[Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Re: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: deg » niedziela 19 sierpnia 2018, 20:13

Leśne oko pisze:
niedziela 19 sierpnia 2018, 19:34
A może wprowadzić unikalny kod hasło do logowania przy nowych tworzonych keszach jako obowiązkowy . Jest to niezawodny sposób na wykluczenie fałszywych znalezień . Taki kod jak przy kretach generowany automatycznie .
Obawiam się, że nie jest to niezawodny sposób.
Najlepszym tego dowodem są krążące po sieci hasła do skrzynek wirtualnych...
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » niedziela 19 sierpnia 2018, 20:16

parlando pisze:
niedziela 19 sierpnia 2018, 16:37
A może jeżeli skrzynka była nieznaleziona lub znaleziona, to wystarczyłby dymek po najechaniu na ikonkę typu skrzynki?
Co za dymek masz na myśli? Z treścią własnego loga?

Osobiście jestem przeciwnikiem zbytniego komplikowania interfejsu. Przycisk "wyświetl logi własne" byłby kolejnym komplikatorem, szczególnie, że wystarczy wyświetlić wszystkie logi i wcisnąć ctrl-F w przeglądarce, by znaleźć własne. Ale jeśli okaże się, że jest spore zainteresowanie taką funkcjonalnością - to czemu nie.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » niedziela 19 sierpnia 2018, 21:47

deg pisze:
niedziela 19 sierpnia 2018, 20:16
Osobiście jestem przeciwnikiem zbytniego komplikowania interfejsu. Przycisk "wyświetl logi własne" byłby kolejnym komplikatorem, szczególnie, że wystarczy wyświetlić wszystkie logi i wcisnąć ctrl-F w przeglądarce, by znaleźć własne. Ale jeśli okaże się, że jest spore zainteresowanie taką funkcjonalnością - to czemu nie.
Osobiście brakuje mi po wejściu na znalezioną skrzynkę sprawdzenie kiedy to było.
Deg, Twoja propozycja wymaga wielu działań: przewinięcie strony, wyświetl wszystkie logi, CTL+F, wpisanie loginu, enter.
Można do tego wykorzystać ikonkę kesza (lub tytuł, ale to byłoby mniej intuicyjne). Po najechaniu na ikonkę zamiast np. Tradycyjna (widać to po ikonie) mogłaby się pojawić data zdobycia, po kliknięciu skok do logu. Co Wy na to?
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

parlando
Forumator

Post autor: parlando » niedziela 19 sierpnia 2018, 22:20

brasia pisze:
niedziela 19 sierpnia 2018, 21:47
Można do tego wykorzystać ikonkę kesza (lub tytuł, ale to byłoby mniej intuicyjne). Po najechaniu na ikonkę zamiast np. Tradycyjna (widać to po ikonie) mogłaby się pojawić data zdobycia, po kliknięciu skok do logu. Co Wy na to?
Też o tym myślałem:)
Co do dymka - podobnie jak po najechaniu na loga w liście ostatnich logów - widać treść.
Głośno myślę: najechanie na ikonkę typu skrzynki - pokazuje log. Kliknięcie na ikonkę powoduje wyświetlenie loga.
Można też zmodyfikować "wyświetl wszystkie logi" na "wyświetl logi: wszystkie / własne"

Albo...
Wyróżnienie własnego loga na liście wszystkich logów - np. inny kolor, ramka, czy coś:) W tym przypadku prawie zawsze wyszukanie własnego loga trwałoby krócej niż wciskanie ctrl f i wpisywanie nicka:)

Info z datą też by było dobre:)

Nie sugerowałem się GC, ale sprawdziłem, że tam jest info z datą logowania.

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 191 razy
Otrzymane podziękowania: 463 razy

Post autor: deg » niedziela 19 sierpnia 2018, 22:38

parlando pisze:
niedziela 19 sierpnia 2018, 22:20
Co do dymka - podobnie jak po najechaniu na loga w liście ostatnich logów - widać treść.
To ma sens. Data, typ i treść loga.
parlando pisze:
Kliknięcie na ikonkę powoduje wyświetlenie loga.
To dla mnie nie jest zupełnie intuicyjne. Kliknięcie na ikonce skrzynki powinno wywoływać funkcjonalność np. nawigacji do kesza, a nie loga.
parlando pisze:
Można też zmodyfikować "wyświetl wszystkie logi" na "wyświetl logi: wszystkie / własne"
Całkiem sensownie zabrzmiało
parlando pisze:
Wyróżnienie własnego loga na liście wszystkich logów - np. inny kolor, ramka, czy coś:) W tym przypadku prawie zawsze wyszukanie własnego loga trwałoby krócej niż wciskanie ctrl f i wpisywanie nicka:)
To też ma sens i jest w miarę łatwe do zrobienia.
parlando pisze:
Nie sugerowałem się GC, ale sprawdziłem, że tam jest info z datą logowania.
Sprawdzę ;)

https://github.com/opencaching/opencach ... ssues/1596
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post:
parlando
Obrazek

Awatar użytkownika
AER
Stały bywalec

Post autor: AER » wtorek 28 sierpnia 2018, 09:46

A ja mam taki luźny pomysł, by właściciel keszo w raportach nie tylko otrzymywał info o logu do własnej skrzynki, ale też o ewentualnej edycji logów w swoich keszo (?).

ÆternumRegnum
----------------------------
ars est celare misterium

Obrazek

Awatar użytkownika
ronja

Post autor: ronja » środa 29 sierpnia 2018, 08:13

Widzę zmianę w "działaniach" na komentarzach w logach. Bardzo fajna, wielu osobom się przyda i ułatwi życie :)
Podpinam się pod pomysł AER`a, by autor dostawał info o edycjach wpisów w swoich keszach.
Obrazek Obrazek

parlando
Forumator

Post autor: parlando » środa 29 sierpnia 2018, 08:21

ronja pisze:
środa 29 sierpnia 2018, 08:13
Widzę zmianę w "działaniach" na komentarzach w logach. Bardzo fajna, wielu osobom się przyda i ułatwi życie :)
i nie tylko tam, bo przy skrzynkach znalezionych i nieznalezionych po najechaniu na kursor z ikonką typu skrzynki pojawia się dymek z treścią loga:)
Wielkie dzięki RT, a w szczególności rapotek!

Awatar użytkownika
ronja

Post autor: ronja » środa 29 sierpnia 2018, 09:20

parlando pisze:
środa 29 sierpnia 2018, 08:21
...i nie tylko tam ...
Tam nie zaglądałem. Też dobry ruch. RT należą się podziękowania (jak za całą wkładaną pracę).
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » środa 29 sierpnia 2018, 11:03

Filtrowanie logów to w 100% praca Rapotka. Dzięki! Fajnie to działa.
Obrazek

aguirre
Nowy na forum
Podziękował: 6 razy
Otrzymane podziękowania: 1 raz

Post autor: aguirre » poniedziałek 10 września 2018, 21:17

Od dawna mi to chodzi po głowie, ale na ile realna jest implementacja sortowania rekomendowanych przez użytkownika skrzynek? Automatycznie są one sortowane wg nazwy, ale moim zdaniem bardziej przydatne byłoby układanie ich wg właściciela skrzynki lub daty znalezienia/przyznania gwiazdki.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi aguirre za post:
parlando
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » wtorek 11 września 2018, 18:00

aguirre pisze:
poniedziałek 10 września 2018, 21:17
moim zdaniem bardziej przydatne byłoby układanie ich wg właściciela skrzynki lub daty znalezienia/przyznania gwiazdki.
Dlaczego? W jakim celu?
Obrazek

witas86
Nowy na forum

Post autor: witas86 » wtorek 11 września 2018, 18:32

Data przyznania gwiazdki może być pomocna w przypadku keszy zaniedbanych, niegdyś gwiazdowych, dziś będącymi już tylko samowolnymi reaktywacjami.
Akurat jak do tej pory dwa razy trafiłem na takie skrzynki.

rapotek
Stały bywalec

Post autor: rapotek » wtorek 11 września 2018, 19:47

Gwoli ścisłości: o ile pamiętam w systemie jest odnotowywany fakt przyznania gwiazdki, ale bez daty. Można oczywiście powiązać rekomendację z datą logu znalezienia, ale jeżeli log był edytowany kilka razy lub rekomendacja została przyznana z późniejszym komentarzem, nie dojdziesz do tego, w którym momencie przyznałeś gwiazdkę.

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » środa 12 września 2018, 11:49

witas86 pisze:
wtorek 11 września 2018, 18:32
Data przyznania gwiazdki może być pomocna w przypadku keszy zaniedbanych, niegdyś gwiazdowych, dziś będącymi już tylko samowolnymi reaktywacjami.
Akurat jak do tej pory dwa razy trafiłem na takie skrzynki.
Nadal nie rozumiem - do czego ma być pomocna ;)
Zaglądasz na mój profil (bo od tego się dyskusja zaczęła) - sprawdzasz którym keszom dałem gwiazdki i chciałbyś z keszy które ja (albo oczywiście dowolny inny użytkownik) zarekomendowałem znaleźć kesze zaniedbane?

Może lepiej zrobić możliwość dowolnego sortowania keszy rekomendowanych, ale niekoniecznie rekomendowanych przez danego usera?

Wybaczcie mi te pytania, które mogą wydawać się nieuprzejme. Po prostu nie czuję sensu wprowadzania kolejnej funkcjonalności i właśnie go szukam ;). Nie neguję a'priori tego feature, ale mówię "przekonajcie mnie" :)
Obrazek

ODPOWIEDZ