[Nowy Layout OCPL] Błędy i regresje

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

kojoty
Rada Techniczna

Re: [Nowy Layout OCPL] Błędy i regresje

Post autor: kojoty » piątek 08 lutego 2019, 09:46

bartek-111 pisze:
czwartek 07 lutego 2019, 22:52
Zauważony irytujący błąd, coś nie tak z routingiem.
Opis
Dowolna geościeżka - np taka -> https://opencaching.pl/powerTrail.php?p ... ptrail=889
Klikam sobie na kesza z listy "Skrzynki w ramach ŚcieżkiXYZ"
I zamiast pojawia mi się strona z errorem - a do tej pory tak nie było.
Z jakiegoś powodu generowana ścieżka wygląda tak:
https://opencaching.pl/srv/ocpl/viewcache.php?wp=OP8XSW
Ta część wygenrowanej ścieżki "/srv/ocpl" wszystko psuje
Faktycznie. Częściowa poprawka dostarczona. Finalna wkrótce.
Dzięki za czujność i prosimy o więcej!

Awatar użytkownika
pawelko
Bywalec

Post autor: pawelko » piątek 01 marca 2019, 15:56

Wyszukiwarka skrzynek - eksport wszystkich skrzynek - plik GPX - nie ma w nim najbliżej skrzynki pod względem odległości od zadanego punktu. Niezależnie czy wyszukuje się według miasta, współrzędnych, czy własnej lokalizacji. Może nie zauważyłem jakieś nowej funkcji? Problem powstał jeszcze przed niedawną nocną przerwą techniczną.
Sprawdziłem w kilku lokalizacjach - miastach gdzie mam nieznalezione 1-2 skrzynki i w/g własnej lokalizacji. Ciągle nie ma najbliższej w pliku GPX. POI jest natomiast widoczny na liście skrzynek na stronie.

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował: 13 razy
Otrzymane podziękowania: 184 razy

Post autor: kojoty » piątek 01 marca 2019, 17:25

pawelko pisze:
piątek 01 marca 2019, 15:56
Wyszukiwarka skrzynek - eksport wszystkich skrzynek - plik GPX - nie ma w nim najbliżej skrzynki pod względem odległości od zadanego punktu. Niezależnie czy wyszukuje się według miasta, współrzędnych, czy własnej lokalizacji. Może nie zauważyłem jakieś nowej funkcji? Problem powstał jeszcze przed niedawną nocną przerwą techniczną.
Sprawdziłem w kilku lokalizacjach - miastach gdzie mam nieznalezione 1-2 skrzynki i w/g własnej lokalizacji. Ciągle nie ma najbliższej w pliku GPX. POI jest natomiast widoczny na liście skrzynek na stronie.
ciekawostka. zrobilem issue.
https://github.com/opencaching/opencach ... ssues/1990
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi kojoty za post:
pawelko

Awatar użytkownika
pawelko
Bywalec

Post autor: pawelko » piątek 01 marca 2019, 19:08

Dziękuję Kol. kojoty za zgłoszenie, ja bym tego nie potrafił. Mogę dodać, że problem pojawił się między 24.01.2019 - ostatni mój dobry gpx, a 15.02.2019 tu już nie ma najbliższej skrzynki.

bartek-111
Nowy na forum

Post autor: bartek-111 » czwartek 07 marca 2019, 18:46

Może nie tyle błąd co pewna zauważone działanie systemu, co nie daje mi spokoju.
W widoku kesza mamy takie pole -> "Ostatnio zmodyfikowano"
Do tej pory zakładałem że to jest informacja dla keszerów, kiedy został zaktualizowany opis kesza przez właściciela kesza.
Dziś natomiast, kiedy Tris logowała przeniesienie OWNa "List w butelce - OP667B", to pole w opisie tego kesza zostało zmienione (zaktualizowane) na dzisiejszą datę.
Pytanie właściwe - czy tak miało być, czy tak miało to działać i czy jest w tym jakiś sens, którego ja nie dostrzegam.

stasiekm
Nowy na forum

Post autor: stasiekm » czwartek 14 marca 2019, 14:45

Link do obserwowanych skrzynek, przesyłany w mailu z powiadomieniami, jest nieaktualny:
"Wykaz obserwowanych skrzynek możesz zobaczyć klikając tu"

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » czwartek 14 marca 2019, 17:17

bartek-111 pisze:
czwartek 07 marca 2019, 18:46
Może nie tyle błąd co pewna zauważone działanie systemu, co nie daje mi spokoju.
W widoku kesza mamy takie pole -> "Ostatnio zmodyfikowano"
Do tej pory zakładałem że to jest informacja dla keszerów, kiedy został zaktualizowany opis kesza przez właściciela kesza.
Dziś natomiast, kiedy Tris logowała przeniesienie OWNa "List w butelce - OP667B", to pole w opisie tego kesza zostało zmienione (zaktualizowane) na dzisiejszą datę.
Pytanie właściwe - czy tak miało być, czy tak miało to działać i czy jest w tym jakiś sens, którego ja nie dostrzegam.
Bartek111, dzięki za zgłoszenie - zapisaliśmy sobie, może przy jakiejś okazji coś tu sie poprawi.
Link: https://github.com/opencaching/opencach ... ssues/1998

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował: 13 razy
Otrzymane podziękowania: 184 razy

Post autor: kojoty » czwartek 14 marca 2019, 17:20

stasiekm pisze:
czwartek 14 marca 2019, 14:45
Link do obserwowanych skrzynek, przesyłany w mailu z powiadomieniami, jest nieaktualny:
"Wykaz obserwowanych skrzynek możesz zobaczyć klikając tu"
Dzięki za zgłoszenie. Postaramy się to szybko poprawić.
Zanotowaliśmy to sobie tutaj:
https://github.com/opencaching/opencach ... ssues/1999
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi kojoty za post:
stasiekm

wzorowy
Nowy na forum

Post autor: wzorowy » piątek 31 maja 2019, 20:58

Sprawności coś się dziwnie naliczają. np. aby zostać legendą potrzeba w podlaskim 830 znalezien a ludziom zalicza od mniej. to tak powinno być czy co?

Awatar użytkownika
kurier
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: kurier » niedziela 02 czerwca 2019, 17:43

wzorowy pisze:
piątek 31 maja 2019, 20:58
Sprawności coś się dziwnie naliczają. np. aby zostać legendą potrzeba w podlaskim 830 znalezien a ludziom zalicza od mniej. to tak powinno być czy co?
Możliwe że to policzone z przed aktualizacji ilości skrzynek. Wtedy już zaliczony poziom pozostaje przy zwiększeniu progu.

MatZG91
Nowy na forum

Post autor: MatZG91 » poniedziałek 03 czerwca 2019, 11:01

pawelko pisze:
piątek 01 marca 2019, 15:56
A więc to tak, rzeczywiście w tych eksportach GPX-ów zawsze brakowało mi dokładnie jednej skrzynki.

wzorowy
Nowy na forum

Post autor: wzorowy » piątek 07 czerwca 2019, 17:45

Możliwe że to policzone z przed aktualizacji ilości skrzynek. Wtedy już zaliczony poziom pozostaje przy zwiększeniu progu.
[/quote]

dopiero w marcu ich wrzuciło na nowy level i to przy 730 keszach czyli o 100 mniej niz jest wymagane. wyglada mi na to że działają stare ilośći , nowe są tylko pokazywane.

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » czwartek 13 czerwca 2019, 09:22

Przy Sprawnościach i Geoscieżkach mamy taki plusik, którym można zwinąć sekcję. Niestety nie można zwinąć obu sekcji na raz (FireFox 67,0).
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

parlando
Forumator

Post autor: parlando » niedziela 16 czerwca 2019, 10:08

Wchodzę na profil użytkownika, chcę sprawdzić jakie skrzynki rekomendował, ale tam jest tylko jedna strona.
Przy okazji, chyba coś kojarzę, że już marudziłem/marudziliśmy, żeby tam były daty znalezienia takiej skrzynki, albo domyślnie posortowane po dacie, a nie alfabetycznie.

lec
Nowy na forum

Post autor: lec » niedziela 16 czerwca 2019, 16:22

wydaje mi się, że przy sprawności tropiciela (mazowieckie) system przestał dodawać zdobyte skrzynki. jest jakaś możliwość sprawdzenia/odświeżenia statystyk?

ODPOWIEDZ