[Nowy Layout OCPL] Błędy i regresje

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

dzejbi
Bywalec

Re: [Nowy Layout OCPL] Błędy i regresje

Post autor: dzejbi » niedziela 16 czerwca 2019, 16:53

To dotyczy nie tylko woj. mazowieckiego. Generalnie sprawności i różne statystyki nie odzwierciedlają obecnie stanu faktycznego. Jako założyciel skrzynki mam konieczność (zakładając - zobowiązałem się) dbania o nią, serwisowania czy reaktywacji. Okresowo zmuszony jestem ją zawiesić (np gdy czasowo brak do niej dostępu). Czy nie należałoby czasowo zawiesić wszelkie statystyki i sprawności do czasu gdy autor (autorzy) nie uporają się ze zgłaszanymi problemami ? W obecnym kształcie to tylko obrazki, które nie obrazują niczego. Jako założyciel skrzynki mam konieczność jej czasowego "wyłączenia" by nie zachęcać potencjalnych poszukiwaczy do odwiedzenia miejsca. Podobnie powinno być i tutaj. Statystyki nie działają, należy je czasowo "zgasić".

kojoty
Rada Techniczna

Re:

Post autor: kojoty » poniedziałek 17 czerwca 2019, 11:12

Rydzol pisze:
piątek 25 grudnia 2009, 23:55
Nie wiem czy tak ze wszystkimi spotkaniowymi ale na mapie nie wyświetla skrzynki spotkaniowej http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=8471
A nie masz przypadkiem ukrytych zarchiwizowanych lub eventów?

...bo u mnie działa.

dzejbi
Bywalec

Post autor: dzejbi » poniedziałek 17 czerwca 2019, 12:59

10 lat minęło i już jest odpowiedź :) Znak czasu :)

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » poniedziałek 17 czerwca 2019, 17:12

dzejbi pisze:
poniedziałek 17 czerwca 2019, 12:59
10 lat minęło i już jest odpowiedź :) Znak czasu :)
Ech. Już dawno postulowałem żeby nie robić wszystkich wpisów w jednym, nieskończonym temacie, ale jakoś ja nie mam siły przebicia.

Na wyjeździe jestem, sprawdzam maila, że coś nowego, zdawało mi się że przeskoczyłem na koniec wątku ale jednak nie... Odpisałem na szybko i bęc. Hehe.

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » poniedziałek 17 czerwca 2019, 17:17

dzejbi pisze:
niedziela 16 czerwca 2019, 16:53
To dotyczy nie tylko woj. mazowieckiego. Generalnie sprawności i różne statystyki nie odzwierciedlają obecnie stanu faktycznego. Jako założyciel skrzynki mam konieczność (zakładając - zobowiązałem się) dbania o nią, serwisowania czy reaktywacji. Okresowo zmuszony jestem ją zawiesić (np gdy czasowo brak do niej dostępu). Czy nie należałoby czasowo zawiesić wszelkie statystyki i sprawności do czasu gdy autor (autorzy) nie uporają się ze zgłaszanymi problemami ? W obecnym kształcie to tylko obrazki, które nie obrazują niczego. Jako założyciel skrzynki mam konieczność jej czasowego "wyłączenia" by nie zachęcać potencjalnych poszukiwaczy do odwiedzenia miejsca. Podobnie powinno być i tutaj. Statystyki nie działają, należy je czasowo "zgasić".
Już w wątku:
Załóżmy, że toretycznie się zgadzamy. Jest jeden problem techniczny: nie bardzo mamy jak jednym ruchem "zgasić" wszystkie staty.

To by było bardzo skomplikowane.

Zakładam, że problem statow to tylko nie zawsze ustawione województwa - to jak tylko wrócę z urlopu poprawię. Inne staty o ile wiem są chyba OK.

sajmon
Wyjadacz
Podziękował: 77 razy
Otrzymane podziękowania: 177 razy

Post autor: sajmon » poniedziałek 08 lipca 2019, 22:49

Od jakiegoś czasu nie zamiast województwa przy skrzynce wyświetla się znak zapytania. Domyślam się, że system przestał "podpowiadać" województwo z kordów w czasie zakładania. Teraz 95% keszy i geościeżek na głównej ma takie niepełne "skrótowe" dane, nawet nie wiadomo, z jakiego województwa jest "skrzynka tygodnia" :)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi sajmon za post:
xmall

sajmon
Wyjadacz

Post autor: sajmon » wtorek 16 lipca 2019, 21:35

Uzupełniając powyższe (brak województwa przy keszu):
Przy zakładaniu ustawiam województwo, lecz po założeniu kesza to pole się "zeruje". Po wejściu w edycję i ponownym ustawieniu województwa jest już OK - wszystko się wyświetla.

rapotek
Stały bywalec

Post autor: rapotek » wtorek 16 lipca 2019, 22:53

sajmon pisze:
wtorek 16 lipca 2019, 21:35
Uzupełniając powyższe (brak województwa przy keszu):
Przy zakładaniu ustawiam województwo, lecz po założeniu kesza to pole się "zeruje". Po wejściu w edycję i ponownym ustawieniu województwa jest już OK - wszystko się wyświetla.
Wydaje mi się, że bezpośrednio po założeniu kesza województwo jest prawidłowe, problemem jest natomiast sama edycja, której parametry "nie przechowują" wcześniej wprowadzonego województwa. Samo wejście w edycję "zeruje" to województwo i trzeba je na nowo ustawiać, jeżeli ktoś tego nie zauważy, to skrzynka zostaje bez województwa. Odpowiednią poprawkę zresztą już raz zasugerowałem.

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

Post autor: dallas » środa 24 lipca 2019, 21:50

Czy Wam też od dłuższego już czasu strona strasznie zamula?
Są momenty że czekam po kilkanaście sekund na różne operacje typu logowanie, wysyłanie wiadomości do innego użytkownika, wyszukiwanie użytkowników i ich map, wczytywanie skrzynki z mapy, zatwierdzenie wpisu logu... Znajomy tez ma podobne objawy, które często po chwili mijają, aby znowu znienacka powrócić za minutę lub dwie.

ODPOWIEDZ