkowo podaje: jesteś w odległości XX m od kordów.
Tylko czy ilość trybów nie skomplikuje zbytnio samej idei.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
AER
Stały bywalec

Post autor: AER » czwartek 05 kwietnia 2018, 14:44

@deg
Mi lajk it. Dzięki.

ÆternumRegnum
----------------------------
ars est celare misterium

Obrazek

areckis
Wyjadacz

Post autor: areckis » czwartek 05 kwietnia 2018, 14:48

deg pisze:
czwartek 05 kwietnia 2018, 12:15
50m od kordów to jest obszar... 7854 m2, w którym już pokazujemy, że jesteś blisko!
Powiedziałbym raczej, że zaledwie 314 metrów do obejścia po okręgu.

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » czwartek 05 kwietnia 2018, 15:19

@brasia - dorzuciłem Twoją propozycję do listy w moim poście

@areckis - pod warunkiem, że precyzyjnie wiesz jak daleko jesteś od kesza. W założeniu system miał informować, że jesteś nie dalej niż... Ale to i tak nie ma znaczenia, jeśli wdrożylibyśmy to co w powyższych założeniach.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
AER
Stały bywalec

Post autor: AER » czwartek 05 kwietnia 2018, 20:38

A teraz coś z zupełnie innej beczki (jeśli już gdzie było to przepraszam):

Funkcjonalność "obserwuj geoŚcieżkę" byłaby fajna. Z dodaniem logów serii do raportów mejlowych. W sensie: nie marzę o tym po nocach ale byłby to dobry myk.

Przerzucić posta do tematu o ścieżkach?

Edit: chodzi mi o logi samych ścieżek a niekoniecznie wszystkich keszo w danej serii zawartych. Właściciele dostają...

ÆternumRegnum
ars est celare misterium

Obrazek

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował: 13 razy
Otrzymane podziękowania: 181 razy

Post autor: kojoty » czwartek 05 kwietnia 2018, 20:53

AER pisze:
czwartek 05 kwietnia 2018, 20:38
A teraz coś z zupełnie innej beczki (jeśli już gdzie było to przepraszam):

Funkcjonalność "obserwuj geoŚcieżkę" byłaby fajna. Z dodaniem logów serii do raportów mejlowych. W sensie: nie marzę o tym po nocach ale byłby to dobry myk.

Przerzucić posta do tematu o ścieżkach?

Edit: chodzi mi o logi samych ścieżek a niekoniecznie wszystkich keszo w danej serii zawartych. Właściciele dostają...
To już pomysł jaki mam na liście do zrobienia przy okazji rwfaktoringu geosciezek. Słowem: bedzie (kiedyś)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi kojoty za post:
AER

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » czwartek 05 kwietnia 2018, 21:15

kojoty pisze:
czwartek 05 kwietnia 2018, 20:53
Słowem: bedzie (kiedyś)
I to jest ten moment, kiedy po raz 9327402565 wywieram delikatną publiczną presję, by to "kiedyś" zrobiło się "niedługo" ;)
Obrazek

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » czwartek 05 kwietnia 2018, 21:55

deg pisze:
czwartek 05 kwietnia 2018, 21:15
kojoty pisze:
czwartek 05 kwietnia 2018, 20:53
Słowem: bedzie (kiedyś)
I to jest ten moment, kiedy po raz 9327402565 wywieram delikatną publiczną presję, by to "kiedyś" zrobiło się "niedługo" ;)
Deg, obydwaj wiemy jak jest: codziennie coś sie nowego pojawia, a to tłumaczenia w crowdin, a to temat maszyny wirt. i tak dzień za dniem coś pilniejszego jest - ja podtrzymuję deklarację, ze chcę przepisać geościeżki, trochę (niewidocznych dla użytkownika) zmian pod tym kontem już wykonałem i obiecuję prace kontynuować.

A jak już tu gadamy: może ktoś chce zrobić dla mnie nowe ikony? Jest na pokładzie jakiś grafik (Maciej-Kociewie mi kiedyś obiecał się tym zajać, ale ostatnio zarobiony jest więc też nie wie kiedy do tego siądzie)?

Awatar użytkownika
AER
Stały bywalec

Post autor: AER » piątek 06 kwietnia 2018, 05:09

kojoty pisze:
czwartek 05 kwietnia 2018, 21:55
A jak już tu gadamy:...
Które ikony chcesz zmieniać w ścieżkach?

ÆternumRegnum
ars est celare misterium

Obrazek

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował: 13 razy
Otrzymane podziękowania: 181 razy

Post autor: kojoty » piątek 06 kwietnia 2018, 08:18

AER pisze:
piątek 06 kwietnia 2018, 05:09
kojoty pisze:
czwartek 05 kwietnia 2018, 21:55
A jak już tu gadamy:...
Które ikony chcesz zmieniać w ścieżkach?
Już chyba o tym kiedyś tu pisałem. Ogólnie to uważam że do zmiany są wszystkie ikony keszy w szcZegolnosci (te kuferki) ale ikony geosciezek na pewno. Geosciezeki 2.0 chciałbym by były bardziej podobne do keszy: będą miały m.in. rozmiar, obecny typ stanie się atrybutem (a ścieżka będzie mogła mieć więcej atrybutów) - ikony chciałbym by oddawały coś z tego, tak by patrząc na mapę można było mieć wiedzę czy widzisz ścieżkę mikro (spacer, 5 keszy), czy to może taka jednodniówka 20 keszy czy jakiś weekendowy projekt (np. 80 skrzynek) czy zbiór kolekcjonerski typu Marian czy Zamki. Do tego dojdzie stan geosciezeki (jak kesza: do-szuk./tymcz.nied./archiwum). Mam jeszcze inne pomysły w tym temacie więc 4 kolorki obecnych ikonek na pewno nie starczą.
To tak w skrócie.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi kojoty za post (razem 3):
areckisAERAzymut

Awatar użytkownika
AER
Stały bywalec

Post autor: AER » piątek 06 kwietnia 2018, 09:32

Brzmi rewelacyjnie (wciąż liczę na powstanie typu / rodzaju ścieżki niebezpieczna lub eksploracyjna :twisted: ).
Mam tylko takie minimarzenie (sam graficznie nie pomogę, bo wektororysuję tylko amatorsko): żeby przy zmianie ikon nowy zestaw od ścieżek był kompatybilny z nowym zestawem reszty keszo :wink:

P.S. Wieść o potrzebie grafika puszczę gdzieś wśród keszoznajomych (może FB byłby lepszym nośnikiem, niż forum które czyta mniej keszerów...?).

ÆternumRegnum
ars est celare misterium

Obrazek

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » piątek 06 kwietnia 2018, 10:18

AER pisze:
piątek 06 kwietnia 2018, 09:32
Brzmi rewelacyjnie
no brzmi, brzmi tez jak masę godzin roboty :)
AER pisze:
(wciąż liczę na powstanie typu / rodzaju ścieżki niebezpieczna lub eksploracyjna :twisted: ).
dokładnie tak będzie - tylko ściezka ma być bardziej jak kesz: może mieć atrybut "niebezpieczna", "przyrodnicza", albo "z dziećmi" albo cokolwiek (i ściezka może mieć kilka atrybutów np. "niebezpieczna", "rowerowa" i "jaskiniowa" jednocześnie :) - jak w keszu...

AER pisze:
Mam tylko takie minimarzenie (sam graficznie nie pomogę, bo wektororysuję tylko amatorsko): żeby przy zmianie ikon nowy zestaw od ścieżek był kompatybilny z nowym zestawem reszty keszo :wink:

P.S. Wieść o potrzebie grafika puszczę gdzieś wśród keszoznajomych (może FB byłby lepszym nośnikiem, niż forum które czyta mniej keszerów...?).
śmiało, można nawet z ambony w niedzielę ogłaszać - byle się jakiś porządny grafik znalazł, co nam piękne ikony klepnie - w ogóle można się zgłaszać - co kto umie technicznie-webowo i ma czas to tu się znajdzie jakaś robota :)

ODPOWIEDZ