[Nowy Layout OCPL] Błędy i regresje

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Podziękował;: 223 razy
Otrzymał podziękowań: 494 razy

Re: [Nowy Layout OCPL] Błędy i regresje

Post autor: deg »

Nowy (aktualny) TinyMCE poszczególne "linie" oznacza jako paragrafy (<p>), czyli logicznie i prawidłowo. Jak robił stary - trudno powiedzieć. W każdym razie <div> definiuje sekcję, więc inne jest jego zastosowanie (wiem, że wiesz ;) ). Metoda, którą podałem powyżej, czyli przerobienie całości na coś w tym stylu:

Kod: Zaznacz cały

<div style="color:#ffffff; text-align:center; background-color:#000000;">
<p>Treść 1</p>
<p>Treść 2</p>
<p></p>
<p>Treść 3</p>
</div>
da (mam nadzieję) poprawny efekt natychmiast. Zanim doprowadzimy CSSy do ładu, pewnie trochę minie. Szczególnie, że niezłe zamieszanie jest u podstaw całego CSS, łatane na wiele sposobów, ale by zrobić to dobrze, trzeba przeryć praktycznie CSSa na nowo.

EDIT:
Edytowałeś swojego posta, kiedy ja pisałem mojego. Jeśli dobrze wiem, LM zna HTMLa w stopniu dość dobrym. Wyraźnie zaproponowałem pomoc, gdyby coś poszło nie tak. Jeśli tylko potrzebuje - niech śmiało pisze. Ale chyba lepiej niech zrobi to bezpośrednio, a nie Ty w jej imieniu ;)

PS: Na Politechnice Opolskiej też nie nauczyli mnie HTMLa ani odrobinę. Pewnie dlatego, że to było z 20 lat temu ;). Za to w pracy dyplomowej zawarłem (autentyczny cytat ze wstępu do mojej pracy dyplomowej):
  • dlaczego psy wąchają i obsikują ludzkie nogi,
  • jaki wpływ na UNIXa mają owoce morza i jazda po lewej stronie w Wielkiej Brytanii,
  • jak zrobić sałatkę z łososiem i fasolką szparagową,
  • jak za pomocą dwóch linii kodu zawiesić 90% Linuxów,
  • jak wywołać wojnę (procesów),
  • jak zwiedzając bezcenny zabytek w Bytomiu można poznać ważną cechę UNIXa.
Tyle offtopic ;)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

rapotek
Wyjadacz
Podziękował;: 113 razy
Otrzymał podziękowań: 91 razy

Post autor: rapotek »

deg pisze:Metoda, którą podałem powyżej, czyli przerobienie całości na coś w tym stylu:

Kod: Zaznacz cały

<div style="color:#ffffff; text-align:center; background-color:#000000;">
<p>Treść 1</p>
<p>Treść 2</p>
<p></p>
<p>Treść 3</p>
</div>
da (mam nadzieję) poprawny efekt natychmiast.
Być może dla kolorów to zadziała. W przypadku font-family w CSS-ach jest to chyba (nie analizowałem ich, tak mi się wydaje) podefiniowane bezpośrednio dla czystych znaczników bez hierarchii i klas, bo nawet dla najprostszych inline-ów typu span czy strong w opisie kesza styl musi być zdefiniowany atrybutem niezależnie od zawierającej te znaczniki sekcji czy paragrafu. Przynajmniej tak było jeszcze kilka dni temu.

Awatar użytkownika
LadyMoon
Bywalec
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: LadyMoon »

Poprawiło się :-)
Stosowanie znaczników <div>zamiast <p> nie świadczy o niezgodności html 5. Mam w kodzie owszem bałagan, ale to działa. Działa na innych serwerach i innych edytorach TinyMCE. Strona prawidłowo wyświetla się też w MacromediaDreamweawer, nie zgłaszając żadnych błędów.

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna

@LM - Twój opis BYŁ zgodny z HTML5. Pisząc o "spełnianiu podstawowych założeń HTML5" miałem na myśli użycie znaczników zgodnie z ich przeznaczeniem. Da się obrazek wrzucić np. przez <li>, ale nie do tego <li> służy.
CSSy na serwerze niestety się rozjeżdżają - są efektem wieloletniego łatania i mam wrażenie, że bez solidnej rewolucji, nie będą działały dobrze. Mój post do Ciebie nie maił charakteru "zrobiłaś to źle", tylko "zrób tak, a będzie działało OK, pomimo kulejących CSSów".
A porządek w kodzie (czy na serwerze, czy w Twoich opisach) przyda się zawsze. Uważam, że to fajny krok, że w HTML5 wprowadzono wiele znaczników, które niewiele wnoszą do wyglądu strony, ale porządkują ją logicznie (jak np. <article>, <section>, <aside> i kilka innych).
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

parlando
Forumator
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Post autor: parlando »

Wiem, że ten błąd już był, ale nie wiem, czy był naprawiany - na stronie głównej najechanie na kesza wybudza zły znacznik na mapie.
BTW, skoro na mapie logów zmieniły się ikonki, to może warto także i na tej mapie?

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna

parlando pisze:Wiem, że ten błąd już był, ale nie wiem, czy był naprawiany - na stronie głównej najechanie na kesza wybudza zły znacznik na mapie.
Ta... było i oficjalnie jest dobrze ;) (https://github.com/opencaching/opencach ... issues/935)
Potwierdź mi proszę, że problem dotyczy tylko eventów. Postaram się zerknąć do kodu.
parlando pisze:BTW, skoro na mapie logów zmieniły się ikonki, to może warto także i na tej mapie?
Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem, ale chciałbyś, aby zamiast "pinezek" pojawiały się ikonki skrzynek/eventów? Teraz jest tak, że po najechaniu marker się zwiększa i pokazywana jest litera (z drugiej strony - ta litera poniekąd do niczego nie prowadzi, więc jest niepotrzebna moim zdaniem), a w Twojej koncepcji po prostu powiększałaby się ikonka skrzynki? Albo zamiast ikonki skrzynki pojawiałby się marker ("pinezka"). Chyba czytelniej byłoby, gdyby na mapie wyświetlane były domyślnie małe skrzynki, a po najechaniu kursorem - po prostu zwykły marker "pinezka", bo pinezka jest dokładna jeśli chodzi o miejsce które wskazuje, a symbol skrzynki niekoniecznie. Co o tym myślisz? Co o tym myślą inni użytkownicy?
Za ten post autor deg otrzymał podziękowanie:
parlando
Obrazek

rapotek
Wyjadacz
Podziękował;: 113 razy
Otrzymał podziękowań: 91 razy

Post autor: rapotek »

deg pisze:Chyba czytelniej byłoby, gdyby na mapie wyświetlane były domyślnie małe skrzynki, a po najechaniu kursorem - po prostu zwykły marker "pinezka", bo pinezka jest dokładna jeśli chodzi o miejsce które wskazuje, a symbol skrzynki niekoniecznie.
A może skrzynki, ale w postaci "znaków drogowych", gdzie słupek zakotwiczony jest na współrzędnych? Wtedy i symbol jest ok i dokładność również.
Za ten post autor rapotek otrzymał podziękowanie:
parlando

parlando
Forumator

deg pisze:Potwierdź mi proszę, że problem dotyczy tylko eventów.
Teraz jest OK, ale chyba wydarzenia były dobrze, a skrzynki pomieszane.
deg pisze:ale chciałbyś, aby zamiast "pinezek" pojawiały się ikonki skrzynek/eventów?
Tak, to mapka ogólna/orientacyjna, więc dokładność jest niepotrzebna. Podobnie na mapce w "Mojej okolicy"
deg pisze:pinezka jest dokładna jeśli chodzi o miejsce które wskazuje, a symbol skrzynki niekoniecznie. Co o tym myślisz?
Dokładnie tak jest, ale na mapie, gdzie taka dokładność by się przydała, pinezek nie ma:) Chodzi o mapę v3. Chyba, żeby całkiem zmodyfikować ikonki, tak aby był jakiś ostry grot wskazujący miejsce?:) W ogóle ikonki chyba trochę są rozmyte (takie mam wrażenie) - są albo za bardzo rozciągnięte (może to wina mojego powiększenia w przeglądarce), albo mają za małą rozdzielczość.

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna

Tak sobie myślę (po poście parlando) - a gdyby zrobić tak jak jest na mapie v3? Czyli małe ikonki to kwadraciki z kolorami zgodnymi z typem kesza, a po najechaniu myszką pojawiałyby się takie pinezki jak po przybliżeniu mapy v3? Byłoby jednolicie i spójnie.
Za ten post autor deg otrzymał podziękowanie:
parlando
Obrazek

lazysnack
Nowy na forum
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: lazysnack »

Nie wiem czy to dobre miejsce, żeby spytać...
po zmianach w edytorze mam problem z wielkością czcionek w tekście opisu kesza... chcę mieć na początku nagłówek w kolorze i większej czcionce np 24 i póki edytuję jest ok, a jak zrobię "Zapisz" i podglądam sobie jak to wyszło to wszystko jest zredukowane do wielkości 12 (zarówno zwykły tekst jak i nagłówek)
Co robię źle?

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna

lazysnack pisze:po zmianach w edytorze mam problem z wielkością czcionek w tekście opisu kesza... chcę mieć na początku nagłówek w kolorze i większej czcionce np 24 i póki edytuję jest ok, a jak zrobię "Zapisz" i podglądam sobie jak to wyszło to wszystko jest zredukowane do wielkości 12 (zarówno zwykły tekst jak i nagłówek)
Co robię źle?
Nic nie robisz źle, tylko mamy problem z CSSem ;)
Napisz mi na priv o którego kesza chodzi, a ja podrzucę Ci szybką instrukcję jak sobie z tym poradzić.
Obrazek

Awatar użytkownika
LadyMoon
Bywalec
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: LadyMoon »

Ja też się podpinam pod problem kolegi lazysnack, bo mam to samo z czcionkami w wielu keszach :?

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna

LadyMoon pisze:Ja też się podpinam pod problem kolegi lazysnack, bo mam to samo z czcionkami w wielu keszach :?
Podeślij proszę OPki kilku takich keszy. Łatwiej się będzie testowało.
Obrazek

lazysnack
Nowy na forum
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: lazysnack »

ja już sobie poradziłem dzięki podpowiedzi kolegi JAśka
skopiowałem kod źródłowy z własnej starszej skrzynki i przerobiłem na potrzeby nowej , no ale to nie tędy droga, to trochę kłopotliwe :wink:

właściwie to chyba muszę podziękować, bo zacząłem sobie czytać o co w tym wszystkim chodzi, podstawy htmla i takie tam, bo to dla mnie czarna magia :D
jednak OC rozwija :D

pozdrawiam
snack (już nie lazy) :wink:

parlando
Forumator

Chyba niedawno była taka zmiana przy zgłaszaniu problemu ze skrzynką, że po wysłaniu ładowała się strona z treścią wiadomości*. Teraz znowu jest po staremu? Widzę też, że nie ma opcji by dołączać adres mailowy do wiadomości, ale to chyba nawet lepiej:)
Chyba, że to dotyczyło wiadomości do użytkownika, bo już się gubię:)

ODPOWIEDZ