Częstotliwość raportów

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowania: 74 razy

Re: Częstotliwość raportów

Postautor: kojoty » piątek 05 maja 2017, 12:25

@rapotek, jeśli Ty na tyle ogarniasz takie tematy, by w kod popatrzeć to może i coś zakodować by się dało ? - nasz serwis nie cierpi na nadmiar deweloperów i każdy kto chciałby popracować w tej stajni Augiasza jest mile widziany - nie trzeba tu wiele, nie ma obowiązku super systematycznej pracy, masz czas 1 wieczór w miesiącu usiąść do naszego spagetti-kodu i coś rozplątać - zawsze jeden bug do przodu :) - zachęcam (jakbym Cię przypadkiem namówił daj znać).

@deg, Ty nie wiesz, bo my tu na północy jakieś plany integracyjne knujemy od jakiegoś czasu i nawet sobie ustaliliśmy, że na jesień weźmiemy się za to na poważnie - technicznie sprawa jest nie łatwa, ale też nie niemożliwa w naszych warunkach. Formalnie nie ma konieczności budowy Unii - starczy jakieś porozumienie na poziomie technicznym (zakładamy, że serwery pozostają nadal odrębne, nie ma centralnej bazy, jest za to częściowa synchronizacja, system wzajemnego uwierzytelniania kont i takie tam - plan nie jest spójny i przemyślany - na razie - jak napisałem - knujemy, ale wydaje się, że "może się da").

@deg, parlando, problem nicków to nie jest wielki problemem - wprowadziło by się nick z domeną coś na kształt kojoty@pl, gdzie @pl dodawało by się automatycznie przy logowaniu na zewn. serwisie - moim zdaniem to się też da ogarnąć :)

w kwestii podstawowej tego wątku (crony i te sprawy): pewnie macie rację, nie ma protestu z mojej strony - "weźcie i zróbcie" :) - ja aktualnie pracuję nad geościeżkami (w OKAPI) i poza OKAPI i nie chcę się rozdrabniać na inne sprawy nie-krytyczne :)

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowania: 82 razy

Postautor: ronja » piątek 05 maja 2017, 12:41

Z uwagą przeczytałem wypowiedzi członków RT - zawierają one częściowe odpowiedzi na pytanie, stawiane przeze mnie w innym wątku, a dotyczące - roboczo nazwijmy "unifikacji OC" i miejsca OCPL. Czy zechcielibyście w zupełnie innym wątku przedstawić Waszą wizję OCPL w przyszłości ? Dokąd zmierzamy i czy nadal będzie to taki wolnościowy "opencaching", który w opowieściach wielu userów jest niczym dobro narodowe, za które gotowi byli dać się posiekać, czy też jesteśmy może świadkami tworzenia czegoś na wzór GC ? Pytanie bez podtekstów i zaczepek - po prostu brakuje takiej informacji na Forum (i w Serwisie).
Obrazek Obrazek Obrazek

Dezerterzy: ... nie ma wśród nas konfidentów ...
Echo: ... wystarczą dezerterzy ...

Dezerter pisze: Bełkot ronji jest bardzo wymowny.
Może zmienisz gatki? Jakby coś uciskało...
ronja się zastanawia, dlaczego Dezerter z takim zapałem usiłuje grzebać innym w gatkach ? Jakiś własny, (nie)zdiagnozowany problem ?

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 112 razy
Otrzymał podziękowania: 184 razy

Postautor: deg » piątek 05 maja 2017, 12:45

kojoty pisze:w kwestii podstawowej tego wątku (crony i te sprawy): pewnie macie rację, nie ma protestu z mojej strony - "weźcie i zróbcie" :)

Wziąłem i zrobiłem ;)
Najpierw potestowałem - odpaliłem runwatch'a ręcznie, po 3h od odpalenia automatycznego - mielił przez 49 sekund. Następnie odpaliłem go jeszcze kilkukrotnie - chwilę później - za każdym razem działał tylko 1 sekundę. Innymi słowy - głównie obciąża system przez wysyłkę maili, zatem odpalając go częściej - obciążamy system bardziej regularnie mniejszymi porcjami.

TESTOWO maile z powiadomieniami będą wysyłane 5 minut po KAŻDEJ pełnej godzinie, przez całą dobę. Dlaczego tak? Dałem minutę więcej na publikację keszy (publikują się o każdej pełnej) i nie koliduje nam to z skryptami archiwizacyjnymi. Potestujemy, zobaczymy - jak się sprawdzi to tak zostawimy ;)

EDIT: Zmieniłbym też "Natychmiast" na coś innego, ale nie mam pomysłu.
"Cyklicznie"?
"Jak najszybciej"? (ta wersja mi się najbardziej podoba)
"Wielokrotnie w ciągu dnia"?
inne propozycje?
Obrazek

rapotek
Bywalec
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowania: 7 razy

Postautor: rapotek » piątek 05 maja 2017, 13:05

kojoty pisze:jeśli Ty na tyle ogarniasz takie tematy, by w kod popatrzeć to może i coś zakodować by się dało ? - nasz serwis nie cierpi na nadmiar deweloperów i każdy kto chciałby popracować w tej stajni Augiasza jest mile widziany - nie trzeba tu wiele, nie ma obowiązku super systematycznej pracy, masz czas 1 wieczór w miesiącu usiąść do naszego spagetti-kodu i coś rozplątać - zawsze jeden bug do przodu :) - zachęcam (jakbym Cię przypadkiem namówił daj znać).

Dzięki, pomyślę trochę o tym. Jakby co, odezwę się na priv :)

kojoty
Rada Techniczna
Otrzymał podziękowania: 74 razy

Postautor: kojoty » piątek 05 maja 2017, 13:10

@ronja, nie słyszałem nic o planach puczu i zawlaszczenia serwisu, więc spolecznosciowo-hipisowsko-anachistyczno-komunistyczny charakter oc jest chyba nie zagrożony ;)

Poza tym brak konkretów na jakieś ogłoszenia "na poważnie", a sprawy techniczne są jak sądzę nudne dla większości użytkowników:) - także tyle na razie.

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Postautor: ronja » piątek 05 maja 2017, 13:28

kojoty pisze:@ronja, nie słyszałem nic o planach puczu i zawlaszczenia serwisu, więc spolecznosciowo-hipisowsko-anachistyczno-komunistyczny charakter oc jest chyba nie zagrożony ;)

A skąd pomysł o puczu ? Ja o nim nie piszę. Pozwoliłem sobie na odrobinę "przymrużenia oka", bo pamiętam czasy, gdy formuła "open" nie uwzględniała np. przystosowywania kodu OCPL do prawa europejskiego (to w kontekście jakichś poprawek, gdzieś tam wspomnianych w dyskusji). Pytam o rozwój Serwisu, na który macie tak duży wpływ. To chyba dość neutralne, a z odpowiedzią raczej nie powinno być kłopotu :) Wiecie przecież nad czym pracujecie, w jakim celu i po co. Nudne sprawy techniczne może i rzeczywiście średnio się opisuje, ale już konsekwencje ich realizacji da się ubrać np. w kierunki rozwoju. Przyznasz, że dotąd RT raczej nie wyszła do ludzi z takim przekazem. Odrzuć więc teorie spiskowe. Chodzi mi tylko Waszą pracę i jej przewidywalne konsekwencje.
Obrazek Obrazek Obrazek

ronja się zastanawia, dlaczego Dezerter z takim zapałem usiłuje grzebać innym w gatkach ? Jakiś własny, (nie)zdiagnozowany problem ?

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 91 razy
Otrzymał podziękowania: 137 razy

Postautor: brasia » piątek 05 maja 2017, 13:52

kojoty pisze:problem nicków to nie jest wielki problemem - wprowadziło by się nick z domeną coś na kształt kojoty@pl, gdzie @pl dodawało by się automatycznie przy logowaniu na zewn. serwisie - moim zdaniem to się też da ogarnąć :)

Czytając wątek wpadłem na taki sam pomysł. Wydaje się proste i skuteczne. Jednocześnie jakby był mechanizm połączenia nicków, to byłoby super. Przykładowo jeśli mam w różnych domenach nicki np. XXX1, YYY21, ZZZZ to wybieram sobie podstawowy XXX1 i (weryfikacja mailowa) likwiduję nicki YYY21 i ZZZZ; tym samym znalezienia, założenia są przypisane do XXX1. Tylko czy to jest możliwe?
deg pisze:TESTOWO maile z powiadomieniami będą wysyłane 5 minut po KAŻDEJ pełnej godzinie, przez całą dobę.... Potestujemy, zobaczymy - jak się sprawdzi to tak zostawimy ;)

Czy możnaby testowo włączyć większą ilość keszy w paczce (gpx+zdjęcia)? np. 100, bo obecne 50 to bardzo mało. Pisałem o tym kiedyś, ale pozostało niezauważone. Jak wybieram promień np. 30 km to i tak ściągam wszystko, niezależnie od tego czy paczek będzie 8 czy 4.
Jak chcę kupić 2 litry to wolę 2 litrowe butelki, niż 10 butelek po 0,2. Sprzedawca (serwer) też ma mniej roboty. ;)
deg pisze:EDIT: Zmieniłbym też "Natychmiast" na coś innego, ale nie mam pomysłu.
"Cyklicznie"?

Pasuje :)
Obrazek ObrazekObrazek

triPPer
Rada Techniczna
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowania: 106 razy

Postautor: triPPer » niedziela 07 maja 2017, 21:25

Integracja z innymi nodami OC. Ten temat jest mi bardzo bardzo bliski. Właściwie od kiedy pojawiłem się w RT cały czas chodzi mi to po głowie :)

Ostatnio, coraz częściej rozmawiam o tym z kojotami. Właściwie to nie ma eventu, abyśmy się trochę nie pospierali o rozwiązania techniczne. Ale najważniejsze w naszej dyskusji jest to, że wyznaczyliśmy sobie termin rozpoczęcia prac, na jesień. A to już jest bardzo DUŻO. :)

Nie zanudzając Was możliwymi rozwiązaniami technicznymi, efekt końcowy ma być następujący.
Nasi użytkownicy, ze swojego konta, będą mieli dostęp do zagranicznych keszy pozostałych nodów i będą mogli logować ich znalezienia.
W pierwszej kolejności, będą to kesze nodów pracujących na naszym kodzie: czyli kraje Beneluxu, Rumunia, UK
Jeżeli to się sprawdzi, pójdziemy za ciosem i zobaczymy kesze pozostałych nodów.

Więcej szczegółów nie jestem wstanie podać, ponieważ, to zależy od przyjętych przez nas rozwiązań.
Obiecuję, że jeśli zapadną konkretne decyzje oraz sposób ich realizacji, damy wam znać

Pozdrawiam
Jacek/triPPer
Łap chwile ...

Kipcior
Bywalec
Otrzymał podziękowania: 17 razy

Postautor: Kipcior » poniedziałek 08 maja 2017, 13:11

deg pisze:
TESTOWO maile z powiadomieniami będą wysyłane 5 minut po KAŻDEJ pełnej godzinie, przez całą dobę. Dlaczego tak? Dałem minutę więcej na publikację keszy (publikują się o każdej pełnej) i nie koliduje nam to z skryptami archiwizacyjnymi. Potestujemy, zobaczymy - jak się sprawdzi to tak zostawimy ;)

No i znalazłem odpowiedź na nurtujące mnie ostatnio pytanie co się stało, że nagle zacząłem dostawać maile co godzinę zamiast 4 razy dziennie :) Z mojej perspektywy to dobra zmiana (nie kojarzyć proszę z prawdziwą "dobrą zmianą" z którą się nie identyfikuje :P).

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Postautor: ronja » czwartek 11 maja 2017, 13:20

triPPer pisze:...Nie zanudzając Was możliwymi rozwiązaniami technicznymi, efekt końcowy ma być następujący...

No i okazuje się, że jednak można napisać rzeczowo o nudnych sprawach technicznych :) To pokazuje, jak wiele może zmienić w odbiorze i ocenie prac (tutaj RT) normalna komunikacja z userami. Pomyślcie nad tym. Może jakiś "kwartalnik" na Forum z przeglądem informacji, takim dla ludzi, nie "specjalistów" ?
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 112 razy
Otrzymał podziękowania: 184 razy

Postautor: deg » poniedziałek 19 czerwca 2017, 01:11

rapotek pisze:Jeżeli zależy to od ustawień powiadomień, to gdzie znajdę informację, że ustawienie "Natychmiast" oznacza dla raportów generowanie ich co kilka godzin?

Efektem Twojego posta (i zgłoszenia na githubie) przestawiłem na stale wysyłanie raportów co godzinę, zmieniłem słowo "Natychmiast" na "Co godzinę" i wprowadziłem kilka mniejszych zmian. Przed chwilą wrzuciłem wszystkie zmiany na serwer i już funkcjonują. Pewnie dostałeś też maila z Githuba. Mam nadzieję/jestem przekonany, że te zmiany są rozwiązaniem zgłaszanego przez Ciebie problemu. Sprawdź to proszę.
Obrazek

rapotek
Bywalec
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowania: 7 razy

Postautor: rapotek » poniedziałek 19 czerwca 2017, 12:52

Sprawdziłem, jest OK. Dziękuję :)

Wróć do „Opencaching.pl - pomysły, błędy, propozycje”