[Nowy Layout OCPL] Błędy i regresje

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Jano
Wyjadacz
Podziękował;: 125 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Re: [Nowy Layout OCPL] Błędy i regresje

Post autor: Jano »

Ja jeszcze się uczepię tej wyszukiwarki. W opisie skrzynki mamy trzy daty: utworzenia skrzynki w serwisie, ukrycia w terenie i modyfikacji.
W tabeli wyników wyszukiwania, w kolumnie 'Ukryta' jest data utworzenia w serwisie, a nie data ukrycia skrzynki. Tak ma być? Data utworzenia opisu i data faktycznego ukrycia mogą być bardzo rozbieżne.

PS. Która data jest brana pod uwagę przy wyznaczaniu skrzynki tygodnia?

A, i jeszcze coś się chyba posypało. Na stronie głównej od kilku dni jako geościeżka dnia wisi ścieżka "Zamki w Polsce".
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

areckis
Wyjadacz
Podziękował;: 45 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Post autor: areckis »

Też coś dzisiaj znalazłem ciekawego. Wchodzę w moje skrzynki i co odświeżenie, to są w innej kolejności, chyba losowej. Może jakoś je posortować domyślnie, albo wprowadzić sortowanie po dacie założenia, nazwie...

areckis
Wyjadacz
Podziękował;: 45 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Post autor: areckis »

Jeszcze coś mi się przypomniało. Pewnie znowu błędnie pamiętam. ;)
Ilość odwiedzających zwiększa się z każdym odświeżeniem przeglądarki, czy było tak zawsze?

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Podziękował;: 223 razy
Otrzymał podziękowań: 497 razy

Post autor: deg »

Jano pisze:Ja jeszcze się uczepię tej wyszukiwarki. W opisie skrzynki mamy trzy daty: utworzenia skrzynki w serwisie, ukrycia w terenie i modyfikacji.
W tabeli wyników wyszukiwania, w kolumnie 'Ukryta' jest data utworzenia w serwisie, a nie data ukrycia skrzynki. Tak ma być? Data utworzenia opisu i data faktycznego ukrycia mogą być bardzo rozbieżne.

PS. Która data jest brana pod uwagę przy wyznaczaniu skrzynki tygodnia?

A, i jeszcze coś się chyba posypało. Na stronie głównej od kilku dni jako geościeżka dnia wisi ścieżka "Zamki w Polsce".
Ad 1) Faktycznie ;). Łapnięte tu -> https://github.com/opencaching/opencach ... issues/746
Ad 2) @Tripper - odpowiedz proszę ;)
Ad 3) O "Zamkach w Polsce" wiemy ;).
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna

areckis pisze:Też coś dzisiaj znalazłem ciekawego. Wchodzę w moje skrzynki i co odświeżenie, to są w innej kolejności, chyba losowej. Może jakoś je posortować domyślnie, albo wprowadzić sortowanie po dacie założenia, nazwie...
Hmm... Odświeżam jak głupi moje skrzynki i czasami coś się pozmienia w kolejności, ale tylko wśród skrzynek ukrytych tego samego dnia. Więc jak to mówią informatycy "u mnie działa" :)
areckis pisze:Ilość odwiedzających zwiększa się z każdym odświeżeniem przeglądarki, czy było tak zawsze?
Tak było od jak dawna pamiętam ;)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Post autor: krystiant »

deg pisze:
areckis pisze:Ilość odwiedzających zwiększa się z każdym odświeżeniem przeglądarki, czy było tak zawsze?
A jak sprawdzicie na rzadko odwiedzanym keszu? Bo u mnie się nie zmieniało... Sprawdzałem F5 i ctrl+F5.
W10, FF (najnowszy) z włączonymi ciasteczkami.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

parlando
Forumator
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Post autor: parlando »

Chyba coś się popsuło z pełną listą FTF w Mojej okolicy
http://opencaching.pl/myn_ftf.php

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna

parlando pisze:Chyba coś się popsuło z pełną listą FTF w Mojej okolicy
Faktycznie. I to miesiąc temu ;)
Sprawa jest dość prosta, więc pewnie poprawka będzie szybko.
https://github.com/opencaching/opencach ... issues/750
Za ten post autor deg otrzymał podziękowanie:
parlando
Obrazek

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 213 razy

Post autor: kojoty »

deg pisze:
parlando pisze:Chyba coś się popsuło z pełną listą FTF w Mojej okolicy
Faktycznie. I to miesiąc temu ;)
Sprawa jest dość prosta, więc pewnie poprawka będzie szybko.
https://github.com/opencaching/opencach ... issues/750
poprawka zaaplikowana. Dzięki za cynk - jeśli pojawią się takie problemy dawajcie znać śmiało.

Pozdrowienia
Za ten post autor kojoty otrzymał podziękowanie:
parlando

Awatar użytkownika
Verdant90
Bywalec
Podziękował;: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: Verdant90 »

deg pisze:
Wydaje mi się, że tak jednak nie było. W tej chwili jestem w stanie "podbić" licznik odświeżając stronę dowolnej skrzynki, która nie jest moją skrzynką. Jeszcze miesiąc-dwa temu to było niemożliwe

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna

System działa tak, że w momencie kiedy ktoś ogląda stronę - inkrementuje licznik odwiedzin skrzynki. Jedno małe pole powiązane z każdą ze skrzynek. Działa to szybko i sprawnie.

Żeby działało tak jak Ty chcesz, musiałaby być kolejna tabela w bazie danych, która pamiętałaby wszystkie odwiedziny, wszystkich keszerów na wszystkich keszach. Zakładając tylko 500 odwiedzin każdej ze skrzynek (to chyba niewiele, bo np. moje Centrum Zarządzania Wszechświatem - OP8815 ma 550 odwiedzin po 7 dniach od publikacji) razy 40000 keszy daje nam to 20 000 000 wpisów (na chwilę obecną!), które trzeba przeglądać za KAŻDYM odświeżeniem skrzynki. Tylko po to, aby nie inkrementował się licznik odwiedzin, gdy ktoś wchodzi na skrzynkę kolejny raz. To ogromna ilość danych, a przede wszystkim - ogromne narzuty czasowe i obciążenie bazy. Warto?
Jest jeszcze jeden aspekt - finansowy. Miejsca na serwerze mamy ile mamy. Oszczędzamy je jak tylko się da, bo pakiet "o numer wyższy" jest o 100% droższy niż obecny VPS. Powiesz wszystkim, że koszt utrzymania serwera rośnie o 100%, bo Verdantowi nie podoba się inkrementowanie licznika? Bo ja nie ;)
Obrazek

azhag
Wyjadacz
Podziękował;: 155 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Post autor: azhag »

Nie byłby to taki skuteczny „antyinkrementacz”, ale nie można by tego zrobić poprzez ciasteczka? W ciachu zapisane X ostatnio odwiedzonych keszy, jeśli się powtarza licznik zostaje bez zmian.
Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna

Pewnie, że można ;)
Chroniłoby to przed inkrementacją przy wielokrotnym refreshu. Problem w tym, że mało kto wielokrotnie naciska "refresh" na jednej skrzynce (chyba, że chce nabić licznik odwiedzin, ale po co?), a tą metodą i tak zliczalibyśmy np. Twoje wejścia na skrzynkę raz w tygodniu. Więc statystyki zupełnie by się rozjechały. Teraz pokazują ilość wyświetleń skrzynki. Idealnie byłoby, gdyby pokazywały liczbę unikalnych użytkowników odwiedzających skrzynkę. W Twojej wersji - pokazywałyby mocno losową liczbę gdzieś pomiędzy tymi dwoma. Pytanie, czy po to nam są statystyki potrzebne, by pokazywały niewiadomoco ;)
Moim zdaniem ten licznik jest pewnego ciekawostką, a nie czymś niezbędnym i poszedłbym raczej w zmianę "x odwiedzających" na "x wyświetleń". Byłoby prosto, statystycznie poprawnie i językowo też.
Obrazek

azhag
Wyjadacz
Podziękował;: 155 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Post autor: azhag »

Jury uznaje odpowiedź. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

Aby byc w zgodzie z prawdą, da się oczywiście zrobić tak, żeby licznik zliczał tylko jednorazową wizytę użytkownika + wszystkie wizyty anonimowe (bez zalogowanego użytkownika). Da się nawet bez 20-milionowych tabelek w bazie.

(można trzymać jedno zjsonowane pole per użytkownik, zawierające tablicę z identyfikatorami odwiedzonych stron skrzynek. (mysql natywnie obsługuje pole typu json). Aby odciążyć system tablice jednorazowo pchać do przeglądarki użytkownika, by sprawdzania dokonywac po stronie przeglądarki. Licznik (i jednocześnie odświeżenie pola) inkrementować ajaxem.)

jak widać wymaga to znacznych nakładów pracy. Pracy nad pierdołą, która praktycznie nie ma żadnego znaczenia dla zabawy w geocaching. Niemniej jeśli znalazł by się pasjonat, któremu takie ulepszenie chciało by się zrobić to nikt mu bronic tego nie będzie.

ODPOWIEDZ