[Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Highlander
Forumator

Re: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: Highlander » środa 26 maja 2010, 21:52

Żywcu pisze:O dzięki!!!
Fakt, że nie drukuję Śródmieścia Hurtowni tylko obszary ok. 30 - 50 km i nie zauważyłem...
Może warto dodać taką możliwość, do tego typu wydruków (?)
To trzeba uderzać bezpośrednio do Rushcore'a. Był taki wątek na forum. Domyślam się że odblokowanie filtra na wyższych zoomach to robota na 2 minuty. Myślę że Rushcore wprowadził blokadę filtra aby nikt nie włączał podpisów np. na poziomie Polski, Warszawy lub Trójmiasta, bo to pewnie spowolniłoby pracę portalu (ale pewien nie jestem).

Wg mnie również by się to przydało, szczególnie na terenach gdzie skrzynek jest mało i są rozproszone.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » środa 26 maja 2010, 22:51

To może dałoby się ograniczyć wyświetlanie nazw waypointów zależnie od ilości tychże na mapie? Przy dużym zagęszczeniu keszy to nawet jak się da większy zoom to może być nieczytelne...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

Post autor: Żywcu » środa 26 maja 2010, 22:55

krystiant pisze:To może dałoby się ograniczyć wyświetlanie nazw waypointów zależnie od ilości tychże na mapie? Przy dużym zagęszczeniu keszy to nawet jak się da większy zoom to może być nieczytelne...
Ja to bym wolał jak by punkciki były maleńkie, a OP było widoczne - jak się nakładają, to rozstrzelone ze wskaźnikiem... ale to chyba nie jest prosta poprawka :(
"jaki tu spokój, la la la la..., nic się nie dzieje la la la la... ;) "
Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » środa 26 maja 2010, 23:34

Ja nie piszę jakbym wolał... chodzi mi o to, że jak będzie dużo/gęsto tych OP**** to nawet na dużym zoomie mogą zasłonić całą mapę i dlatego lepiej ograniczać ilością, a nie zoomem - choć z drugiej strony przed drukowaniem widzę mapę więc mogę zdecydować czy efekt mnie zadowala...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
rushcore
Forumator
Podziękował: 13 razy
Otrzymane podziękowania: 48 razy

Post autor: rushcore » środa 26 maja 2010, 23:59

O tych rzeczach do mapy już myślałem:
1) Wyświetlanie etykiet na dużym oddaleniu podczas gdy się mieszczą i jednocześnie nie wyświetlanie nawet na przybliżeniu gdy jest spore nagromadzenie.
2) Zmiana stylu ikon skrzynek na mapie - czyli w skrócie zmiana stylu.
Nie jest to bardzo trudne, ale jest sporo roboty. ;) Nie wiem za bardzo kiedy złapać oddech na to, sporo na uczelni się jeszcze dzieje + naturalnie LIFE. Ulepszenia do mapy jednak *na pewno* się pojawią.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi rushcore za post (razem 3):
ŻywcuJohnDoewallson
[img]http://opencaching.pl/statpics/8595.jpg[/img]
skandal, cenzura i zgrzytanie zębów :)
[url=http://rushbase.net:5580/opencaching/index.php?page=logbook]generator logbook[/url]

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

Post autor: Żywcu » czwartek 27 maja 2010, 00:02

rushcore pisze:Nie jest to bardzo trudne, ale jest sporo roboty. ;) Nie wiem za bardzo kiedy złapać oddech na to, sporo na uczelni się jeszcze dzieje + naturalnie LIFE. Ulepszenia do mapy jednak *na pewno* się pojawią.
To ja Ci "soczek", w ciemno :D
"jaki tu spokój, la la la la..., nic się nie dzieje la la la la... ;) "
Obrazek

ImperatorD
Bywalec

Post autor: ImperatorD » niedziela 20 czerwca 2010, 21:43

Czym motywowane jest usunięcie symbolu GPS free?

Awatar użytkownika
Highlander
Forumator

Post autor: Highlander » poniedziałek 21 czerwca 2010, 11:10

ImperatorD pisze:Czym motywowane jest usunięcie symbolu GPS free?
Z tego co się orientuję chodziło o notoryczne wykorzystywanie tego symbolu niezgodnie z przeznaczeniem.

Tzn. autorzy skrzynek używali tego symbolu jako usprawiedliwienie że - mimo iż rejestrowali skrzynkę tradycyjną - podają tylko przybliżone współrzędne i zalecali szukanie wg zdjęć lub opisu. A przecież tego typu skrzynki nie mają nic wspólnego z ideą geocachingu.

Symbol ten oznacza jedynie że wg autora skrzynkę MOŻNA odnaleźć również jeśli nie korzysta się z GPS. Niemniej nie zwalnia to autora z obowiązku przygotowania skrzynki tak, aby można ją było zgodnie z zasadami zabawy znaleźć korzystając wyłącznie z odbiornika GPS.

Oczywiście oficjalnie może się wypowiedzieć jedynie osoba z Rady Programowej.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
formica
Stały bywalec

Post autor: formica » wtorek 22 czerwca 2010, 09:18

widzę, że nowe tło się pojawiło - ładne, kojarzy mi się z późnym latem ;)
ale nie o tym chciałam - na co większych monitorach braknie tła po bokach - nie można by trochę go rozszerzyć jeszcze? Albo dać jakiś naprawdę ładnie rozmywający gradient na krańcu?
...::: keep smiling :::...

Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator

Post autor: sp2ong » wtorek 22 czerwca 2010, 09:25

Moge udostepnic orginal jak ktos zrobi ladnie rozmywajace sie brzegi moge zamienic.

Zreszta mozna je pobrac: http://opencaching.pl/doc/summer.jpg oraz http://opencaching.pl/doc/autumn.jpg

tlo dla lata (summer) to: #feec98

tlo dla jesienie (autumn) #afd100

Rozmiary musza takie byc jak sa obrazki wiec zostaje zabawa na brzegach obrazkow wlozenie im czesci tla i wycieniowanie zgrabnie
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Kontakt:

Post autor: lavinka » wtorek 29 czerwca 2010, 15:04

Mały pomyślik.

Mapka kordów domowych użytkowników. Czyli malusia mapunia w profilu użytkownika(na tej samej zasadzie co w keszu). Gdy klikam w dane użytkownika jedno spojrzenie pozwala mi się zorientować czy to miejscowy, czy turysta. Da się? :)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
mushin
Forumator

Post autor: mushin » czwartek 01 lipca 2010, 08:23

sp2ong pisze:W wykazie logow http://www.opencaching.pl/newlogs.php jak najedzie sie myszka na link do skrzynki pokazuje zapis logu wpisanego wiec mozna zobaczyc wpis w logu bez wchodzenia do skrzynki. Klikniecie na link obejrzymy pojedynczy log z cala zawartoscia tresc + jesli sa zdjecia itp.
Nowy wygląd logów jak i podgląd po najechaniu myszą - super.
Ale po kliknięciu wolałbym jednak być przenoszony na stronę skrzynki a nie pojedynczego logu, jak to było dotychczas.

Skoro po najechaniu myszką znam już zawartość logu, to po kliknięciu na nazwę skrzynki dobrze by było, gdybym poznał całą treść skrzynki.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator

Post autor: sp2ong » czwartek 01 lipca 2010, 08:37

Tekst w dymku jest tylko czystym tesktem bez informacji o zdjeciach
Aby skoczyc do skrzynki wystarczy kliknac na ikonke skrzynki lub w pokazanym logu jest link do przejscia skrzynki
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl

agzim
Bywalec

Post autor: agzim » czwartek 01 lipca 2010, 11:28

lavinka pisze:Mapka kordów domowych użytkowników. Czyli malusia mapunia w profilu użytkownika(na tej samej zasadzie co w keszu). Gdy klikam w dane użytkownika jedno spojrzenie pozwala mi się zorientować czy to miejscowy, czy turysta. Da się? :)
Hmm.... tylko czy każdy użytkownik będzie chciał udostępnić tak jawnie, swoje koordynaty domowe? Czy przypadkiem, nie powinien na to wyrazić zgody?

MardoQ
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: MardoQ » czwartek 01 lipca 2010, 11:32

agzim pisze:
lavinka pisze:Mapka kordów domowych użytkowników. Czyli malusia mapunia w profilu użytkownika(na tej samej zasadzie co w keszu). Gdy klikam w dane użytkownika jedno spojrzenie pozwala mi się zorientować czy to miejscowy, czy turysta. Da się? :)
Hmm.... tylko czy każdy użytkownik będzie chciał udostępnić tak jawnie, swoje koordynaty domowe? Czy przypadkiem, nie powinien na to wyrazić zgody?
Koordynaty domowe wskazują zwykle nie tyle mieszkanie, co wskazują środek na mapie wyszukiwanych skrzynek. W profilu użytkownika jest link "Mapa użytkownika" i właśnie ona jest centrowana na tych koordach domowych, więc nie wprost, ale są one już dostępne.
Obrazek
Michał vel. MardoQ | Krytykuję krytykowanie innych
Jeżeli ktoś pomógł Ci w Twoim temacie - kliknij Obrazek To nic nie kosztuje

ODPOWIEDZ