Ocena geo-cachera

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Maciek666
Nowy na forum

Ocena geo-cachera

Post autor: Maciek666 » piątek 31 lipca 2009, 20:37

Każda skrzyneczka ma jakieś oceny, rekomendacje albo zje... i działa to całkiem fajnie.
Myślę, że warto na wzór np. portali fotograficznych, dać możliwość oceniania i komentowania osób, dodawania ich do ulubionych i powiadamiania o założonych przez nich skrzynkach.
Skąd pomysł? Ano, pojawia się nowa skrzynka i od razu pytanie, kto ją założył, tzn. czy jest na poziomie, czy może nieznany przedszkolak znaczy keszami codzienną drogę do domu.
Wiem, że można przeglądać działalność każdego użytkownika i wyciągnąć sobie 'średnią', jednak możliwość słownego komentowania, uzewnętrzniania swoich odczuć pod adresem konkretnej osoby to coś więcej.

Pozdrawliajem,
Maciek666

etnamars
Forumator

Re: Ocena geo-cachera

Post autor: etnamars » piątek 31 lipca 2009, 20:44

Maciek666 pisze: Myślę, że warto na wzór np. portali fotograficznych, dać możliwość oceniania i komentowania osób, dodawania ich do ulubionych i powiadamiania o założonych przez nich skrzynkach.
No nie róbmy z oc.pl naszej-klasy czy fotki.pl .... Zaraz pojawią się pomysły na eurogąbki i inne cuda.
Każda skrzynka jest inna, nie możemy oceniać skrzynki przed dotarciem do niej, tylko pod kątem autora. Najlepszym zdarzają się skrzynki przeciętne, a wiele nowych osób uderza z grubej rury zakładając pierwszą fantastyczną skrzynkę.

Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Kontakt:

Post autor: ted69 » piątek 31 lipca 2009, 21:00

Maciek666 pisze: Myślę, że warto na wzór np. portali fotograficznych, dać możliwość oceniania i komentowania osób,
Koniecznie trzeba dodac jakis stopnie: np
- mlodszy geocacher, geocacher, starszy geocacher ........
a tych ktorzy sie rozwijaja - kasowac z OCPL - niech nie "zasmiecaja systemu"

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Przepraszam za ironie mam nadzieje ze te pomysly to efekt upalow
Obrazek . Obrazek

Awatar użytkownika
Maciek666
Nowy na forum

Post autor: Maciek666 » piątek 31 lipca 2009, 21:04

etnamars pisze: No nie róbmy z oc.pl naszej-klasy czy fotki.pl .... Zaraz pojawią się pomysły na eurogąbki i inne cuda.
Nie wiem o czym mowa. Nigdy nie byłem na naszejklasie ani tym drugim.
Pomyślcie, to może działać nie tylko jako informacja o człowieku ale także, a może przede wszystkim, jako motywacja do robienia wszystkich skrzynek najlepiej jak umiem (żeby utrzymać wysoką ocenę w serwisie).

kufel
Wyjadacz

Post autor: kufel » piątek 31 lipca 2009, 21:10

Maciek666 pisze: ...a może przede wszystkim, jako motywacja do robienia wszystkich skrzynek najlepiej jak umiem (żeby utrzymać wysoką ocenę w serwisie).
Przecież każdy zakłada skrzynki najlepiej jak umie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
loslos
Wyjadacz

Post autor: loslos » piątek 31 lipca 2009, 21:35

Maciek666 pisze: ale także, a może przede wszystkim, jako motywacja do robienia wszystkich skrzynek najlepiej jak umiem (żeby utrzymać wysoką ocenę w serwisie).
???????????????????????????? Zakładam skrzynki najlepiej jak umiem, nie dla jakiejś wydumanej oceny, tylko dlatego, żeby szukacze mieli z nich jak największą frajdę
[url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=2205][img]http://geokrety.org/statpics/2205.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Hern
Forumator

Post autor: Hern » piątek 31 lipca 2009, 23:20

Ocenić geokeszera można po jego skrzynkach, jak o nie dba, jak się wpisuje w znalezionych skrzynkach oraz po tym jak się przedstawia tu na forum. Naprawdę, nic więcej nie jest już potrzebne.
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...

Awatar użytkownika
Wanoga
Forumator

Post autor: Wanoga » sobota 01 sierpnia 2009, 10:14

ted69 pisze:
Maciek666 pisze: Myślę, że warto na wzór np. portali fotograficznych, dać możliwość oceniania i komentowania osób,
Koniecznie trzeba dodac jakis stopnie: np
- mlodszy geocacher, geocacher, starszy geocacher ........
... generał geodywizji, marszałek kopny, generalissimus :lol:

To przez te upały! :wink:
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
Obrazek

kwieto
Forumator

Post autor: kwieto » niedziela 02 sierpnia 2009, 20:00

Maciek666 pisze:Myślę, że warto na wzór np. portali fotograficznych, dać możliwość oceniania i komentowania osób

Obawiam się, że skończy się to eskalacją wzajemnych niechęci czy konfliktów, które już teraz potrafią się objawiać, np. na forum.

Już teraz są czasem kłopoty z "oddzieleniem człowieka od problemu" (czytaj: prowadzenia dyskusji merytorycznej, bez osobistych wycieczek pod adresem uczestników rozmowy).
Łatwo więc sobie wyobrazić sytuację, gdy ktoś np. oceni źle skrzynkę, a urażony założyciel "oceni oceniającego", wylewając na jego głowę wiadro pomyj...

Myślę że geocaching nie powinien polegać na "poklepywaniu się po plecach" ale na zakładaniu i szukaniu fajnych skrytek.
[url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
[color=gray]Geokärcher[/color]

Awatar użytkownika
Nannette
Forumator

Post autor: Nannette » niedziela 02 sierpnia 2009, 21:22

mi tez się ten pomysł średnio podoba, bo nie wiem co mógłby wnieść do geocachingu...
nie chcę żeby ktoś mnie oceniał nie znając mnie w ogóle ...

zyr
Forumator

Post autor: zyr » niedziela 02 sierpnia 2009, 21:45

A ja bym chciał udzielić ustnej rekomendacji Bogobigowi, za wczorajsze podejście do Copacabany :D Obserwować mistrza przy podchodach - bezcenne :D

ODPOWIEDZ