[Nowy Layout OCPL] Błędy i regresje

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Re: [Nowy Layout OCPL] Błędy i regresje

Post autor: deg » poniedziałek 23 maja 2016, 22:22

@azhag - a możesz sprawdzić, czy "odobserwowanie" tej skrzynki przez Ciebie wpływa jakoś na licznik obserwatorów? Czy może będzie ujemny?
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

azhag
Wyjadacz

Post autor: azhag » poniedziałek 23 maja 2016, 22:55

„Odobserwowałem” i było nadal 0. „Zaobserwowałem” i jest 1.
Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » poniedziałek 23 maja 2016, 23:16

Przeliczyłem statystyki wszystkich keszy w serwisie. Zdecydowanie pomogło w przypadku kesza o którym piszesz (a też pomogło jednemu z moich ;) ). Zgłoszenie traktuję jako zamknięte - gdyby problemy się powtarzały - pisz.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Pawello
Stały bywalec

Post autor: Pawello » wtorek 24 maja 2016, 23:14

Mam zdobytych 1301 keszy, a w moich statystykach widnieje 1311. W statystykach ogólnych, gdzie są wszyscy jest poprawnie - 1301.

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » wtorek 24 maja 2016, 23:58

Rozrzut statystyk wynika z liczenia uczestnictwa w eventach do zdobytych skrzynek - widocznych w menu "Moje statystyki". W Twoim przypadku uczestniczyłeś w 10 eventach, więc się zgadza.

Nazewnictwo jest mylące, problem jest znany RT i uczestnictwo w eventach będzie wyłączone ze statystyk. Tylko chwilowo w RT brakuje wolnych mocy przerobowych, bo mamy masę pracy ;). Postępy prac nad tym problemem można śledzić tu: https://github.com/opencaching/opencach ... issues/611
Obrazek

parlando
Forumator

Post autor: parlando » środa 25 maja 2016, 16:03

Chyba przestały działać Moje trasy http://opencaching.pl/myroutes.php
Jeszcze w kwietniu z sukcesem wgrałem trasę i dalej mogę wyszukać kesze w zadanym promieniu. Nie działa tylko opcja Pokaż na GMAPie.

Teraz w ogóle nowa trasa się nie wgrywa (wnioskuję po tym, że pokazuje Długości trasy - choćby błędnej wartości jak to było w zwyczaju).

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » środa 25 maja 2016, 17:01

parlando pisze:Chyba przestały działać Moje trasy http://opencaching.pl/myroutes.php
Jeszcze w kwietniu z sukcesem wgrałem trasę i dalej mogę wyszukać kesze w zadanym promieniu. Nie działa tylko opcja Pokaż na GMAPie.

Teraz w ogóle nowa trasa się nie wgrywa (wnioskuję po tym, że pokazuje Długości trasy - choćby błędnej wartości jak to było w zwyczaju).
Pośrednio rozmawialiśmy o kłopotach z MT tutaj. A może ktoś pracuje nad nimi i stąd małe zamieszanie ?
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » środa 25 maja 2016, 18:44

parlando pisze:Chyba przestały działać Moje trasy http://opencaching.pl/myroutes.php

Przetestowałem i u mnie nie działa "Pokaż na GMapie" - to ewidentny błąd i wrzuciłem go tu https://github.com/opencaching/opencach ... issues/657
Natomiast pozostała funkcjonalność z tego co widzę - działa. Stworzyłem nową trasę, poprzeglądałem skrzynki na trasie, pobrałem GPXa. Podobnie z trasami istniejącymi już wcześniej. Daj proszę znać (bo nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałem), że problem jest tylko w prezentacji keszy na mapie. A jeśli jest gdzieś jeszcze - opisz proszę dokładniej.
Obrazek

parlando
Forumator

Post autor: parlando » środa 25 maja 2016, 19:05

deg pisze:opisz proszę dokładniej
Wgrywałem gotowe trasy kml. Trasa ostrowiec ma ponad 130 km, a radom ponad 40
tsg.jpeg
tsg.jpeg (86.1 KiB) Przejrzano 1437 razy
- wygląda jakby w ogóle się nie wgrały (pomimo, że w programie netmeter widziałem, że jakiś pakiet był wysyłany). Nie wyszukuje skrzynek ani w postaci listy, ani nie pokazuje na mapie. Działają tylko te uprzednio wgrane trasy, np. widoczny test (tet:)).
/ w poprzednim poście zjadłem jedno "nie" - powinno być
(wnioskuję po tym, że nie pokazuje Długości trasy - choćby błędnej wartości jak to było w zwyczaju).
Edycja: wyznaczanie trasy i szukanie keszy w module faktycznie działa, ale osobiście nie korzystam - nie da się pobrać gpx/kml/kmz z trasą, no i wyznacza trasę tylko po określonych ścieżkach/drogach (jednak sporo wciąż brakuje), a korzystanie z punktów pośrednich jest, z tego co widzę, kłopotliwe.

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 205 razy
Otrzymane podziękowania: 480 razy

Post autor: deg » środa 25 maja 2016, 22:09

Oki. Dzięks. Teraz jasne.
Przyjęte pod powyższym issue.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post:
parlando
Obrazek

Awatar użytkownika
issoria
Stały bywalec

Post autor: issoria » poniedziałek 30 maja 2016, 16:21

Czy działa ogólny mail COG-u? Po wysłaniu maila otrzymuję zwrotkę o niedostarczeniu wiadomości (wysłana z @wp.pl )

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » poniedziałek 30 maja 2016, 16:28

Działa (cog małpa opencaching.pl).
wp.pl (i domeny zależne od wp) od dawna ma spore problemy z obsługą niektórych domen, w tym i opencaching.pl.
Prześlij mi proszę "zwrotkę" na deg małpa best.pl
Obrazek

Tomanek111
Wyjadacz

Post autor: Tomanek111 » wtorek 31 maja 2016, 22:53

Witam!
Po zalogowaniu się do serwisu i kliknięciu w menu w "geościeżki" rozwija nam się lista geościeżek. Na tej liście nie widzę geościeżek, w których jestem tzw. "mentorem". Wchodzę w "opcje wyświetlania" i w polu "ukryj" >>> "moje własne" nie ma zaznaczonego ptaszka, więc nie wiem dlaczego ukrywa "moje własne" geościeżki. Sprawdzane na kilku komputerach.
Na zdjęciu nie widać np. "Zamków w Polsce".
Obrazek
Pozdrawiam!
ObrazekObrazek

parlando
Forumator

Post autor: parlando » niedziela 05 czerwca 2016, 21:12

Kasowanie logów - zaszły tu jakieś zmiany. Na pewno kiedyś przy kasowaniu znalezienia, czy komentarza była możliwość wypełnienia pola z powodem usunięcia. Niedawno kasowałem własne komentarze, więc się bardzo nie zdziwiłem, że komentarza do usunięcia nie było, ale przed chwilą kasowałem "cudze" znalezienie we własnym keszu i pojawił się tylko komunikat z ostrzeżeniem przed kasowaniem, nowej strony, gdzie chciałem napisać wiadomość do keszera nie było.

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 205 razy
Otrzymane podziękowania: 480 razy

Post autor: deg » poniedziałek 06 czerwca 2016, 00:35

@Tomanek111 - chwycone tutaj: https://github.com/opencaching/opencach ... issues/668
@parlando - problem jest znany RT. Sam się zdziwiłem niedawno usuwając jeden z logów na moich skrzynkach, że powodu nie mogę podać ;)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post:
parlando
Obrazek

ODPOWIEDZ