[Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

areckis
Wyjadacz
Podziękował;: 45 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: areckis »

Mapa skrzynek v3. "Ukryj skrzynki". W tej chwili włączenie opcji "znalezione" oraz "jeszcze nie znalezione" ukrywa wszystkie skrzynki wraz z własnymi, które i tak mają własny przycisk ukrycia. Może by odizolować ukrywanie znalezionych/nieznalezionych od własnych (bez względu na to czy były znalezione, czy nie)?

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 213 razy

Post autor: kojoty »

areckis pisze:Mapa skrzynek v3. "Ukryj skrzynki". W tej chwili włączenie opcji "znalezione" oraz "jeszcze nie znalezione" ukrywa wszystkie skrzynki wraz z własnymi, które i tak mają własny przycisk ukrycia. Może by odizolować ukrywanie znalezionych/nieznalezionych od własnych (bez względu na to czy były znalezione, czy nie)?
Cześć areckis,
zgłoszenie przyjęte, kiedyś się może zrobi - temat można śledzić tutaj: https://github.com/opencaching/opencach ... ssues/974

areckis
Wyjadacz

Mam pytanie odnośnie modyfikowania współrzędnych skrzynki za pomocą:
Modyfikator współrzędnych ->
Wprowadź własne współrzędne dla skrzynki:
.
Czy do skrzynek tradycyjnych również można by dodać taką funkcjonalność? Zdarza się czasami, że koordy wpisane przez autora kesza są niedokładne, a na poprawione koordy podawane przez ludzi w logach autor nie reaguje i ich nie poprawia. Nie trzeba by na miejscu tracić czasu, bo właściwe współrzędne byłyby już ściągnięte do GPSa. :)
Za ten post autor areckis otrzymał podziękowania (total 2):
Leśne okorapotek

Awatar użytkownika
Leśne oko
Stały bywalec
Podziękował;: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Post autor: Leśne oko »

Podpinam się pod areckis , dużo osób nie rozróżnia odwzorowań , jest to naprawdę plagą ( szczególnie dla nowicjuszy ). Inna istotna rzecz to sposób pomiaru czyli informacja o tym jakim urządzeniem został dokonany pomiar tj telefon+GPS , telefon +GPS+Gloonas , garmin , urzadzenie inne . Taka informacja daje informację czego możemy się spodziewać .
Nie rozdziobią nas kruki ni wrony ....

subo
Wyjadacz
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: subo »

Jakby keszerzy nie korzystali tylko że swoich urządzeń, tylko korzystali również z poradnika Artnoise'a to i koordy byłyby lepsze...
...

Obrazek Obrazek

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 213 razy

Post autor: kojoty »

Panowie, modyfikator można by włączyć dla wszystkich keszy - technicznie to drobiazg, ale moim zdaniem to warto by problemy rozwiązywać a nie obchodzić i jeśli kordy są błędne to zgłaszać to najpierw do autora a później do cogu. Kordy powinny być poprawne ( a że nie każdy wie jak i czym je dokładnie zmierzyć to inna rzecz).
Za ten post autor kojoty otrzymał podziękowania (total 2):
parlandoPawel brasia

Awatar użytkownika
Leśne oko
Stały bywalec
Podziękował;: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Post autor: Leśne oko »

kojoty pisze:Panowie, modyfikator można by włączyć dla wszystkich keszy - technicznie to drobiazg, ale moim zdaniem to warto by problemy rozwiązywać a nie obchodzić i jeśli kordy są błędne to zgłaszać to najpierw do autora a później do cogu. Kordy powinny być poprawne ( a że nie każdy wie jak i czym je dokładnie zmierzyć to inna rzecz).
Z tym zgoda ,ale aby poprawić należy znowu pomierzyć urządzeniem a nie każde ma pomiar w danym odwzorowaniu . Jest to problem któremu warto by się przyjrzeć .
Nie rozdziobią nas kruki ni wrony ....

parlando
Forumator
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Post autor: parlando »

kojoty pisze:Panowie, modyfikator można by włączyć dla wszystkich keszy - technicznie to drobiazg, ale moim zdaniem to warto by problemy rozwiązywać a nie obchodzić i jeśli kordy są błędne to zgłaszać to najpierw do autora a później do cogu. Kordy powinny być poprawne ( a że nie każdy wie jak i czym je dokładnie zmierzyć to inna rzecz).
Dokładnie! Podstawa tej zabawy to skrzynki tradycyjne z możliwie dokładnie ustalonymi kordami. Niestety często jest tak, że my sami podpowiadamy w logach nowicjuszom "jeżeli współrzędne nie wskazują skrzynki, to kesz powinien być nietypowy", zamiast pomóc jak te kordy uzyskać. Niestety często i COG tak radzi(ł), podczas weryfikacji.

subo
Wyjadacz
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: subo »

Niestety..w swoich keszach, gdy nie jestem pewien, proszę znalazców o potwierdzenie. Nietypowy kesz to taki, który ma dużo większą odchyłkę.
...

Obrazek Obrazek

areckis
Wyjadacz

Masz 100% racji. Pewnie powinny to robić osoby, które już podjęły kesza, zauważyły błąd i pomierzyły właściwe koordy. Ale zauważ, że w dobrej wierze ograniczają się do podania tej informacji w logach ze słuszną nadzieją, że to autor poprawi te koordy, po czym naturalnie zapominają o tej skrzynce, bo znika z ich mapy.

Osoby, które nie zdobyły kesza nie koniecznie muszą śledzić co się dzieje w logach każdej nie zdobytej skrzynki (zwłaszcza jeśli są z innego regionu kraju). I z dnia na dzień jadą na kesza znajdującego się faktycznie np. 30 metrów dalej niż powinien. Jeśli na swoje szczęście doczytają logi, to można by im umożliwić poprawienie sobie tych koordów, bo COG może po prostu nie zdążyć zareagować. :)
Za ten post autor areckis otrzymał podziękowanie:
rapotek

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 244 razy
Otrzymał podziękowań: 296 razy

Post autor: Pawel brasia »

parlando pisze:...podpowiadamy w logach nowicjuszom "jeżeli współrzędne nie wskazują skrzynki, to kesz powinien być nietypowy", zamiast pomóc jak te kordy uzyskać. Niestety często i COG tak radzi(ł), podczas weryfikacji.
Nie generalizujmy, ja jeśli mam wątpliwości co do kordów to proszę o dopisanie w opisie, że kordy mogą być niedokładne lub, że wyznaczone z mapy.
Kesz nietypowy to inny rodzaj.
areckis pisze:Jeśli na swoje szczęście doczytają logi, to można by im umożliwić poprawienie sobie tych koordów, bo COG może po prostu nie zdążyć zareagować. :)
Ja w takim przypadku robię sobie notatkę do kesza, która jest widoczna w urządzeniu. Jeśli doczytasz logi nie ma problemu, jeśli nie doczytasz to propozycja dołączenia modyfikatora i tak nie pomoże. Jestem przeciw wprowadzeniu, jest zgłoszenie problemu do właściciela, do COGu i w ostateczności notatka.
Zdarzyło mi się raz w drugą stronę: w logu podane kordy (i to przez keszera z większym doświadczeniem niż ja), na których nie było kesza, siedział (od zawsze) w miejscu określonym przez właściciela.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

parlando
Forumator

brasia pisze:Nie generalizujmy,
Liczba mnoga uprawniona przez zaobserwowanie więcej niż jednego takiego przypadku:)
W każdym razie chciałbym, żebyście w COG zwracali na to uwagę i może zmodyfikowali nieco schemat postępowania podczas weryfikacji? Z nieskasowanych logów z weryfikacji wiem, że nadal pytacie o sposób wyznaczenia współrzędnych oraz dokładności. Większość raczej korzysta ze smartfonów, więc możecie im polecać jakieś apki typu gps averaging, można zamiast:
brasia pisze:proszę o dopisanie w opisie, że kordy mogą być niedokładne lub, że wyznaczone z mapy.
prosić o pomoc w ustaleniu kordów pierwszych znalazców.
Jestem trochę skrzywiony na tym punkcie, bo w okolicy jednak mam sporo nietypowych, które powinny być tradycyjne. Już w przypadku niektórych keszerów dałem sobie spokój z prośbą o poprawę kordów, bo zabetonowali sobie, że nietypowa to kesz z niedokładnymi kordami.
Co to za zabawa jeśli trzeba iść na współrzędne, a później czytać opis gdzie wprost napisano jak znaleźć skrzynkę?
brasia pisze:Kesz nietypowy to inny rodzaj.
Dokładnie, dlatego trzeba małymi krokami przekształcać te pseudo nietypowe na tradycyjne;)

areckis
Wyjadacz

brasia pisze:Ja w takim przypadku robię sobie notatkę do kesza, która jest widoczna w urządzeniu. Jeśli doczytasz logi nie ma problemu, jeśli nie doczytasz to propozycja dołączenia modyfikatora i tak nie pomoże
Tak też robię, póki co. Ale nie zawsze korzystam ze smartfona jak idę z ekipą. Wtedy zadania są podzielone i ja najczęściej po smartfona sięgam sporadycznie na rzecz Garmina (bez notatek). Dopiero w przypadku problemów ze znalezieniem również zagłębiam się w smartfona, żeby coś doczytać i wtedy dopiero jest szansa na zobaczenie notatki. ;)
Tak więc jeśli technicznie nie jest to problem... ;)

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 244 razy
Otrzymał podziękowań: 296 razy

Post autor: Pawel brasia »

areckis pisze:Ale nie zawsze korzystam ze smartfona jak idę z ekipą. Wtedy zadania są podzielone i ja najczęściej po smartfona sięgam sporadycznie na rzecz Garmina (bez notatek). Dopiero w przypadku problemów ze znalezieniem również zagłębiam się w smartfona, żeby coś doczytać i wtedy dopiero jest szansa na zobaczenie notatki. ;)
Tak więc jeśli technicznie nie jest to problem... ;)
Korzystam z Garmina (etrex 20) i wyświetla notatki...
Jedyny problem to taki, że trzeba je (współrzędne) zapamiętać lub przepisać, aby podać kolejny punkt.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

parlando
Forumator

Czy RT może przenieść Status skrzynki w nieopublikowanym keszu (chodzi o https://opencaching.pl/editcache.php?cacheid= ) na dół strony, do sekcji Inne?
Myślę, że to będzie wygodniejsze, bo obecnie w nieopublikowanym keszu trzeba wykonać przed publikacją 2 operacje w 2 różnych miejscach (w sumie dla mnie to dubel), by opublikować kesza natychmiast.
Ewentualnie inny pomysł na poprawę ergonomii:)

ODPOWIEDZ