[Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Re: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: deg » niedziela 19 maja 2019, 18:30

kojoty pisze:
sobota 18 maja 2019, 13:21
lista logów jest znów nieskończona,
Chyba jednak nie powinna być.
Nikt nie będzie przeglądał naście lat logów wstecz, by trafić na podstronę numer 118000, a przejście na ostatnią stronę działa koszmarnie wolno. Podobnie działa przejście na jakąkolwiek z ostatnich stron - to efekt stosowania OFFSET i LIMIT w zapytaniu SQL (https://www.eversql.com/faster-paginati ... t-is-slow/). Co więcej - dodanie każdego następnego loga powoduje, że serwer zarzynany jest coraz bardziej. Jestem za wprowadzeniem limitu. Niech będzie np. paginacja do strony numer 100. Ale dalej chyba nie ma sensu.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

dzejbi
Bywalec

Post autor: dzejbi » niedziela 19 maja 2019, 19:30

Tylko pytam: czy w poprzedniej wersji, bez całości wpisu, każdy dodany log też zarzynał serwer ? I ogólnie: czy każda poprawa jest na lepsze ?

dzejbi
Bywalec

Post autor: dzejbi » niedziela 26 maja 2019, 13:53

Dlaczego w Menu Użytkownika - Moje skrzynki dostępnych jest tylko 9 stron, więc wcześniej założone są niewidoczne ? Dlaczego zniknęła opcja przejścia do kolejnej strony a przewijanie do końca lub początku jest nieaktywne ? Może wprowadzić z definicji, że wyświetlana jest tylko jedna strona ostatnio założonych skrzynek ? Wszyscy wówczas będą traktowani wg tych samych zasad i co najważniejsze serwer nie będzie zarzynany coraz bardziej :) .

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » niedziela 26 maja 2019, 19:53

dzejbi pisze:
niedziela 26 maja 2019, 13:53
Dlaczego w Menu Użytkownika - Moje skrzynki dostępnych jest tylko 9 stron, więc wcześniej założone są niewidoczne ? Dlaczego zniknęła opcja przejścia do kolejnej strony a przewijanie do końca lub początku jest nieaktywne ?
ta strona jest "stara" i działa tak od dawna (czy się mylę) ale chyba masz rację, że paginacja jest tam skopana - ale nie jestem pewien - nie sprawdzałem w szczegółach
dzejbi pisze:
niedziela 26 maja 2019, 13:53
Może wprowadzić z definicji, że wyświetlana jest tylko jedna strona ostatnio założonych skrzynek ? Wszyscy wówczas będą traktowani wg tych samych zasad i co najważniejsze serwer nie będzie zarzynany coraz bardziej :) .
Sorki, nie skumałem o czym mówisz...

Na pewno ta stronka jest do przepisania ale nie wiem dokładnie kiedy może się to stać.

dzejbi
Bywalec

Post autor: dzejbi » niedziela 30 czerwca 2019, 01:04

Jeszcze raz (po poście z 26 maja 2019)ponawiam prośbę o stworzenie możliwości przejrzenia wszystkich założonych przez siebie skrzynek. (Menu Użytkownika - Moje skrzynki). Planuję wyjazdy w różnych kierunkach od miejsca zamieszkania, w celu poszukiwania, zakładania ale również kontroli zaznaczonych na żółto i czerwono wcześniej złożonych skrzynek. Nie widząc ich wszystkich, niektóre nie z mojej winy mogą zostać pominięte. Zakładając skrzynki, zobowiązałem się je serwisować - UMOŻLIWCIE TO MNIE I INNYM ! , bez narażania na konieczność kilkukrotnego powielania tras.
Pozdrawiam
dzejbi

rapotek
Stały bywalec

Post autor: rapotek » poniedziałek 01 lipca 2019, 12:07

dzejbi pisze:
niedziela 30 czerwca 2019, 01:04
Jeszcze raz (po poście z 26 maja 2019)ponawiam prośbę o stworzenie możliwości przejrzenia wszystkich założonych przez siebie skrzynek. (Menu Użytkownika - Moje skrzynki). Planuję wyjazdy w różnych kierunkach od miejsca zamieszkania, w celu poszukiwania, zakładania ale również kontroli zaznaczonych na żółto i czerwono wcześniej złożonych skrzynek. Nie widząc ich wszystkich, niektóre nie z mojej winy mogą zostać pominięte. Zakładając skrzynki, zobowiązałem się je serwisować - UMOŻLIWCIE TO MNIE I INNYM ! , bez narażania na konieczność kilkukrotnego powielania tras.
Pozdrawiam
dzejbi
Sprawdziłem z ciekawości. Wchodząc na "Moje skrzynki" masz możliwość przejścia bezpośredniego do stron 1-9, a obok ">>" w kółku, które daje możliwość przejścia do stron 10-19 itd., o ile te strony istnieją. I sam ten mechanizm działa. Na czym więc polega problem?

dzejbi
Bywalec

Post autor: dzejbi » poniedziałek 01 lipca 2019, 14:07

Potwierdzam - mam możliwość podglądu stron od 1 do 9 klikając na wybraną. Nie ma opcji przechodzenia do kolejnych stron. Jako ostatnia na 9 stronie widnieje Jaskinia "Nad Stawem". Nie mam możliwości podglądu wcześniej założonych (i o tym piszę) - nie działa podwójna strzałka ani w prawo ani w lewo. Na tym polega problem. A wcześniej założonych jest kilkadziesiąt :) . Wygodnie jest podglądać swoje skrzynki z tej strony, bo podświetlenie kolorem żółtym lub czerwonym informuje o DNF i zwraca uwagę.

dzejbi
Bywalec

Post autor: dzejbi » poniedziałek 01 lipca 2019, 14:10

I jeszcze jedno. Wydaje mi się że wcześniej były również pojedyncze strzałki w prawo i w lewo, pozwalające przejść do kolejnej albo poprzedniej strony.

rapotek
Stały bywalec

Post autor: rapotek » poniedziałek 01 lipca 2019, 15:04

dzejbi pisze:
poniedziałek 01 lipca 2019, 14:07
Potwierdzam - mam możliwość podglądu stron od 1 do 9 klikając na wybraną. Nie ma opcji przechodzenia do kolejnych stron. Jako ostatnia na 9 stronie widnieje Jaskinia "Nad Stawem". Nie mam możliwości podglądu wcześniej założonych (i o tym piszę) - nie działa podwójna strzałka ani w prawo ani w lewo. Na tym polega problem. A wcześniej założonych jest kilkadziesiąt :) . Wygodnie jest podglądać swoje skrzynki z tej strony, bo podświetlenie kolorem żółtym lub czerwonym informuje o DNF i zwraca uwagę.
Już wiem o co chodzi. Twoja sytuacja jest specyficzna, bo masz 486 aktywnych skrzynek, co mieści się na 10 stronach, czyli brakuje Ci dokładnie jednej strony. Gdyby było to 9 lub 11 stron, pewnie by działało :wink:
Tymczasowo: jak wybierzesz stronę 9, w pasku adresu przeglądarki masz url o końcówce np. 'mycaches.php?status=1&start=400&col=1&sort=2'. Zamień w nim 'start=400' na 'start=450' i powinieneś zobaczyć to, czego Ci brakuje.

dzejbi
Bywalec

Post autor: dzejbi » poniedziałek 01 lipca 2019, 16:06

Wielkie dzięki. Teraz wiem że muszę jak najszybciej stworzyć 11 stronę :) . Co za pech ... ale poradzimy :) .
Pozdrawiam
dzejbi

xmall
Bywalec

Post autor: xmall » sobota 06 lipca 2019, 15:52

Takie cosik drobnego. Dzisiaj dopiero zauważyłem :)
"
Najnowsze GeoŚciezki
"
Na stronie głównej.

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » sobota 06 lipca 2019, 21:58

xmall pisze:
sobota 06 lipca 2019, 15:52
Takie cosik drobnego. Dzisiaj dopiero zauważyłem :)
"
Najnowsze GeoŚciezki
"
Na stronie głównej.
Zastanawiałem się o co chodzi, przecież to tak długo wisi... chodzi o kropkę nad "ż" GeościeŻki
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

dzejbi
Bywalec

Post autor: dzejbi » wtorek 16 lipca 2019, 21:55

Może tym razem coś o i dla założycieli skrzynek, choć nie tylko ...
Czy w "Profilu Użytkownika" podobnie jak w "Wykresach skrzynek znalezionych", pod wykresami mogłaby się pojawić mapka w "Wykresach skrzynek założonych" ? Istniejąca w "Wykresach skrzynek znalezionych" mapa podaje ilość znalezionych skrzynek wszystkich typów i obrazuje aktywność użytkownika w poszczególnych województwach. Brakuje mapki obrazującej aktywność użytkownika w poszczególnych województwach jako założyciela skrzynek. Pod mapą Polski lub na marginesie można by również zamieścić informację o ilości założonych skrzynek na terenie innych państw. Obecnie powstaje ich sporo poza granicami kraju.

haudek
Nowy na forum

Post autor: haudek » środa 07 sierpnia 2019, 22:12

Witam wszystkich,
To mój pierwszy post na forum. Dopiero zaczynam zabawę.

Zauważyłem ciekawą opcję „Schowek”, która ma dla mnie spory potencjał, choć bardzo brakuje mi możliwości hurtowego wysyłania skrzynek do schowka np. z wyników wyszukiwania.

Po wyświetleniu zawartości schowka, a następnie wybraniu linku „Wydrukuj wszystkie” w górnej części strony pojawia się panel sterujący, w którym można wybrać drukowanie logbooka, wybrać wielkość zdjęć, odkodowanie podpowiedzi itd.

Wpisy do logu jednak nie wyświetlają się.
Jeśli drukujemy pojedynczą skrzynkę – jest OK, ale w przypadku schowka nie widać wpisów.

Czy mógłbym prosić o poprawienie?

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » środa 07 sierpnia 2019, 22:52

haudek pisze:
środa 07 sierpnia 2019, 22:12
To mój pierwszy post na forum. Dopiero zaczynam zabawę.
Dzięki za ciekawe propozycje. Wrzuciłem je jako pomysły do rozpatrzenia i realizacji w przyszłości na Githuba. Możesz śledzić postępy prac nad nimi pod podanymi niżej linkami.
haudek pisze:
Zauważyłem ciekawą opcję „Schowek”, która ma dla mnie spory potencjał, choć bardzo brakuje mi możliwości hurtowego wysyłania skrzynek do schowka np. z wyników wyszukiwania.
https://github.com/opencaching/opencach ... ssues/2095
haudek pisze:
Po wyświetleniu zawartości schowka, a następnie wybraniu linku „Wydrukuj wszystkie” w górnej części strony pojawia się panel sterujący, w którym można wybrać drukowanie logbooka, wybrać wielkość zdjęć, odkodowanie podpowiedzi itd.
Wpisy do logu jednak nie wyświetlają się.
Jeśli drukujemy pojedynczą skrzynkę – jest OK, ale w przypadku schowka nie widać wpisów.
https://github.com/opencaching/opencach ... ssues/2096
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

ODPOWIEDZ