[Nowy Layout OCPL] Błędy i regresje

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Spider

Post autor: Spider » niedziela 27 grudnia 2009, 19:22

Post usuniety na prosbe autora.

Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Kontakt:

Post autor: ted69 » niedziela 27 grudnia 2009, 19:51

W logu skrzynki OP055B pojawil sie jakis dziwny znaczek (o kodzie 160) i na pliku GPX zawierajacym te skrzynke GSAK sie wywala.
Mozliwe ze i w innych logach sa jakies "dziwne" znaczki.

Na innych plikach GPX (obserwowane, pojedyncza skrzynka) bylo OK.

EDIT
W innej skrzynce podobna sytuacja
OP0F01 - log
20 kwiecień 2009 Jerzus skrzynka znaleziona

Znalezione wraz z Mordesku. In: czeska korona. out: nic.�
EDIT 2
Kolejna taka skrzynka - OP0F52
log wyglada tak
13 czerwiec 2009 10zer skrzynka nie znaleziona
Witam, byliśmy z kuzynm obczailiśmy teren i na 90% skrzyneczki nie ma, teren obecnie uległ trochę zmianie, obecność miejscowych żuli jest widoczna i to oni zaopiekowali się chyba nasza skrzyneczką, wejście bardzo ryzykowne na tą rzeźnie :), proszę o sprawdzenie w miarę możlwości obecnośc skrzynki.�
Wyglada na to ze w wielu innych skzrynkach moze byc podobnie :(
Ostatnio zmieniony niedziela 27 grudnia 2009, 20:04 przez ted69, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek . Obrazek

Awatar użytkownika
Bas
Forumator

Post autor: Bas » niedziela 27 grudnia 2009, 19:59

rushcore pisze:wywaliłem pewną funkcję, która sprawiała, że w SmartGPX by były czytelne...
... oskarżali nas o robienie layoutu pod panel WIDESCREEN
... co do kolorów to może i racja
GPX:
niestety, nadal nie dziala.
komunikat: Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in /var/www/ocpl/lib/search.gpx.inc.php... on line... 376

O widescreen nawet nie mysle ;)
U mnie strona OC wyglada tak:
Obrazek

Z kolorami jest/bedzie problem- niektore panele porazaja brakiem kolorow wiec albo narazicie sie na zarzut, ze jest krzykliwie, albo nic nie jest wyroznione, bo roznice miedzy kolorami sa zbyt male, zeby je zobaczyc 8) To jest wariant pesymistyczny. Poprzednia wersja nie byla zla pod wzgledem kolorow, wiec na pewno mozna wypracowac kompromis - to wariant optymistyczny.

GPX po raz drugi:
System nie wyrabia sie przy produkcji gpx.
Sugerowalem kiedys, zeby po kazdej zmianie w skrzynce system zapisywal gpx bez tagow inicjujacych i zamykajacego do tablicy. Wtedy przy laczeniu danych z wielu skrzynek nie trzeba nic w pospiechu generowac- wystarczy wpiac do pliku wynikowego przygotowany wczesniej gpx (i tak razy 6000), a na koncu zamknac tagiem koncowym i po sprawie.

k0m0r
Stały bywalec

Post autor: k0m0r » niedziela 27 grudnia 2009, 20:04

Wymyśliłem o co chodzi z otwieraniem popupów na innych markerach niż kliknięte.
U mnie nie działa filtrowanie markerów i na mapie zawsze wyświetlają się wszystkie - ignorowane, niedostępne, itp.
Tymczasem onClick wysyła request z punktem na mapie, a nie markerem, więc zwrot już jest poprawny - trafia w najbliższą klikniętemu punktowi skrzynkę *zgodną*z*filtrami*.
Także to nie z eventem klikania jest coś nie tak, ale z filtrem na mapach.

Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator

Post autor: sp2ong » niedziela 27 grudnia 2009, 20:18

Bas pisze: O widescreen nawet nie mysle ;)
U mnie strona OC wyglada tak:
Obrazek

Z kolorami jest/bedzie problem- niektore panele porazaja brakiem kolorow wiec albo narazicie sie na zarzut, ze jest krzykliwie, albo nic nie jest wyroznione, bo roznice miedzy kolorami sa zbyt male, zeby je zobaczyc 8) To jest wariant pesymistyczny. Poprzednia wersja nie byla zla pod wzgledem kolorow, wiec na pewno mozna wypracowac kompromis - to wariant optymistyczny.
.
Hm u mnie tak samo wyglad jak na Twoim zrzucie i jakos nic mnie nie razi a zaznaczam ze autorem Nowego Wygladu nie jestem. Na tym layout'cie pracuje 2 inne serwisy OC UK i OC SE (koledzy z DL tez sa w trakcie przechodzenia na podobny) i tam jakos uzytkownicy nie lamentuja na tamat kolorystyki ( ale pomarudzic zawsze mozna :-) ). Z kolorami to jak z gustem nigy nie utrafisz :-) Pewnie nalepszym rozwiazaniem jest stworzenie tzw tematow kolorystycznych i user sam sobie wybiera w profilu (jeden lubi ciemne strony w kolorze dark lub szare (zobacz jaka kolorystyke walneli sobie na http://www.geocaching.se ! dla mnie osobiscie kolorystyka zakladu pogrzebowego :-) ) inni czerowne odcienie, inni zielone odcienie itd ... ale na to trzeba kawal roboty.
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl

Awatar użytkownika
trojmiasto
Administrator

Post autor: trojmiasto » niedziela 27 grudnia 2009, 20:25

Całe przemielenie kodu wiązało się również z wydzieleniem stylu do arkuszy. Pewnie są jeszcze miejsca, gdzie coś zostało pominięte, ale stron są grube dziesiątki. Tak jak pisze Waldek - może jak złapiemy kolejny oddech po przywaleniu cegłami ;), da radę zrobić jakieś motywy do wyboru. Wtedy pewnie więcej osób znalazłoby coś dla siebie.
Zaznaczam przy okazji, że jesteśmy wdzięczni zarówno za miłe słowa, jak i słowa konstruktywnej krytyki - bez tego nie bylibyśmy w stanie wyłapać i poprawiać dużej części błędów.
Jest co prawda gorzej niż było, ale za to lepiej niż będzie.

Awatar użytkownika
Bas
Forumator

Post autor: Bas » niedziela 27 grudnia 2009, 22:38

sp2ong pisze:pomarudzic zawsze mozna :-)
Nie chodzi o marudzenie tylko o pogorszenie czytelnosci serwisu. Co to za button na ktorym duza i niewyrazna ikona jest blisko tekstu i poza tym w ogole nie widac przycisku? Mniejsza o czerwien, czy braz. Jak dla mnie moze byc na rozowo - najwazniejszy jest nie kolor tylko cel, ktoremu ma sluzyc, a jak rozumiem ma sluzyc wyroznieniu elementow na stronie. No, chyba ze jest celem samym w sobie. Ikony przy skrzynkach w zestawieniu sa wielgachne w porownaniu z wielkoscia tekstu i calosc sprawia wrazenie, ze starano sie upchnac jak najwiecej na niewielkiej przestrzeni. Czy to bedzie zielone, czy zolte, czy laciate... to bez znaczenia, bo efekt bedzie ten sam. Tam w ogole nie ma wolnego miejsca, a ono tez jest potrzebne. Co ma do tego kolor?? Jesli tyle osob zwraca na to uwage, to moze warto nad tym pomyslec?
sp2ong pisze:u mnie tak samo wyglad jak na Twoim zrzucie i jakos nic mnie nie razi
To szkoda, bo skoro zostalo wlozone tyle pracy, to efekt moglby byc lepszy dla ekranow w innych proporcjach. Trzeba spojrzec na tych, ktorym to lepiej wyszlo, a i doswiadczenie maja wieksze skoro juz rozmawiamy o innych serwisach. Akurat temat ekranow innych niz 4:3 nie pasjonuje mnie az tak, bo korzystam z kilku komputerow, a co jeden to inny ekran. Poza tym dostosowanie wygladu serwisu pod tym wzgledem jest niewdziecznym zadaniem, ale skoro zostalem wywolany do tablicy...

Obrazki w OC:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

z innych miejsc w sieci- przykladowo:
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela 27 grudnia 2009, 23:16 przez Bas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rushcore
Forumator

Post autor: rushcore » niedziela 27 grudnia 2009, 23:15

Bas pisze: z innych miejsc w sieci- przykladowo:
Obrazek
Wyjaśnij, bo zgubiłem wątek. :) Czego to dowodzi?

Dodano po 9 minutach:
stary_pop pisze: Obrazki w opisach skrzynek, a raczej ich podgląd. W poprzedniej wersji wystarczyło kliknąć na jeden z boków obrazka, żeby zobaczyć następny, tu trzeba klikać na małą strzałkę. Niby mała różnica, a szybciej się przeglądało.
Teraz możesz użyć kółka w myszce lub strzałki w lewo/w prawo.
[img]http://opencaching.pl/statpics/8595.jpg[/img]
skandal, cenzura i zgrzytanie zębów :)
[url=http://rushbase.net:5580/opencaching/index.php?page=logbook]generator logbook[/url]

Awatar użytkownika
Bas
Forumator

Post autor: Bas » niedziela 27 grudnia 2009, 23:29

rushcore pisze:Czego to dowodzi?
Wnioski sa oczywiste, ale lepiej nie bede tego pisac 8)
Jeden obraz- tysiac slow:
Obrazek
Png to piekny format- pozwala pokazac kazdy piksel tak, jak autor sobie to zamierzyl...

Awatar użytkownika
Rydzol
Wyjadacz

Post autor: Rydzol » niedziela 27 grudnia 2009, 23:52

nie wiem czy już ktoś o tym nie pisał wcześniej ale zauważyłem, że na nowej mapie wyświetla mi skrzynki, które wcześniej zaznaczyłem jako ignorowane. Są one widoczne, ale nie można ich wyświetlić. Przy kliknięciu na takową wyskakuje dymek sąsiedniej skrzynki.
Tam skarb twój gdzie serce twoje

[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=9542][img]http://www.opencaching.pl/statpics/9542.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
rushcore
Forumator

Post autor: rushcore » niedziela 27 grudnia 2009, 23:58

Bas pisze:
rushcore pisze:Czego to dowodzi?
Wnioski sa oczywiste, ale lepiej nie bede tego pisac 8)
Jednak nie dla mnie, chętnie się czegoś nowego dowiem. :) Żyłem w przeświadczeniu, że na obrazki się patrzy tak jak one wyglądają, a nie powiększa się ich 100 razy, żeby podziwiać pojedyncze piksele. Rozmycie natomiast pozwala stworzyć psychowizualny efekt większej ilości detali niż fizycznie się może znaleźć na ograniczonej wielkości płótna. Możesz powiększyć sobie ikonki z Windowsa czy jakiegokolwiek inne elementy tego typu. Jeśli bijesz Jeśli bijesz do wizji artystycznej no to się przyznaję - nie jestem artystą, zrobiłem najlepiej jak potrafiłem i nawet przyłożyłem o dziwo pewne staranie. Jeśli potrafisz lepsze lub masz konstruktywne uwagi co konkretnie poprawić to chętnie wysłucham, a może chcesz sam poprawić? Mam źródłowe pliki SVG, gdyż nie jestem masochistą i nie robię ikonek piksel po pikselu.

Dodano po 33 sekundach:
Rydzol pisze:nie wiem czy już ktoś o tym nie pisał wcześniej ale zauważyłem, że na nowej mapie wyświetla mi skrzynki, które wcześniej zaznaczyłem jako ignorowane. Są one widoczne, ale nie można ich wyświetlić. Przy kliknięciu na takową wyskakuje dymek sąsiedniej skrzynki.
Nie pisał, przyjrzę się temu.
[url=http://rushbase.net:5580/opencaching/index.php?page=logbook]generator logbook[/url]

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » poniedziałek 28 grudnia 2009, 00:02

Błagam, nie kłóccie sie o bzdury typu "ta ikonka jest bladozielona, a powinna być mniej bladozielona" - to bez sensu, bo wkrotce się okaże, że będziemy mieli piekny wizualnie portal, który zupełnie nie działa.

Czy jest na forum ktoś, komu dobrze działa mapa? mógłby podać jakiej przeglądarki i systemu używa? może wina lezy po stronie niezaktualizowanych przegladarek userów. Na jakim silniku działa ta mapka, może potrzeba jakiś flashplayer czy inne cudo, którrego standartowo nie ma lub jest i np. mamy je wyłączone mniej czy bardziej świadomie..

Awatar użytkownika
rushcore
Forumator

Post autor: rushcore » poniedziałek 28 grudnia 2009, 00:09

Lza pisze:Czy jest na forum ktoś, komu dobrze działa mapa? mógłby podać jakiej przeglądarki i systemu używa? może wina lezy po stronie niezaktualizowanych przegladarek userów. Na jakim silniku działa ta mapka, może potrzeba jakiś flashplayer czy inne cudo, którrego standartowo nie ma lub jest i np. mamy je wyłączone mniej czy bardziej świadomie..
U mnie działa (ale to u autora zawsze działa :D) dość dobrze zarówno pod Chrome jak i pod Firefoxem. IE nie mam, bo nie mam Windowsa, ale jak dla mnie to powinno i pod IE działać, bo nic specjalnego tam nie ma.

Awatar użytkownika
Bas
Forumator

Post autor: Bas » poniedziałek 28 grudnia 2009, 00:23

Wedlug mnie sprawa wyglada tak:
dzialal serwis w starych ramach i jakos to szlo. Mial byc prezent na Swieta, ale efekty zaskoczyly chyba i tworcow, i odbiorcow. Mysle, ze wszytkim zalezy na tym, zeby serwis stanal mocno na nogi i nikt nie zyczy zle autorom tych zmian. Uzbieralo sie duzo krytycznych uwag na najrozniejsze tematy, ale od strony tworcow widac pozycje w stylu: "to kwestia gustu, przewin koleczkiem, itd.". Sa sprawy, ktore mozna stwierdzic obiektywnie i gust nie ma tu nic do rzeczy. Jesli nie widac tego na pierwszy rzut oka, to niestety trzeba powiekszyc ;) Nie chodzi o pojedyncze piksele tylko o wyglad calosci, a moim zdaniem serwis duzo stracil na czytelnosci/przejrzystosci w nowej odslonie, poczynajac od niewyraznych ikon, a na zageszczeniu tresci konczac.

Widac ogrom wlozonej pracy co przeklada sie na godziny spedzone w serwisie w goracym, przedswiatecznym okresie. Okazuje sie, ze jeszcze trzeba poprawic troche tu, troche tam i jeszcze w tamtym miejscu, co wcale nie umniejsza wlozonego wysilku. Moim zdaniem warto rozwazyc zglaszane uwagi, niz torpedowac je raz po raz tekstami o marudzeniu, czy gustach. Waszej pracy nikt tymi uwagami nie zabiera :idea:

OT
On: Kochanie, ta zupa jest przesolona.
Ona: Ty juz mnie nie kochasz.

Awatar użytkownika
rushcore
Forumator

Post autor: rushcore » poniedziałek 28 grudnia 2009, 01:07

Szczerze mówiąc nie czuję się specjalnie zaskoczony. :) Mniejsze zmiany wcześniej na forum wywoływały wielkie dyskusje i burze prawie z piorunami - to co dopiero taka zmiana. Zaskoczeniem może były reakcje niektórych osób, po których się nie spodziewałem danej postawy, ale mniejsza już o to. Bas: Rozumiem, że według Ciebie ikony na tle są nieczytelne - dla mnie jest OK, nie zajmuję się grafiką ani web developerką żadną miara profesjonalnie, szkoły artystycznej też nie ukończyłem - piszę serio jesli mówię, że nie wiem co poprawić. Ikony robilem ja, bo nikt inny ich nie chciał/umiał zrobić. Niekonstruktywna krytyka to "jest źle, ma być dobrze", konstruktywna to "jest źle, poprawcie to i to w taki i taki sposób" - super krytyka (i najbardziej pożądana) to taka "jest źle, dajcie dostęp do repo, sam poprawię". :-)

ODPOWIEDZ