[Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

sajmon
Wyjadacz
Podziękował: 72 razy
Otrzymane podziękowania: 156 razy

Re: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: sajmon » środa 14 lutego 2018, 21:34

Z drugiej strony taki mail - przypomnienie nie będzie wysyłany do każdego codziennie, tylko np raz po miesięcznym/półrocznym/rocznym braku logowania. W nawale (jak zauważyłeś) identycznych maili o nowych skrzynkach, raportów z logami to będzie promil. Może warto to rozważyć (ewentualnie z grubsza zliczyć jaka to może być skala i jak bardzo nie/wpłynie na ruch mailowy)?
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi sajmon za post:
art_noise

Awatar użytkownika
Moris299
Bywalec

Post autor: Moris299 » środa 14 lutego 2018, 22:07

A gdyby wysyłać po np. 1000 maili dziennie, zamiast od razu do wszystkich?
Albo nawet ustawić zadanie CRON żeby odpalał się co minutę skrypt wysyłający po 2 maile od 5 do 23? Może problem jest tylko, gdy taki onet, wp czy google wykryje, że na ich serwery spływa nagle po powiedzmy kilkaset maili (gdy pojawi się nowa skrytka) a takie wysyłanie po jeden czy dwa maile by już nie sprawiało problemów?
Oczywiście tylko sobie głośno myślę, pewnie w rzeczywistości jest to skomplikowany temat :)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
PrincePolo
Bywalec

Post autor: PrincePolo » środa 14 lutego 2018, 22:44

Opowiem Wam o moich doświadczeniach.
Miałem ponad roczną przerwę w keszowaniu. Po kilku miesiącach odezwał się do mnie mailowo Elvis (COG Mazowsze) i spytał, co słychać. Wymieniliśmy kilka maili i na tym się skończyło, ale miło mi było przeczytać, że ktoś tam o mnie pamiętał. Kilka miesięcy później wróciłem do zabawy.
Wydaje mi się, że szukanie rozwiązania automatycznego nie jest dobrą drogą - list wygenerowany przez maszynę nie niesie emocji i raczej od razu wyląduje w koszu. Jeśli znacie kogoś, kto przestał logować, po prostu napiszcie do niego i spytajcie co słychać. To chyba najprostsza metoda i być może najskuteczniejsza.
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » czwartek 15 lutego 2018, 00:54

Chyba mnie nie zrozumieliście.
Samo w sobie wygenerowanie i wysłanie e-maili do wszystkich użytkowników naraz (40 000). Problem będzie, gdy 1000 z nich uzna wiadomość za fajną, a 39 000 ludzi oznaczy ją jako spam - wtedy maile przestaną przychodzić gdziekolwiek. Serio zawalanie komuś niechcianą korespondencją skrzynki to metody sprzed 15 lat i nie są lubiane przez ludzi. Są sporo nowsze metody, ale dajcie mi poeksperymentować ;)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

rapotek
Stały bywalec

Post autor: rapotek » czwartek 15 lutego 2018, 08:31

deg pisze:
środa 14 lutego 2018, 20:42
Ale mamy dzisiaj 2018 rok i zupełnie inne technologie dostępne niż mail... (czytaj: #wrednydeg znów coś kombinuje na boku, żeby było nowocześnie i skutecznie).
Czy to przypadkiem nie ma luźnego związku z https://github.com/opencaching/opencach ... ssues/1320? Takie skojarzenie :wink:

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » czwartek 15 lutego 2018, 08:56

sajmon pisze:
środa 14 lutego 2018, 21:34
Z drugiej strony taki mail - przypomnienie nie będzie wysyłany do każdego codziennie, tylko np raz po miesięcznym/półrocznym/rocznym braku logowania. W nawale (jak zauważyłeś) identycznych maili o nowych skrzynkach, raportów z logami to będzie promil. Może warto to rozważyć (ewentualnie z grubsza zliczyć jaka to może być skala i jak bardzo nie/wpłynie na ruch mailowy)?
Myślę, że mail przypominający po roku nieaktywności byłby dobrym posunięciem. Grzeczny mail, z przypomnieniem, informacją "od czasy Twojego ostatniego logowania w serwisie zostało zarejestrowanych XXXX nowych skrzynek", linkiem do strony, linkiem do przypomnienia hasła...
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Azymut
Bywalec

Post autor: Azymut » piątek 16 lutego 2018, 04:34

Jeden ciepły i przyjazny w treści email, wysłany do użytkownika raz na pół roku czy na rok, to nie spam.
(Na wszelki wypadek, jeśli byłoby to technicznie do przeprowadzenia, można by w jego treści dodatkowo zawrzeć możliwość kliknięcia "nie chcę więcej otrzymywać takich wiadomości.")

Awatar użytkownika
AER
Bywalec

Post autor: AER » piątek 16 lutego 2018, 06:46

Z innej beczki niemejlowospamowej:

Rozumiem, że tu na forum po rozwinięciu napisu Powiadomienia te przeczytane od nieprzeczytanych różnią się tylko tym, że jak najadę myszką to przy nieprzeczytanych wyświetla się ptaszek do odhaczenia...? Czy niedobrze paczam?

Bo jeśli tylko tym, to czy nie można by było (jak na wieeelu innych stronach www) oddzielić nieprzeczytane od przeczytanych np. innym kolorem tła? Nie wiem jak innych, ale mnie się średnio chce najeżdżać na każde żeby sprawdzić czy rzeczony ptaszek się wyświetla, ergo, czy mam tu coś do poczytania z interesujących mnie tematów.

P.S. Wiem, że mam informacje mailowo i mogę wejść w linka. Wiem że mam cyferkę przy przycisku jeśli coś na mnie czeka. Ale już gdzieś pisałem wyżej o czasach internetów intuicyjnych, wygodnych, jednoklikalnych i takich "na pierwszy rzut oka" dla sierotek jak AER (btw. dzięki za zrobienie jednoklikalnego sortowania keszo w profilu użytkownika :wink: ).

ÆternumRegnum
----------------------------
ars est celare misterium

Obrazek

Awatar użytkownika
AER
Bywalec
Podziękował: 20 razy
Otrzymane podziękowania: 6 razy

Post autor: AER » czwartek 01 marca 2018, 06:42

I jeszcze jedna refleksja (pewnie zostanę zakrzyczany, ale co mi tam...):

Czy jest jakakolwiek szansa, żeby kiedyś choć w minimalnym stopniu opis profilu na OC zrobić w jakim HTMLu, ze znaczkiem profilowym itp.? W dobie fejsbunia (choć ja akurat mało fejsbunia) i innych takich mocniejsza personalizacja profilu niż tylko nick+kilka słów to taki standard w sumie...
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi AER za post (razem 3):
Elvis7art_noisenonamed

ÆternumRegnum
ars est celare misterium

Obrazek

Awatar użytkownika
ronja

Post autor: ronja » piątek 02 marca 2018, 17:51

"Pracuję" teraz z "Moimi trasami" - plany wakacyjne, itd. Wszystko chodzi OK, przynajmniej na stronie. Do GPS-a jeszcze nie wrzucałem gpx-ów, więc nie wiem, czy czyta. Ale nie o to chodzi. Zastanawiam się, czy możliwa jest zmiana kolorów ikonek keszy (np. na czerwony) w wybranej trasie oraz zaznaczenie w zrzucanym pliku "ścieżki" trasy ? Po co ? Ideą tej opcji jest zrzucanie tylko zaplanowanych punktów. Jednak czasami konieczne są jej modyfikacje już na miejscu i wtedy się okazuje, że nie ma np. zasięgu i nie da się dograć nowych keszy. Zatem przed wyjazdem zgrywam wyznaczone trasy, a dodatkowo wrzucam jakieś tam skupiska skrzynek, gdzie w przypadku konieczności wprowadzenia zmian mogę też poszukać czegoś innego. W GPS-ie otrzymuję cały zestaw skrzynek (np. 200 punktów), bez rozróżnienia, które sobie zaplanowałem jako "must have", a które są ewentualnie do zrobienia. Wyróżnienie trasy i jej keszy pozwala na znacznie lepszą orientację na ekranie i sprawniejszą nawigację w terenie. Czy taka modyfikacja jest w ogóle możliwa do wprowadzenia ? Jeśli tak, czy RT może wpisać takie zagadnienie do ewentualnej implementacji ?

EDIT: Czy możliwe jest wprowadzenie wyznaczania tras w trybie pełnoekranowym ? (taki jeszcze jeden pomysł)
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
AER
Bywalec

Post autor: AER » niedziela 25 marca 2018, 16:59

Apel wielki w nawiązaniu do tematu "propozycje zmian":

Czy do modułu wysyłania wiadomości via serwis można dodać opcję wysyłania załącznika, choćby tyci malutkiego?

Rzecz ważna chyba nie tylko dla mnie - szczególnie w kontekście dodatkowego warunku zaliczenia keszo (gdy miejsce do zdobycia jest jednocześnie spojlerowe).

ÆternumRegnum
ars est celare misterium

Obrazek

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » niedziela 25 marca 2018, 18:30

AER pisze:
niedziela 25 marca 2018, 16:59
Apel wielki w nawiązaniu do tematu "propozycje zmian":

Czy do modułu wysyłania wiadomości via serwis można dodać opcję wysyłania załącznika, choćby tyci malutkiego?

Rzecz ważna chyba nie tylko dla mnie - szczególnie w kontekście dodatkowego warunku zaliczenia keszo (gdy miejsce do zdobycia jest jednocześnie spojlerowe).
Cześć,

mamy z tym pewien problem (może nie duży ale jednak) - mniejsza o szczegóły techniczne - ale nie walczymy z tym bo wydaje się nam, że jest proste obejście problemu: zawsze można wrzucić fotkę w dowolny serwis typu dropbox, google drive, czy inne (starczy wpisać w google "free image hosting") i np. https://imgbb.com/ wydaje się świetnym wynalazkiem, żeby wrzucic fotkę i wyłać komuś linka.

Pozdrowienia
kojoty

Awatar użytkownika
AER
Bywalec

Post autor: AER » niedziela 25 marca 2018, 18:53

Szkoda. Ale dzięki za odpowiedź i info.
IMO może rzeczywiście nie jest to najważniejsza rzecz w serwisie, ale mimo wszystko jednoklikalna funkcja na miejscu w systemie jest chyba bardziej atrakcyjna niż nie ma i poszukaj sobie jak to obejść :wink:

ÆternumRegnum
ars est celare misterium

Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » niedziela 25 marca 2018, 20:45

Sprawa wygląda tak:
Na serwerze mamy 40GB miejsca zajętego. Z tego 17,5GB to nic innego jak powrzucane przez ludzi zdjęcia. Mamy wykupiony hosting 50GB i jak pewnie zdajecie sobie sprawę - system potrzebuje kilku wolnych GB na bieżącą pracę. Hosting "o numer większy" kosztuje o 100% więcej. Nie wspominając już o miejscu potrzebnym na backupy (zewnętrzny serwer).

Nie sądzę, żebyśmy się zdecydowali na zwiększenie o 100% kosztów hostingu serwisu Opencaching tylko dlatego, że użytkownikom nie chce się udostępniać plików przez Dropboxa czy Google Drive. W dzisiejszych czasach przesłanie komuś linka do udostępnionego folderu jest łatwe.
Jestem ZDECYDOWANIE na nie.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
brasia

Post autor: brasia » poniedziałek 26 marca 2018, 10:13

deg pisze:
niedziela 25 marca 2018, 20:45
Sprawa wygląda tak:
Na serwerze mamy .... Hosting "o numer większy" kosztuje o 100% więcej.
Nasunęły mi się dwa pytania, dlaczego:
1. zostało zdjęte ograniczenie wielkości zdjęć?
2. nie mogę do galerii wstawić zdjęcia, które już jest w serwisie? Tzn. np. ktoś wstawia we wpisie nowy spojler i aby wstawić go do galerii trzeba zapisać zdjęcie i wgrać na nowo - to samo zdjęcie zajmuje 2x więcej miejsca.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ