[Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Re: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: deg » sobota 30 czerwca 2018, 01:21

witas86 pisze:
piątek 29 czerwca 2018, 23:23
Dałoby radę, żeby w "Mojej okolicy" w polu "ostatnio wyróżnione" nie pojawiały się kesze zarchiwizowane?
Dałoby. Zapisałem na liście TODO.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
Jendrej
Nowy na forum

Post autor: Jendrej » wtorek 03 lipca 2018, 21:04

Miło by było, gdyby odnośnik do Geocaching.com na stronie kesza był linkiem, a nie tylko kodem. Chyba że by to działało w jakiś sposób dobroczynnie dla GC/na szkodę OC, co by było niechciane.
Tak mi się wydaje. Ale pewności nie mam.

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » środa 04 lipca 2018, 01:47

Jendrej pisze:
wtorek 03 lipca 2018, 21:04
Miło by było, gdyby odnośnik do Geocaching.com na stronie kesza był linkiem,
Nie może tak działać ze względu na RODO.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » piątek 06 lipca 2018, 08:40

deg pisze:
środa 04 lipca 2018, 01:47
Jendrej pisze:
wtorek 03 lipca 2018, 21:04
Miło by było, gdyby odnośnik do Geocaching.com na stronie kesza był linkiem,
Nie może tak działać ze względu na RODO.
Ja jeszcze dodam dlaczego: bo mamy taką teorię prawniczą, że linkowanie do strony komercyjnej może być komercyjne, a my chcemy być pewni, że nie nikt nam komercji zarzucić nie może, bo to by oznaczało że jako podmiot prowadzący działalność komercyjną mamy znacznie większe obowiązki w kontekście rodo.

Moim zdaniem to linki powinny być, ale być może z tym rodo to prawda, więc jakoś bez nich żyć trzeba... (przynajmniej na razie)

Qlas01
Nowy na forum

Post autor: Qlas01 » środa 18 lipca 2018, 11:10

Czy byłoby problemem dodanie nowego typu geościeżki? Mamy krajoznawczą, przyrodniczą, geoszkic oraz tematyczną, brakuje mi geościeżki historycznej, większość o tej tematyce obecnie ląduje w tematycznych, a myślę że nie jedna osoba tu pasjonuje się historią i związanymi z nią skrzynkami. Przykładami geościeżek, które moim zdaniem mógłby mieć taki typ to Rejon umocniony Hel, II wojna światowa zaczęła się w Tczewie, czy Powstanie Warszawskie.

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » piątek 20 lipca 2018, 18:36

Qlas01 pisze:
środa 18 lipca 2018, 11:10
Czy byłoby problemem dodanie nowego typu geościeżki? Mamy krajoznawczą, przyrodniczą, geoszkic oraz tematyczną, brakuje mi geościeżki historycznej, większość o tej tematyce obecnie ląduje w tematycznych, a myślę że nie jedna osoba tu pasjonuje się historią i związanymi z nią skrzynkami. Przykładami geościeżek, które moim zdaniem mógłby mieć taki typ to Rejon umocniony Hel, II wojna światowa zaczęła się w Tczewie, czy Powstanie Warszawskie.
Mamy cały wór pomysłów na usprawnienie i ulepszenie geościeżek, no i jeden mały problem - niedostatek zasobów (tj. czasu programistów). Ja bardzo dawno temu obiecałem popracować nad geościeżkami i zamierzam dotrzymać słowa i wtedy (tak - wtedy... )na pewno geościeżki będą działały nieco inaczej - ogólna idea (już o tym pisałem) jest taka, by geościezka była podobna do kesza. Typy geościeżek staną się czymś na kształt tego czym są atrybuty dla skrzynek. Wtedy geościezka nie tylko będzie mogła być historyczna ale nawet jednocześnie historyczna i przyrodnicza.

Niestety nie mogę dokładnie powiedzieć kiedy to nastąpi.

Awatar użytkownika
PrincePolo
Bywalec

Post autor: PrincePolo » poniedziałek 30 lipca 2018, 13:00

Dziś po raz nie wiem który zagotowałem się, gdy zauważyłem logowanie znalezienia keszy, których nie ma. Co gorsza, przeradza się to niestety w jakiś obyczaj (3 logi "Znaleziona" pod rząd bez kesza w terenie). Przykłady które wyłapałem:
https://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=56493
https://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=56494

Z kolei kilka dni temu przy okazji wizyty w Chorzowie zamarzyło mi się podjąć geościeżkę
https://opencaching.pl/powerTrail.php?p ... ptrail=157
Dopiero na miejscu zauważyłem, że kilka keszy ze ścieżki nie miało logów od roku, np.
https://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP80WU
https://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP80WX
pomimo, że inne kesze ścieżkowe były w tym czasie podejmowane. Wniosek - prawdopodobnie kesze były w tym czasie szukane, ale bez powodzenia, bo kesz perfidnie ukryty lub być może zniknięty.

W każdym razie chciałbym wrócić do tematu niechęci do logowania DNF. Co myślicie o tym, by wprowadzić +1 do statystyk za potwierdzonego (np. przez Założyciela kesza) DNF-a? Może to skłoniłoby szukających do logowania nieznalezień, a Właściciele i inni poszukujący mieliby informację o kłopotach z keszem? Wiem, że część Założycieli nie bawi się już bądź też nie ma czasu, ale może przynajmniej część skrzynek wróciłaby do gry, a informacja na mapie stałaby się odrobinę bardziej wiarygodna? Rzucam pomysł pod rozwagę.
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » poniedziałek 30 lipca 2018, 13:52

PrincePolo pisze:
poniedziałek 30 lipca 2018, 13:00
Dziś po raz nie wiem który zagotowałem się, gdy zauważyłem logowanie znalezienia keszy, których nie ma. ...
Po prostu zgłoś to do COG jako problem ze skrzynką (nie ma opcji zgłoszenia wpisu), autor jak widać nie zareagował na wpisy, a loguje się do systemu.
PrincePolo pisze:
W każdym razie chciałbym wrócić do tematu niechęci do logowania DNF. Co myślicie o tym, by wprowadzić +1 do statystyk ...
Ależ to jest, jako aktywność użytkownika (liczba przy "piorunie" koło nicka)
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
PrincePolo
Bywalec

Post autor: PrincePolo » poniedziałek 30 lipca 2018, 14:00

brasia pisze:
poniedziałek 30 lipca 2018, 13:52
Ależ to jest, jako aktywność użytkownika (liczba przy "piorunie" koło nicka)
Tak, ale myślałem o kroku dalej, by potwierdzony DNF zaliczał się do statystyk znalezionych. Wiem, że to nieco nielogiczne, by nieznalezienia doliczały się do statystyk znalezień, ale szukam sposobu, by keszerom chciało się logować DNF-y. Może rozwiązaniem byłoby zastąpienie statystyk znalezień statystyką aktywności?
Nie mam lepszych pomysłów, a te które mam są do niczego. Jeśli ktoś kiedyś wymyśli, jak to rozwiązać, ma u mnie duże piwo przy pierwszej okazji ;)
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 167 razy
Otrzymane podziękowania: 204 razy

Post autor: brasia » poniedziałek 30 lipca 2018, 14:05

Mocno nielogiczne ;) Poza tym obawiam się, że to mogłoby rodzić przegięcia w drugą stronę: logowanie nieznalezień typu "nawet nie chciało mi się szukać" i mam +1. Tym bardziej, że nieznalezienie trudniej zweryfikować.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi brasia za post:
parlando
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
AER
Bywalec

Post autor: AER » poniedziałek 30 lipca 2018, 14:18

PrincePolo pisze:
Dziś po raz nie wiem który zagotowałem się...
Przykro mi, ale moim zdaniem w temacie nie logowania DNFów nic się nie da zrobić.
Tak samo jak nie poradzisz na "zdobywanie" i logowanie keszo ekstremalnych bez ich zdobycia (nazywam to keszowaniem z użyciem appki wpiszmnie.oc :wink: ). Nie tylko ekstremalnych zresztą.
Tak samo jak nie poradzisz na logowanie keszo, gdzie już w treści wpisu jest sugestia, że logujący do skrzynki nie dotarł (takie zjawisko najwyraźniej świadczy, jak mocną częścią keszowania są patologie). Sorry, to jest zbyt powszechne.

ÆternumRegnum
----------------------------
ars est celare misterium

Obrazek

Awatar użytkownika
PrincePolo
Bywalec

Post autor: PrincePolo » poniedziałek 30 lipca 2018, 16:14

brasia pisze:
poniedziałek 30 lipca 2018, 14:05
Poza tym obawiam się, że to mogłoby rodzić przegięcia w drugą stronę: logowanie nieznalezień typu "nawet nie chciało mi się szukać" i mam +1. Tym bardziej, że nieznalezienie trudniej zweryfikować.
To akurat przewidziałem, pisząc o potwierdzonych DNF-ach. Ale rzeczywiście, chyba szkoda kruszyć kopie, to walka z wiatrakami.
Czekam teraz na jakiegoś loga typu: FTF, byłem tam 12 lat temu podczas wakacji spędzanych u babci ;)
Obrazek ObrazekObrazek

RoDaJJ
Nowy na forum

Post autor: RoDaJJ » poniedziałek 30 lipca 2018, 18:34

PrincePolo pisze: To akurat przewidziałem, pisząc o potwierdzonych DNF-ach. Ale rzeczywiście, chyba szkoda kruszyć kopie, to walka z wiatrakami.
Czekam teraz na jakiegoś loga typu: FTF, byłem tam 12 lat temu podczas wakacji spędzanych u babci ;)
Rzeczywistość jest bogata.
Może nie 12 lat ale ~pół roku już tak. Akurat mamy przypadek FTF na nieistniejącej skrzynce.
Nieistniejącej w chwili opublikowania w systemie. No cóż, była kiedyś w innym ale na OC zdążyła być tylko wirtualnie :) .

Jest pewien pomysł na częściowe rozwiązanie problemu przy pomocy modyfikacji jednego zdania w regulaminie.
Częściowe albowiem i obecna treść regulaminu wydawała się być wystarczająca. Jednak ze względu na obowiązki zawodowe oraz sezon urlopowy pozwolę sobie przedstawić to najpierw COGowiczom, na najbliższym WIO, a potem
zobaczymy...
Pozdrawiamy i zapraszamy do szukania skrzynek
Danka&Roman&&

parlando
Forumator

Post autor: parlando » niedziela 19 sierpnia 2018, 16:37

Czasami szukam swoich wpisów w logach, ale jeśli kolejnych logujących było wielu, to trzeba się trochę naprzewijać, albo wyświetlić wszystkie logi i szukać po nazwie. Stąd pomysł - czy nie dałoby się gdzieś umieścić "skocz do swojego loga", czy "wyświetl swoje wpisy", bo wpisów mogło się zdarzyć kilka przecież.
To luźny pomysł. Nie wiem czy jest sens wdrażać, tym bardziej, że taka opcja byłaby zawężona tylko do siebie, a już skoczyć do cudzego znalazcy by się nie dało:)

A może jeżeli skrzynka była nieznaleziona lub znaleziona, to wystarczyłby dymek po najechaniu na ikonkę typu skrzynki?

Awatar użytkownika
Leśne oko
Stały bywalec

Post autor: Leśne oko » niedziela 19 sierpnia 2018, 19:34

A może wprowadzić unikalny kod hasło do logowania przy nowych tworzonych keszach jako obowiązkowy . Jest to niezawodny sposób na wykluczenie fałszywych znalezień . Taki kod jak przy kretach generowany automatycznie .
Nie rozdziobią nas kruki ni wrony ....

ODPOWIEDZ