Problem z dodawaniem zdjęć do opisu kesza.

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Wesker
Bywalec
Kontakt:

Problem z dodawaniem zdjęć do opisu kesza.

Post autor: Wesker » wtorek 11 czerwca 2019, 23:37

Kolejna skrzynka i znowu mam problem z dodaniem zdjęcia w opisie kesza. Wklejam poprzez "wstaw/edytuj obrazek", ale zdjęcie się nie dodaję. Podobnie, problem jest ze zdjęciem spoilera, które daję żeby było niewidoczne, a je widać. Kilka razy poklikam i w końcu staję się niewidoczne, ale zdjęć dalej nie mogę dodać. Czynność tą wykonywałem już wielokrotnie, a sam problem występuje od niedawna.
Obrazek Obrazek

kojoty
Rada Techniczna

Re: Problem z dodawaniem zdjęć do opisu kesza.

Post autor: kojoty » środa 12 czerwca 2019, 08:32

Wesker pisze:
wtorek 11 czerwca 2019, 23:37
Kolejna skrzynka i znowu mam problem z dodaniem zdjęcia w opisie kesza. Wklejam poprzez "wstaw/edytuj obrazek", ale zdjęcie się nie dodaję. Podobnie, problem jest ze zdjęciem spoilera, które daję żeby było niewidoczne, a je widać. Kilka razy poklikam i w końcu staję się niewidoczne, ale zdjęć dalej nie mogę dodać. Czynność tą wykonywałem już wielokrotnie, a sam problem występuje od niedawna.
Cześć,

Podpowiedź mi kilka rzeczy:
- o ktora skrzynkę chodzi (nawet jeśli to dzieje się na na kliku wskaż jedną, na której masz taki efekt)
- jakie to zdjęcie (format, wielkość - przed wysłaniem)
- jakiej przeglądarki używasz

Ja jakiś czas temu robiłem sporo sprzątania w okolicy obrazków i może są tam teraz jakieś nowe błędy.

Dzięki za zgłoszenie!

Wesker
Bywalec
Kontakt:

Post autor: Wesker » środa 12 czerwca 2019, 10:10

Dotyczy keszy: OP90FW i OP90FU.
Zdjęcia dodałem joko obrazek więc ich rozmiar jest ok (1200 x 900 max). W załączonych plikach obrazki są widoczne, nie ma ich tylko w opisie.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » środa 12 czerwca 2019, 11:21

Sprawdziłem OP90FW, masz zaznaczone "Nie pokazuj tego obrazka". Stąd dwa obrazki widać a masz wgrane 3.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

parlando
Forumator

Post autor: parlando » środa 12 czerwca 2019, 14:49

Wesker pisze:
wtorek 11 czerwca 2019, 23:37
Wklejam poprzez "wstaw/edytuj obrazek"
A po wklejeniu linka do zdjęcia i przed zapisaniem zmian widzisz ten obrazek w opisie? Może nie kopiujesz całego linka? W ogóle chcesz osadzać zdjęcia wgrane na OC, czy z innego serwera?

Wesker
Bywalec
Kontakt:

Post autor: Wesker » środa 12 czerwca 2019, 17:18

brasia pisze:
środa 12 czerwca 2019, 11:21
Sprawdziłem OP90FW, masz zaznaczone "Nie pokazuj tego obrazka". Stąd dwa obrazki widać a masz wgrane 3.
Zawsze tak robiłem (tzn. dodawałem zdjęcia). Dzięki tej opcji nie widać w spoilerach fotek, które ma się w opisie. Przy spoilerach ta opcja nie mogłaby być zaznaczona bo wtedy tych zdjęć faktycznie nie było by widać.
parlando pisze:
środa 12 czerwca 2019, 14:49
A po wklejeniu linka do zdjęcia i przed zapisaniem zmian widzisz ten obrazek w opisie? Może nie kopiujesz całego linka? W ogóle chcesz osadzać zdjęcia wgrane na OC, czy z innego serwera?
Tak, wtedy go widać. Link jest cały kopiowany. Zawsze staram się osadzać zdjęcia na serwer OC żeby za jakiś czas nie okazało się, że część zdjęć się nie ładuje.
Ostatnio zmieniony środa 12 czerwca 2019, 17:20 przez Wesker, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek

parlando
Forumator

Post autor: parlando » środa 12 czerwca 2019, 19:47

To może faktycznie kwestia przeglądarki? A może wystarczy cache wyczyścić? Nie wiem, nie znam się:)
W każdym razie na szybko sprawdziłem w swojej zarchiwizowanej skrzynce i bez problemu osadziłem zdjęcie.

Wesker
Bywalec
Kontakt:

Post autor: Wesker » środa 12 czerwca 2019, 20:33

Sprawdziłem na innej przeglądarce i miałem to samo. Wyczyściłem cache'a i to samo. Zrobiłem jeszcze kilka prób, jeszcze raz dodałem zdjęcie (w takiej samej rozdzielczości i wymiarach) i poszło.
Obrazek Obrazek

Wesker
Bywalec
Kontakt:

Post autor: Wesker » środa 12 czerwca 2019, 20:36

Za szybko pochwaliłem, znowu nie działa dodawanie :/

edit:
Zrobiłem ponownie opis kesza (równolegle w innym języku) bez żadnego formatowania i poszło. Może to miało wpływ na wyświetlanie się zdjęć? np. zadziałały jakieś style zapisane na sztywno?
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ