[Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Re: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: Lza »

Skrzynki za granicą mają marginalny wpływ na zabawę w OC.PL, Taka funkcjonalność, jeśli powstanie - niewiele nam da. owszem powstanie kilka skrzynek mniej, ale to tak samo bez znaczenia, jak to, że powstanie kilka więcej. Rzeczywiście sens powstawania niektórych zagraniczniaków jest wątpliwy (nawet jeśli są rejestrowane w którymś z bardziej międzynarodowych portali), ale są pilniejsze rzeczy i ciekawsze do zrobienia.

Teokryt
Wyjadacz
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: Teokryt »

Więcej by dało integrowanie poszczególnych serwisów niz jeszcze większe zamykanie... to w końcu OPENcaching nie?
Za ten post autor Teokryt otrzymał podziękowanie:
Elvis7

dzazder
Stały bywalec
Podziękował;: 76 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Post autor: dzazder »

W tej chwili "Moja okolica" jest przypisana do konkretnych jednych współrzędnych.
Może by tak zrobić, żeby użytkownik mógł dodać w ustawieniach kilka "swoich miejsc", a po kliknięciu "Moja okolica" będzie mu się odpalał przełącznik, z którego miejsca pokazać informacje.
Przykład: Ustawiam sobie dwa miejsca jako "moja okolica" - centrum Wrocławia promień 20km, centrum Warszawy promień 30km. Klikam moja okolica, wyświetla mi się wszystko tak jak teraz dla Wrocławia (przykładowo ustawiony jako domyślny) i lista wyboru, z której mogę wybrać wspominaną Warszawę.

Pozdrawiam!
Za ten post autor dzazder otrzymał podziękowanie:
lupi
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Podziękował;: 146 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Kontakt:

Post autor: chinczyk »

dzazder pisze:W tej chwili "Moja okolica" jest przypisana do konkretnych jednych współrzędnych.
Może by tak zrobić, żeby użytkownik mógł dodać w ustawieniach kilka "swoich miejsc", a po kliknięciu "Moja okolica" będzie mu się odpalał przełącznik, z którego miejsca pokazać informacje.
Przykład: Ustawiam sobie dwa miejsca jako "moja okolica" - centrum Wrocławia promień 20km, centrum Warszawy promień 30km. Klikam moja okolica, wyświetla mi się wszystko tak jak teraz dla Wrocławia (przykładowo ustawiony jako domyślny) i lista wyboru, z której mogę wybrać wspominaną Warszawę.

Pozdrawiam!

fantastyczny pomysł ja przebywam w trzech lokalizacjach i interesuje się tym co tam się dzieje , pomysł dla mnie bomba!
Obrazek

Awatar użytkownika
lupi
Wyjadacz
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Post autor: lupi »

dzazder pisze:Może by tak zrobić, żeby użytkownik mógł dodać w ustawieniach kilka "swoich miejsc", a po kliknięciu "Moja okolica" będzie mu się odpalał przełącznik, z którego miejsca pokazać informacje.
Popieram w 100%. Byłaby to bardzo przydatna funkcja.
Obrazek Obrazek

Kto chce, szuka sposobów - kto nie chce, szuka powodów.

Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: pan_ryba »

lupi pisze:
dzazder pisze:Może by tak zrobić, żeby użytkownik mógł dodać w ustawieniach kilka "swoich miejsc", a po kliknięciu "Moja okolica" będzie mu się odpalał przełącznik, z którego miejsca pokazać informacje.
Popieram w 100%. Byłaby to bardzo przydatna funkcja.
Również popieram. Obstawiam, że to jedna z przyczyn powstawania pustych kont - dla samych powiadomień.
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

chinczyk pisze:fantastyczny pomysł ja przebywam w trzech lokalizacjach i interesuje się tym co tam się dzieje , pomysł dla mnie bomba!
Tak, tak, a ja jestem w 2012, 2014 i 2099 roku ;-)

Przebywanie w trzech miejscach jednocześnie jest technicznie dosyć trudne ;-) Już bardziej użyteczna byłaby możliwość zmiany owych współrzędnych poprzez prostą aplikację w telefonie (ew. przeglądarkę) - jedno tapnięcie przekazuje aktualną lokalizację i moja okolica generuje się na podstawie tych współrzędnych, przychodzą powiadomieniach o nowych keszach itd.
Obrazek

etnamars
Forumator
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 184 razy

Post autor: etnamars »

Stryker pisze: Przebywanie w trzech miejscach jednocześnie jest technicznie dosyć trudne ;-) Już bardziej użyteczna byłaby możliwość zmiany owych współrzędnych poprzez prostą aplikację w telefonie (ew. przeglądarkę) - jedno tapnięcie przekazuje aktualną lokalizację i moja okolica generuje się na podstawie tych współrzędnych, przychodzą powiadomieniach o nowych keszach itd.
Rzeczywiście, ale pozostaje kwestia rozszerzenia tego co rozumiemy jako "jednocześnie". Jeśli w danej chwili to oczywiście że nie, ale jednego dnia... Zakładając, że są wśród nas osoby, które dojeżdżają do pracy "wstając rano, za piętnaście trzecia, latem to już widno", to jednego dnia przebywają w dwóch miejscach oddalonych o nawet kilkadziesiąt kilometrów. I zamiast ustawiać koło o jakimś ogromnym promieniu i zbierając powiadomienia z czterech województw, mogą zadeklarować dwa koła o promieniu zainteresowania rzędu powiedzmy 20km (praca/dom).

Temat ciekawy - wrzucony do issues RT z prośbą o opinię dotyczącą wykonalności.

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

Ilość czasu, wymaganego na wprowadzenie takich modyfikacji wraz z liczbą osób, które mogłyby z tego korzystać (obstawiam liczbę jednocyfrową) stawia ten pomysł na straconej pozycji.

Akurat mi (i podejrzewam, że >95% użytkowników) to do niczego potrzebne nie będzie.
Obrazek

dzazder
Stały bywalec
Podziękował;: 76 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Post autor: dzazder »

Stryker pisze: (obstawiam liczbę jednocyfrową)
:lol:
EDIT: No dobra, żeby nie było. Naprawdę sądzisz, że na kilka tysięcy aktywnych użytkowników tylko kilku jest takich, którzy działają aktywnie w kilku lokalizacjach? Przecież ile jest studentów, którzy mieszkają w X, studiują w Y. Ile jest osób pracujących (pewnie mniej niż studentów), którzy mieszkają w A, pracują w B, czy wyjeżdżają w jakieś dłuższe delegacje w C? A kto wie, czy inne osoby też nie korzystałyby z tego? Poza tym liczba użytkowników serwisu powinna wzrastać więc i liczba osób korzystających z różnych funkcjonalności też powinna rosnąć.

Co do praco, czy czasochłonności rozwiązania, to zdaję sobie sprawę, że nie jest to robota na 2-3 godziny. Jednak jakby poszło zielone światło to w miarę możliwości czasowych jestem gotowy pomóc w implementacji.
Za ten post autor dzazder otrzymał podziękowanie:
Jażdżu
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Podziękował;: 64 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Post autor: Rob »

Funkcjonalność ciekawa, ale chyba nie za bardzo priorytetowa. Tym bardziej, że można sobie coś takiego zrobić tworząc konto(a) "wirtualne" służące do ściągania powiadomień z danego obszaru. Było chyba już wspomniane, że tworzenie dodatkowych kont nie wpływa jakoś specjalnie na bazę.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 78 razy

Post autor: Krysiul »

Stryker pisze:Ilość czasu, wymaganego na wprowadzenie takich modyfikacji wraz z liczbą osób, które mogłyby z tego korzystać (obstawiam liczbę jednocyfrową) stawia ten pomysł na straconej pozycji.
Nie przesadzaj. Funkcja do zapisywania współrzędnych i wyśrodkowania na nich widoku mapy już istnieje; modyfikacja sprowadza się do zapisania kilku wartości zamiast jednej. Nie jestem programistą webowym, ale tak na zdrowy rozum dodanie listy i wybór jednej z kilku zapisanych wartości, żeby przekazać je do funkcji, nie wydaje się tytaniczną pracą.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

dzazder pisze:
Co do praco, czy czasochłonności rozwiązania, to zdaję sobie sprawę, że nie jest to robota na 2-3 godziny. Jednak jakby poszło zielone światło to w miarę możliwości czasowych jestem gotowy pomóc w implementacji.
Pomóc czy zaimplementować?

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Podziękował;: 98 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Post autor: dallas »

Jakieś 2 lata temu chciałem zgłosić taką propozycję, ale głupio mi było jako nowemu wyjeżdżać z pomysłem i zlecać komuś robotę, skoro poza mną nie ma zapotrzebowania. Teraz widzę że nie jestem sam. Pomysł na pewno będzie miał poparcie znacznej grupy, bo każdy gdzieś ma rodzinę, pracę lub rancho poza swoją wiochą.
Za ten post autor dallas otrzymał podziękowanie:
fredzio

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Podziękował;: 146 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Kontakt:

Post autor: chinczyk »

Stryker pisze:Ilość czasu, wymaganego na wprowadzenie takich modyfikacji wraz z liczbą osób, które mogłyby z tego korzystać (obstawiam liczbę jednocyfrową) stawia ten pomysł na straconej pozycji.

Akurat mi (i podejrzewam, że >95% użytkowników) to do niczego potrzebne nie będzie.
Tak masz rację [...] Sory za OT

Moderacja Żywcu - usunięto atak personalny - następnym razem będzie systemowe ostrzeżenie, teraz tylko "nu, nu!" 8)
Obrazek

ODPOWIEDZ