Geościeżki

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ori
Bywalec
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowania: 3 razy

Re: Geościeżki

Postautor: ori » poniedziałek 26 grudnia 2016, 21:16

Być może było to już poruszane (nie śledzę forum na bieżąco), ale mam dwa pytania:
1. W szczegółach geościeżki pokazywana liczba "zdobyć" to liczba zalogowań ścieżki czy rzeczywistych "zaliczeń" nawet jak ktoś nie zalogował finalnie zdobyci ścieżki?
2. Czy można jakoś sprawdzić w jakich geościeżkach zdobyło się skrzynki?

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 99 razy
Otrzymał podziękowania: 138 razy

Postautor: brasia » poniedziałek 26 grudnia 2016, 22:07

Mogę się mylić, ale:
1. Liczba logów ścieżki
2. Aplikacja na androida geościeżnik, innej możliwości chyba nie ma.
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
issoria
Bywalec
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowania: 2 razy

Postautor: issoria » wtorek 14 marca 2017, 13:04

Hej,
wcześniej w ścieżkach w punkcie "założyciele" byli widoczni wszyscy autorzy skrzynek wchodzących w skład ścieżki. W tej chwili np. w ścieżce https://opencaching.pl/powerTrail.php?p ... ptrail=544 w "założycielach" jest tylko mentor ścieżki.
Coś się zmieniło, czy to kwestia indywidualnych ustawień?
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 122 razy
Otrzymał podziękowania: 203 razy

Postautor: deg » wtorek 14 marca 2017, 13:21

Nic się nie zmieniło. "Założyciele" to nie lista osób, których kesze tworzą geościeżkę. Założycieli definiuje mentor - to osoby, które mogą geościeżką zarządzać, czyli np. zmieniać jej ustawienia. W przypadku cytowanej przez Ciebie ścieżki tylko HaCek może dodawać do niej kesze, zmieniać opis czy status. Bo tak sobie wybrał ;)
Zobacz na przykład tu: https://opencaching.pl/powerTrail.php?p ... ptrail=273
Obrazek

Awatar użytkownika
issoria
Bywalec
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowania: 2 razy

Postautor: issoria » poniedziałek 17 lipca 2017, 15:07

W zasadzie to chyba się nadaje do działu "błędy..."

Co jest przyczyną, że niektóre geościeżki mają znacznik wyrzucony gdzieś daleko poza faktyczne położenie keszy? Zdaje się, że znacznik miał być w miejscu uśrednionym ze wszystkich skrzynek wchodzących w skład ścieżki, a tymczasem
- https://opencaching.pl/powerTrail.php?p ... ptrail=310 - jakieś 20km od Miastka,
- https://opencaching.pl/powerTrail.php?p ... ptrail=298 - ponad 100km przesunięcia z Obornik za Człuchów,
a to chyba nie jedyne perełki. Trochę to mylące przy szukaniu geościeżkowych inspiracji na wyjazd :/

Rzeznik124
Nowy na forum

Postautor: Rzeznik124 » wtorek 18 lipca 2017, 07:56

Takie pytanie czy WIS zawsze jest liczony od od całkowitej liczby keszy zawierającej skrzynki tymczasowo niedostępne oraz zarchiwizowane? Bo z tego co widzę to tak jest i wydaje mi się to troszkę bezsensu. Bo WIS może być ustawiony na 70%, ale dajmy na to y zaliczyć ścieżkę to trzeba zdobyć 90% keszy bo reszta już jest zarchiwizowana. Jeśli wątek został już poruszany to przepraszam, nie zauważyłem.

Awatar użytkownika
kociewie
Rada Techniczna
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowania: 6 razy

Postautor: kociewie » czwartek 20 lipca 2017, 00:45

issoria pisze:Co jest przyczyną, że niektóre geościeżki mają znacznik wyrzucony gdzieś daleko poza faktyczne położenie keszy? Zdaje się, że znacznik miał być w miejscu uśrednionym ze wszystkich skrzynek wchodzących w skład ścieżki(...)

Cześć. Moduł geościeżek jest obecnie przebudowywany.
Też spotkałem się z sytuacją wywalenia ikonki gdzieś daleko poza ścieżkę. To może wynikać ze zmiany kordów pojedyńczego kesza... Na chwile obecną mentor geościeżki ma opcje odświeżenia w momencie gdy wejdzie w swoją ścieżkę. Niestety, ale założyciele na chwilę obecną muszą czasami kontrolować takie "perełki", szczególnie przy dość dużym rozwoju ilości tego typu projektów.

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Maciej /kociewie/

Jano
Wyjadacz
Podziękował: 98 razy
Otrzymał podziękowania: 79 razy

Postautor: Jano » czwartek 20 lipca 2017, 08:34

A czy w ramach tej przebudowy skrzynki założone będą wliczane do WIS?
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 99 razy
Otrzymał podziękowania: 138 razy

Postautor: brasia » czwartek 20 lipca 2017, 15:01

Jano pisze:A czy w ramach tej przebudowy skrzynki założone będą wliczane do WIS?

Jestem gorącym zwolennikiem tego, aby skrzynki znalezione i założone były jednakowo traktowane w GŚ. Nie dzielić punktów czy też medali na założone i zdobyte.
Krótko mówiąc: by założenie skrzynki obniżało limit dla założyciela (nagroda) a nie podwyższało (kara).
Na przykładzie Geostrady: jeśli założę dwie skrzynki to aby zaliczyć obecnie będę miał do znalezienia 1 więcej. W przypadku jeśli założone będą traktowane jak znalezione jedną mniej. Dlatego nie zakładam :(

Jak będzie to się okaże.
Obrazek ObrazekObrazek

areckis
Stały bywalec
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podziękowania: 24 razy

Postautor: areckis » sobota 22 lipca 2017, 13:34

brasia pisze:Krótko mówiąc: by założenie skrzynki obniżało limit dla założyciela (nagroda) a nie podwyższało (kara).

Jako, że o tym już kilka razy pisałem, to podpisuję się pod tym obiema ręcyma. ;)
Sekeszuje
----
Geocaching jest to gra terenowa polegająca na szukaniu skrzynek ze "skarbami".
Trolling od odłowienia ryb - "zarzucanie haczyka”, poruszając kontrowersyjny temat, często niepotrzebnie, aby wywołać kłótnię.

wallon1
Nowy na forum
Podziękował: 3 razy

Postautor: wallon1 » środa 26 lipca 2017, 20:12

brasia pisze:
Jano pisze:A czy w ramach tej przebudowy skrzynki założone będą wliczane do WIS?
Jestem gorącym zwolennikiem tego, aby skrzynki znalezione i założone były jednakowo traktowane w GŚ.
Chyba każdy jest ZA. Kto dziś zdobywa ścieżkę, zanim dorzuci swoją skrzynkę, musi rozważyć, czy w ogóle nie zablokuje sobie możliwości zalogowania jej jako zdobytej. Bez wątpienia, zaliczanie założonych skrzynek WIS miałoby pozytywny wpływ na "wydłużanie się" geościeżek.
Z drugiej strony, ktoś te kody musiałby wystukać dla "dobra ogółu". Łatwo się mówi...

brasia pisze:Jak będzie to się okaże.
Szkoda, że nie można już dziś tego się dowiedzieć. Skoro, jak pisze "kociewie": "Moduł geościeżek jest obecnie przebudowywany", może Wtajemniczony Budowniczy uchyliłby rąbka tajemnicy?

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowania: 81 razy

Postautor: kojoty » środa 26 lipca 2017, 23:31

wallon1 pisze:
brasia pisze:Jak będzie to się okaże.
Szkoda, że nie można już dziś tego się dowiedzieć. Skoro, jak pisze "kociewie": "Moduł geościeżek jest obecnie przebudowywany", może Wtajemniczony Budowniczy uchyliłby rąbka tajemnicy?

Nad "przepisaniem" geościeżek pracuję od jakiegoś czasu ja. Trochę to jeszcze potrwa i sam nie wiem jaki będzie dokładnie finalny efekt. Nie chciałbym na razie wchodzić w szczegóły - zmiany tak z grubsza dla waszej wiadomości (pamiętajcie, że to nie jest pewne!):

• kesze własne wliczają się do WIS
  • zmienić typy geościeżek (albo raczej zmienić je w coś na kształt atrybutów) + wprowadzić podział ze względu na wielkość GŚ (analogicznie do kesza)
  • usunąć punktację
  • wprowadzić stany geościezki analogiczne do kesza (nieopublikowana/gotowa/tymczasowo-niedostępna/zarchiwizowana etc.)
  • zmodyfikować role - na razie mamy "mentora-założyciela" i autorów - widzę to raczej jako: mentora - edytorów - autorów keszy (mniejsza o szczegóły)
  • udostępnić dane GŚ przez OKAPI
  • ignorowanie i obserwowanie (analogicznie do keszy)
  • od nowa stworzyć UI - zakładam, że pojawi się mapa z filtrami analogicznie do mapy v3 a może zintegrowana z v3 - jeszcze nie wiem + widok: moje postępy - zbiorczy dla wybranych/zdobywanych GŚ + kompletny redesign widoku GŚ i edycji GŚ
  • ...to nie koniec...
To masa pracy i nie wiem kiedy to będzie skończone (zwłaszcza, że już notuję duże opóźnienia względem moich pierwotnych planów, a jeszcze trzeba na kesze czasem wyskoczyć).

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 122 razy
Otrzymał podziękowania: 203 razy

Postautor: deg » sobota 29 lipca 2017, 00:01

Extra pomysły! Napaliłem się jak kornik na szafę ;)
Tak sobie myślę, że zrobimy tu forumową motywacyjną listę kolejkową i będziemy Ci regularnie przesyłać piwo/inne_dary w zamian za postępy prac nad GŚ.

PS: Przepisanie kodu GŚ od zera cieszy mnie bardzo.
Obrazek

Awatar użytkownika
AER
Bywalec
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowania: 1 raz

Postautor: AER » środa 02 sierpnia 2017, 13:00

Cześć, modyfikacja ścieżkowej mapy i proponowane zmiany robią wrażenie. Tu bez komentarza :)

Mam natomiast wrzutkę szczegółową: nie wiem jak konkretnie planujecie zmieniać typy ścieżek (na kształt atrybutów, jak napisał @kojoty), ale proszę pamiętajcie może o czymś takim, jak ścieżki niebezpieczne / extreme? Tak, jak i atrybut "skrzynka niebezpieczna" wyróżnia i ostrzega przy pojedynczych keszo...

ÆternumRegnum
----------------------------
ars est celare misterium

Obrazek Obrazek Obrazek

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowania: 81 razy

Postautor: kojoty » środa 02 sierpnia 2017, 13:11

AER pisze: pamiętajcie może o czymś takim, jak ścieżki niebezpieczne / extreme? Tak, jak i atrybut "skrzynka niebezpieczna" wyróżnia i ostrzega przy pojedynczych keszo...

hmm... pomyślę, jak przyjdzie co do czego to wydaje się, że tego typu przeróbki jak dodanie/zmiana atrybutu nie powinny być w przyszłości (najbliższej) problemem - o ile atrybutu keszy to problem, bo musimy zachować kompatybilność z zewn. aplikacjami i takie tam sprawy o tyle geościezki nie są jak na razie wspierane nigdzie wiec można przy nich grzebać tak jak chcemy.

Wróć do „Opencaching.pl - pomysły, błędy, propozycje”