[Nowy Layout OCPL] Błędy i regresje

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

dzejbi
Stały bywalec
Podziękował;: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: [Nowy Layout OCPL] Błędy i regresje

Post autor: dzejbi »

Zwracałem już sierpniu br uwagę na fakt że w wykazie "Najnowsze skrzynki" występują duplikaty tych samych OP. W odpowiedzi dowiedziałem si,ę że jest to fizycznie niemożliwe (unikalny kod). Zainteresowani niech dzisiaj przejrzą "Najnowsze skrzynki" z dnia 17.11.2019 autorstwa rredana. Zdublowane są OP8PSG, OP8PSH i OP8PSJ. Różni je tylko przypisanie albo nieprzypisanie do ścieżki. Czy to nie błąd w systemie czy tylko przedziwny, kolejny zbieg okoliczności ?

rapotek
Wyjadacz
Podziękował;: 113 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy

Post autor: rapotek »

dzejbi pisze: sobota 07 grudnia 2019, 08:12 Zwracałem już sierpniu br uwagę na fakt że w wykazie "Najnowsze skrzynki" występują duplikaty tych samych OP. W odpowiedzi dowiedziałem si,ę że jest to fizycznie niemożliwe (unikalny kod). Zainteresowani niech dzisiaj przejrzą "Najnowsze skrzynki" z dnia 17.11.2019 autorstwa rredana. Zdublowane są OP8PSG, OP8PSH i OP8PSJ. Różni je tylko przypisanie albo nieprzypisanie do ścieżki. Czy to nie błąd w systemie czy tylko przedziwny, kolejny zbieg okoliczności ?
Jeżeli skrzynka należy do więcej niż jednej ścieżki, tzn. np. należała wcześniej do innej ścieżki, która obecnie jest nieaktywna (ma status = 0), to taka sytuacja chyba jest możliwa. Nie twierdzę tego na 100%, ale wygląda to na błąd w systemie. Wystarczyłby pewnie zwykły DISTINCT, żeby go poprawić.

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Podziękował;: 224 razy
Otrzymał podziękowań: 498 razy

Post autor: deg »

dzejbi pisze: sobota 07 grudnia 2019, 08:12 "Najnowsze skrzynki" z dnia 17.11.2019 autorstwa rredana. Zdublowane są OP8PSG, OP8PSH i OP8PSJ. Różni je tylko przypisanie albo nieprzypisanie do ścieżki. Czy to nie błąd w systemie czy tylko przedziwny, kolejny zbieg okoliczności ?
Najciekawsze jest to, że te skrzynki nie powinny wcale pojawić się na liście, bo są poza Polską, ale z tego co pamiętam - z tymi skrzynkami wiążą się problemy źle przypisanego regionu. Sprawdzę, ale jak zobaczyłem zapytanie jakie leci do bazy danych - chyba trzeba przepisać to od nowa. Na szczęście - nie jest to skomplikowany fragment kodu.
rapotek pisze: sobota 07 grudnia 2019, 15:22 Wystarczyłby pewnie zwykły DISTINCT, żeby go poprawić.
Mam nieodparte wrażenie, że ten kod trzeba przepisać, a nie dorzucać DISTINCT. Trzy JOINY, mało optymalne zapytanie, brak użycia apcu i kod niekompatybilny z PHP 7.4...
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna

dzejbi pisze: sobota 07 grudnia 2019, 08:12 Czy to nie błąd w systemie czy tylko przedziwny, kolejny zbieg okoliczności ?
Pisałem, pisałem i napisałem całkiem nowe listy:
  • nowych keszy
  • nowych keszy zagranicznych
  • nadchodzących wydarzeń
  • najbardziej rekomendowanych keszy
  • skrzynek tygodnia
Na serwer trafią pewnie w ciągu tygodnia, a na chwilę obecną wygląd nowych wersji i nowe funkcjonalności można podglądnąć tu: https://github.com/opencaching/opencach ... -563437408
Tym razem duplikatów na pewne pewno nie będzie ;)
Za ten post autor deg otrzymał podziękowania (total 3):
brajan74dzejbiPawel brasia
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 246 razy
Otrzymał podziękowań: 302 razy

Post autor: Pawel brasia »

deg pisze: poniedziałek 09 grudnia 2019, 22:07 Pisałem, pisałem i napisałem całkiem nowe listy:
Super :) Ale (jak zawsze się czepiam ;) ) 4 i 5 do poprawki - daty mają za wąskie kolumny, przez co są w 2 wierszach i wiersze są wyższe.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna

brasia pisze: wtorek 10 grudnia 2019, 08:33 Super :) Ale (jak zawsze się czepiam ;) ) 4 i 5 do poprawki - daty mają za wąskie kolumny, przez co są w 2 wierszach i wiersze są wyższe.
Szerokość kolumn jest dobierana dynamicznie przez przeglądarkę. W zależności od objętości treści - będą się różnie rozkładać. Może być nawet i tak, że w Chrome będzie wyglądało inaczej, a w Firefoxie inaczej.
Zobaczę, czy da się wrzucić wszystkie ikonki (GeoKret, GeoŚcieżka i sama ikonka skrzynki) jako jedna kolumna - wtedy mniejszy będzie narzut na marginesy wewnętrzne.
Używamy pewnego "szablonu" tabeli z listą keszy, wymyślonego niegdyś przez Kojoty. Z jednej strony pozwala on ujednolicić wygląd list z keszami w różnych miejscach serwisu, z drugiej - narzuca pewne ograniczenia w precyzyjnym sterowaniu wyglądem tabeli.

PS: Wrzucenie na serwer może się opóźnić, bo okazało się, że OC Rumunia ma przestarzałe oprogramowanie (PHP), a to co napisałem, wymaga nowszej wersji.
Obrazek

parlando
Forumator
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Post autor: parlando »

parlando pisze: niedziela 16 czerwca 2019, 10:08 Wchodzę na profil użytkownika, chcę sprawdzić jakie skrzynki rekomendował, ale tam jest tylko jedna strona.
Przy okazji, chyba coś kojarzę, że już marudziłem/marudziliśmy, żeby tam były daty znalezienia takiej skrzynki, albo domyślnie posortowane po dacie, a nie alfabetycznie.
Nie wiem, czy to zgłoszenie zostało zauważone, więc ponawiam.
Przykład https://opencaching.pl/MyRecommendation ... ions/46071 - powinna być lista 549 skrzynek

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 213 razy

Post autor: kojoty »

parlando pisze: niedziela 29 grudnia 2019, 09:52
parlando pisze: niedziela 16 czerwca 2019, 10:08 Wchodzę na profil użytkownika, chcę sprawdzić jakie skrzynki rekomendował, ale tam jest tylko jedna strona.
Przy okazji, chyba coś kojarzę, że już marudziłem/marudziliśmy, żeby tam były daty znalezienia takiej skrzynki, albo domyślnie posortowane po dacie, a nie alfabetycznie.
Nie wiem, czy to zgłoszenie zostało zauważone, więc ponawiam.
Przykład https://opencaching.pl/MyRecommendation ... ions/46071 - powinna być lista 549 skrzynek
faktycznie bug - już poprawiam...
Za ten post autor kojoty otrzymał podziękowanie:
parlando

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Podziękował;: 100 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Post autor: dallas »

Hej
Zajrzałem przelotnie na Wiki w część dotyczącą scenariuszy Wherigo i niestety jest problem z urwigo.com. Strona już nie istnieje. Trzeba by chyba usunąć ją z treści wpisu na stronie: https://wiki.opencaching.pl/index.php?t ... iusze_WIGO
Chyba, że ktoś wie, coś o jej losach.

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna

dallas pisze: niedziela 09 lutego 2020, 21:41 Trzeba by chyba usunąć ją z treści wpisu
Masz uprawnienia, by to zrobić, więc skorzystaj z nich.
Obrazek

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Podziękował;: 100 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Post autor: dallas »

Oooo, dzięki :wink:

Awatar użytkownika
Cezex
Bywalec
Podziękował;: 76 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy
Kontakt:

Post autor: Cezex »

Od jakiegoś czasu (2-3 dni) mam problem z logowaniem skrzynek. Wysłałem maila w tej sprawie.

W guzik dodawania wpisu działa jak odświeżenie strony(?).
Urban Exploration, chaszcze i skrzynki >/="Mała".

W razie czego kontakt przez prv albo ss-manem: VII - IX - III - I - VI - VI - VIII - III - VII

Telefonów nie odbieram.

ObrazekObrazekObrazek

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 213 razy

Post autor: kojoty »

Cezex pisze: poniedziałek 10 lutego 2020, 00:51 Od jakiegoś czasu (2-3 dni) mam problem z logowaniem skrzynek. Wysłałem maila w tej sprawie.

W guzik dodawania wpisu działa jak odświeżenie strony(?).
Czesc Cezex. Dostaliśmy twojego maila. Pogadamy tamtym kanałem. Jeśli ktoś ma ten sam problem niech da znać.

Pozdro.
Za ten post autor kojoty otrzymał podziękowanie:
Cezex

Azymut
Stały bywalec
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Azymut »

W geościeżkach wyświetlają się obecnie powiększone ikony skrzynek wchodzących w skład ścieżki. Nie widzę opcji, aby przywrócić je do wcześniejszej wielkości, więc zakładam, że to jakiś błąd wyskoczył?

Awatar użytkownika
tomaszg
Bywalec
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 28 razy
Kontakt:

Post autor: tomaszg »

Wydaje mi się, że kiedyś można było zmienić sortowanie listy skrzynek tygodnia (np. po województwach). Teraz nie widzę tej możliwości: https://opencaching.pl/Cache/titled

A tak przy okazji, link do tej listy może powinien znaleźć się też w menu bocznym?
Obrazek Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ