[Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

haudek
Nowy na forum

Re: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: haudek » czwartek 08 sierpnia 2019, 01:34

Dziękuję. Będę śledził te zgłoszenia.
Może jeszcze drobiazg – gdyby nazwa skrzynki była w znaczniku h1, a nie w zwykłym akapicie p to znacząco ułatwiłoby tworzenie spisu treści skrzynek z danych ze schowka. Przydatne np. przy przerzuceniu danych offline na czytnik, w którym bateria wytrzymuje znacząco dłużej od smartfona/tabletu.
Szykując się do wyjazdu w konkretne miejsce, wysyłam skrzynki do schowka, potem przetwarzam wszystkie dane do formatu epub i wrzucam na czytnik. Wiem, że mogę zapisać sobie dane offline w wielu różnych aplikacjach i tak również robię, ale bateria w telefonie nie wytrzymuje całodziennego keszowania ze sprawdzaniem danych, współrzędnych, zdjęć itd.
Dane na czytniku wydają mi się ciekawą alternatywą – bez ładowania spokojnie wytrzyma wielodniowy wyjazd.

Szczegóły techniczne propozycji:
Chodzi o zmianę w pliku src\Views\viewcache\viewcache_print.tpl.php
<p class="cache-title">…</p> → <h1 class="cache-title">…</h1>
oczywiście dodatkowo zmiana w pliku public\css\style_print.css
P.cache-title → h1.cache-title

Hekinu
Nowy na forum

Post autor: Hekinu » środa 23 października 2019, 16:14

Witam
mam parę pomysłów/propozycji i jestem ciekawy czy w ogóle takie rozwiązania były kiedyś rozważane. Pierwsza sprawa która mnie osobiście irytuje to to że gdy dodam jakikolwiek wpis do własnej skrzynki dostaję o tym powiadomienia na maila. Po co? Przecież wiem co przed chwilą napisałem.
Jak już jestem przy powiadomieniach mailowych to fajnie by było dostawać powiadomienia o skrzynkach mobilnych i odarchiwizowanych które pojawiły się w zaznaczonym obszarze "moja okolica".
Z kolei jak jesteśmy przy mojej okolicy to dobrze byłoby mieć więcej możliwości zaznaczania tego obszaru np. żeby to nie było koło ale linia którą możemy odręcznie zakreślić wybrane miejsca. Dzięki temu można by np. zaznaczyć miejsce zamieszkania i miejsce pracy.
Ostatnia sprawa to czy jest może w planach wprowadzenie oceniania/rekomendowania geościeżek?

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » środa 23 października 2019, 17:36

Cześć,

Na wstępie to powiem, że pomysłów mamy baaardzo wiele, duzo gorzej u nas z ich realizacją, bo osób rozwijających techniczną stronę OC jest obecnie garstka (BTW. zawsze zapraszamy każdego, kto chciałby się z tym zmierzyć).

Do rzeczy:
Hekinu pisze:
środa 23 października 2019, 16:14
... gdy dodam jakikolwiek wpis do własnej skrzynki dostaję o tym powiadomienia na maila. Po co? Przecież wiem co przed chwilą napisałem.
To prawda, można by to odfiltrować i nie wysyłać powiadomień osobie, która jest autorem zmiany. Można spróbować to zrobić.
https://github.com/opencaching/opencach ... ssues/2128
Hekinu pisze:
Jak już jestem przy powiadomieniach mailowych to fajnie by było dostawać powiadomienia o skrzynkach mobilnych i odarchiwizowanych które pojawiły się w zaznaczonym obszarze "moja okolica".
No, pomysł wydaje się dobry!
https://github.com/opencaching/opencach ... ssues/2129
Hekinu pisze:

Z kolei jak jesteśmy przy mojej okolicy to dobrze byłoby mieć więcej możliwości zaznaczania tego obszaru np. żeby to nie było koło ale linia którą możemy odręcznie zakreślić wybrane miejsca. Dzięki temu można by np. zaznaczyć miejsce zamieszkania i miejsce pracy.
No tego akurat nie widzę za bardzo - problem jest dość prosty: kółko to prosta figura. Do jej opisania wystarczają kordy środka i promień. Sprawdzenie czy dany punkt (kesz) do niego należy jest też dość proste. Narysowanie tego jest b. proste.

Twój pomysł jest wykonalny - tzn. można by rysować jakiś poligon i sprawdzać, czy dany kesz się w nim znajduje, ale to by chyba sporo komplikowało. Obecnie można zrobić sobie kilka kółek i wydaje mi się, że to załatwia sprawę takich potrzeb.
Hekinu pisze:

Ostatnia sprawa to czy jest może w planach wprowadzenie oceniania/rekomendowania geościeżek?
Jest. Od bardzo dawna. Docelowo geościezka powinna stać się podobna do skrzynki pod wieloma względami (włącznie z systemem ocen). Ale niestety mamy tyle różnych problemów, że przeróbka geościeżek czeka na lepsze czasy :)

Awatar użytkownika
atris
Bywalec

Post autor: atris » sobota 26 października 2019, 20:33

To jak już przy geościeżkach jesteśmy - fajnie byłoby móc zobaczyć ich treść po tym jak zostaną zlikwidowane. Teraz w tym przypadku pokazuje komunikat "Ta GeoŚcieżka jest niewidoczna (jeszcze nieopublikowana, zablokowana, itp.)". Szkoda, że nie można zobaczyć jak wyglądała, jakie kesze wchodziły w skład itd. Coś jak zarchiwizowana skrzynka.

Hekinu
Nowy na forum

Post autor: Hekinu » niedziela 27 października 2019, 08:53

Aa to jeśli można zrobić kilka kółek to w zupełności wystarczy. Nie wiedziałem że jest taka opcja.
Dziękuję za szybką odpowiedź.

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » niedziela 27 października 2019, 19:54

atris pisze:
sobota 26 października 2019, 20:33
To jak już przy geościeżkach jesteśmy - fajnie byłoby móc zobaczyć ich treść po tym jak zostaną zlikwidowane. Teraz w tym przypadku pokazuje komunikat "Ta GeoŚcieżka jest niewidoczna (jeszcze nieopublikowana, zablokowana, itp.)". Szkoda, że nie można zobaczyć jak wyglądała, jakie kesze wchodziły w skład itd. Coś jak zarchiwizowana skrzynka.
Tak, taki jest plan - ma to działać jak dla skrzynek - tylko... realizacja nie wiadomo jeszcze kiedy.

Awatar użytkownika
MatZG91
Nowy na forum

Post autor: MatZG91 » poniedziałek 28 października 2019, 11:16

atris pisze:
sobota 26 października 2019, 20:33
Tak by też mogło być; widzę, że ktoś ma fajną ikonkę ścieżki w profilu, klikam, a tu nic
Zapraszam do zdobywanie mojej geościeżki, nowej, w Zielonej Górze. :)
https://opencaching.pl/powerTrail.php?p ... trail=1046

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » poniedziałek 28 października 2019, 14:56

MatZG91 pisze:
poniedziałek 28 października 2019, 11:16
Tak by też mogło być; widzę, że ktoś ma fajną ikonkę ścieżki w profilu, klikam, a tu nic
Dlaczego ma być nic, obecnie przenosi do geościeżki. I tak powinno być.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » poniedziałek 28 października 2019, 15:46

brasia pisze:
poniedziałek 28 października 2019, 14:56
MatZG91 pisze:
poniedziałek 28 października 2019, 11:16
Dlaczego ma być nic, obecnie przenosi do geościeżki. I tak powinno być.
Brasia,

przenosi, ale jeśli ścieżka jest "zarchiwizowana" to nie jest publicznie dostępna - na tym polega problem.
Docelowo stany ścieżki powinny być analogiczne do stanów skrzynki.

ODPOWIEDZ