[Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
issoria
Stały bywalec
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: issoria »

Zauważyłam, że szybkie wyszukiwanie na górze strony zostało uproszczone - mała rzecz a cieszy, ile razy wpisywałam nazwę zapominając, że trzeba przekliknąć kropkę w inne pole :D Dzięki za ten drobiazg!

areckis
Wyjadacz
Podziękował;: 45 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Post autor: areckis »

@issoria Właśnie! Kilka dni temu chciałem napisać propozycję przesunięcia kolejności w wyszukiwarce, aby WP był obok nazwy, a tymczasem dzisiaj patrzę, że coś tu nie gra, a tu taki bajer! DZIĘKI! :)

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

Uruchomiłem długo oczekiwane ikonki geoŚcieżek założonych w profilach użytkowników. http://opencaching.pl/viewprofile.php
Za ten post autor Lza otrzymał podziękowania (total 2):
art_noiseissoria

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował;: 331 razy

Post autor: art_noise »

No i o to chodziło! Teraz założyciele geościeżek też mają swoje medale. Czy dla innych jest to widoczne?
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy

Post autor: Lza »

pewnie.
Za ten post autor Lza otrzymał podziękowanie:
art_noise

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował;: 331 razy

Post autor: art_noise »

<Głośno klaskam> :)
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

azhag
Wyjadacz
Podziękował;: 155 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Post autor: azhag »

Rozumiem, że ikonki są tylko dla ścieżek, w których założyło się więcej niż jedną skrzynkę? Bo u mnie nie pokazują się te, gdzie mam tylko jedną założoną.

Dzięki, od razu ładniej w profilu. :)

Dopisek: albo pokazują się ścieżki, w których formalnie widnieje się jako „założyciele”.
Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Podziękował;: 222 razy
Otrzymał podziękowań: 492 razy

Post autor: deg »

Lza pisze:Uruchomiłem długo oczekiwane ikonki geoŚcieżek założonych w profilach użytkowników. http://opencaching.pl/viewprofile.php
Świetny pomysł!

PS: Mnie w profilu pojawiły się dwie ścieżki, które są jeszcze nieopublikowane. Chyba przydałby się jakiś dodatkowy "if" :)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 120 razy
Otrzymał podziękowań: 402 razy

Post autor: krystiant »

Dostałem dziś powiadomienie o skasowaniu mojego logu w keszu - jest w mailu podana nazwa kesza, ale byłoby łatwiej, gdyby ta nazwa była linkiem do niego...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
issoria
Stały bywalec
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: issoria »

Doceniając trwające prace nad geościeżkami podrzucam kolejne pomysły pod rozwagę szanownych forumowiczów:
- czy podział na ścieżki i miniścieżki jest potrzebny? Ja i tak zawsze rozwijam pełną listę;
- czy jest do zrobienia funkcjonalność, by w miarę powiększania mapy z listy znikały ścieżki będące poza jej obrębem..? Czasem jadąc do dużego miasta i mając czas na określoną liczbę skrzynek chce się sprawdzić, jakie ścieżki są w okolicy. Teraz trzeba kilkać na wszystkie wskaźniki by sprawdzić co to za ścieżka i jak duża. Gdyby w tym momencie lista zmniejszyła się tylko do widocznych na mapie, szybko można by to sprawdzić z listy.
Pozdrawiam!

Agatha
Wyjadacz
Podziękował;: 93 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: Agatha »

Przed wyjazdem można zgrać sobie geościeżki z terenu, który chcemy odwiedzić ;)

areckis
Wyjadacz

Mam propozycję odnośnie informowania użytkowników OC.PL o ważnych wydarzeniach i działaniach, jak np. aktualnie wybory do COG, czy temat dot. mobilniaków. Nie wiem jaki odsetek keszerów regularnie odwiedza forum, ale z tego co słyszę rozmawiając tu i tam, to raczej niewielki. Bladego pojęcia nie mam również ile ludzi zagląda w "Aktualności" na stronie. Dla mnie stroną podstawową jest "Moja okolica". W aktualności wchodzę bardzo rzadko.

Czy nie uważacie, że należałoby dodać na stronie jakiś pasek powiadomień o ważnych wydarzeniach z zajawką i przekierowaniem do odpowiedniej wiadomości w aktualnościach bądź do forum. Taki wyróżniający się pasek mógłby być na wybranych stronach serwisu, tak gdzie zbytnio by nie przeszkadzał, ale też łatwo go można było zauważyć. Powiadomienie mogłoby być wyłączane po zapoznaniu się z informacją.

Może przy okazji zwiększyłoby się zainteresowanie forum.
Za ten post autor areckis otrzymał podziękowanie:
azhag

Awatar użytkownika
Dezerter
Wyjadacz
Podziękował;: 65 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Dezerter »

Może zamiast dodatkowego elementu - paska, banera - bo szkoda miejsca, "licznik" podobny do tego ze schowka. Np. STRONA GŁÓWNA (2) - dwie nowe wiadomości. Problem w tym, że należałoby "obsłużyć" indywidualnie każdego usera i odhaczać w bazie "przeczytane". Ale wtedy odczytane newsy mogłyby znikać z głównej i spoczywałyby już tylko w Aktualnościach.

EDIT: Pytanie, czy nie szkoda "pary". Statystyka jest nieubłagana. STRONA GŁOWNA (1) user uświadczy średnio raz na 2 miesiące ;)
Bełkot ronji jest bardzo wymowny.
Może zmienisz gatki? Jakby coś uciskało... :idea:

areckis
Wyjadacz

Dezerter pisze:Problem w tym, że należałoby "obsłużyć" indywidualnie każdego usera i odhaczać w bazie "przeczytane"
Chyba raczej obsługa przez cookies.

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Podziękował;: 222 razy
Otrzymał podziękowań: 492 razy

Post autor: deg »

Moim zdaniem główną stroną serwisu jest... główna strona serwisu. I tam właśnie znajdują się najważniejsze informacje. To, że ktoś startuje z innej strony - jest jego indywidualnym wyborem.
Miłośnik statystyk będzie startował ze strony statystyk. Ale czy to jest powód, by na stronie ze statystykami wyświetlać aktualności? Jeśli ktoś ma w swojej przeglądarce zapisaną inną stronę - to przecież on ponosi tego konsekwencje. Nie jesteśmy przedszkolem.
Można bawić się we wrzucanie w ciastka i inne takie. Ale chcecie mieć serwis, który będzie wydajnie pokazywał skrzynki, czy ultrakombajn, który będzie analizował wszystkie możliwe dane, kiedy się logowałeś, co miałeś szansę zobaczyć, czy byłeś na forum, czy masz ochotę na newsy, bo przecież największą ochotę masz między 16:00 a 18:00?
Każdy taki feature zabiera nam kolejną moc obliczeniową serwera. Pytanie na co chcemy ją spożytkować...
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

ODPOWIEDZ