Nieaktywne nicki na oc.pl

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

areckis
Stały bywalec
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowania: 22 razy

Nieaktywne nicki na oc.pl

Postautor: areckis » wtorek 03 stycznia 2017, 11:26

W serwisie jest spora ilość nicków, które są nieużywane od lat. Wśród nich są też takie, które nie mają żadnej aktywności na koncie (0 znalezień). Na przykładzie mojego nicka: są zajęte: arek i arecki. Oba nicki założone dawno temu i nigdy nie używane. Oczywiście nicki się przydają w serwisie, żeby pokazać jak nam ładnie statystyki rosną, ale z drugiej strony może lepiej wyczyścić system z takich kwiatków? ;) Ciekawy jestem jaka jest tego skala?

Oczywiście nic pochopnie. Nie mówię, że trzeba kasować konta, które są nieużywane od X lat. Sam zakładałem konto lata temu i po iluś tam znalezieniach i względnym wyczyszczeniu okolicy z nielicznych wtedy keszy, miałem sporą przerwę, praktycznie nie logując się do serwisu. Więc pewnie byłyby potrzebne jakieś ustalenia co do ważności konta bez logowania, przypomnienia e-mailowe o wygaśnięciu konta, zmiany w regulaminie itd... Pytanie, czy gra jest warta świeczki?

Natomiast wyszukując użytkowników (nie znając dokładnej pisowni ich nicków) na pewno często spotkaliście takie martwe konta. Ja w tej chwili próbnie wyszukałem kilku znajomych po ich fragmentach nicków i to co widzę mnie zdumiewa. Aktywne konta z co najmniej 1 znalezieniem w ciągu ostatniego roku-dwóch, to zdecydowana mniejszość tych kont! Sporo kont 0 znalezień i sporo nie aktywnych od > 2 lat. Może to czysty przypadek...
Sekeszuje
----
Geocaching jest to gra terenowa polegająca na szukaniu skrzynek ze "skarbami".
Trolling od odłowienia ryb - "zarzucanie haczyka”, poruszając kontrowersyjny temat, często niepotrzebnie, aby wywołać kłótnię.

sajmon
Wyjadacz
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podziękowania: 129 razy

Re: Nieaktywne nicki na oc.pl

Postautor: sajmon » czwartek 05 stycznia 2017, 10:59

Temat był poruszany jakiś czas temu (w czasie wyborów?). Z tego co pamiętam stosunek zysków do nakładów nie był dobry. Puste konta nie obciążają bazy danych i ich skasowanie nic nie da. Jedyna niedogodność to zajęte nicki (sam tak miałem), ale to da się ogarnąć.

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowania: 129 razy

Re: Nieaktywne nicki na oc.pl

Postautor: brasia » czwartek 05 stycznia 2017, 12:46

O ile pamiętam kiedyś była podjęta próba usunięcia tych nicków, ale coś się zaczęło sypać w bazie i RT zaniechała tego pomysłu.
Obrazek ObrazekObrazek

Wróć do „Opencaching.pl - pomysły, błędy, propozycje”