regulamin...

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
soosa
Wyjadacz
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

regulamin...

Post autor: soosa »

... powiem tyle - zaakceptowałem. Ale pociąganie mnie do odpowiedzialności za zniszczenia dokonywane przez osoby trzecie to chyba przegięcie. Warto się zastanowić nad sensem zakładania skrzynki a nawet zweryfikowania sensu istnienia obecnych, bo podeptana trawa też ma prawo być dewastacją podchodzącą pod odszkodowanie.
Czekam teraz aż pojawi się ktoś, kto z nudów i złośliwości będzie szanownej Radzie zgłaszał wszystkie po kolei skrzynki ukryte w budynkach, lokalach, itp. a Rada w moim mniemaniu będzie miała obowiązek sprawdzenia czy założyciel będzie posiadał zgodę właściciela w formie papierowej, albo od razu zawieszenia bądź zarchiwizowania wszystkich praktycznie tego rodzaju skrzynek.
Tyle narzekań na virtuale, a okaże się, że to tak na prawdę jedyne sensowne rozwiązanie - pod warunkiem, że nie będzie wymagało oczywiście wejścia na teren prywatny/zakazany ani zdeptania trawnika czy połamania krzaków.
Zobaczymy czy lud umie czytać i podejmować ryzyko założenia skrzynki.

angelo
Wyjadacz
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: regulamin...

Post autor: angelo »

soosa pisze:Zobaczymy czy lud umie czytać i podejmować ryzyko założenia skrzynki.
cóż. chyba umie, bo olgierd już zabrał zabawki jak widziałem.

Awatar użytkownika
coza
Forumator
Podziękował;: 72 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Post autor: coza »

Olgierd zabrał zabawki chyba po tym jak zawieszono mu "Dwie wieże", choć w wątku o zawieszonych skrzynkach ta informacja nie została podana przez RR :( .
[i]Sponsorem mojej nieobecności był Żubr[/i]

ochkarol
Stały bywalec
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Geocache w Polsce

Post autor: ochkarol »

106 skrzynek odeszlo w niebyt.
Mial facet prawo się wkurzyc, po tak kuriozalnie zgloszonych zastrzezeniach i nie mniej radosnym rozstrzygnieciu.
CHAPEAU BAS!
Ale co tam, karuzela kreci się dalej. Za moment zakopie się za stodola, albo jakims innym bunkrem, 200 skrzynek i bedzie OK. Bilans wyjdzie na zero.
Do tego czasu mozna bedzie dodac do regulaminu kilka nowych paragrafow, akapitow, punktow, ustepow. Porzadek musi byc!
Dla podkreslenia wagi problemu na forum przez kilka dni podebatuje się o wydumanych problemach i hipotetycznych sytuacjach. Ciezka i odpowiedzialna jest praca RR.
Pozniej przyjdzie czas na "lotne brygady" sprawdzajace zgodnosc skrzynki z etalonem. "Spec grupy" analizujace opisy skrzynek i szukajacych dziur w calym juz funkcjonuja i calkiem niezle im to wychodzi.
Jak juz ten caly balagan bedzie opanowany, a pozostalych uczestnikow odpowiednio zniecheci, zostanie 30, 40 osob chowajacych sobie na wzajem jedynie sluszne skrzynki w jedynie slusznych miejscach.
Bo nie ma co liczyc na zdrowy rozsadek innych uczestnikow zabawy.
A formula 'open'? A inni bawiacy się?

Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Podziękował;: 38 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Post autor: Hern »

Ano właśnie. Nie ukazała się. RR powoli zaczyna mi się jawić jak przywódca z "Rok 1984". Niezbyt to zachęcająca perspektywa. Nowy regulamin moim zdaniem zrobił o wiele więcej złego niż dobrego. Jeśli ma się go przestrzegać, to 95% skrzynek jest do kasacji. Praktycznie oznacza to likwidację polskiego geocachingu. Tego Rada chciała ?? Wiem, że to mocne słowa, ale tak powoli to wygląda. Pierwszy zareagował konkretnie Olgierd. Wielka szkoda. Kto następny ? ;-)
Natomiast jeśliby się miało obecny regulamin traktować jako "zbiór ogólnych wskazówek", lub w ogóle ignorować, to po co w ogóle powstał ?
Tak czy inaczej sytuacja robi się niewesoła. Zamiast coś uporządkować w krótkim czasie może powstać totalny chaos.
Obym się mylił ...
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...

Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Podziękował;: 44 razy
Otrzymał podziękowań: 71 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Informacja o zawieszeniu skrzynki "Dwie wieze" nie zostala opublikowana bo po dluzszej dyskusji w RR i roznych glosach po poprzednich takich ogloszeniach doszlismy do wniosku ze to chyba nie potrzebne dodatkowe pietnowanie niektorych skrzynek, niektorych geocacherow. Nie chodzi przeciez o to by "komus dowalic" ale by skrzynki rejestrowane na OC PL spelnialy pewne normy - zgodne przede wszystkim z prawem obowiazujacym na terenie Polski.
Pewnie kazdy kto zalozyl co najmniej kilkanascie skrzynek ma takie "dyskusyjne" lokalizacje na swoim koncie. U siebie tez takie znalazlem i juz sa zawieszone. Ale w to by az 95% skrzynek bylo niezgodnych z regulaminem - nie wierze.

A ze Olgierd doszedl do wniosku ze ta zabawa na obecnych warunkach mu nie odpowiada ? No coz - trudno.
Obrazek . Obrazek

kufel
Wyjadacz
Podziękował;: 10 razy

Post autor: kufel »

ted69 pisze:Informacja o zawieszeniu skrzynki "Dwie wieze" nie zostala opublikowana bo po dluzszej dyskusji w RR i roznych glosach po poprzednich takich ogloszeniach doszlismy do wniosku ze to chyba nie potrzebne dodatkowe pietnowanie niektorych skrzynek, niektorych geocacherow.
Moim zdaniem decyzje powinny być opublikowane.Niema to nic wspólnego z piętnowaniem.Była by to pewna forma przestrogi i nauka "czego nie wolno".Poza tym każdy ocenił by czy RR ma rację :wink: .Dwóch Wież nie znałem i nie wiem co było w niej złe.Myślę że inni też by chcieli to wiedzieć.

Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy

Post autor: Nannette »

zgadzam się...
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.

Awatar użytkownika
coza
Forumator
Podziękował;: 72 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Post autor: coza »

ted69 pisze:Informacja o zawieszeniu skrzynki "Dwie wieze" nie zostala opublikowana bo po dluzszej dyskusji w RR i roznych glosach po poprzednich takich ogloszeniach doszlismy do wniosku ze to chyba nie potrzebne dodatkowe pietnowanie niektorych skrzynek, niektorych geocacherow.
Wszystko ok, tylko co z tymi skrzynkami, które już zostały opublikowane, że zostały zawieszone? Będąc konsekwentnym należałoby usunąć cały tamten wątek.
[i]Sponsorem mojej nieobecności był Żubr[/i]

Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Kontakt:

Sa teoretycznie trzy mozliwe rozwiazania:
1. oglaszamy publicznie wszystkie decyzje RR
2. oglaszamy tylko niektore z decyzji
3. nie oglaszamy - efekty widac tylko w logach zawieszonych skrzynek

Wariant drugi budzilby chyba najwiecej kontrowersji - na jakiej zasadzie i dlaczego wlasnie te decyzje oglosilismy a innych nie ? Pytanie chyba naturalne.
Pozostaja wiec warianty 1 i 3. Czesc osob z RR byla za wariantem 1, wiekszosc doszla do wniosku ze nie ma potrzeby oglaszania wszelkich decyzji RR.

Serwis sie rozbudowuje i przebudowuje od strony technicznej. Po okresie radosnej tworczosci typu "jesli OPEN to WSZYSTKO wolno" powstala RR i pierwszy regulamin. Zycie pokazalo ze jest mocno niekompletny i wymaga przebudowy. Od kilku dni mamy nowa wersje regulaminu. Obecna (pierwsza) ekipa ludzi tworzacych RR tez wypracowuje pewne schematy postepowania, pewne reakcje, standardy postepowania - nikt nie twierdzi ze to co jest obecnie jest idealne.

Jesli beda jakies konstruktywne pomysly - chetnie podyskutujemy nad nimi.
Obrazek . Obrazek

kufel
Wyjadacz

ted69 pisze:Sa teoretycznie trzy mozliwe rozwiazania:
1. oglaszamy publicznie wszystkie decyzje RR
2. oglaszamy tylko niektore z decyzji
3. nie oglaszamy - efekty widac tylko w logach zawieszonych skrzynek

Wariant drugi budzilby chyba najwiecej kontrowersji - na jakiej zasadzie i dlaczego wlasnie te decyzje oglosilismy a innych nie ? Pytanie chyba naturalne.
Pozostaja wiec warianty 1 i 3. Czesc osob z RR byla za wariantem 1, wiekszosc doszla do wniosku ze nie ma potrzeby oglaszania wszelkich decyzji RR.

Serwis sie rozbudowuje i przebudowuje od strony technicznej. Po okresie radosnej tworczosci typu "jesli OPEN to WSZYSTKO wolno" powstala RR i pierwszy regulamin. Zycie pokazalo ze jest mocno niekompletny i wymaga przebudowy. Od kilku dni mamy nowa wersje regulaminu. Obecna (pierwsza) ekipa ludzi tworzacych RR tez wypracowuje pewne schematy postepowania, pewne reakcje, standardy postepowania - nikt nie twierdzi ze to co jest obecnie jest idealne.

Jesli beda jakies konstruktywne pomysly - chetnie podyskutujemy nad nimi.
Nikt nie twierdzi,że jest coś źle(przynajmniej ja tak twierdzę),nowy regulamin był potrzebny,a open wcale nie znaczy "wszystko wolno".Dobrze ,że RR działa,ale poprostu chciałbym wiedzieć jak działa.Decyzje RR powinny być jawne.Chyba RR nie ma nic do ukrycia :wink: .Jestem za wariantem pierwszym.

Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Kontakt:

Nie chcialbym byc zle zrozumiany - nie mam mowy o jakiejs "tajnosci" w dzialaniach RR. Wszelkie decyzje dotyczace zawieszenia jakiejs skrzynki sa wpisywane w logu danej skrzynki, wiec osoba sledzaca nowe logi - zawsze ma mozliwosc doczytania sie o tego typu decyzjach RR.
Chodzi o to czy dodatkowo oglaszac to na tablicy ogloszen RR czy nie.
Obrazek . Obrazek

Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Podziękował;: 46 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Saracen »

ted69 pisze:Nie chcialbym byc zle zrozumiany - nie mam mowy o jakiejs "tajnosci" w dzialaniach RR. Wszelkie decyzje dotyczace zawieszenia jakiejs skrzynki sa wpisywane w logu danej skrzynki, wiec osoba sledzaca nowe logi - zawsze ma mozliwosc doczytania sie o tego typu decyzjach RR.
Chodzi o to czy dodatkowo oglaszac to na tablicy ogloszen RR czy nie.
Ted, przecież nie można oglądać zawieszonych skrzynek (przynajmniej "zwykły" user nie może, jeśli się mylę to mnie popraw.

kwieto
Forumator
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Geocache w Polsce

Post autor: kwieto »

ochkarol pisze:A inni bawiacy się?
Kogo/Co bawiący?
[url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
[color=gray]Geokärcher[/color]

kufel
Wyjadacz

Ted ,z tym ukrywaniem to był żart :) ,ale naprawdę nie mogę zobaczyć za co Dwie Wieże zostały zawieszone.Saracen ma rację,zwykły użytkownik nie widzi wpisu RR w zawieszonej skrzynce.

ODPOWIEDZ