[Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Re: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: deg » sobota 30 czerwca 2018, 01:21

witas86 pisze:
piątek 29 czerwca 2018, 23:23
Dałoby radę, żeby w "Mojej okolicy" w polu "ostatnio wyróżnione" nie pojawiały się kesze zarchiwizowane?
Dałoby. Zapisałem na liście TODO.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
Jendrej
Nowy na forum

Post autor: Jendrej » wtorek 03 lipca 2018, 21:04

Miło by było, gdyby odnośnik do Geocaching.com na stronie kesza był linkiem, a nie tylko kodem. Chyba że by to działało w jakiś sposób dobroczynnie dla GC/na szkodę OC, co by było niechciane.
Tak mi się wydaje. Ale pewności nie mam.

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » środa 04 lipca 2018, 01:47

Jendrej pisze:
wtorek 03 lipca 2018, 21:04
Miło by było, gdyby odnośnik do Geocaching.com na stronie kesza był linkiem,
Nie może tak działać ze względu na RODO.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » piątek 06 lipca 2018, 08:40

deg pisze:
środa 04 lipca 2018, 01:47
Jendrej pisze:
wtorek 03 lipca 2018, 21:04
Miło by było, gdyby odnośnik do Geocaching.com na stronie kesza był linkiem,
Nie może tak działać ze względu na RODO.
Ja jeszcze dodam dlaczego: bo mamy taką teorię prawniczą, że linkowanie do strony komercyjnej może być komercyjne, a my chcemy być pewni, że nie nikt nam komercji zarzucić nie może, bo to by oznaczało że jako podmiot prowadzący działalność komercyjną mamy znacznie większe obowiązki w kontekście rodo.

Moim zdaniem to linki powinny być, ale być może z tym rodo to prawda, więc jakoś bez nich żyć trzeba... (przynajmniej na razie)

Qlas01
Nowy na forum

Post autor: Qlas01 » środa 18 lipca 2018, 11:10

Czy byłoby problemem dodanie nowego typu geościeżki? Mamy krajoznawczą, przyrodniczą, geoszkic oraz tematyczną, brakuje mi geościeżki historycznej, większość o tej tematyce obecnie ląduje w tematycznych, a myślę że nie jedna osoba tu pasjonuje się historią i związanymi z nią skrzynkami. Przykładami geościeżek, które moim zdaniem mógłby mieć taki typ to Rejon umocniony Hel, II wojna światowa zaczęła się w Tczewie, czy Powstanie Warszawskie.

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » piątek 20 lipca 2018, 18:36

Qlas01 pisze:
środa 18 lipca 2018, 11:10
Czy byłoby problemem dodanie nowego typu geościeżki? Mamy krajoznawczą, przyrodniczą, geoszkic oraz tematyczną, brakuje mi geościeżki historycznej, większość o tej tematyce obecnie ląduje w tematycznych, a myślę że nie jedna osoba tu pasjonuje się historią i związanymi z nią skrzynkami. Przykładami geościeżek, które moim zdaniem mógłby mieć taki typ to Rejon umocniony Hel, II wojna światowa zaczęła się w Tczewie, czy Powstanie Warszawskie.
Mamy cały wór pomysłów na usprawnienie i ulepszenie geościeżek, no i jeden mały problem - niedostatek zasobów (tj. czasu programistów). Ja bardzo dawno temu obiecałem popracować nad geościeżkami i zamierzam dotrzymać słowa i wtedy (tak - wtedy... )na pewno geościeżki będą działały nieco inaczej - ogólna idea (już o tym pisałem) jest taka, by geościezka była podobna do kesza. Typy geościeżek staną się czymś na kształt tego czym są atrybuty dla skrzynek. Wtedy geościezka nie tylko będzie mogła być historyczna ale nawet jednocześnie historyczna i przyrodnicza.

Niestety nie mogę dokładnie powiedzieć kiedy to nastąpi.

ODPOWIEDZ