regulamin...

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

duperel
Bywalec
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: duperel »

Zasadniczo chodzi o to, ze czesc skrzynek jest nagle kasowana a reszta zostaje nietknieta - w momencie gdy zasadniczo podlegaja tym samym przepisom.
Bas pisze:Jesli natomiast nawet nie wiadomo, czy las jest panstwowy, czy prywatny,
Ja podalem konkretny przyklad lasu - Puszcza Kampinoska. Zasadniczo wiekszosc skrzynek na tym terenie jest wbrew prawu.
Bas pisze: a cache schowany jest tak, ze geocacher wiedzac o skrzynce ma problem zeby ja znalezc, bo teren wyglada na nienaruszony (w znaczeniu - nie jest zniszczony przez jego dzialania), to nie siejcie tu defetyzmu, ze komus moze to przeszkadzac.
Po pierwsze - niestety w wielu miejscach w PK widac dzialanie "szukaczy skarbow".
Po drugie - przeciez nie chodzi o to czy moze to komus przeszkadzac a o zgodnosc z prawem ;-).
Bas pisze:Nagle regulamin wam przeszkadza. Wisial dwa tygodnie zanim wszedl w zycie i jakos nikogo nie bolal. Teraz, gdy jest wazny rosna niebotyczne problemy.
Nie nagle. Bez przesady. Dyskusja byla juz jakis czas temu gdy zaczely sie kasowania skrzynek z powodow "zakaz wstepu" i "niebezpieczne" (swoja droga nadal pozostaly skrzynki w kanalach do ktorych wstep jest chyba zabroniony a na pewno bardzo niebezpieczny).
Bas pisze:W pierwszej kolejnosci postepowanie musi byc zgodne z polskim prawem.
Dlatego jako przyklad podalem Puszcze Kampinoska.
Bas pisze:W zgodzie ze zdrowym rozsadkiem mozna umieszczac cache w miejscu publicznym, ogolnie odstepnym, na terenie otwartym.
Gorzej z ocena "zdrowego rozsadku" - z tym sa bardzo duze rozbieznosci (i np. ja raczej w tej kwestii licze na siebie jako "szukacza" a nie "chowacza").
Bas pisze:Chetnie dowiem sie, gdzie waszym zdaniem mozna schowac cache skoro nawet las nie jest dla was dobry.
Jak dla mnie jest to dobre miejsce - nawet bardzo dobre. Jednak ciekaw jestem po co to cale "prawne" zamieszanie skoro prawo jest i tak traktowane wybiorczo. To ciut dziwna sytuacja?
Wg mnie to nie serwis OC odpowiada za skrzynki ale chowajacy. Jesli chowajacy wlezie tam gdzie nie wolno to jego problem. Jesli szukajacy nie ma dosc oleju we lbie zeby sie powstrzymac od wejscia gdzie nie wolno (lub jest niebezpiecznie) to tez jego problem. To nie jest problem OC.pl - przynajmniej dla mnie.
---- spinaczom i pinezkom w skrzynkach stanowcze NIE! ----
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=1510][img]http://www.opencaching.pl/statpics/1510.jpg[/img][/url]

Darkmoorka
Bywalec
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: Darkmoorka »

Postuluję o założenie specjalnego kącika dla wiecznych malkontentów, żeby mogli sobie w nim narzekać a żeby inni nie musieli czasu marnować na czytanie ich wywodów. Dziwne, że na 2278 aktywnych użytkowników problem ma tylko kilku, których na palcach jednej ręki można policzyć... chyba to o czymś świadczy.
Pozdrowienia dla tych co na fali OC :-)
Darkmoorka
Za ten post autor Darkmoorka otrzymał podziękowanie:
elektronika

Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy

Post autor: Nannette »

Darkmoorka pisze:Postuluję o założenie specjalnego kącika dla wiecznych malkontentów, żeby mogli sobie w nim narzekać a żeby inni nie musieli czasu marnować na czytanie ich wywodów. Dziwne, że na 2278 aktywnych użytkowników problem ma tylko kilku, których na palcach jednej ręki można policzyć... chyba to o czymś świadczy.
Darkmoorka
http://www.narzekalnia.pl/
http://www.przewalone.pl/
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.

Darkmoorka
Bywalec
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: Darkmoorka »

O dobre :lol: Może ktoś sobie hobby zmieni przy okazji :-) i forum ;-)

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 120 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Post autor: krystiant »

duperel pisze:Wg mnie to nie serwis OC odpowiada za skrzynki ale chowajacy. Jesli chowajacy wlezie tam gdzie nie wolno to jego problem. Jesli szukajacy nie ma dosc oleju we lbie zeby sie powstrzymac od wejscia gdzie nie wolno (lub jest niebezpiecznie) to tez jego problem. To nie jest problem OC.pl - przynajmniej dla mnie.
Zgadzam się z przedmówcą... Może wystarczyłoby zamiast usuwać/zawieszać wątpliwe kesze dodawać tylko wyraźną informację do opisu, że są wątpliwości z legalnym/bezpiecznym dostępem do keszy?
W szczególności chciałbym zwrócić uwagę na następujące fragmenty regulaminu:

4.1 Za treść zawartą w opisie Skrzynki w Serwisie, odpowiada osoba, która zarejestrowała daną Skrzynkę w Serwisie (zwana dalej Założycielem Skrzynki). Założyciel ponosi pełną odpowiedzialność za zgodność założonej przez siebie Skrzynki z prawem[...]

3.2 Użytkownicy korzystają z Serwisu, biorą udział w zabawie, oraz chowają i poszukują Skrzynek całkowicie na własne ryzyko i odpowiedzialność. W szczególności, każdy Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność cywilną i prawną za wszelkie wyrządzone przez siebie bezpośrednie i pośrednie szkody (w tym wyrządzone sobie, innym osobom oraz szkody w mieniu). Zespół OC nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody wynikłe bezpośrednio lub pośrednio z czynności Użytkowników.

Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy

Post autor: Nannette »

a takie mi się jeszcze nasunęło pytanie...
... skoro ktoś zgłasza skrzynkę, że z powodu X cos z nią nie gra i trzeba sprawdzić jej legalność to ktoś z rady, przy okazji to weryfikuje?
a jeśli będzie chodziło o skrzynkę w Zakopany, albo chociażby gdzieś na Śląsku to kto to zweryfikuje ?
może warto by czekać nie na JEDNO ale na na przykład TRZY takie zgłoszenia, a po pierwszym tylko wstawić komentarz tak jak napisał przedmówca...
... może w ten sposób unikniemy szybkiego zawieszania skrzynek i nie wiadomo dokąd idących rozmów na forum...
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.

Awatar użytkownika
shchenka
Moderator
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy
Kontakt:

Post autor: shchenka »

Postarajcie się dbać o dobrą markę serwisu OC PL. Jedna skrzynka schowana przez idiotę w jakimś niewłaściwym miejscu może nam skwasić serwis na dobrze, a osoby, które utrzymują i rozwijają serwis niekoniecznie muszą mieć ochotę na bycie targanym po sądach czy opluwanie w mediach.
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=972][img]http://www.opencaching.pl/statpics/972.jpg[/img][/url][img]http://geokrety.org/statpics/29.png[/img][url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=7d375aa5-7415-4320-8f25-55df640ebdc7][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=Opencaching+rulez&uid=7d375aa5-7415-4320-8f25-55df640ebdc7[/img][/url]

Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Post autor: Bas »

duperel pisze:Wg mnie to nie serwis OC odpowiada za skrzynki ale chowajacy. Jesli chowajacy wlezie tam gdzie nie wolno to jego problem. ..To nie jest problem OC.pl - przynajmniej dla mnie.
Niestety, to jest problem OC :(
Kazdy moze tu wejsc i nie moze byc w publicznym serwisie tresci niedozwolonych ani namawiania do wchodzenia tam, gdzie jest to zabronione.

O Kampinosie pisalem wieki temu i... TAK. Jest to problem :(
Problme przede wszystkim prawny- nie tylko OC. Sam kiedys pisalem o skrzynce w Kampinosie, ktora dodatkowo stala na terenie otoczonym tabliczkami - skrzynki nie zaliczylem :(

Jesli chodzi o lasy, to ja wlasnie pisze o lasach, a nie o rezerwatach, czy obszarach chronionych. Temat lasow wraca na forum jak bumerang- stad informacja na wiki i odpowiednie przepisy, zebysmy spali spokojnie.

Co do pomyslow, zeby RR byla 3-osobowa:
dopiero wtedy bylyby zarzuty o stronniczosc i brak demokracji :evil:
Jest inne wyjscie. Znacznie prostsze i rozwiazuje wszystkie problemy - zgloscie votum nieufnosci, zalozcie ankiete i jesli bedzie odpowiednio duzo glosow (a widze, ze sa szanse), to zniknie RR i nastanie pelna wolnosc.
Wydaje wam sie, ze to dla nas w RR frajda zawieszac skrzynki? wydawac niepopularne decyzje? wytykac bledy? Na dodatek slysze, ze to RR ma tropic skrzynki... Geocacher woli miec czyste raczki? Najlepiej wszystko zrzucic na RR, a pozniej zmieszac z blotem? Zamiast czekac az RR obejrzy 5 tysiecy skrzynek czas wziac sie roboty i dbac o serwis najlepiej jak sieda. Osobiscie nie zamierzam zglaszac ani jednej skrzynki do RR - napierw ja zglosze, pozniej mam ja oceniac i glosowac? A pozniej czekac kiedy na forum padnie glos, ze RR eliminuje skrzynki wg osobistych preferencji i pewnie ma w tym swoje wlasne, brudne interesy? Takie glosy czytam tu i bez tego.
Czarno widze nastepne wybory do RR. Doprowadzicie do tego, ze nikt nie odwazy sie byc w RR, a przeciez sami nas wybraliscie.

Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Podziękował;: 44 razy
Otrzymał podziękowań: 71 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Bas - ale masz pesymistyczny nastroj . . . . .

To ja moze zacytuje Mlynarskiego
Robmy swoje - moze to cos da, kto wie

Wszyskim nam (mam taka nadzieje) powinno zalezec na tym by serwis OCPL istnial i sie rozwijal, wiec nalezy dbac miedzy innymi o to by nasze skrzynki, dane publikowane w serwisie drastycznie nie naruszaly obowiazujacego prawa.
Obrazek . Obrazek

Awatar użytkownika
Bas
Forumator

Jak mozna dzialac w takich warunkach?

Rada to, Rada tamto, to zle, tamto do bani, 1984, ciemne interesy.
Zrobilbym zestawienie okreslen jakimi sie nas bezkarnie publicznie obrzuca, ale chyba nie mam ochoty grzebac w tym g...
Moze jednak trzeba? Ciekawe, ze nazwisk tych osob nie ma wiele...
Tak, chyba to przemysle :evil:
Ostatnio zmieniony niedziela 09 listopada 2008, 20:46 przez Bas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Targanie po sądach, czy opluwanie w mediach jest raczej wątpliwe jeśli serwis doda do opisu wątpliwości dotyczące danej lokalizacji, a sądowi udostępni dane chowającego i wpisujących do logu, że były na "zakazanym" terenie...
Onetu i innych portali też raczej nikt nie ciąga po sądach za niepoprawne wpisy na forum, co najwyżej usuną jak sąd nakaże.

Moim zdaniem jak jest wyraźnie zaznaczone, że użytkownicy odpowiadają, to powinno wystarczyć ogłoszenie jaki powinien być dobry kesz i już.
Mam dość prawa tworzonego przez naszych kochanych posłów i myślę, że sami nie musimy sobie tego robić...

Awatar użytkownika
Bas
Forumator

krystiant pisze:Onetu i innych portali też raczej nikt nie ciąga po sądach za niepoprawne wpisy na forum, co najwyżej usuną jak sąd nakaże.
nie widzieliscie nigdy tekstu: "wpis usuniety z powodu naruszenia regulaminu"?

Nie mozna swiadomie zostawiac nielegalnych, niezgodnych z prawem tresci, bo zaniechanie, brak podjecia dzialania tez jest karalne.

Poza odpowiedzialnoscia karna obawiam sie przede wszystkim klopotow dla serwisu, gdy kiedys ktos tu wejdzie i spojrzy dokladniej... To nie jest serwis dla wlamywaczy i nie mozna nikogo naklaniac do lamania prawa.

ochkarol
Stały bywalec
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: ochkarol »

Czemu a priori zakladacie zla wola uczestnikow zabawy?
shchenka pisze: ... Jedna skrzynka schowana przez idiotę w jakimś niewłaściwym miejscu może nam skwasić serwis na dobrze, a osoby, które utrzymują i rozwijają serwis niekoniecznie muszą mieć ochotę na bycie targanym po sądach czy opluwanie w mediach.
Bas pisze:Kazdy moze tu wejsc i nie moze byc w publicznym serwisie tresci niedozwolonych ani namawiania do wchodzenia tam, gdzie jest to zabronione.
Po pierwsze.
Przy zalozeniu zlej woli, zaden regulamin nic nie pomoze.
Po drugie.
Skad to dziwne przeswiadczenie o ciaganiu po sadach?
Po trzecie.
Nikt tu nikogo do niczego nie namawia.
(Te trzy osoby wlasnie mialyby za zadanie pilnowanie tych tresci niedozwolonych, i tylko tyle.)

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

@bas
Co do onetu - to chyba bardziej ze względu na użyte słownictwo, a u nas (jak czytałem w innym wątku) nawet nie można poprawić wpisu do logu...
A jeżeli wytyczne dotyczące skrzynek są podane to nie można mówić o łamaniu prawa. Jak ktoś mimo tych wytycznych zarejestruje skrzynkę w miejscu niedozwolonym to jego dane można udostępnić właściwym organom jak poproszą i już. I jeszcze trzeba moim zdaniem rozgraniczyć kesze istniejące i nowo zakładane. Co do nowych to można wprowadzić moderację rejestracji nowych keszy, ale to byłaby dodatkowa robota dla RR...
Ostatnio zmieniony niedziela 09 listopada 2008, 21:02 przez krystiant, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
soosa
Wyjadacz
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Post autor: soosa »

Darkmoorka pisze:Postuluję o założenie specjalnego kącika dla wiecznych malkontentów, żeby mogli sobie w nim narzekać a żeby inni nie musieli czasu marnować na czytanie ich wywodów. Dziwne, że na 2278 aktywnych użytkowników problem ma tylko kilku, których na palcach jednej ręki można policzyć... chyba to o czymś świadczy.
Darkmoorka
Ja pozwolę sobie odpowiedzieć na dziwność - z tego samego powodu dla którego dyskusje na temat kształtu regulaminu, awantura o Prudential, czy obecna rozmowa - toczy się w miarę stałym gronie około 20-30 osób. Stąd problem kilku osób, spośród tych kilku którzy zabrali głos. A w tej skali tych kilku to duży procent.
Odwrócić statystyki? - dziwne że tylko kilka osób tak na prawdę jawnie popiera regulamin. To nie są raczej rzeczowe argumenty w tej sprawie.
Mnie na pewno cieszy kontynuowanie jawności Rady. Nie podoba mi się to, że przez daleko idące uproszczenie:
- duża część skrzynek jest nielegalna
- tabliczka "zakaz wstępu" jest święta, choć nikt nie wie jak ją stosować.

ODPOWIEDZ