[Nowy Layout OCPL] Błędy i regresje

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Podziękował;: 146 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Kontakt:

Re: [Nowy Layout OCPL] Błędy i regresje

Post autor: chinczyk »

Mapa została wyłączona tymczasowo
Obrazek

Awatar użytkownika
KTHM
Stały bywalec
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: KTHM »

.

Ponawiam / odświeżam własną propozycję z 20 maja 2014:
KTHM pisze:... jak sugeruje/zaleca/nakazuje Rada Języka Polskiego

http://www.rjp.pan.pl/index.php?option= ... &Itemid=58

"zgodnie z obowiązującymi zasadami ortograficznymi nazwy województw pisze się małą literą niezależnie od tego, czy występują one z rzeczownikiem województwo, czy bez niego".

Dotyczy:
http://opencaching.pl/articles.php?page=stat (wszystkie podstrony)
http://opencaching.pl/index.php (najnowsze skrzynki, nadchodzące wydarzenia
w opisie keszy: Lokalizacja: Polska > Mazowieckie

Proszę o informację czy wcześniejsze zgłoszenie lub dzisiejsze przypomnienie zostaną rozpatrzone.
Pozdrawiam. KTHM

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

zgłoszenia błędów dokonuje się nie na forum, tylko w do tego przeznaczonym trackerze: https://code.google.com/p/opencaching-pl/issues/list. Proszę tam wpisać i obserwować.

Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Podziękował;: 38 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Post autor: Hern »

Lza pisze:zgłoszenia błędów dokonuje się nie na forum, tylko w do tego przeznaczonym trackerze: https://code.google.com/p/opencaching-pl/issues/list. Proszę tam wpisać i obserwować.
To może by dodać to do lewego menu? Bo jak na razie wychodzi mi, że przeciętny użytkownik serwisu powinien być jasnowidzem ;-)
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...

Awatar użytkownika
Czarodziej
Stały bywalec
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Post autor: Czarodziej »

Od 25.07 na moim mailu nie pojawiło się żadne powiadomienie o nowych skrzynkach w mojej okolicy. Oczywiście w profilu ustawione 150km, wszystko działało nic nie przestawiane. 25 lipca jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki powiadomienia przestały przychodzić. Mój problem nie jest odosobniony co widać chociażby na facebookowej grupie OC. Przyznam, że bardzo irytujący problem, bo jak tu się ścigać o FTFy bez informacji o nowych keszach? :P

Awatar użytkownika
Boguś z Polska
Rada Techniczna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Post autor: Boguś z Polska »

Sytuacja powinna ulec poprawie w ciągu najbliższych godzin. Teraz pewnie leci spam, czyli zaległe powiadomienia.
Post powyżej służy do samodzielnego złożenia. Wstaw wybrane przez siebie emotikony w odpowiednie miejsca.
https://bogus-z-polska.pl/

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 207 razy

Post autor: ronja »

Leci, oj leci ;) Dostałem kilkadziesiąt powiadomień o keszach - nawet tych starszych, sprzed 2 tygodni i spoza mojego regionu obserwacji. Coś się chyba troszkę wysypało.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
KTHM
Stały bywalec
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Odp: [Nowy Layout OCPL] Błędy i regresje

Post autor: KTHM »

"Gryf" spłynął na mnie w iście spamerski sposób. Proponuję gdzieś na głównej OC zamieścić info o uruchomieniu zaległych powiadomień. U mnie co 4 meil trafił do spamu.

Wysłane za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Boguś z Polska
Rada Techniczna

ronja pisze:Leci, oj leci ;) Dostałem kilkadziesiąt powiadomień o keszach - nawet tych starszych, sprzed 2 tygodni i spoza mojego regionu obserwacji. Coś się chyba troszkę wysypało.
Poszły prawie wszystkie, od kiedy się zawiesiło - czyli około 25 lipca. A co do Twojego regionu obserwacji, to raczej niemożliwe. Może jakiś mobilniak, który został założony w Twoim rejonie, a teraz go wywieziono na drugi koniec Polski?
KTHM pisze:"Gryf" spłynął na mnie w iście spamerski sposób. Proponuję gdzieś na głównej OC zamieścić info o uruchomieniu zaległych powiadomień. U mnie co 4 meil trafił do spamu.
Mi niestety też część trafiła do spamu, przez co nie zgadzała mi się liczba wysłanych z liczbą odebranych, co spowodowało niepotrzebną walkę z nieistniejącym problemem. Co do info na stronie głównej - to raczej RR, ja się na tym nie znam.
Post powyżej służy do samodzielnego złożenia. Wstaw wybrane przez siebie emotikony w odpowiednie miejsca.

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Boguś z Polska pisze: Poszły prawie wszystkie, od kiedy się zawiesiło - czyli około 25 lipca. A co do Twojego regionu obserwacji, to raczej niemożliwe. Może jakiś mobilniak, który został założony w Twoim rejonie, a teraz go wywieziono na drugi koniec Polski?
Podobnie jak KTHM dostałem Gryfa, a to znacznie powyżej 150 km od Poznania, wleciało jakieś spotkanie i kilka keszy, które widziałem na mapce raczej "za rzeką". Problemu nie było. W sumie dobrze, że coś się odblokowało. Byle teraz nie poszło w drugą stronę ;)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Być może jest mały problem z mapą. Pod WIN7+IE11 nie wyświetlają się na głównej mapie nowe kesze z projektu "Kaszebe" (cookies, F5, cuda wianki - wszystko zrobione), mimo że wszystkie inne, nowe, są na niej obecne. Pojawiają się natomiast w mapce, dostępnej ze strony opisowej skrzynki. Na FF i Chrome nie ma problemu.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Znowu ja ? Czy można w jakiś sposób sprawdzić poprawność przesyłania (wcześniejszego generowania) plików gpx ? Wczoraj ściągałem świeży plik i okazało się, że mimo prawidłowych metryczek keszy w systemie, dotyczących ich rozmiarów, w opisie w GPS-ie 'mikrusy' wyświetlały mi się jako 'duże'. Mam Garmina 62stc z aktualnym oprogramowaniem, nigdy wcześniej nie było podobnego przypadku.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Boguś z Polska
Rada Techniczna

ronja pisze:Czy można w jakiś sposób sprawdzić poprawność przesyłania (wcześniejszego generowania) plików gpx ? Wczoraj ściągałem świeży plik i okazało się, że mimo prawidłowych metryczek keszy w systemie, dotyczących ich rozmiarów, w opisie w GPS-ie 'mikrusy' wyświetlały mi się jako 'duże'.
Sprawdź teraz, powinno być dobrze.
Za ten post autor Boguś z Polska otrzymał podziękowanie:
ronja

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Boguś z Polska pisze:Sprawdź teraz, powinno być dobrze.
Jest OK, chociaż mogłem sprawdzić tylko na 3 dotąd nieszukanych. Jakimś cudem przy sortowaniu keszy wg. właściciela i zaznaczaniu potrzebnych parametrów, zwrotnie dostałem tylko te, bez dotąd znalezionych. Dzięki.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
mauritius
Bywalec
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: mauritius »

Taki bardzo mały błąd, jak skrzynka ma 5 i więcej rekomendacji to powinno być napisane - X rekomendacji a jest X rekomendacje.
Obrazek

ODPOWIEDZ