[Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 78 razy

Re: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: Krysiul »

Poza tym to nie jest sposób na takie osoby - jak będą chciały, to sobie będą zakładać konta specjalnie w celu oglądania celów. Zbanujesz im jedno, a oni zaraz założą drugie. Do tego to jest armata na muchy - zjawisko marginalne, a trochę większa skala przedsięwzięcia niż wprowadzenie przycisku.
ObrazekObrazekObrazek

Jano
Wyjadacz
Podziękował;: 125 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Post autor: Jano »

lukas_jaceq pisze:A jest możliwość dorobić takie coś aby właściciel skrzynki mógł wyciągnąć listę osób odwiedzających kesz? Oczywiście chodzi mi o przeglądanie w systemie kto otworzył opis kesza.
A do czego potrzebne ci są takie informacje? :shock:
lukas_jaceq pisze:Ma wyniknąć to że będzie można zapolować na mendy niszczące kesze.
Chcesz powiedzieć, że wszystkie osoby przeglądające opis twoich skrzynek, to "mendy niszczące kesze"? No bo skąd możesz wiedzieć, że ktoś przegląda po to, żeby zniszczyć, a nie po to, żeby znaleźć? Toż to jakaś fobia.
No i co to znaczy "zapolować"?
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

lukas_jaceq
Wyjadacz
Podziękował;: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: lukas_jaceq »

Ajger pisze: Chcesz powiedzieć, że wszystkie osoby przeglądające opis twoich skrzynek, to "mendy niszczące kesze"? Toż to jakaś fobia.
Nie, to ty mówisz, nie wkładaj swoich "przemyśleń" w moje usta.
Ajger pisze:No i co to znaczy "zapolować"?
A na przykład zafundować darmowe usługi dentystyczne w okolicznych lasach :). Jednego chętnego już na takie usługi mam, czekam aż przyjedzie ;)

A na poważnie, pytam, bo ostatnio zaczęły znikać mi kesze w miejscach w których raczej same z siebie by nie wyszły i przypadkowo raczej nikt ich nie znalazł.

Jeśli jestem w stanie określić przedział czasowy do 3 -5 dni gdy na pewno zniknęły to przeglądając kto w chodził w opis i odsiewając zalogowanych i pewne osoby łatwo wytypować szkodnika. A takiego wytypowanego szkodnika można obserwować i odpowiedni wcześniej zgłosić do OC i zbanować konto.

Ale skoro to jest tak skomplikowana sprawa to trudno, dzięki za odpowiedź.

Piostu
Stały bywalec
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: Piostu »

No wszystko pięknie ładnie, ale po pierwsze czy ten temat jest akurat najlepszym miejscem na tą dyskusję, i po drugie czy ktoś z dyskutujących może odpowiedzieć na pytanie Felixa ?
FelixP pisze:
Piostu pisze:Coś chyba się popsuło w tym mechanizmie
Pozdrawiam
No właśnie pytanie: czy się popsuło czy też nigdy nie działało (t.j. transfer to GPX + GARMIN)? - testowałem to dosyć dokładnie po wprowadzeniu zmian i jestem pewny, że działało. A ponieważ nic nie zostało zmienione w tej części kodu sam nie wiem o co tu może chodzić :evil: (prosiłbym więc o potwierdzenie czy wcześniej, od 21 grudnia, plik gpx w eksporcie GPX + GARMIN zawierał "własne" współrzędne i prefiks "[F]").
Najgorzej, że jestem w trakcie zmiany komputera i nie mam możliwości przetestowania tego - tak do niedzieli co najmniej.

Pozdr,
Feliks

Pozdrawiam
ObrazekObrazek

Jano
Wyjadacz
Podziękował;: 125 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Post autor: Jano »

lukas_jaceq pisze:Nie, to ty mówisz, nie wkładaj swoich "przemyśleń" w moje usta.
Po raz kolejny cię proszę, czytaj ze zrozumieniem. Ja nigdzie nie napisałem, że to twoje słowa. Zapytałem, czy wszystkich przeglądających stronę kesza uważasz za mendy, bo:

1. Jaką masz pewność, że skrzynki niszczy ktoś, kto musiał czytać opis? A może po prostu zostałeś zauważony przy ukrywaniu kesza i teraz są tego konsekwencje? A może po prostu został zauważony któryś znalazca kesza i konsekwencje jw.?

2. Zakładając, że sprawcą jest user OC.pl, to jaką masz pewność, że skrzynki niszczy ktoś, kto czytał opis w ciągu ostatnich kilku dni, a nie np. jeden z pierwszych?

3. Ukrywanie współrzędnych w opisie skrzynek dla niezalogowanych userów funkcjonuje dopiero od jakiegoś miesiąca. Jeżeli skrzynki założone były wcześniej, to jaką masz pewność, że zniszczył je keszer z OC, a nie przypadkowy internauta, który trafił na opis kesza przy pomocy wujka gooogla, a GPS w telefonie, to ma już chyba każdy?

Twoja propozycja zmian w serwisie, to już nie nowa funkcjonalność, a zwykła inwigilacja. To co chcesz zrobić, to zwyczajne polowanie na czarownice.
Piostu pisze:No wszystko pięknie ładnie, ale po pierwsze czy ten temat jest akurat najlepszym miejscem na tą dyskusję, i po drugie czy ktoś z dyskutujących może odpowiedzieć na pytanie Felixa ?
Tytuł wątku, to "Propozycje zmian...". Padła propozycja i toczy się dyskusja, więc tak całkiem OT nie jest.

Co do prośby Felixa, to ja niestety nie pomogę. Nie mam takiego gpx-a.
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
mauritius
Bywalec
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: mauritius »

To ja może zaproponuję inny pomysł. Czy dałoby się tak zrobić aby w edytorze opisu była opcja "podgląd". Żeby bez zapisywania zmian i przechodzenia przez formularz skrzynki zobaczyć od razu jak wygląda opis. przydałoby się mi jak skrzynka ma skomplikowany kod html którego wynik końcowy nie widać w edytorze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 78 razy

Post autor: Krysiul »

Kolega mauritius dobrze mówi. Fajnie by było, gdyby wyglądało to jak podgląd w Wikipedii, na zasadzie zakładek.
ObrazekObrazekObrazek

FelixP
Bywalec
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Post autor: FelixP »

FelixP pisze:
Piostu pisze:Coś chyba się popsuło w tym mechanizmie
Pozdrawiam
No właśnie pytanie: czy się popsuło czy też nigdy nie działało (t.j. transfer do GPX + GARMIN)?
Sprawy wyglądają tak:

Eksport do GARMIN (GPX + zdjęcia), w odróżnieniu od innych realizuje OKAPI - tam zmian na razie przynajmniej nie będzie - wymaga to opracowania kompatybilności z odbiorcami OKAPI itp. Z tego samego powodu aplikacje zewnętrzne nie będą (na razie) korzystać z własnych współrzędnych. Sprawa rozwojowa - wszystko w rękach OKAPI-stów.
Dodam tylko (w celach klaryfikacji), że zgrywanie pojedynczej skrzynki do Garmina metodą "Wyślij Waypoint do GPS" zapisze własne współrzędne.

Mapka v3 również generowana przez OKAPI, nie będzie obsługiwać własnych współrzędnych z powodów wydajności systemu. Wyświetlanie się skrzynki z własnymi współrzędnymi realizowane jest podobnie komercyjnym Geochachingu t.j. skrzynkę widać na małej mapce we własnych współrzędnych - na dużej mapie jest ona we współrzędnych oryginalnych(autora).

BTW, Dodałem dziś nową funkcję związaną z własnymi koordynatami - więcej tutaj.
Ostatnio zmieniony czwartek 09 stycznia 2014, 15:43 przez FelixP, łącznie zmieniany 1 raz.

Piostu
Stały bywalec
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: Piostu »

Dzięki za wyjaśnienia.

Czyli teraz czekamy na OKAPIstów, i dopiero jak oni zrobią "swój kawałek" będzie można rozpocząć pracę nad (GPX + zdjęcia) ( i wszystkimi aplikacjami zewnętrznymi korzystającymi z OC.pl jak. np Locus, columbus itp. ) ?
ObrazekObrazek

dzazder
Stały bywalec
Podziękował;: 76 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Post autor: dzazder »

Jakiś czas temu pojawiła się fajna pierdółka, a mianowicie oznaczanie keszy znalezionych - np. w "Moja okolica" w ostatnich logach ikonki keszy znalezionych są lekko wybielone/wyszarzone i mają zielony znaczek oznaczający znalezienie. Można by analogiczną rzecz zrobić z keszami własnymi?
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Boguś z Polska
Rada Techniczna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Post autor: Boguś z Polska »

Piostu pisze:Czyli teraz czekamy na OKAPIstów, i dopiero jak oni zrobią "swój kawałek" będzie można rozpocząć pracę nad (GPX + zdjęcia) ( i wszystkimi aplikacjami zewnętrznymi korzystającymi z OC.pl jak. np Locus, columbus itp. ) ?
Spoko, dzieje się ;) Jak ktoś jest szalenie ciekawy, to może sobie patrzeć tu: http://code.google.com/p/opencaching-api/source/list

Edit: będzie zrobione tak, że GPX+zdjęcia będzie działa jak obecnie GPX (bez zdjęć), natomiast w Locusie, columbusie, c:geo i innych - domyślnie kordy użytkownika pojawią się jako dodatkowy waypoint. Jeżeli twórca aplikacji będzie chciał z tym coś zrobić (np. wyświetlić go jako główny punkt kesza) - to już będzie musiał sam troszeczkę programować.
Post powyżej służy do samodzielnego złożenia. Wstaw wybrane przez siebie emotikony w odpowiednie miejsca.
https://bogus-z-polska.pl/

Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Post autor: Highlander »

Mam prośbę o udostępnienie typu logu "Potrzebny serwis" również dla właściciela skrzynki. Obecnie właściciel może tylko wpisać "Serwis wykonany".

Może się to wydać dziwne, ale jak autor ma dużo skrzynek i widzi że ktoś wpisał informację o problemie normalnym logiem, to sam ku pamięci może chcieć oznaczyć skrzynkę jako wymagającą serwisu.

Świetnym pomysłem byłoby również dołożenie na ekranie "Moje skrzynki":
http://opencaching.pl/mycaches.php
dodatkowej zakładki filtrującej kesze "Potrzebny serwis" wg algorytmu "w keszu jest log "potrzebny serwis" po którym nie ma logu "serwis wykonany".

Możnaby też skopiować fajną funkcjonalność z GC, czyli automatyczne nanoszenie / usuwanie odpowiednimi logami nowego atrybutu "Potrzebny serwis".
ObrazekObrazekObrazek

dzazder
Stały bywalec

etnamars pisze:Decyzją RR oraz dzięki wsparciu RT, od dnia dzisiejszego zablokowana została możliwość logowania znalezień zarchiwizowanych skrzynek typu own-cache.
Rozwiązanie wszystkich problemów :]
Czy nie lepiej by było pozostawić właścicielowi kesza możliwość wyboru czy pozwala na wpisy w skrzynkach zarchiwizowanych (skoro już chcemy jakieś obostrzenia wprowadzać)? Po archiwizacji pojawia się opcja "Zablokuj możliwość logowania tego kesza" czy coś w ten deseń. Z technicznego punktu widzenia przecież nie jest to trudne. Nowa kolumna w tabeli cache, dodanie opcji do interfejsu i przy ew. wpisie sprawdzanie czy jest możliwość logowania takiego kesza - zresztą techniczni bez problemów sobie z czymś takim by poradzili.
ObrazekObrazekObrazek

Teokryt
Wyjadacz
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: Teokryt »

jak chcesz coś takiego to pilnuj skrzynki w stanie tymczasowo niedostępna.

dzazder
Stały bywalec

Teokryt pisze:jak chcesz coś takiego to pilnuj skrzynki w stanie tymczasowo niedostępna.
Mógłbyś wyjaśnić co Twoja wypowiedź ma do mojego pomysłu, bo żadnego związku nie widzę.
ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ