Festung Prudential

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
burak
Wyjadacz
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Post autor: burak »

Wanoga pisze:Przecież już ktoś "sprawdził". I jest w gipsie.
Pytam się jeszcze raz czy ktoś rozmawiał Belfegorem jak to się stało.. bo wg moich wieści to zwykły przypadek, który mógł zdarzyć się wszędzie..
Obrazek
Obrazek
Skąd w ludziach tyle zła, że używają tyle różowego koloru??

Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Post autor: Bas »

Z powodu nogi przykro mi bardzo. Moze i moglo zdarzyc sie wszedzie, ale zdarzylo sie tam, gdzie szansa na to byla o wiele wieksza bo warunki byly sprzyjajace.

Mnie osobiscie niepokoi telewizorek z opisu i ostrozne uzywanie latarek (tez z opisu zamieszczone przez autora)... a wnioski niech kazdy wysnuje sam.

Awatar użytkownika
burak
Wyjadacz

ja tylko czekam na decyzje RR w sprawie dwóch wież i innych kontrowersyjnych skrzyneczek.. zobaczymy czy RR działa wg określonych regół..
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Podziękował;: 46 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Saracen »

burak pisze: Pytam się jeszcze raz czy ktoś rozmawiał Belfegorem j
A ja z innej beczki: gdzie przez całe te 6 stron choć pare zdań od właściciela/lki skrzynki? A nigdzie, milczy... tylko czemu????

ochkarol
Stały bywalec
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: ochkarol »

burak pisze: zobaczymy czy RR działa wg określonych regół..
A jesli nie dziala to co zrobisz? :mrgreen:

Awatar użytkownika
burak
Wyjadacz

ochkarol pisze:A jesli nie dziala to co zrobisz? :mrgreen:
Nic ale będę wiedział, że tylko robi z gęby cholewe, a to już mi wystarczy
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Podziękował;: 44 razy
Otrzymał podziękowań: 71 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Informuje ze w wyniku mojego bledu - skrzynka zostala zarchiwowana - a powinna byc zawieszona. Blad juz poprawilem.
Na razie roznica miedzy tymi stanami jest niewielka ( liczenie statystyk zalozonych skrzynek)
Za zamieszanie - PRZEPRASZAM
Obrazek . Obrazek

Awatar użytkownika
toczygroszek
Forumator
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: toczygroszek »

Bas pisze:No, co Ty 8)
Tam powinien isc ktos z RR - najlepiej cala siodemka ;)
to ja też sie wybiorę jako niezależny obserwator z GC ;)

Burak - czemu tego nie załatwisz na priv z ta całą Radą Rad? Zarchiwizowali Ci skrzynke, to ich przekonaj że popełnili błąd jeśłi tak jest faktycznie i już.
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=...&uid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a[/img][/url][url=http://www.drunners.de/cachestats/][img]http://www.drunners.de/cachestats/stat2.aspx?id=10025285[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy

Post autor: Nannette »

Toczygroszku tylko to nie jemu ją zarchiwizowali, a teraz to już tylko zawiesili
Właścicielem jest niejaki Red Cat .

PS Pójdźmy komisyjnie - z każdego województwa jeden przedstawiciel...
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.

Awatar użytkownika
toczygroszek
Forumator
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: toczygroszek »

Nannette pisze:Toczygroszku tylko to nie jemu ją zarchiwizowali, a teraz to już tylko zawiesili
To już w ogóle nie rozumiem jatki :shock:
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=...&uid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a[/img][/url][url=http://www.drunners.de/cachestats/][img]http://www.drunners.de/cachestats/stat2.aspx?id=10025285[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
PUG-Bielany
Stały bywalec
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Post autor: PUG-Bielany »

Źle się dzieje w państwie duńskim :(Z opisu dwóch wież "Uważajcie na siebie !!! Nie idźcie tam po zmroku! Na samej górze, "istnieje możliwość" zwalenia się na sam dół kesonu ! WZMOŻONA UWAGA I ROZWAGA SĄ NIEZBÊDNE !!!!". Całe szczęscie że nikt nie zleciał do tej pory,prawda?

Awatar użytkownika
soosa
Wyjadacz
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Post autor: soosa »

burak pisze:Chodzi o to iż RR z archiwizowała skrzynkę z powodu naruszenia zasad regulaminu OC.. moim zdaniem jest wiele istniejących naruszających zasady OC skrzynek - skrzynek bardzo dobrych ale niestety... należą do nich m.in. dwie wieże (i mimo że nie ogrodzone to na bank na terenie prywatnym i wejście na nie grozi taka sama kara jak i do prudentiala), chociażby spichlerz w Kazuniu - należacy do jednostki wojskowej, albo umocnienie małe w Zegrzu również, kamienica na rogu Wileńskiej i Targowej również jest własnością prywatną, za wejście do kanałów Meli również grozi kara za wtargnięcie.. Przypadków można mnożyć i większość skrzynek jest niezgodna z regulaminem OC z powodu ograniczonej dostępności.. a jednak skrzynki istnieją i mają się dobrze..
Po pierwsze to wszystko do kogoś należy. Nawet jeśli jest to własność Skarbu Państwa. To pierwsze primo i najważniejsze - nawet jak nie do końca sprawy własności są uregulowane, sądy mogą reprezentować Skarb Państwa.
Po drugie "Dwie wierze" są na takim właśnie terenie - tzn w sumie do kogoś należą, ale nie wiadomo - brak informacji o właścicielu, brak informacji o ochronie, brak informacji o zakazie wstępu. Kierując się nawet głupią logiką - firmy wokół rosną, tereny są gorące. Jeśli teren był prywatny, sądzę że dawno zostałby zagospodarowany (inna sprawa że się tam nie wybiorę, bo mam za słabą psychikę/za dużo lęków). Spichlerz w Kazuniu nie leży na terenie jednostki - to że jednostce kończy się nagle ogrodzenie i wojacy sobie robią tam wycieczki - inna sprawa. Spichlerz jest państwowy - każdego i niczyj. Jedyna oficjalna droga prowadzi przez Jednostkę Wojskową - można pozwolenie dostać w dyżurce, a wręcz wypada poinformować o nocnych wypadach - bo inaczej czeka przygoda taka jak moja.
Umocnienie Małe - strażnik może wpuścić, można też spróbować wejść z członkiem Stowarzyszenia fortecznego - keine grenzen.
Kanały, te przedwojenne, wyłączone są z użytku - można z nich korzystać na tyle, na ile są one dostępne.
O pozostałych się nie wypowiadam bo nie mam pojęcia. O tych mam i sądzę że przynajmniej w tym zakresie ktoś za daleko popłynął w swoich wywodach nie znając/nie orientując się w sytuacji/w rzeczywistości.

Również jestem przeciw skrzynkom, które grożą w sposób jednoznaczny i prawdopodobny odpowiedzialnością karną - włamania, wtargnięcia na teren ściśle zamknięty, np. zamknięty budynek jakim jest hotel warszawa, jakim był hotel polonia, jakim, jest składowisko budek fastfood'owych. Przykładów jest jeszcze wiele.

Dla mnie przesłanie jest jasne - nie mowa tutaj o skrzynkach niebezpiecznych, do których czasem potrzeba specjalnego sprzętu, tylko raczej o skrzynkach, przy których może grozić odpowiedzialność karna.
Należy rozróżnić w tym wypadku teren zamknięty prywatny monitorowany i teren który był zamknięty, jest opuszczony i brak jest ochrony - z praktyki wiem że tak było w Radiostacji kotrwywiadu - tabliczki Impelu (ochrony) która przestała pilnować terenu już dobre parę lat temu. Taka jest już rola zakładającego skrzynkę -weryfikacja dostępności terenu.

Awatar użytkownika
burak
Wyjadacz

soosa pisze:

Również jestem przeciw skrzynkom, które grożą w sposób jednoznaczny i prawdopodobny odpowiedzialnością karną - włamania, wtargnięcia na teren ściśle zamknięty, np. zamknięty budynek jakim jest hotel warszawa, jakim był hotel polonia, jakim, jest składowisko budek fastfood'owych. Przykładów jest jeszcze wiele.

Dla mnie przesłanie jest jasne - nie mowa tutaj o skrzynkach niebezpiecznych, do których czasem potrzeba specjalnego sprzętu, tylko raczej o skrzynkach, przy których może grozić odpowiedzialność karna.
Umocnienie małe - dotarłem tam w ubiegły weekend - co zastałem?? zamknietą bramę z żółtą tabliczką TEREN WOJSKOWY... brak jakiegolwiek strażnika.. i co miałem po prostu wejść przez dziure w płocie, których jest co prawda sporo?? Czy to jest teren ogólnie dostępny?? Podobnie jest z dwoma wieżami - teren jest prywatny a za wtargnięcie grozi taka sama kara jak i za wejście do prudentiala czy do kamienicy na rogu Wileńskiej i Targowej.. podobnie ze spichlerzem.. mogą wpuścić ale nie muszą.. a jak już wejdziesz to możesz mieć kłopoty - czy to jest teren ogólnie dostępny??
Teren nie ogrodzony rownież może być terenem prywatnym i wejście na niego grozi taką samą odpowiedzialnością karną
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
elektronika
Wyjadacz
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Post autor: elektronika »

Może troszke off-topik, ale na podobny temat. Skrzynka z Wrocławia "Tajemnicze Tereny MPWiK". Też zawieszona. Ja się do niej akurat nie wybrałem, ponieważ teren faktycznie był z zakazem wstępu, ale nie dla czyjegoś widzi-mi-się. W tym przypadku są to tereny, które zaopatrują w wodę pitną całe miasto Wrocław i juz dla czystej przyzwoitości nie powinno się na nich umieszczać skrzynek.
Jest to teren z unikalnym środowiskiem, nie zanieczyszczony przez turystów, ponieważ niedostępny. A przepustki na wstęp mogą dostać naprawde tylko wybrani. Poza tym obiektu o ogromnej przestrzeni terytorialnej pilnują ochroniarze, którzy w skrajnych przypadkach, szczególnie w nocy mogą potraktować człowieka jak prawdziwego terrorystę z wiadomych względów (teren zaopatyrujący w wodę całe miasto).

A co do innych decyzji RR, uważam, że skoro ich wybraliśmy i reprezentuja nas jako nasi koledzy, to nie ma więszkego prawa do podwarzania ich decyzji. A tym bardziej nie jest wyjściem atakowanie innych skrzynek. Lub zachowywanie się jak dziecko i pisanie co na styl: "nie usuniecie tej drugiej to znaczy, że robicie z gęby szmatę..."
Trzy najgrozniejsze na swiecie sytuacje to: programista z lutownica, sprzetowiec z kompilatorem i uzytkownik z pomyslami.

Awatar użytkownika
burak
Wyjadacz

Powtarzam jeszcze raz jeśli ustalamy jakieś zasady to trzymajmy się ich do końca a nie tylko w wybranych przypadkach..
PS nie jeśli nie usuniecie, tylko jeśli NIC nie zrobią.. wtedy to jest robienie z gęby cholewy
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ