[Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Kontakt:

Re: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: Doc_with_the_dog » wtorek 04 lutego 2014, 15:59

Gdy czasami czytam forum to mi się paszcza śmieje. Ach ta polityka.... uwielbiam Was.... To naciąganie faktów i demagogia ;)
dzazder pisze:Naprawdę sądzisz, że na kilka tysięcy aktywnych użytkowników tylko kilku jest takich, którzy działają aktywnie w kilku lokalizacjach?
Tysiące aktywnych poszukiwaczy.... A tymczasem mamy 804 userów mających >200 oraz 1570 użytkowników, którzy znaleźli >100 keszy. Dzazder skąd wziąłeś te kilka tysięcy ;)
Oczywiście można dyskutować nad granicą, po przekroczeniu której można się nazywać się "aktywnym keszerem", ale umówmy się, ktoś kto znalazł 10 keszy w ciągu 5 lat, nie jest aktywny. Patrzmy realnie na liczby.

Pomysł ciekawy, ale faktycznie, chyba nie priorytetetowy. Dla mnie kompletnie bezużyteczny, ale na pewno nie nazwałbym się jego przeciwnikiem. Jeśli powstanie, szat nie będę rozdzierał. Mam tylko prośbę, nie uprawiajmy demagogii ;)
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

dzazder
Stały bywalec

Post autor: dzazder » wtorek 04 lutego 2014, 16:16

Za aktywnych uznałem tych, którym nikt nie chce konta usunąć i jeszcze pomniejszyłem tę liczbę z kilkunastu do kilku ;)
Pozdrawiam
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Boguś z Polska
Rada Techniczna

Post autor: Boguś z Polska » wtorek 04 lutego 2014, 22:11

To może zdefiniujmy pojęcia. Proponuję
  • keszer aktywny (który dajmy na to zalicza w ciągu roku 100 nowych skrzynek),
  • keszer nieaktywny (który zaliczył > 100 skrzynek, ale już od ponad roku nie zalicza nowych),
  • nowy keszer (zaliczył do 100 skrzynek, ale cały czas zalicza nowe),
  • keszer z przypadku (wszyscy pozostali, nawet jeżeli cokolwiek zaliczyli)
Post powyżej służy do samodzielnego złożenia. Wstaw wybrane przez siebie emotikony w odpowiednie miejsca.
https://bogus-z-polska.pl/

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » środa 05 lutego 2014, 09:34

Krysiul pisze:Funkcja do zapisywania współrzędnych i wyśrodkowania na nich widoku mapy już istnieje; modyfikacja sprowadza się do zapisania kilku wartości zamiast jednej...
Każdy może zapisać sobie kilka lokalizacji mapy, jak to zrobić i przykładowe lokalizacje:
http://www.wio.fora.pl/przedszkole,23/u ... pl,75.html
A pomysł też zgłaszałem dawno temu, jednak mapa w zasadzie wystarczy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator

Post autor: Krysiul » środa 05 lutego 2014, 11:10

brasia pisze:
Krysiul pisze:Funkcja do zapisywania współrzędnych i wyśrodkowania na nich widoku mapy już istnieje; modyfikacja sprowadza się do zapisania kilku wartości zamiast jednej...
Każdy może zapisać sobie kilka lokalizacji mapy, jak to zrobić i przykładowe lokalizacje:
http://www.wio.fora.pl/przedszkole,23/u ... pl,75.html
A pomysł też zgłaszałem dawno temu, jednak mapa w zasadzie wystarczy.
Hm, może nie dostrzegam zalet tego rozwiązania, ale prostsze i szybsze jest wpisanie nazwy miast w polu wyszukiwania na stronie mapy, zamiast przełączać się między tymi URL-ami, zwłaszcza, jeśli korzystamy z OC na różnych komputerach.
ObrazekObrazekObrazek

Teokryt
Wyjadacz

Post autor: Teokryt » środa 05 lutego 2014, 12:43

Tak sobie umyśliłem jak toto mogło by wyladac, do panelu użytkownika dodajemy pole gdzie możemy dodawać dodatkowe wybrane współrzędne i przypisywać im nazwy, do tego wybieramy domyślną lokalizacje. Do tych pól możemy dodać guzik "śledź" miejsce"
Potem od stony portalu wygląda to tak ze jak mamy "Mapa skrzynek" to pod mapa skrzynek rozwija sie menu gdzie mamy wszystkie dodane lokalizacja. Moja okolica - podobnie. jak ktoś nie ma to nic sie nie rozwija.

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » środa 05 lutego 2014, 13:26

Krysiul pisze: Hm, może nie dostrzegam zalet tego rozwiązania, ale prostsze i szybsze jest wpisanie nazwy miast w polu wyszukiwania na stronie mapy, zamiast przełączać się między tymi URL-ami, zwłaszcza, jeśli korzystamy z OC na różnych komputerach.
Po pierwsze kiedyś nie było pola szukaj, stąd znalazłem to rozwiązanie. Po drugie nie pisałem, że moje rozwiązanie jest lepsze, ale że istnieje taka możliwość. Po trzecie są miejsca, które nie są w pobliżu miejscowości lub wyszukiwarka znajduje nie tą miejscowość o która chodzi np. zamiast Wenecja (koło Żnina) znajduje Venezia.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

fredzio
Bywalec

Post autor: fredzio » środa 05 lutego 2014, 16:23

Na ile potrzebne i możliwe do realizacji oceńcie sami.
Osobiście ucieszyłbym się z możliwości wyświetlenia na mapie, skrzynek wg kryterium data powstania.
Mam na myśli wyświetlenie wszystkich skrzynek wg kryterium Współrzędne lub Miasto, maksymalna odległość x kilometrów, ale tylko takich powstałych za dany rok lub z wybieralnego zakresu dat. Przykład: Kraków, 10km, skrzynki utworzone pomiędzy 2007 a 2009 rokiem. I oczywiście późniejsza możliwość stworzenia gpxa z takiego wyniku.
Obrazek

Jażdżu
Bywalec

Post autor: Jażdżu » czwartek 20 lutego 2014, 13:08

Czy jest możliwość zmiany nazw państw z niemieckich na polskie w zakładce "Najnowsze skrzynki"-->"Poza Polską". Niektóre są po polsku, niektóre po niemiecku, a jak to Rej napisał przed wiekami "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają."
Jest to drobna rzecz, ale w oczy się rzuca:D

Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz
Podziękował: 10 razy
Otrzymane podziękowania: 17 razy

Post autor: pan_ryba » niedziela 02 marca 2014, 10:43

Taki luźny pomysł ujednolicający: Fajnie jakby każdy mail z OC.pl miał w temacie znacznik [OC PL]. Teraz niektóre maile mają, ale inne (np. raport logów) już nie i za bardzo nie wiadomo czemu. Ułatwiło by to sprawę filtrowania sobie poczty.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi pan_ryba za post:
mauritius
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!

Teokryt
Wyjadacz

Post autor: Teokryt » poniedziałek 03 marca 2014, 08:23

filtruj po domenie opencaching.pl

Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz

Post autor: pan_ryba » sobota 08 marca 2014, 11:40

Teokryt pisze:filtruj po domenie opencaching.pl
Wiem, że najlepiej tak filtrować. Ale jeśli już wstawiamy jakieś tagi to może zrobić je sensownie. Na dzisiaj część maili przychodzi bez żadnego znacznika, część z [OC] a jeszcze inne z [opencaching]. Albo wywalmy je całkowicie albo zróbmy jeden żeby było klarownie.
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » sobota 08 marca 2014, 15:25

pan_ryba pisze:
Teokryt pisze:filtruj po domenie opencaching.pl
Wiem, że najlepiej tak filtrować. Ale jeśli już wstawiamy jakieś tagi to może zrobić je sensownie. Na dzisiaj część maili przychodzi bez żadnego znacznika, część z [OC] a jeszcze inne z [opencaching]. Albo wywalmy je całkowicie albo zróbmy jeden żeby było klarownie.
Albo inny dla nowych keszy [OC_nowy_kesz], inny dla nowych wpisów w logach [OC_nowy_wpis] i jeszcze inny dla zgłoszeń [OC_zgłoszenie_problemu] wtedy będzie można filtrować bardziej szczegółowo albo ogólnie po samym [OC_ :wink:
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » niedziela 09 marca 2014, 20:13

Wracam ze 'Schowkiem'. Kiedyś pisałem o tym, dzisiaj ponawiam: planujemy wypad, wrzucamy sobie ważne kesze na wyjazd, w międzyczasie zmieniamy zamysł, jednak chcielibyśmy zachować dotąd zebrane i je obserwować w jakiś sposób. Co możemy zrobić ? Tylko zapisać gpx-a i nic więcej. Dla mnie pomocnym by było: 1) zapisywanie zawartości schowka do "Zgromadzonych poszukiwań', 2) możliwość wyboru z poziomu schowka, które kesze chcemy obserwować.
Przy okazji - czy jest możliwość dodania do ścieżek opcji "obserwuj skrzynki" (wszystkie lub wybrane) ? Teraz chcąc to zrobić, trzeba klikać np. 100 keszy. A tak zaznaczamy okienko i sprawa prosta.
Obrazek Obrazek

Tati
Bywalec

Post autor: Tati » czwartek 13 marca 2014, 20:36

Hej,
mam takie zapytanie. Czemu w Google Chrome nieprawidłowo wyświetla się favicon strony? Google coś kombinuje?:) W Firefox widoczne jest logo.

pozdrawiam, Tatiana

ODPOWIEDZ