[Propozycja] Czcionka na stronie głównej

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 417 razy

Re: [Propozycja] Czcionka na stronie głównej

Post autor: krystiant »

xmall pisze: środa 27 stycznia 2021, 18:07 Może sklep dega z koszulkami OC po 50 zł? Coś tam by zostało na czysto do przepuszczenia w gronie RT. Na tym moja pomysłowość się kończy.
Możesz też zaproponować degowi konkretną kwotę za zrealizowanie jakiegoś konkretnego pomysłu do serwisu... Zasady opodatkowania/ozusowania umów o dzieło są opisane w przepisach. Zawsze jednak istnieje niebezpieczeństwo, że pomysł się degowi nie spodoba i niezależnie od wielkości gratyfikacji nie będzie chciał tego zrealizować...
ps. Deg jako programista został użyty tylko przykładowo, to może być również ktoś inny.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
tomaszg
Bywalec
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Post autor: tomaszg »

krystiant pisze: środa 27 stycznia 2021, 22:18 Możesz też zaproponować degowi konkretną kwotę za zrealizowanie jakiegoś konkretnego pomysłu do serwisu...
Są nawet gotowe serwisy, które ułatwiają takie rzeczy:
https://en.wikipedia.org/wiki/Open-source_bounty
Obrazek Obrazek Obrazek
Generator statystyk: Geostat

xmall
Stały bywalec
Podziękował;: 95 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Post autor: xmall »

krystiant pisze: środa 27 stycznia 2021, 22:18 Możesz też zaproponować degowi konkretną kwotę za zrealizowanie
Troszkę mi ulżyło. Myślałem do dzisiaj, że tylko ja na tym forum piszę czasami coś bez przemyślenia.

maciej.rutecki
Nowy na forum
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: maciej.rutecki »

krystiant pisze: środa 27 stycznia 2021, 22:18 [...]Zawsze jednak istnieje niebezpieczeństwo, że pomysł się degowi nie spodoba i niezależnie od wielkości gratyfikacji nie będzie chciał tego zrealizować...
ps. Deg jako programista został użyty tylko przykładowo, to może być również ktoś inny.
Zasadniczy problem z kodem źródłowym OpenCaching jest to, że jest to PHP.

Generalnie ja jestem programistą C++/embedded, więc webowe aplikacje to nie mój świat, ale pisząc trochę cynicznie: największym źródłem programistów Open Source są studenci oraz pasjonaci. Studenci i entuzjaści programowania do PHP podchodzą jak do jeża, teraz raczej na topie jest java/.net/js, a w starym kodzie mało kto chce grzebać (nawet za pieniądze). Nie wiem na ile można nowe funkcjonalności przepisywać na nowy język, aby działały z istniejącą.

Awatar użytkownika
tomaszg
Bywalec
Kontakt:

Mogę się pod tym podpisać - dlatego ja swoją "webową aplikację" zrobiłem właśnie w C++ :)
Obrazek Obrazek Obrazek

xmall
Stały bywalec
Podziękował;: 95 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Post autor: xmall »

maciej.rutecki pisze: wtorek 16 lutego 2021, 22:37 Zasadniczy problem z kodem źródłowym OpenCaching jest to, że jest to PHP.
To nie tylko problem OC. Inni też błądzą.
https://w3techs.com/technologies/overvi ... g_language
Jak żyć Panie Premierze, no jak?
:)

maciej.rutecki
Nowy na forum

xmall pisze: środa 17 lutego 2021, 18:59
To nie tylko problem OC. Inni też błądzą.
https://w3techs.com/technologies/overvi ... g_language
Jak żyć Panie Premierze, no jak?
:)
PHP jeszcze przez lata będzie popularny, bo duże serwisy na tym stoją. Problem jest taki, że obecni studenci i osoby po studiach mało chętnie się garną do tego języka, ma nie najlepszą opinię, głownie za poważne błędy w przeszłości. No i jest mało atrakcyjny (stare, kilkuletnie projekty). Bez problemu by się znalazło chętnych do prac nad OC, jakby to był JS, czy Java.
tomaszg pisze: środa 17 lutego 2021, 00:51 Mogę się pod tym podpisać - dlatego ja swoją "webową aplikację" zrobiłem właśnie w C++ :)
Też musiałem zrobić serwis w C++. Wyboru nie było, dostałem 2 MB pamięci RAM i 1 MB miejsca w pamięci flash, więc zaszaleć nie mogłem. Niezbyt dobrze to wspominam, choć lubię C++ (backend, bo frontend w node.js).:-)

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 255 razy
Otrzymał podziękowań: 319 razy

Post autor: Pawel brasia »

Największą wartością OC jest baza, którą można odczytać za pomocą rozmaitych narzędzi.
maciej.rutecki pisze: środa 17 lutego 2021, 21:05 Bez problemu by się znalazło chętnych do prac nad OC, jakby to był JS, czy Java.
Skoro technologia php jest zamierająca, może głupie pytanie. Jeśli tak bez problemu można znaleźć chętnych to nie można napisać od nowa?
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

maciej.rutecki
Nowy na forum

Pawel brasia pisze: czwartek 18 lutego 2021, 12:14
Skoro technologia php jest zamierająca, może głupie pytanie. Jeśli tak bez problemu można znaleźć chętnych to nie można napisać od nowa?
W sumie czemu nie, choć IMO najlepiej jakby dało się stopniowo zmieniać serwis. Jakby nie patrzeć obecna funkcjonalność działa, jedynie problemem są nowe funkcjonalności, czy usprawnienia. Pytanie do tworzących serwisy internetowe: czy ktokolwiek robił podobny projekt, czy migrację, gdzie zmienia się stopniowo komponenty?
Pawel brasia pisze: czwartek 18 lutego 2021, 12:14 Największą wartością OC jest baza, którą można odczytać za pomocą rozmaitych narzędzi.
Dokładnie. W ogóle się zastanawiam: ile i do czego osób używa strony WWW, a ile używa aplikacji typu c:geo? Bo może sobie gdybam i skupiam się na najmniej ważnym problemie.

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 153 razy
Otrzymał podziękowań: 223 razy

Post autor: ronja »

maciej.rutecki pisze: czwartek 18 lutego 2021, 19:14
Dokładnie. W ogóle się zastanawiam: ile i do czego osób używa strony WWW, a ile używa aplikacji typu c:geo? Bo może sobie gdybam i skupiam się na najmniej ważnym problemie.
WWW używamy do tworzenia skrzynek (całego procesu), pracy z projektami, geościeżkami, już istniejącymi skrzynkami, ściągania danych do GPS-ów i pewnie wielu innych rzeczy, które z poziomu aplikacji na telefonie są trudniejsze do wykonania. Wydaje mi się, że strony nie da się zastąpić. Poza tym jest ona głównym źródłem, z którego inni dowiadują się o OCPL. Czasami używam Locusa. Jest uzupełnieniem, nie zastępuje strony, nie da się.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
tomaszg
Bywalec
Kontakt:

maciej.rutecki pisze: czwartek 18 lutego 2021, 19:14 Dokładnie. W ogóle się zastanawiam: ile i do czego osób używa strony WWW, a ile używa aplikacji typu c:geo? Bo może sobie gdybam i skupiam się na najmniej ważnym problemie.
Trzeba też pamiętać, że aplikacje korzystają z API (https://github.com/opencaching/okapi), które też jest w PHP. Część problemów serwisu wiąże się także z niedostatkami tego API, które chyba od dawna z braku mocy przerobowych nie jest rozwijane. W szczególności - nie ma tam modułu do obsługi ścieżek.
Obrazek Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ