[Nowy Layout OCPL] Błędy i regresje

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Kontakt:

Re: [Nowy Layout OCPL] Błędy i regresje

Post autor: wrygiel »

k.mil pisze:U mnie natomiast w kilku keszach dodał się dodatkowy blok tekstowy wyświetlający się w pionie na istniejącym: OP3AB5, OP3A56, OP34E1, OP55D7. Dodanie powyższego parametru nic nie zmienia. Można to łatwo naprawić w edycji kodu jednak i tak wolałbym o tym wspomnieć tutaj.
Z tego co widzę, masz w HTMLu w bazie tam wpisane paragrafy w stylu:

<div id="_mcePaste" style="text-align: justify; position: absolute; left: -10000px; top: 0px; width: 1px; height: 1px; overflow-x: hidden; overflow-y: hidden;"><strong>Drugi w kolejno?ci (licz?c od pocz?tku kolejki) dworzec zielonogórski powsta? na tzw. Dzikich ??kach(Latwiese), obok wytwórni win Buchholza (pó?niejsza Lubuska Wytwórnia Win przy ul. Moniuszki). Dzi? jest to plac mi?dzy ulic? Moniuszki, Jaskó?cz? a Ogrodow?, teren mi?dzy starym  miastem a "nowymi" osiedlami mieszkaniowymi (z lat 60-tych, 70-tych XX w.). Obecnie teren stacji stanowi zaplecze i parking marketu Netto.</strong></div>

Czyli tak jakbyś wkleił je kiedyś do edytora, ale do tej pory były one ukryte (choć zawsze tam były, i gdyby ktoś spojrzał w źródło strony, albo wgrał do Garmina, to by je zobaczył). Nowy edytor zaś nie pozwala na ukrywanie paragrafów, właśnie m.in. ze względu na kompatybilność pomiędzy różnymi urządzeniami wyświetlającymi ten HTML. Czyli w Twoim przypadku musisz poprawić ręcznie na pewno.
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@mimuw.edu.pl.

Teokryt
Wyjadacz
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: Teokryt »

Wyszukiwarka:
- Usunąć format KML z wyszukiwarki, wkrótce przestanie działać i tak: https://developers.google.com/maps/support/kmlmaps
- Oczyścić i spolszczyć GPX standardowy. Tam jest dużo dziwnych nie openowch rzeczy, proponuję zrobić GPXa który będzie niczym CSV.

Awatar użytkownika
meteor2017
Wyjadacz
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy

Post autor: meteor2017 »

W mejlu z powiadomieniem o tym, że skrzynka zostanie zarchiwizowana, jest błąd z linkiem - ucina początek adresu i wygląda to tak:
viewcache.php?cacheid=NUMER)
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
KTHM
Stały bywalec
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: KTHM »

Lista kandydatów + linki na głównej OC.PL

Na stronie głównej oc.pl jest info o wyborach (terminy, wymogi, ogłoszenie).
Jeżeli chcemy zwiększyć liczbę wyborców to skoro już wiadomo kto kandyduje powinna pojawić się lista z linkami do programów jak to jest w tym miejscu http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?f=19&t=8273.
Szukając ze strony oc.pl po kilku kliknięciach można się pogubić. Ja wiedziałem czego szukać a i tak miałem problem.
Pozdrawiam KTHM

Awatar użytkownika
TSW_team
Nowy na forum
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: TSW_team »

Witam!
Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc mam nadzieję, że piszę w odpowiednim wątku. :)
Niby takie błędy nic nie znaczą, może uznacie to za mało stosowne w takiej chwili, lecz tak mnie to razi, że musiałem zwrócić na to uwagę.
Ja również życzę Wam wszystkiego najlepszego. Może już niekoniecznie na święta, lecz na przyszły rok.
Bądźcie jednak łaskawi poprawić interpunkcję w życzeniach na głównej stronie OC.pl ;)

Z góry dzięki i pozdrawiam!
"Każdy może, prawda, krytykować, aaa... Mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, Panie, to nikomu, tak nie, nie podoba się... I dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było.
Tylko aplauz i zaakceptowanie!"

sajmon
Wyjadacz
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 186 razy

Post autor: sajmon »

Wysyłając mila na cog@opencaching.pl wywala mi błąd dostarczenia wiadomości. Coś nie działa, czy tak ma być?

Elvis7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 158 razy
Otrzymał podziękowań: 70 razy

Post autor: Elvis7 »

sajmon pisze:Wysyłając mila na cog@opencaching.pl wywala mi błąd dostarczenia wiadomości. Coś nie działa, czy tak ma być?
Sajmon właśnie sprawdziłem - Twój mail doszedł do COGu.

Edit: I Ci odpisałem

sajmon
Wyjadacz
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 186 razy

Post autor: sajmon »

Elvis7 pisze:
sajmon pisze:Wysyłając mila na cog@opencaching.pl wywala mi błąd dostarczenia wiadomości. Coś nie działa, czy tak ma być?
Sajmon właśnie sprawdziłem - Twój mail doszedł do COGu.

Edit: I Ci odpisałem
Dzięki

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 207 razy

Post autor: ronja »

W wersji mobilnej Forum nie widać na stronie głównej informacji o aktywności w wątkach ("Ostatnie posty"). Podobnie po wejściu do 'podforów'. Nie ma znaczenia, czy w trybie off, czy on (czyli po zalogowaniu). Przycisk "Więcej" to prostokąt, podobnie przyciski po rozwinięciu jego menu. Błąd pojawia się na WP. Nie widziałem na OS-ie lub Androidzie - może ktoś sprawdzi ?
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Tomanek111 pisze:przetestowane na osie i chyba działa... Testowałem tym sprzętem: Alcatel one touch easy.
Jesteś pewien, że piszesz o iOS-ie Apple`a ? (bo o niego chodziło)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Kontakt:

To zalezy od rozdzielczosci. Jak sobie zmniejszycie okno przeglądarki na PC, to niektóre rzeczy też znikną.
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@mimuw.edu.pl.

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

wrygiel pisze:To zalezy od rozdzielczosci. Jak sobie zmniejszycie okno przeglądarki na PC, to niektóre rzeczy też znikną.
Żeby uściślić: obaj piszemy dalej o wersji wyświetlanej w smartfonach z różnym oprogramowaniem ?
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Kontakt:

Ja sugeruję, że to nie zależy od tego, czy jesteś na smartfonie, ani od jego oprogramowania - zależy wyłącznie od rozdzielczości. Konkretnie, od szerokości okna przeglądarki. Na smartfonach zawsze ta szerokość jest mniejsza, a na PC można sobie samemu zmniejszyć, w ramach testów. I owszem, przy małej szerokości różne rzeczy ze strony znikają.

Prawdopodobnie autor powiedziałby, że "it's not a bug, it's a feature". Znikanie niektórych elementów przy małych rozdzielczościach to częsty efekt projektowania "responsive design".
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

OK, teraz wiem, co chciałeś napisać. To znikanie zaintrygowało mnie, bo w poprzedniej wersji forum wszystko było w porządku, a obraz wyświetlał się tak, jak standardowo - na PC. Czyli jednak coś tam się zadziało po przekładkach.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Kontakt:

W sygnaturce jest napisane "Style By:chinczyk & r00t7", więc pewnie z nimi najlepiej się kontaktować w tej sprawie ;)
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ